Bolestivý prsník

O dojčení malých bábätiek

Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod Martina » 06 Sep 2011, 09:02

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám bolestivý pravý prsník, neviem či je zapálený, alebo iba "prechladnutý"...ale neviem, či z neho môžem dojčiť tak intenzívne, ako zo zdravého, alebo by som mu mala dať viac oddýchnuť. Dojčenie, po pár ťahoch už bolestivé nieje. Môžete mi prosím poradiť? Budem vďačná za každú radu ;)
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 22 dní

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Sep 2011, 10:00

MARTINKA, este upresni poradkyniam ci je bradavka OK alebo aj na nej badas zmeny. a dcerka sa ako sprava pri dojceni na bolavom prsniku?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod Ludka » 06 Sep 2011, 10:54

Dojcit s bolaveho prsnika mozes Martina uplne v pohode. Je dost mozne ze sa jedna o kandidu. Napis prosim viac.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Sep 2011, 13:11

ja len k tomu, ze prsnik nnemoze byt prechladnuty....mna do pol roka veku maleho svokra furt nahanala, ze neze prechladnem, musela som sa obliekat, este aj ked som sla pradlo vesat... :-/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 06 Sep 2011, 15:01

Martina, mas tam aj cervene miesto? Zatvrdlinu? Predovsetkym z toho bolaveho treba dojcit, aby sa neustale vyprazdnoval a pripadne nahrievat pred aj po dojceni...napis viac ohladom bradaviek, bolesti, iba pocas prisatia alebo aj po dojceni? Bradavky bolia? Prisatie je v poriadku? Najlepsie by bolo aj skontrolovat polohu, prisatie...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Sep 2011, 22:53

Opisovana bolest vyzera skor na zle prisatie, nakolko sa bolest zmensi pocas dojcenia. DObre si pozri na plagate http://www.mamila.sk/plagaty-o-dojceni/ s nazvom "Ako dojcit" ako spravne postupovat. Aj keby bola uz poskodena bradavka a prisaje babo spravne, v ustach je chranene a uz nie je viac poskodzovana. Otazocka -pouzivate cumlik? Ak ano, je velmi pravdepodobne, ze zhorsuje prisavanie, nakolko sposob satia cumlika je odlisny od satia na prsniku, a taktiez zmensuje ustocka pri prikladani. Neviem, ci si pouzivas perinku pri dojceni alebo nie, ale kazdopadne je to dalsia prekazka dobreho prilozenia. Uplne, uplne najlepsie je umoznit polohu koza na kozu (vid dlsi plagat na stranke) a dojcit pripadne aj v tejto polohe.
Ak si nebudes vediet poradit - bolest neprejde, skus si vyhladat poradkynu v zozname poradkyn a pri osobnej navsteve ti pomoze najviac. Radsej jeden krat vidiet ako stokrat pocut :-). Taktiez jej mozes dat milion dalsich otazok, my sme velmi radi, ked sa nas mamicky vela pytaju :-).

Spominala si niekde inde aj bolesti bruska - kedy vas trapia a ako sa prejavuje? Najcastejsie su tieto bolesti sposobene malym pohybom babatka - je vela v postielke, v perinke, ci na v kociku a este k tomu zaviazane v ortopedickych nohavickach. Najlepsie funguje umoznit co najviac pohybu - nohavicky dat dole a namiesto toho pouzivat nosic - satku alebo vak. Dietatko bude mat lepsie tvarovane klbiky ako v nohavickach, ale hlavne bude mat viac pohybu. Super vec su tiez masaze, spolocne hry, kupanie... Taktiez dobre je opriet si babo chrbatikom o svoju hrud a chytit popod nozky a jemne ich pritlacit k brusku. Velmi casto vtedy babo potlaci a uvolnia sa crievka.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod Martina » 11 Okt 2011, 15:03

Ďakujem všetkým, čo ste mi napísali. Asi som ho mala iba viac x po sebe moc plný. Prisatie máme v poriadku a aj bruško už je lepšie...záleží čo zjem :lol: Snažím sa dávať si pozor, ale nie vždy sa to podarí. Ešte raz veľmi pekne ďakujem a určite sa ozvem, keď budeme mať dajaké problémy. Vlastne idem napísať o radu :lol: :lol: :lol:
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 22 dní

Re: Bolestivý prsník

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Okt 2011, 23:13

Super, ze je to uz lepsie. A vdaka za spatnu vazbu :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron