Ako vyzera pocikana plienka?

O dojčení malých bábätiek

Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 18 Okt 2011, 20:46

Potrebujem poradit, tento problem ma uz trapi dlho, okrem ineho. Ako vyzera pocikana plienka? Ci sa do pocikanych plienok rataju aj pokakane? Mala bude mat za tyzden 5 mesiacov, ma 7300g.Stale mam pocit, ze mam menej mlieka, hoci mala pribera, comu sa vzdy cudujem, papa kratko, ale na prsniku je casto.Trapia ma, ale tie pocikane plienky. Poriadne tazku plienku ma akurat 1 a to po noci lebo ju neprabalujem, cez den naratam tak 4 pocikane, ale nie precikane plienky. Ani po 6 hodinach neprebalenia plienku nema precikanu, ale iba pocikanu a je vidno, ze je nazlta. Pytala som sa na to doktorky, dala vysetrit moc, vysledky su ok. Oranzovu plienku tiez nemala, co by znamenalo uraty v moci. Mala aj dost slinta, ma uz dva zuby. Stale sa aj tak bojim dehydratacie, skusam jej davat vodu aj cajik, ale nechce. Na silu jej to nalievat nechcem.Prsnik ponukam casto, len mala sa nie vzdy prisaje a ako som pisala, na prsniku vydrzi kratko, tak 1min. maximum 3min., ale takto vyzera nase dojcenie uz druhy mesiac a pribrala dobre na poslednej poradni za mesiac 740g, predtym mesiac 660g.
Preto prosim o radu zadefinovat pocikanu plienku! Dakujem.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Okt 2011, 21:23

Beatrixi,niekde to tu zigi pisala,ze ak nalejes 60ml vody do pampersky a potazkas si ju.tak ma vyzerat pocikana plienka...
Ja si myslim,ze zbytocne sa stresujes,uzivaj si to kojenie take ake je,ak mala pribera je to fajn :-)
inak ja som uz od ukonceneho 5mes zacala pomaly pridavat k obedu zeleninku a vodicku po lyzickach...dojcenie to neovplyvnilo,ale mam teraz pocit,ze konecne nebudem jediny zdroj obzivy len ja:-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 18 Okt 2011, 21:32

Dik Bibiq, ano viem tych 60ml, ale este som chcela vediet ine nazory. Aj ja asi zacnnem od 5 mesiaca prikrmovat.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Okt 2011, 21:43

ja mam tiez pocit,ze mala menej cika,ze tie plienky niesu take nasiaknute,ale pekne pribera,cuca kazdu chvilu...tak neriesim...dehydrovana nebude,lebo uz nieje teplo...myslim,ze tekutin staci...ved ani mne nechuti tolko pit ako v lete a smad nepocitujem,aj na malu tym padom netreba tak casto :-)
my sme pokazene flaskami a meratelnym objemom od 1.deti,to preto myslim,ze stale nieco riesime v suvislosti s kojenim ;-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 18 Okt 2011, 21:59

Ved to, ze pribera dobre, to ma ukludnuje, inak ja si tiez uz pridem sisi, ze vsetko riesim, ked nie to, tak ono, vzdy si nieco najdem. Hadam ked uz zacne papat aj ine, tak sa uplne ukludnim a nebudem tolko riesit.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Okt 2011, 23:51

Z celkoveho pohladu je to ozaj tazko riesit, dolezite je si vsimat hlavne zmeny. Ak vies ako vyzerali plienky doposial a zrazu zmena, potom treba byt v strehu. ALe pri vasich prirastkoch tusim ani v strehu netreba byt, ste vysoko nad priemerom. A co je este zaujimavejsie, minuly prirastok bol vacsi ako predminuly. Tabulky jednoznacne hovoria, ze s vekom prirastky klesaju. Neda sa nic robit, asi mas coraz lepsie mliecko, ktore mozno ani do plienky nechce ist :-) :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 19 Okt 2011, 09:56

Dakujem za ukludnenie, uz som rozmyslala, ci moze byt vyzivnejsie mlieko,ze menej vodove, to je asi blbost, mna uz napadaju kadejake veci, ci sa jej voda neviaze v tele, ci ma ok oblicky. Ved moc mala ok, dokonca, to robili na 2 krat, keby nieco bolo, tak to tam asi vyskoci. Tie pocikane plienky ma stale rovnako uz treti mesiac, len mne to stale vrta v hlave.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Okt 2011, 11:12

ja si myslim,ze kazdy organizmus vodu(mm je tusim 80%vody)viaze vodu a vyuziva ju individualne...ak moc bol 2x v poriadku,tak oblicky su urcite ok...
Hlavne sa nestresuj,prijem aj vydaj je realny aj ked nemeratelny :-)
a s tym spanim uz mate lepsie?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 19 Okt 2011, 20:09

Spanie rovnako, stale sa casto budi, neviem ci je to tym, ze jej idu zuby, uz ma dva vonku, ale stale sa budi, teda ona sa skor mece, niekedy ani prso nechce. Hadam to raz prejde, mozno ked dam na noc kasu sa to zlepsi. A u vas ako ?
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Okt 2011, 20:50

vies co,neviem ci to nebude zniet ako provokacia :-)
ale my od kedy sa ochladilo tak super,2x denne potiahne 2 hodky niekedy aj 3ti krat da na vecer 1,5 ale v noci sa tak 2-3x len zahemzi hned strcim cici a haja,to ja mam skor problem uz nad ranom zaspat...dojcenie ja neriesim,zakazdym ked chce jej dam cucnut,sem tam par lyziciek vodicky cistej po prikrme...takze pohoda dufam ze bude nadalej,najhorsie to bolo tak cca do 3mes.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Ako vyzera pocikana plienka?

Neprečítaný príspevokod miška11 » 22 Okt 2011, 01:29

Beatrixi, presne viem ako sa citis a o com premyslas...to ako by som o sebe citala :) ja sa ukludnujem tym, ze mala prospieva, je to take usmiate dievcatko...ak by nieco nebolo v pohode, tak by nam to deticky urcite dali najavo..a matka vyciti. Ja som mala prvy mesiac problem s dojcenim, potom sa to poriesilo, ale tak ma to poznacilo, ze som stale premyslala, ci dost papa a podobne...a bolo to narocne...tiez papa "rychlostou blesku", velakrat som sa sama seba pytala, ci to je mozne...ale asi je :) mne velmi pomaha toto forum, upokojuje ma, zdviha sebavedomie o starostlivosti o moje dietatko. Som velmi vdacna, ze je tato stranka vytvorena. Tak hore hlavku, vsetko je ok :) Ja som najvdacnejsi clovek, ze mozem kojit (aj ked si pomaham uz dlhsiu dobu domperidonom costi...). Je to to najkrajsie spojenie s babatkom.
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron