Spani na boku

O dojčení malých bábätiek

Spani na boku

Neprečítaný príspevokod ala277 » 15 Dec 2011, 16:51

Ahojte, chtela jsem se poptat, co si myslite o spani na boku. Ja malou kojim prakticky uz jen ve spanku, nijak moc se nam to nezlepsilo.. No ale ona u kojeni je na boku a tak uz i zustane docela velkou cast spanku. Nema vlastne podlozenou hlavicku. Zkousela jsem si tak lehnout bez polstare a teda nic moc musim rict. Tak si rikam, jesrli ji takhle jeste ke vsemu nenicim kostru.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Spani na boku

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Dec 2011, 20:07

nie, deti nepotrebuju vankus, ani ziadne podlozky pod hlavu, ci uz spia na chrbatiku,alebo na boku
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Spani na boku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Dec 2011, 20:48

ala, u nas sa tiez spalo skoro vyhradne na boku kym sa nevedel sam obracat...teraz (15mes) sa uz samozrejme toci ako sa mu chce. ked ma dcerka vek, ze sa uz vie sama polohovat a napriek tomu zostava na boku tak jej je asi dobre :-) vankus neries, ja sama spavam bez vankusa.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spani na boku

Neprečítaný príspevokod luciole » 15 Dec 2011, 20:59

ahoj, Ala, nasa Hanka spala na boku od narodenia a aj teraz spi na chrbte len velmi vynimocne, resp. v kociku, lebo tam nema inu moznost :D . Ja som sa (okrem toho, ze som bola sokokovana, ze novorodenec sa hybe a sam otoci na bok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) tiez bala, tak som sa pytala v 1. mesiaci ortopeda a povedal, ze je to uplne OK, ze aj babo spi v takej polohe, aka mu je pohodlna. Samozrejme bez vankusa. U dospelakov je to len o zvyku,ja sama spavam vylucne na boku a cely zivot bez vankusa, ked si ho dam (napr. som chora a chcem mat kvoli plnemu nosu vyssie hlavu), tak sa zobudim s ukrutnou bolestou krku a hlavy. A zase ak si ty zvyknuta na vankus, pripada ti to nepohodlne bez, ale malej je urcite dobre :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Spani na boku

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Dec 2011, 21:15

ala aj Martinko spáva najradšej na boku hneď po bruchu. :-))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron