caste papanie

O dojčení malých bábätiek

caste papanie

Neprečítaný príspevokod lucka694 » 14 Nov 2011, 15:26

Ahojte,
mam sedemtyzdnovu dcerku, ktora je plne dojcena, ale stale hladna...Niekedy pije aj tristvrte hodinu a za 15 minut pyta znovu, ked sa napapa, stale je nervozna a tazko zaspava, vnutri skoro vobec nespinka. Myslite ze v poriadku taketo caste papanie? mate stym niekto skusenosti?
Dakujem :)
lucka694
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14 Nov 2011, 15:17

Re: caste papanie

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 14 Nov 2011, 15:43

Ahoj Lucka, to, ze mala casto papa je okey,avsak ak sa Ti zda stale hladna a nervozna, je mozne, ze sa nedostava k mliecku dostatocne a to uz nie je ok. Trebalo by skontrolovat prisatie. Urcite Ti tu este napisu aj laktacne poradkyne a poradia co s tym ;)
Inak zoznam laktacnych je tu: http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/ Najlepsie by bolo keby si kontaktovala taku, co byva v Tvojom okoli a ona by Ta navstivila a poradila ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: caste papanie

Neprečítaný príspevokod charlie » 15 Nov 2011, 12:02

Ahoj Lucka, tvoja mala zrejme nie je hladna, len potrebuje mamu citit pri sebe. Celych tych 45 minut asi nepije, asi uz len dudluje a tak sa jej dobre spinka. Sleduj si pocikane plienky, ak ich ma aspon 6 denne, tak ma mliecka dost. ;)
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: caste papanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Nov 2011, 12:10

Lucka, nemám k tomu čo iné dodať než napísala jjjulia - toto treba vidieť, pretože z toho, ako dlho a ako často chce byť dieťa na prsníku sa bohužiaľ nedá povedať nič iné, len to, že to môže byť úplne v poriadku, pretože mnohé deti potrebujú byť na prsníku často a dlho, ale súčasne to môže byť jeden z prejavov toho, že bábätko nezískava dostatok mlieka.
Poradkyňa pri dojčení Ťa naučí rozlíšiť ako vyzerá pitie a satie naprázdno a vyhodnotiť či pitia bolo dosť, a tak budeš vedieť sama odsledovať, či sú dojčenia dostatočne výdatné a v takom prípade hľadať spôsob, ako s bábätkom, ktoré potrebuje byť na prsníku často a dlho, existovať a pritom si porobiť aj svoje veci (ideálne riešenie sa mi zdá byť používanie šatky, v ktorej sa dieťa dojčí, či spí a matka má pritom obe ruky voľné a môže sa venovať svojim činnostiam), alebo či dojčenia dostatočne výdatné nie sú a v takom prípade máme postupy na riešenie tejto situácie, ktoré sú skutočne účinné a bola by škoda ich nevyužiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron