lieky od bolesti a dojčenie

O dojčení malých bábätiek

lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 18 Sep 2011, 16:32

Dobrý deň,
potrebujem sa poradiť...včera mi vytrhli zub a mám neskutočné bolesti, súrne potrebujem liek od bolesti, ale bojím sa dať si ho, aby som mojej dvojmesačnej dcérke, ktorú plne dojčím, neublížila... skúšala som panadol, ten je vraj bezpečný, žiaľ vôbec nezabral... mohla by som si dať Ibalgin, prípadne aj opakovane? ďakujem
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod zigi » 18 Sep 2011, 16:38

Ahoj,
mne ibuprofen davali v nemocnici po porode, lebo som mala bolesti. Dostavala som 3x denne 500mg ibuprofen asi 3 dni a pritom som plne dojcila. Tiez som sa na to pytala a vraj pri dodrzani 8 hodinovych rozostupov to je este ok. Drzim palce, nech zaberie!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 18 dní

Re: lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Sep 2011, 16:59

Dojčiaca žena môže užívať bežné voľnopredajné lieky proti bolesti - Ibuprofen, Panadol, v dávkovaní určenom pre dospelého človeka. Ak bolesť presahuje hranice Tvojej tolerancie, okrem toho 2-mesačné dieťa nie je cez bolesť možné len tak odložiť a zaoberať sa sebou, je určite menšie riziko potlačiť bolesť liekom, ktorý sa do materského množstva dostáva v stopových množstvách než buď neúnosne trpieť alebo na pár dní prerušiť dojčenie, pretože to so sebou okrem závažných rizík. ktoré so sebou prináša umelá výživa, môže znamenať, že nebude jednoduché a bez odbornej pomoci častokrát ani možné sa k dojčeniu vôbec vrátiť, pričom riziká predčasného odstavenia sú takisto mimoriadne závažné.
Okrem toho by som však zvážila aj opakovanú návštevu zubára, pretože si osobne myslím, že rana by už po dlhšom čase nemala neznesiteľne bolieť, možno ide už aj o nejakú infekciu, či inú komplikáciu a samozrejme, ako dojčiaca žena môžeš užívať antibiotiká, či podstúpiť nevyhnutné vyšetrenia, ako RTG či ošetrenie v anestéze.
Držím palce, nech je čoskoro lepšie!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 18 Sep 2011, 17:08

veľmi pekne ďakujem za rady, dám si teda ibalgin...
...tá rana ma bolí preto tak silno, lebo v zube bol skrytý zápal (už vyše týždňa som mala bolesti a chodila som po lekároch, liečenie nezaberalo), lekár mi zub musel kliešťami akoby "vyknísať", tým pádom ma bolí celá spodná čeľusť aj rana, dúfam, že mi lieky zaberú, lebo od trhania už uplynulo viac ako dvadsaťštyri hodín a hoci sú bolesti už o trochu miernejšie, stále som absolútne odkázaná na manželovu pomoc, malú mi nosí len na kojenie, lebo nevládzem ani otvoriť oči
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Sep 2011, 17:17

cottoncandy,nemam ti ako poradit,ale chcem ta len povzbudit,lebo viem co taka bolest zubov obnasa a este aj popri starostlivosti o 2mes.babatko...na ten zapal by boli antibiotika asi lepsie,aby sa to zahojilo a nebolelo.,drzim palce nech sa rychlo zotavis!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Sep 2011, 18:42

tiež som toho názoru, že zub, okolo ktorého je výrazný zápal, by sa mal trhať s antibiotickou clonou, predíde sa komplikáciám s hojením. ak by sa to nezlepšovalo, treba ich dať možno dodatočne. existujú aj lokálne pôsobiace lieky, ktoré sa dajú vožiť do rany, obsahujú anestetikum a látky urýchlujúce hojenie... ibalgin by bolo vhodné si dať, 3xdenne
vyplachuj šalviovým odvarom čo najviac, žiadne ústne vody s obsahom alkoholu!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: lieky od bolesti a dojčenie

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 18 Sep 2011, 20:36

ďakujem za podporu, zajtra sa idem ukázať mojej zubárke, nech sa na tú ranu pozrie a zhodnotí to, ale momentálne sa už cítim lepšie (klop klop klop)
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 18 dní


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron