nonstop dojcenie

O dojčení malých bábätiek

nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod sona » 30 Mar 2011, 21:04

Chcela by som sa poradit, co moze byt pricina, ze moja 2 tyzdnova dcerka zacala mat problem so spanim. Prve 2 tyzdne bolo vsetko v poriadku, papala cca 20 min a potom 2-3 hodinky pospala. Potom jej zacali akoby krce v brusku a vzdy ked zaspala, lahko sa zobudila a ukludnil ju iba prsnicek. Teraz uz myslim nema krce, ale niekedy stravime aj 3-4 hodiny kym ju uspim (striedam prsniky, lebo iba tak je kludna, inak place) - bojim sa, ze stracam mliecko. Som z toho unavena a niekedy si nestihnem ani zobrat jest. V noci to este ako tak ide, ale dnesny den bol zly. Niekedy ju uspim, o pol hodinku je hore a zasa ju uspavam aspon hodinu... Uz mala aj zltohnedu stolicu, od vcera vecera je vsak zelena. Viete mi prosim poradit?
sona
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 30 Mar 2011, 20:58
Počet detí: 0

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Mar 2011, 21:13

/mozem ja?? chcem byt laktacna, tak ci mi to ide :-D , ak bude daco zle opravte ma/

Mila Sona, podla mna len pricasto striedas prsniky, a tvoj mala kratko pije z jedneho, mala by si ju dlhsie nechat tahat, aby sa napila aj zadneho mliecka, ktore je bohatsie na tuk. Takto, ak casto striedas prsniky, sa napije len predneho, ktore rychlo prejde traviacim traktom, mala ma z toho koliky a zelenu stolicu. Zadne mlieko ti ostava v prsnikov nevypite, tym sa v nom hromadia latky, ktore zastavuju tvorbu mlieka, a tym mozes aj stratit mlieko, preto, ak mozem poradit, snaz sa kojit 3 hodiny z jedneho prsnika, ak vidis, ze i napriek tomu taha a taha a ma malo, stlacaj prsnik, aby si jej pomohla, pri kazdom kojeni treba aj prsnik stlacat, troma prstami dole a palcom hore, v tvare pismena C, za prsnik, nie bradavku. A samozrejme, je dôlezite spravne pristie, ak je mala spravne prisata, bude sa jej aj lahsie tahat. :-)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod annag » 30 Mar 2011, 23:06

ahoj sona,

toto je veľmi ťažké z jednej vety posúdiť - pretože nevidíme na diaľku bábätko na prsníku sa dojčiť. Prvé a najdôležitejšie je posúdiť, či maličká na prsníku viackrát za deň efektívne pije s "pauzami v brade" - viď odkaz. Maličká by mala v jej veku kakať viackrát za deň (cca 2-3 krát ), mala by mať ťažké pocikané plienky -ak dávaš jednorázovky, tak po dojčení po cca 3 hodinách by už plienočka mala byť ťažká.

ideálne by bolo spojiť sa s poradkyňou, aby videla dojčenie naživo. Pri častom dojčení sa môže efekt plných pŕs strácať napriek tomu, že bábätko na prsníkoch pije. Môže byť totiž všetko v poriadku -ak naozaj pije, tak maličká len začala prejavovať svoju potrebu byť s Tebou, v Tvojej náruči, na prsníku a napr. chladná veľká postieľka jej je nepríjemná ...

Ale mohla sa stať i situácia, ktorej sa obávaš - že maličká neprijíma dosť mliečka. Nie je to však o strácaní mliečka - ale o tom, že sa len prejavili následky nejakých chýb z predchádzajúcich týždňov. (napr. ak si ponúkala cumlík, dávala len jedne prsník, hoci už dlhšie potrebovala obidva, predlžovala intervaly...) Chyby sú na to, aby sa naprávali, nie aby sme im podľahli - prosím, vyplň mi dotazník ak nemáš v okolí poradkyňu .

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufal ... o-dojceni/

http://sites.google.com/site/vasamamila ... yne-mamily

pozri si tieto odkazy, a skús čo najviac napodobniť prisatie, využiť stláčanie prsníka


http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... babo-pije/


http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... lozenie-2/

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... na-poloha/


http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... e-prsnika/
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2011, 09:53

Sona, pripájam sa k tomu, čo odporučila Annag, toto by bolo dobré vidieť osobne. S otázkami, ktoré uvádzaš zápasia mnohé čerstvé mamičky a myslím si, že môže veľmi pomôcť, ak si mamička sama vie odsledovať počas dojčenia, kedy bábätko pije a či vypilo dosť. A toto Ťa naučí poradkyňa pri dojčení najjednoduchšie pri osobnom stretnutí. Od toho sa odvíja všetko ostatné - jednak takto spolu môžete vyhodnotiť, či skutočne treba riešiť aj dojčenie a jednak poriešiť aj iné veci, ktoré s tým, čo uvádzaš súvisia.
K príspevku Annag by som chcela doplniť, že je typické, že novorodenci prvé 2-3 týždne bývajú také ukážkové "dobré bábätká" - nadojčia sa a spinkajú a v podstate sa na nič iné veľmi nebudia. Postupne ale bábätko rastie a začína viac vnímať svoje okolie a po 3. týždni mnohé mamičky hovoria, že bábätká začínajú vyžadovať uspávanie, hoci dovtedy ich stačilo položiť po dojčení a spinkali a že v noci je to ešte celkom zvládnuteľné, doobeda sa to ešte dá a poobede postupne začína byť bábätko viac a viac nervózne a k večeru je ho veľmi ťažké uspať, často veľa plače a mamičku to samozrejme veľmi stresuje. V tejto situácii je podľa mňa najlepším riešením nájsť niekoho, kto by Ti ukázal, ako používať nejaký detský nosič, napr. šatku (a toto napr. tiež väčšina poradkýň vie, pretože ich samé pri svojich deťoch väčšinou používajú). Bábätko sa v šatke môže dojčiť, Ty by si pritom mala voľné ruky a mohla sa najesť, venovať sa domácnosti, či iným povinnostiach a aj svojmu psychickému oddychu, pri dojčení v šatke bábätko zaspinká, ak sa precitne, znova sa prisaje na prsník a Ty sa s voľnými rukami naďalej môžeš venovať tomu, čo Ťa baví alebo svojim povinnostiam. Navyše, aktívny život mamičky vedie k tomu, že bábätko býva menej večer predráždené, ak v šatke buď spinká, alebo v stave tichej bdelosti sleduje, čo robí matka, prejavuje sa to väčšou spokojnosťou dieťatka a následne jednoduchším uspávaním vo večerných hodinách.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod sona » 31 Mar 2011, 09:56

Ahojte,
\
Dakujem velmi pekne za odpovede. Malicka v noci prve dve kojenia celkom pekne papala aj spala, ale potom to na nu zasa prislo - ked aj trosku po kojeni zaspinkala, o par minut zacala mrastit tvaricku a rozhadzovat ruckami (akoby ju cosi bolelo). A vtedy ju upokoji iba znova sa prisat a cuckat do spanku... Inak kaka celkom casto - pouzivame latkovky a niekedy je to aj 6 plienok za den, cikanie asi rovnako. Posledna kakanica uz zasa bola zltohneda.
Uz som mala doma laktacku po prichode z nemocnice, lebo sa mi vytvorili ragady a web mam prestudovany niekolkokrat, takze teoreticky technicku ovladam, v praxi to ale obcas mozno nie je dokonale. Najma ked je na prsniku tak dlho, uz striedam polohy, ona medzitym pospinkava a nie je to efektivne satie. Este som zabudla dodat, ze ma este stale trosku zltacku, takze mozno aj preto nepapa tak rychlo.
Snazim sa este identifikovat, ci jej nevadi nieco v mojej strave.
Uvidime aky bude dnesny den a ak to bude pokracovat, skusim sa spojit s laktacnou a v utorok mame poradnu u lekarky, najradsej by som bola, aby dovtedy bola zdrava. Napr. teraz uz pekne spinka vyse hodiny - len jej velmi dlho trva, dostat sa do takeho kludneho spanku, castokrat sa pri zaspavani strhne a musime kojit a zaspinkavat odznova. Verim, ze to nie je nieco vaznejsie a velmi nerada by som dokrmovala UM.
Dakujem este raz za rady a ak by Vas este nieco napadlo, prosim odpiste.
sona
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 30 Mar 2011, 20:58
Počet detí: 0

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod annag » 31 Mar 2011, 12:21

ahoj sona - "troška žltačky" je normálny fyziologický, zdraviu prospešný jav u dojčených detí a môže pretrvávať ešte niekoľko týždňov - bližšie sa isto klemka vyjadrí :-)

- podľa opisu - strhávanie zo spánku, "krátky" spánok - to všetko je normálne správanei s abábätka, ktoré spinká ossamelé. Maličká sa strháva, pretože každé dieťa, ktoré nie je v náručí mamičky , v tesnom objatí , sa reflexne strháva a prebúdza sa možno i s plačom, najmä ak si to hneď nevšimneš. Nosenie sa Ti vôbec nepozdáva? Pretože by si nemala pocit, že neustále máš bábo na prsníku celého hodiny, mala by si voľné ruky, ono by si spokojne spinkalo, sem tam sa prisalo .... zvládla by si tak domáce práce, najesť sa, ísť na prechádzku, do obchodu, na WC :-) .... takmer všetko

Keď ju už uložíš, tak nezatváraj dvere, buď v blízkosti tak, aby si ju stihla priložiť skôr, než sa úplne preberie - nečakaj, kým otvorí očká a uvedomí si, kde je - skús ju prikladať skôr - ak bude zaspávať s pocitom bezpečia (tak ako doteraz pri Tebe), ale zároveň sa do istoty bude i prebúdzať - prvé čo si uvedomí, bude mamička a jej prsník - tak bude pokojná a dokáže súvisle a pokojne prespať i dlhší čas. Inak je bábo neustále v strehu, neuvoľní sa a budí sa veľmi často a s plačom.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Mar 2011, 12:28

sona, mna pred "zblaznenim" zachranila satka - maly mohol nerusene cuckat a spinkat a ja som sa citila konecne ako clovek. kym som nemala satku tak som ako matrona sedela na gauci a dojcila nonstop. vsetko mi podavali, ani pre pohar som sa nevedela nahnut aby sa maly nezobudil. no ked som po 2 tyzdnoch po porode zostala sama doma tak som musela nejako toto poriesit. doteraz krasne spinka v satke alebo v ergonomickom nosici manduca.
a s tou blizkostou a istotou, ze mamicka je blizko co pise annag - tiez sme tym presli a potvrdzujem!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2011, 12:35

Annag, nemám k tomu, čo dodať, žltačka je pri dobre dojčenom dieťati príznak dobrého zdravia a je normálne a žiaduce, ak pretrváva niekoľko týždňov po pôrode, často do 3. mesiaca prípadne aj dlhšie. Je to len dobre - farbivo, ktoré spôsobuje žlté sfarbenie kože - bilirubín - je prirodzeným antioxidantom, to znamená, že chráni bunky pred splodinami metabolizmu.
Bábätko niekoľko mesiacov po narodení naďalej potrebuje fyzickú blízkosť matky, jej telo je pripravené na to, aby bolo dieťa pri jej hrudníku - je tam intenzívne prekrvenie (do tejto oblasti ide až 23 % krvi, pre porovnanie - do orgánu najviac zásobeného krvou - do mozgu - ide len o niečo menej krvi 20 % - to hovorí samo za seba, za aké dôležité považuje matkino telo mať na hrudníku dieťatko), matka svojimi pohybmi hrudníka a údermi srdca stimuluje dýchanie a srdcovú činnosť bábätka, svojou prítomnosťou rozvíja mozog dieťaťa, optimalizuje spánkové cykly, tým následne príjem potravy, znižuje prežívanie stresu, bolesti, poskytuje ideálnu potravu - materské mlieko - dojčením, ktoré samo o sebe reguluje rôzne telesné funkcie bábätka a perfektne uspáva. Všetko je to dokonale prispôsobené tomu, čo deti zažívali prvé mesiace života počas posledných pár milónov rokov - tomu, že sú v matkinej náruči. Naša spoločnosť je veľmi vzdialená tomuto systému starostlivosti o bábätko, za cenu toho, že naše detičky sú uplakané, nervózne, nespokojné a matky sa trápia, čo im je a boja sa, že nie sú dobrými matkami. Starostlivosť o bábätko spojená s intenzívnym fyzickým kontaktom dokáže mnohé veci zlepšiť a nosič je v tomto smere výbornou pomôckou. Stojí za to to vyskúšať a prípadne znova skontrolovať aj dojčenie - najmä naučiť sa pri návšteve poradkyne rozpoznať, kedy dieťatko pije a či pije dostatok.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod sona » 31 Mar 2011, 12:51

Vdaka, satku mam aj kupenu, len sa trosku bojim, ze je este malicka, ale urcite by nam to ulahcilo situaciu... Je pravda, ze sme si malicku uz od nemocince na nas dost zvykli a moze sa citit osamelo. Ale snazim sa ju aj neukladat do postielky, ale nechat so mnou na gauci, ked je takato.
Teraz zasa spinka, takze je to dufam lepsie a potom vyskusam aj tu satku.
Vdaka za rady, ozvem sa ako sa s tym vysporiadame.
sona
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 30 Mar 2011, 20:58
Počet detí: 0

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod annag » 31 Mar 2011, 15:02

sona - čím skôr začneš so šatkou, tým lepšie :) , prikladám fotku z pôrodnice malého Alexa (to je to bábo na fotke z hornej lišty) - šatku je fajn skúšať, keď je bábo nadojčené a relatívne pokojné, nie keď už je niekoľko hodín hore uplakané a vystresované ...
Prílohy
veroni11.jpg
v pôrodnici v šatke
(49.41 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Mar 2011, 23:30

Ja sa tiez priklanam ku satkovaniu :) ak mas strach ju zaviazat, skus sa spojit s nejakou mamickou ktora viaze, mozno aj poradkyna ti poradi a sama satkovala...
Satka, je zazracna vec, ja by som ju odporucala ako povinny prvok pri babatkach....tolkych chyb by som sa vyvarovala pri prvorodenej... :oops:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod janka » 04 Apr 2011, 14:11

pridavam sa, sona, je dost mozne, ze tvoja dcerka sa sprava uplne normalne. Moja sa tiez prve mesiace vobec nechcela odo mna odlucit: uspala som ju, polozila, a do par minut bola hore, zrenicky vyvratene dohora od unavy, ale rozlepila tie oci, zo vsetkych sil sa snazila, len aby nespala opustena. A ja som bola zufala, ze co robim zle, hlavne ked mi svokra aj mama rozpravali, ako oni len nakrmili svoje deti, supli do kocika, a tie tam spali 2-3 hodiny. Lutujem, ze som si tak dlho brala k srdcu reci, ze si ju nemam naucit na ruky. Deti sa asi nedaju naucit na ruky, deti sa tak rodia, aspon niektore urcite. A lutujem, ze som nezacala satkovat hned od prvych tyzdnov a ze som sa rychlo nenaucila dojcit v satke, kolko frustracie by som si usetrila.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Andrea » 04 Apr 2011, 15:16

A ja sa pridavam k tomu, ze ak je to tvoje prve dieta a situacia ti to dovoluje, tak sa nauc kojit aby tak aby ti bolo pohodlne - sed, lez, bud ako ti je dobre a koj, oddychuj, hoj sa, kym sa da. Aj cely den. No a co. Radim ti ako mama, ktora si podobnym presla, uprav si kojenie aby bolo spravne pre dieta a prijemne pre teba, pretoze toto obdobie skonci velmi rychlo. Rychlejsie ako by si chcela.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod annag » 15 Apr 2011, 15:06

mamusia, Tvoj príspevok bol presunutý do novej témy

viewtopic.php?f=4&t=85
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod sona » 17 Apr 2011, 12:15

Dakujem vsetkym,
ja si to kojenie uzivam a nevadi mi to az tak - mama mi pomaha, takze aj na to mam podmienky. mam iba starost, ci je mala v poriadku a aby som nieco nepokazila/nezanedbala. Kamaratky ma volaju kocikovat a ich deti spia aj 3 hodinky bez prestavky... A tiez mi to obcas rodina vyhadzuje na oci, ze som si ju rozmaznala a este to zhorsujem ;-(
ale nejak sa potrapime a uvidime...
sona
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 30 Mar 2011, 20:58
Počet detí: 0

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Apr 2011, 17:59

Soňa, som rada, že naďalej trpezlivo bojuješ ďalej.
Zlatá rada pre rodičovstvo celkovo pre mňa kedysi bola "neporovnávaj svoje dieťa s ostatnými" a odporúčam to aj Tebe. Vždy budú v Tvojom okolí deti, ktoré budú lepšie spať, samé zaspia, nebudia sa v noci, lepšie priberajú, lepšie rastú, skôr sedia, skôr chodia, skôr rozprávajú, nepotrebujú niekoho, aby sa zahrali ... a celé to bude zhoršené tým, že máloktoré deti v našej spoločnosti sú skutočne dojčené na požiadanie a máloktoré deti sú dojčené dlhšie ako pár mesiacov (a aj tie sú často s problémami a s dokrmovaním fľašou a používaním cumlíka). Preto sa Ti bude vždy ťažko porovnávať a hlavne ak spoločnosť dojčenie nevníma ako normu, normálne prejavy Tvojho dojčeného dieťaťa sa nestretnú s pochopením. Píšeš napr. o skvelých 3-hodinových spánkoch detí Tvojich kamarátiek - ale je toto normálne? Ak považujeme za normálne dojčenie a intenzívne naviazanie dieťaťa na matku (a mali by sme ho za také považovať, pretože takto vyrastali všetky ľudské mláďatá odkedy je človek človekom) tak 3-hodinové spánky bežné nie sú. Väčšina dojčených detí 3 hodiny v kuse jednoducho nepotiahne (čo neznamená, že ak tak niektoré dojčené dieťa spí, je to problém). Regulátorom spánkových cyklov maličkého bábätka je matka. A normálne spánkové cykly malého bábätka počas dňa nezahŕňajú 3-hodinové spánky ako bežnú vec. Častejšie precitanie vedie k častejšiemu dojčeniu a k regulácii množstva prijatej potravy - dojčené deti typicky pijú malé dávky častejšie, z čoho je zrejmé, že kŕmenie fľašou vo väčších odstupoch spôsobuje podávanie neprirodzene veľkých dávok mlieka a môže to byť jeden z dôvodov, pre ktorý nedojčené deti v neskoršom veku častejšie postihuje obezita a cukrovka.
Dôležité podľa môjho názoru nie je sústrediť sa na to, či sa to moje dieťa správa podobne ako väčšina ostatných alebo či sa zmestí do nejakých tabuliek, ale na to, aby sme spolu vychádzali tak, aby bolo spokojné aj dieťa, aj ja. Pri používaní šatky sa môžeš pridať k svojim kočíkujúcim kamarátkam a počas prechádzky párkrát dieťa nadojčiť, nechať ho zaspať na prsníku, pozerať okolo zo šatky a zase ho nadojčiť a nechať spinkať. Ak si pri tom budeš môcť pokecať, odpočinúť s kamarátkami, budeš psychicky odpočinutá aj Ty a to je najdôležitejšie.
Čo sa týka rozmaznania - rozmaznanie typu, že dieťa si logicky premyslí, že keď bude dostatočne dlho plakať, tak ho budeš nosiť na rukách, si vyžaduje schopnosť manipulatívneho myslenia, ktoré v našich mozgoch riadia tzv. čelové laloky v mozgu a v nich konkrétne tzv. glutamátový systém. Ten pri maličkých deťoch nefunguje tak, ako pri dospelých, takéto myslenie preto dieťa postupne začína rozvíjať až po 12. mesiaci života a aj to len začína. Takže ho nemáš ako rozmaznať, ak sa dožaduje Tvojej pozornosti, nosenia, dojčenia, fyzickej blízkosti počas spánku atď. je to preto, že toto zažívali deti milióny rokov a je nereálne očakávať od nich, že zrazu budú potrebova niečo iné. Intenzívne naviazanie na matku im umožňovalo prežiť, bez neho boli odsúdení na smrť. Ak sa Ťa bábätko dožaduje, robí len to, čo je pre neho najsprávnejšie, chce byť so svojou mamičkou. Nikto iný sa oňho nedokáže tak dobre postarať ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nonstop dojcenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Apr 2011, 18:08

A zabudla som dodať, že práve pre to, aby si sa dostala aj do spoločnosti mamičiek s dojčenými deťmi, ktorým na dojčení záleží, sa oplatí si nájsť svoju poradkyňu pri dojčení, ktorá vedie podpornú skupinu dojčiacich matiek, ktorá Ti môže ukázať aj inú cestu ako je tá bežná v našej spoločnosti.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron