zuby ve 4. mesici?

O dojčení malých bábätiek

zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod ala277 » 29 Dec 2011, 01:27

Ahojte baby, chtela jsem se zeptat, je mozne, aby male rostly zuby, kdyz ma 4 mesice? Strasne slinta, az tak, ze ji musim 2krat denne prevleknout, jak je promocena. I doktor rikal, ze jo, ale nic neni videt a ja to proste nepoznam. No a mam dotaz, videla jsem tu v Tescu Nibbler, je to v prekladu neco jako uzdibovac, ozuzlavac. Mimco si to vezme do ruky, je na tom takova sitka, do ktere se daji zeleninka, ovoce no a v nasem pripade jsem premyslela, zda bych tam mohla treba dat zmrazene materske mleko, aby mohla chladit dasnicky. Jenze normalne se mleko prece musi ohrivat na 37 stupnu,tak mam strach, abych ji nejak nerozhodila zaludek. Baby, co myslite, muze ledove? Nebude mit prujem?
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Dec 2011, 09:31

tak o takomto niecom som este nepocula :)

Ja by som sa radsej spoliehala len na obycajne dojcenie, to dokaze aj utlmovat bolest...neviem,preco niektore deti tak bolia zubky, a preco tak slintaju...moja mama povedala, ze deti slintaju,ked maju cumel, tak mozno to je pravda, lebo co som videla cumlikove deti, tak tie furt maju na sebe podbradnik....

ale v 4. m sa uz mozu zacat tacit, co by nemohli....kamaratkina mala ma 10 mesiacov a uz ma okolo 14 zubov, uz ani neviem,lebo zakazdym co mi napise, mi oznami,ze maju novy zub :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Dec 2011, 09:50

to nie je pravda, náš nemal nikdy cumel a slimtá stále. ked sa tlačia zuby, tak slintá, že je mokrý pomaly do pol pása. začalo to v 4. mesiaci, aj skor. máme nejaké oblubené hryzátka.. stále máme iba jednotky a dvojky, takže slintáme ďalej, na etapy :) niekedy málo, niekedy strašne.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 29 Dec 2011, 11:07

ala, aj malej vysiel prvy zubok v 4 mesiaci. ten nibler sme dostali od kamosky z kanady, som nechapala, ze co to je najprv:) malej som tam davala uvarenu zeleninku, makke ovocie a zuzlala si stavicku (cca v 6mesiaci). uspech to malo tak 2 dni a hotovo, takze podla mna skoda peniazkov. na hryzanie sa jej velmi pacili kruzky z hrazdicky, na ktore sa vesaju hracky, ak vies co myslim. to sa jej dobre drzalo, malo idealnu hrubku a to zuzlala...(ale uz by som volila nieco drevene, su specialne drevene kruzky na hryzenie a nie plast)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Dec 2011, 12:05

So zúbkami je to ozaj individuálne, mám v okolí chlapčeka, ktorému naozaj išli zúbky od 4. mes., ale každý skoro dva mesiace, takže začať to môže aj v tom štvrtom mesiaci, môjmu malému vyšiel prvý zub v jedenástom mesiaci a teraz ich má zatiaľ osem/ rezáky/, ale zase niekemu vychádza aj osem zubov naraz....aj toto sa dedí, takže sa stačí popýtať rodičov...do drahých hryzátok by som tiež neinvestovala, deti v takom veku hračky dlho nebavia a keď tak si vždy nájdu dačo iné poruke, najčastejšie vlastné prsty...so slinením je tiež relatívne, môj malý nesliní, hryzátka nikdy nechcel, do úst si kládol veci tak do roka a potom aj keď zuby boleli, tak cmúľal prsty, nikdy hračky ani žiadne iné úžitkové predmety, teda fakt investovať do drahých hryzátiek netreba, lebo netušíš dopredu, či to vôbec využije...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod ala277 » 29 Dec 2011, 12:15

No ono to neni az tak hryzatko, i kdyz i tak se to da pry pouzit, ale spis asi na prikrmy, ze do toho vrazis zeleninu a mimco si to pres to sitko samo propasiruje do pusinky, takze nemixujes, necpes to lzickou. Zas tak drahe to neni, asi 4 eura. No a zaroven se to da pry s ledem pouzit na zoubky. Ale je tam napsane od 6 mesicu. No a s tim ledem nevim, abych ji nerozhodila zaludek. Jinak mala cumel taky nikdy nemela, tak tim to nebude, slinta priserne, taky je mokra az do pasu :D Hlavne nam jde po rukach, ale jinak vezme do pusy vse na co dosahne.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod ala277 » 29 Dec 2011, 12:17

No a normalni kousatka se davaji do mrazaku,ne? Aspon to co jsem tu nasla v obchodech by melo byt chladici
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Dec 2011, 12:24

Ja by som to asi decku z mrazáku nedávala, daj mu to len tak do ruky, ide skôr o mechanické trenie...no a hryzátko na jedenie, príde mi to také čudné, veď cieľom je naučiť dieťa stolovať a jesť lyžičkou, vytvoriť z jedenia aj nejaký ten rituál, ale je to môj názor.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Dec 2011, 13:48

Ala, čisto z hľadiska poradkyne - k tej možnosti dávať niečo z tuhej stravy hocijakým spôsobom pred tým, než dieťa samo prejaví záujem o príkrmy, nie je v súlade s odporúčaniami a pravdepodobne prináša určité riziká. Ak, tak tam naozaj daj svoje MM či čistú vodu, ale tuhú stravu nie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 29 Dec 2011, 14:55

mas na mysli take to cucatko kt. sa tvarom podoba na dudlik, len to ma takú sietku na zachytávanie veľkých časti ovocia? Vlaste si z toho vycuciava len stavu. Mam taky pocit, ze je to novy výmysel na ochutnavanie prikrmov. Ja som to chcela kúpiť, ked sme zavádzali prikrmy v lete na melony a tak, ale nakoniec som to nekupila a nemrzi ma to. U nas na hryzkanie slúžila aj obyčajná drevená varecha.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Dec 2011, 15:01

lenkaa píše:mas na mysli take to cucatko kt. sa tvarom podoba na dudlik, len to ma takú sietku na zachytávanie veľkých časti ovocia? Vlaste si z toho vycuciava len stavu. Mam taky pocit, ze je to novy výmysel na ochutnavanie prikrmov. Ja som to chcela kúpiť, ked sme zavádzali prikrmy v lete na melony a tak, ale nakoniec som to nekupila a nemrzi ma to. U nas na hryzkanie slúžila aj obyčajná drevená varecha.

a nemoze si z toho potomm dieta urobit cumel?? a cmulat ako cumel??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Dec 2011, 15:32

Len k tomu ladu - ani tie chladiace hryzatka (plnene vodou alebo roznymi gelmi) sa nesmu davat do mraznicky, len do chladnicky. Zmrazene by fungovali ako ked deti oblizuju v zime zabradlie, alebo kocky ladu...takze ked si predstavis, co to spravi, od mrazaku ruky prec ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 29 Dec 2011, 18:48

Norika, Nikdy som to cucatko nedrzala v rukách, takze neviem, ale asi ano. No to cucatko nieje určené na hryzkanie pri prerezavani zubkov ale na cucanie stavy ovocia a ma to tvar dudla. Takze asi tomu 4.mesacnemue drobcovi by som to nedavala. A mrazene mm uz vobec nie, pekne mu dahl mm z prskavka ;) Fakt, ked uz nieco na hryzkanie tak nieco drevene. :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod miška11 » 29 Dec 2011, 23:52

Ala, nasa mala tiez riadne slintala okolo 4. mesiaca a masirovala si dasienka...avsak prvy zubok vysiel az v siedmom mesiaci :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Dec 2011, 00:01

mame doma to hryzatko so sietkou na jedenie,co spominate. dostali sme,ale skusila som raz a nemalo ziadny uspech,tak sme nepouzivali.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: zuby ve 4. mesici?

Neprečítaný príspevokod esme » 17 Jan 2012, 10:36

ahojte, moja malá začala sliniť v 4 mesiaci ako bernardýn a koncom 5 mesiaca sa jej prerezali obe dolné jednotky.. niekde som čítala, že toto zvýšené slinenie dráždi žalúdok a preto sa veľmi vyskytujú hnačky - ja som teda nevedela, čo skôr prezliekať, či preslinené body, alebo prekakané tepláky, pančuchy :D :D, dva týždne bol relatívny pokoj a už sa niečo začína predierať zasa.. ešte nevidieť ktoré zúbky, len už začína byť nervozna, ožužláva si pery (tak ako to robia starenky- pery do pusy), hnačka, slinenie... staršej dcére vyrástli prvé zuby v 7 mesiaci.. takže s tými zúbkami je to naozaj pri každom bábätku iné..
čo sa týka hryzátiek - podľa mňa naozaj schladiť do chladničky do mrazničky nie, asi by si z toho bábo mohlo aj "opariť" hrdielko a zbytočne mať bolesti, nehovoriac o ručičke v ktorej to také zmrznuté držia..
moje deti o ne vôbec nejavia záujem a radšej hryzú svoje i cudzie ruky a všetky predmety na to NE-určené.
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 8 hostia

cron