grcka nosom

O dojčení malých bábätiek

grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Nov 2011, 19:38

spociatku som mala pocit, ze to netreba povazovat za problem, ale zacina sa to vyvijat smerom k horsiemu, tak sa chcem poradit.
maly od zaciatku dost grcka - po kazdom dojceni - ide mu z ust aj z nosa. snazim sa nim nemanipulovat, spi na sikmom, aj prebalujem ho na sikmom. ale vybehne mu mliecko vzdy, niekedy aj natravene po dlhsom case od dojcenia.
dalej ma casto stikutku, plyny a vela grga. cize dojcenie je u nas vzdy dramaticke: napije sa, pogrcka, potom stikutka, prebalujeme. pomedzi to dostane vzdy ten isty prsnik, podla potreby.
prisatie sa snazim od zaciatku strazit, dojcim v priecnej. jeden prisnik vypije priblizne na 2-3 dojcenia.
prestrihovali mu uzdicku, ked mal 2 tyzdne, odvtedy nema uz jazycek taky srdieckovy, ale ho krasne vyplazuje. za 5 tyzdnov, co sme doma z porodnice, pribral 2 kg. kaka do kazdej plienky, niekedy ma tazku plienku uz po 1-1,5h, po 3 hodinach ich ma velmi tazke. stolica je oranzova, s bielymi hrudkami.
posledny tyzden sa zacal zlostit, ze mu tecie mlieko, ked sa chce uspat na prsniku. vtedy ho zoberiem z priecnej do lahu a snazim sa priskrtit cigaretovym uchopom. mozno nie som zrucna, ale tecie mu ajtak a mne sa zda, ze ta cigareta totalne kazi prisatie. takze sa hneva. paradoxne je to v noci, kedy sa napapa, prebali s ja mu chcem napr.utisit stikutku, tak ponuknem prsnik, co ho este viac zobudi a rozculi, potom nemoze zaspat a jeduje sa, pogrcka sa, pokaka a vsetko dokola. toto je moja interpretacia, v satke je to lepsie, tam sa mu zatial dari zaspavat bez hnevu, ale v noci ho vzdy skusam uspat najprv dojcenim v posteli. posledne 3 noci z toho bol len plac. zaujimave, ze je to vzdy to dojcenie nadranom. tie 2 dojcenia pocas noci zaspi normalne.
nemam pocit nadprodukcie, prsia nemam naliate a popravde som si myslela, ze sa mi to casom upravi a budem striedat prsniky - pri kazdom dojceni, ale zatial sa to neda.
vie mi, prosim, niekto poradit, co sa s tym da robit? dakujem vopred.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod TIA » 13 Nov 2011, 20:50

Joj, Leelo, neviem poradit co s tym, my grckame v podstate v rovnakej intenzite od narodenia, podobne ako pises.., stikutka tak asi pred 2 tyzdnami trochu ustupila, dovtedy aj 3-4 krat denne. Teraz uz len to grganie a grckanie a zvrackanie, aj nosom a casto :-(. Nam ale uzdicku strihali az v 2 a pol mes., takze u nas prisatie ukazkove nie je. Jedine co sa mi osvedcilo (nie aby to bolo bez grgania, ale skor aby sme to vobec ako-tak prezili) bolo nosenie, na rukach, v satke vonku, hlavne vertikalne aby bola a aby to aspon mohla zo seba dostat, lebo jak som ju polozila, tak hned sa jej mliecko tlacilo hore a ona sa dusila :-(. Sikme podlozky nula bodov u nas..

Drzte sa, snad to bude lepsie ;-)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod zigi » 13 Nov 2011, 22:08

leelo mat taketo starosti je tazke, u nas pomahalo len dojcenie v satke a aj tam mi dost casto grckala. Vseobecne som sa s nou ale snazila po dojceni nemanipulovat, co sa nie vzdy dalo, niekedy to pomohlo, ale kedze grckala aj hodinu po dojceni, tak to velmi nefungovalo. Ale urcite po dojceni aspon hodinu neprebalujte, my sme pri prebalovani grckali vzdy, zosikmenie vobec nepomahalo.Neviem, ci vam to pomoze, ale casom sa to bude zlepsovat, u nas to ustupilo v 5 mesiacoch... to asi nie je dobra vyhliadka, co? Drzime palce!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Nov 2011, 23:28

baby, diki!
a co vam teda bolo diagnostikovane ako pricina? grckave babo? zla technikadojcenia/prisatie? ci silny spustaci reflex/nadprodukcia?

TIA, mojmu starsiemu strihali jazyk v 5 mesiacoch a dojcili sme do 21 mes. oproti nepriberaniu pred tym, po zakroku to bolo kilo za mesiac. potom sme uz nemali absolutne ziadne problemy, co by naznacovali horsie prisatie. takze neboj, ono to prisatie nebude tak tragicke a casom ho mozes stale vylepsovat.
presne ako pises - sikma podlozka nema efekt.

zigi, ja sa snazim vyhybat manipulacii po dojceni ako len mozem. ked sa pocas dojcenia pokaka a nezaspi, tak ho chcem brat rovno do satky, kam pokakaneho nema zmysel davat. ak po dojc. zaspi, necham ho spinkat a ked sa zobudi, tak ide znovu na prsnik, aby sa mi pri okamzitom prebalovani nerozplakal velmi. takze zase je tam mliecko cerstvo vypite a zase moze grckat :( ale je to jedno, grcka aj po hodine.
asi ho musim este lepsie spoznat a vychytat tie grify - kedy co ano a co nie :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Nov 2011, 01:21

ZAciatok grckania mohol vzniknut bud krmenim flasou este niekedy v porodnici, ak mu podali viac tekutin, ako mohol zaludok zvladnut - to ale asi nie je vas problem, tusim si to mala cele pod kontrolou. Dalsim bodom bola nadprodukcia, kedy sa opat do bruska dostalo viac nez bolo potrebne, i ked to nejde tak lahko ako flasou, ale tiez sa moze podarit.
Zaklad zvladnutia by malo byt co najcastejsie dojcenie (idealne stale nasosnuty :-), tak aby zaludok nebol pretazovany a zvladal posuvat potravu nizsie. Druhym bodom je zvladnutie nadprodukcie, kde ako vidim sa snazis, ponukas jeden prsnik do dna, na 2-3 dojcenia. Zrejme to vsak stale nestaci, o tom svedcia aj ta zvysena plynatost. Casovy interval na jednom prsniku je vhodne predlzit (skus predlzit najprv cca o jednu-dve hodiny viac ako doposial ) a ponukat i na pohlad prazdny prsnik. Toto zvlast plati pre kriticke chvile (nadranom), kedy mu bude lepsie ponuknut prazdnejsi prsnik (od posledneho dobreho kojenia do rana mu ponukat ten "pouzity prsnik"), aby mohol viac dudlat a menej pit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Nov 2011, 10:13

Leelo, my nemame nic diagnostikovane, po tom vsetkom co som tu citala a co mi tu aj dievcata radili je to celkom zbytocne. Doktorka ma odbavila, ze mam s malou setrne manipulovat a tak som sa jej uz potom ani nepytala. Vlacit malu po doktoroch som nechcela. U nas teda zatial ziadne zlepsenie nebadat, su niekedy take dni, ze si poplacem (vid temu "neschopna"), ale inak som si nejak zvykla. Zigi mi pisala, ze sa to zlepsi s prikrmami, tak uvidime. Co sa Vas tyka, mozno pomoze upravit tu nadprodukciu, drzim palce..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Nov 2011, 10:43

TIA, myslela som to tak, ze aku "diagnozu" dala poradkyna pri dojceni, nie lekarka ;)
ako uspavas malu v noci? ide vam to na prsniku? dakujem za vsetky rady!

jankamich, ja som sa snaila bojovat s tou zltackou na zaciatku plus mam v sebe zakoreneniu traumu z pripadneho nepriberania. ale hned od prichodu z porodnice som dojcila takto - 1 prsnik na viac dojceni. a presne ako pises - v noci je to len 1 prsnik.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Nov 2011, 11:44

jankamich, prosim ta, ked budem potom po dlhej pauze dojcit z toho prsnika co stal a ten bude uplne na prasknutie - na co si mam dat pozor? su nejake triky ako poloha a pod? ved pre maleho to bude extrem. ono sa to potom asi utlmi, ze?!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod zigi » 14 Nov 2011, 15:16

leelo my sme mali reflux a to som mala malo mlieka... takze ono ani vyriesenie nadprodukcie nemusi pomoct. Ale nejdem strasit, my sme brali aj kadejake lieky, lebo malu palila z toho zaha a strasne plakavala, ale nepomohlo nic. Len som davala velky pozor, ked som s nou manipulovala a nosila vertikalne. No a ako pisala Tia, preslo to az po zavedeni prikrmov. Ale mozno poriesenie produkcie pomoze, mavali sme totiz na striedacku lepsie a horsie obdobia. Ale nezistila som preco :(
na zaver pridam radsej optimistickejsieho smajlika :dojcenie:
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Nov 2011, 15:39

leelo píše:TIA, myslela som to tak, ze aku "diagnozu" dala poradkyna pri dojceni, nie lekarka ;)


:-D
Je to asi tazko povedat, ze preco to u nas bolo/je. V porodnici par krat dostala UM cez striekacku, doma sme potom 5 tyzdnov pouzivali cumlik a k tomu prirasteny jazycek a nadprodukcia :-). Zacalo to byt dost zle ked mala asi 4 tyzdne a uz to tak zostalo.

Uspavat po leziacky sa nam zacalo darit az pred dvoma tyzdnami. V noci sa dojcime po leziacky, ak sa potom zacne mrvit, tak si ju polozim bruskom na mna a spime tak (tak si moze odgrgnut/vygrcnut lahsie nez na chrbatiku). Inak ta poloha na brusku na mne je vyborna aj na dojcenie, ak mas plnsi prsnik, skus dat takto, pomalsie to tak tecie, lebo je to proti gravitacii. Moja mala tak pila velmi casto kym sa nam podarilo upravit nadprodukciu (ja som musela natahovat aj niekolko hodinove intervaly). Skus si dat na zaciatok maleho koza na koza na seba, nech sa doplazi k prsku a pije, urcite sa mu aj lahsie odgrgne a pekne Ti este aj zaspi. Moja mala aj teraz tak spinka, hlavicka na "vankusiku" a buvinka..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 12:52

tia, takto sme spali hned od narodenia, ale potom sa mu nejako prestalo pacit. chytil sopliky a to mu asi vadi, ked mu stekaju v tejto polohe. dovtedy som ho tak aj dojcila, presne ako pises.
zigi, diki za povzbudenie. verim, ze to nejako prehrmi. aspon ze pribera.

takze vcera mi vyslo, ze som cca 6 hodin ponukala ten isty prsnik - a neviem, vytrysklo mu z nosa aj po dojceni po 6 hodinach. a to hned po odpojeni sa, ziadna manipulacia, este lezal na koj.vankusi v priecnej.
ja stale nemam pocit nadprodukcie, ani som mu nijako neroztahovala zaludok, len som raz dokrmila suplementorom. do dojcenia neprinutim a co som robila bolo, ze som ponukala viackrat ten isty prsnik, ked nebol prazdny, alebo ked mal stikutku. cize vlastne stale ;)
mozno len hltavo papa a plyny ma zo vzduchu, co sa mu tam dostava kvoli horsiemu dychaniu pri nadche. mozno mu nevadi tok mlieka, ale hneva sa na prsniku, ked uz je extremne unaveny a ja mu nedoprajem zaspat. napadlo ma aj to, ze tak dlhym ponukanim toho isteho prsnika mu mozno nedovolim zasytit sa tak ako by chcel, aj ked je to za cenu grckania.
uz mi z toho asi preskakuje :mrgreen:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 13:02

este maly detail: jankamich, pises, ze v porodnici som to mala snad pod kontrolou... tak takuto cedulku musel mat maly nalepenu na postielke, lebo inak som riskovala vselijake zaujimave postupy od sestriciek bez mojho vedomia
Prílohy
photo.JPG
postupy v porodnici
(1.93 MiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Nov 2011, 13:06

leelo, tvoj zlepsovak? :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 13:21

akdarka, haha, este aj zalaminovat by si to kazda matka mala pred odchodom do porodnice stihnut, ze?! :D :D :D
to mi dali oni, ked som urobila strasny cirkus, ze sa pri vysetreni sluchu snazili maleho ukludnit nutenim cumla. pritom ho stacilo prebalit. ja som pri tom vysetreni vraj byt nemohla a zaroven to bez cumla podla nich nejde. tak som razne povedala, ze za tychto podmienok odmietam komplet cely novorodenecky skrining pre svoje babo. tak zrazu sa tam zjavila tato cedulka a vsetky ma neznasali :mrgreen: :goodjob:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 15:03

:D :D :D
Tak to som sa pobavila, cedulka je super napad, ktovie, mozno sa aj niektora mamina u nas inspiruje :D

Inak, Leelo, s tymi soplikmi to moze byt, ze sa mu zle pije a musi dychat ustockami a nahlta sa vzduchu. Ale zase na druhej strane, aspon mu to MM pekne preplachne a bude skor po soplikoch..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod didulka » 15 Nov 2011, 15:11

leelo to akoze naozaj? :-D Neverim...
Tak ja som mala cumliky pekne vyvarene, vysterilizovane uz v porodnici. Stale som ich strkala Sare, no nechcela ich. Bola mudrejsia ako ja. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Nov 2011, 15:46

ano, kocky, v porodke mysleli aj na sibnute a hystericke matky ako ja. a to neboli baby friendly zariadenie!
co som sledovala, tak hugo to mal jediny nalepene. inak sa tam veselo od 1. dna roztahovali zaludky umelym a kojacia cimra bola plna mamiciek-odsavaciek, zatial co ich deti sestricky prave stopali flasou :?
uplne fascinujuce je to, ze cumel/flasa je norma a ked sa chces odlisit, musis mat cedulku. oni vsetci ostatni mali mat cedulku a nie ja! :D :twisted:
ja som inak planovala rodit ambulantne, takze vacsinu tych screeningovych vysetreni by maly ajtak nemal, dokonca viacere boli dobrovolne.

tia, s tymi soplikmi bojujeme uz mesiac, inhalujeme, ale nepomaha to. stale je "zahuhnany". ono ani grckanie nie je zle - sliznice, kam by sa mm inak nebolo dostalo, sa osidluju prospesnymi latkami z mliecka :)
didulka, mas velmi mudre dietko! :D ja som na tu epizodu s cumlom prisla tak, ze mi ho z toho sluchoveho testu vratili pokakaneho a s cumlom v postielke s tym, ze test sa nevydaril, lebo nechcel cumel. no ja som mala strasnu chut niekomu tam fyzicky ublizit!
je to tazko, v mnichove nie je ziadna BFH, najblizsia 50km od nasho domu. plan bol ist tam, ale bolo to tak rychle, ze ledva som stihala do najblizsej porodky, co je 5 minut od nas...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod miriam » 15 Nov 2011, 23:19

Leelo, neda mi k tomu dudlu- pisem o tom v mojom pribehu v inej teme, mali sme to iste..Ked som urobila cirkus, ze ma moj maly dudel v ustach, mali ma tam za hysterku. A este sa ma jedna sestricka opytala, ze ci by sa mi viac pacilo, keby maleho upokojili sedativami..ze cumel je predsalen lepsi, ci nie ? ... fakt mile od nich..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Nov 2011, 01:26

aspon raz mam pocit, ze je to u nas aspon v niecom lepsie...
K tomu plnemu prsniku na prasknutie - akurat treba odstriekat tak, aby to nebolelo, viac nie. Sleduje sa tym efekt tlmenia produkcie - ak by si odstriekala prilis vela, znova by sa vela tvorilo. Tie intervaly ako som pisala treba predlzovat opatrne, aby nedoslo k opacnemu efektu - znizeniu tvorby. Inak prve tri mesiace, hlavne prvorodicky, je nadprodukcia prirodzena a niekedy sa s nou velmi tazko bojuje. Po tych troch mesiacoch sa ponuka/dopyt upravuje, co sposobuje u mamiciek co pouzivaju cumlik, klobuciky ci hodinky znizenie tvorby mlieka, co vedie k zacatiu pouzivania UM.
Je mozne, ako pisala TIA, ze cast tych problemov prinasa ten plny nostek, ale v tom velmi neporadim, MM sa mu grckanim dostane i tam, a to je cela rada, co by som ti dala.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: grcka nosom

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Nov 2011, 11:54

jankamich, dakujem za rady. teraz mi 1 prsnik zhrcavel, lebo som vcera vacsinou dojcila v satke a to nie je take ako v priecnej...

neviem, ci je to lepsie, ked citam zazitok miriam o sedativach :x a to v BFH!
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron