odmieta papat

O dojčení malých bábätiek

odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Sep 2011, 19:31

Prosim poradte mi co robit :-(
uz som uplne v koncoch,mala odmieta co i len priblizit sa s prnikom k pusinke...je to asi reakcia potockovani,ale tym ze ma teploty tajt musi pit aspon koli tym tekutinam...a ona nic,uplne odmieta :-(
mam odstriekat mlieko a dat po lyzickach?vrati sa jej apetit?
Ani v spanku sa nechce prisat,od 16tej nejedla,nieje to nebezpdcne? Pomoooc
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod akdarka » 21 Sep 2011, 20:19

Vyzlecte sa každopádne a buďte koža na kožu - nám to pomohlo ked mal krpec 3dni vysoké teploty...ostatne poradia LP hádam čoskoro
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 21 Sep 2011, 20:50

Bibiq,
ja som takto kricala, pred tyzdnom v pondelok, pomoc dajte mojmu dietatu jest, strasny pocit, viem pochopit ako sa citis. Teraz ma napadlo, ze to bolo tiez po ockovani, ale az 5 den po, teploty sme nemali, tiez sa nehcela prisat, ked sa blizilo prso tak uz revala a otacala hlavu. Uz sa to trosku zlepsilo.
Urcite odsavaj a daj jej aspon lyzickou alebo suplementorom po prste ak to bude akceptovat. Ja som to sice poriesila inak, to tu nebudem pisat, to by sa tu nestretlo s pochopenim :). Ono sa to urcite upravi, u nas sice bojujeme stale, ale sem tam sa prisaje a popije.
Drzte sa !!!!
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 16 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 21 Sep 2011, 21:50

Akdarka,toto som robila cely den,kedze mala teploty tak som ju chladila...ale cez den aspon papala,sice malo ale dala si...
Teraz vecer som jej striekala a davala po lyzicke...
Beatrixi,dakujem za podporu,je to hrozne ked odmieta prsnik a reve...to koli ockovaniu,teplotam...inak je mala v pohodke,ale ockovat uz nedam...nechcem dojst o mlieko,tak som bojovala za kojenie a teraz toto :-(
Nakoniec som malu uspala na rukach,dala do postele a cuduj sa svete je nacucnuta,ale len dudluje...tak neviem aka bude noc a zajtra dufam bude uz papat,lebo sa zblaznim :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Sep 2011, 23:55

Baby ti poradili uplne super, a aj ty si to zvladla skvelo. Ano, koza na kozu a pokusit sa dokrmit alternativne (ak vobec bude mat chut). Nezabudnut odstriekavat, aby bola zabezpecena dobra tvorba mlieka. Tym, ze ju mas koza na kozi, sa aj teplota reguluje, znizuje sa jej stres (aj tebe) a lahsie zaspi. A po spanku je lepsie sanca, ze bude chciet papat normalne. Nenutit ju do nicoho.
Po uprave (k comu uz asi prislo), je dudlovanie uplne prirodzene. Jednak je to najlepsi tlmic akychkolvek problemov a bolesti a jednak si tym zvysuje tvorbu mliecka, co bola tym strajkom mierne znizena.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Sep 2011, 11:15

Bibiq, ako sa vam dari dneska?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 22 Sep 2011, 13:57

Ahoj Lenkaa,dakujem...uz je to lepsie...nastastie uz nema teploty,ale to papanie je hruza...
Vcera som jej strekala na lyzicku a krmila tak,lebo nechcela sa prisat...v noci nakoniec nejak v polospanku papala asi 2x...
Rano bol kusok problem,ale bojujem za prisatie kazde krmenie,z 3 ponuk si cucne raz ale aspon nieco...ponukam kazdu chvilu,ale myslim,ze sa to zlepsi j dostane chut,lebo asi po tej vakcine a teplotach nema velmi chut...
Inak,az teraz mi vazne zacalo lepit,ze co bude ak sa nechce babo prisat,nedonutim ho nijak...flasa sa da nanutit myslim,ale prso? Na nervy a s placom...ale bojujeme a nevzdavame sa...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Sep 2011, 14:34

Okrem teploty a nechuti do jedla ma aj nejake ine priznaky? Zmena spravania, dlhy neutisitelny plac...
Necuduj sa, ze ti nechce jest, ked trpi chuda. Pichli do nej strasne sajrajty.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Ludka » 22 Sep 2011, 15:09

V knihe La Lechce League The Breastfeeding Answer Book, sa pise ze dieta ktore je ockovane alebo prechadza bolestivou procedurou, ako je spinal a pod., a ma bolesti, moze odmietat prsnik, pokial sa to nezlepsi, a nebude sa citit lepsie.
ako pisali dievcata, bonding bonding bonding-koza na kozu....nosit ju vela...

http://vactruth.com/2011/03/18/are-vacc ... nal-bonds/
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 22 Sep 2011, 15:32

ja viem zd ockovanie je hrozny sajrajt,ale asi mi trebalo zazit to,aby som uz nedala ockovat,neviem :-(
nasjastie nema ziadne ine priznaky okrem teploty a odmietat prsnik zacala az po podani panadolu baby per oralne...a v pl lieku je tiez ako nez.ucinok nechutenstvo...takze jedno s druhym...mam ju nacucnutu koza na kozu teraz kazde hajanie...detoxikujem kvapkami od homeopatky Joalis...to mame doma uz dlhsie a davam to uz 3 dni pred ock. aj nadalej...dakujem za rady,pomaly sa rozjeda,ale bol to sok ked zacala odmietat,lebo papa na poziadanie aj kazdu hodinu a zrazu nic a taky obrat,tak som spanikarila...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Sep 2011, 15:35

Nic si z toho nerob. Ja som sa tiez musela poucit na vlastnej chybe. Len skoda, ze to odniesol moj najvacsi poklad.
Drzim palce, nech sa nic horsie este neudeje.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 22 Sep 2011, 20:08

Dakujem Didulka,ono je to dieta bohuzial "ohrozene"vzdy rozhodnutim rodica,bohuzial a nikdy nevies co urobit aby to bolo spravne...ja som za slobodu v ockovani,nech sa kazdy rozhodne ake riziko podstupi...a nech nas stat nenuti a neporusuje ludske prava...
Lenze nikto ti jednoznacne nepovie pre a proti.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 22 Sep 2011, 20:53

Fajn, ze sa to zlepsuje, fakt viem co prezivas ja som zazila a zazivam druhy bojkot, ten pocit, ked je babo od teba zavisle, myslim co sa tyka jedla a to prso nie a nie chytit, hruza. Ono nie len prso nenanutis, ale ked nechce nedonutis ju nijak.
Inak k tomu ockovaniu, su hrozne tie neziaduce ucinky ockovania ak sa objavia, ale ak ti dieta ochorie tymi chorobami, tiez to neni bohvie co. Keby sa neockovalo, mnohe choroby by stale boli. Samozrejme clovek ma mat pravo slobodne sa rozhodnut, ci dat ockovat.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 16 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 22 Sep 2011, 21:13

vies,ja som doteraz nemala ani predstavu o com je odmietanie,lebo starsi syn pil moje mm odstriekane z flase do cca 7mes a nebol nikdy problem...ale mala ked sa nechce nacucnut tak mozem aj stojky robit a bohuzial...teraz to uz chapem a som zvedava co nas este caka...
Inak celkom som spanikarila,nastastie dnes to je lepsie,len neviem si predstavit strajk dlhy a alternativne dokrmovat...to by som asi nezmakla..,
a vam ako sa dari? Dlho si sa neozvala?
Maly ako znasa skolku? Moj vyrevoval cele 4 roky
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 22 Sep 2011, 21:44

No, ako sa nam dari, tak tak vselijak, ked nastal tento druhy strajk, tak som myslela, ze koncim s kojenim nadobro, lebo to nase trapenie uz trva dlho. Par krat som si poplakala, ked mala nic nepila. Ja som dala umele mlieko z flase, uz som to naozaj nezvladla. Aj som si odstriekala, ale malo., to nestaci Stale prikladam, skusam kedy sa prisaje, pokial jej tecie pije ak netecie tak sa odpoji. Strasne sa mixuje na prsniku. V noci zle spi, sice do takej 1 hodiny prespi a potom to zacne, kazdu hodinu sa mixuje, trosku si pocucne potom zaspi a za hodku je hore a to mame do rana, mozno je to tym, ze mam malo mlieka a je hladna.
Maly chodi do skolky, davam ho len na doobeda, je to lepsie ako minuly rok, sice vecer vyjednava, ze tam neche ist, ale rano ide, neni sice stastny, ale neplace. Najradsej by zostal doma.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 16 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 22 Sep 2011, 22:14

tak u nas je to podobne s tym mixovanim sa,malu cokolvek pri kojeni rozrusi a je problem znovu ju na prsnik dostat...
Preto kojim len v spalni sama,napr.vonku nehrozi a papa tak aj kazdu 1,5 aj 2hod.
Vecer zaspava na prsniku a to ju nechavam cucat a lezim s nou uz tak o 21.00,cuca aj hodinu kym zaspi tvrdo...potom sa nacucne okolo 23tej a to uz neriesim,lebo zaspavam pri nej a do rana sa asi tak 3x prestridam prsniky...robim je proste dudel :-)
ale mne to nevadi,hlavne ze spi a ja tiez,lebo to dudkanie uz ani nevnimam a prestridavam v polospanku...este ani raz sa mi v noci nezobudila,ze bola uplne prebrata...
S tou skolkou,to musi byt na nervy,ja to poznam...moj 9.r syn aj teraz v skole vecer zvykne spekulovat :-) ale to uz je v skole ine,tam musi chodit.
Drzte sa! Kojte sa! :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odmieta papat

Neprečítaný príspevokod TIA » 23 Sep 2011, 13:39

Beatixi, presne tak spime aj my, do tej jednej/druhej spi kludne a potom sa mrvi aj kazdu hodinu. Ale nemyslim, ze by to bolo pre nedostatok mliecka, lebo niekedy prsnik nechce. Preto som zacala skusat davat cikat, a to zvacsa potom zaberie az do konecneho zobudenia o 5:30-6:00, vtedy potrebujeme vykakat :-).

Som rada, ze to nevzdavate a bojujete, si skvela mamina..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia