krvave nitky a hlieny v stolici

O dojčení malých bábätiek

krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 28 Aug 2011, 11:47

Okrem problemov s dojcenim sa u malej, dnes ma 3 mesiace, objavili krvave nitky a hlieny v stolici, bola som s tym aj u dr. vyter z konecnika bol negativny. Chce nas poslat na gastroenterologiu, ale pravdu poviem, nechce sa mi behat s malou po Kramaroch. Mate niekto s tym skusenost a hlavne ci sa mam bat alebo ako som sa docitala na nete, je to reakcia na moju stravu lebo nema to stale asi tak raz za tyzden sa to objavi, len neviem prist na to z coho to moze byt. Mozno zo sojovej omacky alebo vajec ? Jem sice vsetko takze to moze byt z coho kolvek.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 13:15

fuha,ta s tymto skusenost nemam,takze neporadim...mozno je to reakcia sliznice na dve mlieka...tym ze mm sa inak travi ako um a tym ze mala pije obe tak jej to na crievka mozno neprospieva a taka to je reakcia...to ti potvrdi lekar a ja dufam,ze to nebude intoleranciou na kravsku bielkovinu co je v UM...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 28 Aug 2011, 13:41

UM to nebude lebo to sa nam objavilo prvy krat v stolici asi pred mesiacom a to este nemala UM. prave, ze som citala na nete, ze UM sa to upravilo, je to skor reakcia na materske mlieko a hlavne co do neho zo mna ide.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod Petra » 28 Aug 2011, 19:54

Ahoj, my sme mali podobny problem. Pediatricka usudila reakciu na bielkovinu kravskeho mlieka cez moje mm. Takze som eliminovala vsetky potraviny obsahujuce kr.mlieko (!aj susene!) a vsetko je ok. Nemusi to byt "nastalo", treba pocase opat skusit. Poradkyne mozno poradia viac...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 09 Sep 2011, 21:58

ahoj,
ja som riesila podobny problem... ja som mala problem s nadprodukciou, malej mliecko preletelo crievkami, laktoza z neho sa nemohla dobre stravit a podrazdila crievko, preto ta krv.. dcera mala castu a riedku stolicu... nadprodukciu som prikladanim na ten isty prsnik opakovane utlmila a ako som jej zacala davat prikrmy upravila sa aj stolica a krvave nitky zmizli...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Sep 2011, 15:38

ako pise petra,u nas rovnako,momentalne jej nevadi,ked pijem mlieko,nema reakciu. predtym mala,dam ruku do ohna,ze aj soja a arasidy jej vadili,lebo aj ked som omylom zjedla(napr v omacke bola aj sojova a podobne9,tak jej to podrazdilo creva. teraz je to v poriadku.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 11 Sep 2011, 09:42

Dakujem baby za prispevky, uz som sa trosku ukludnila, zatial sme na gastroenterologii neboli, treti tyzden sa to uz neobjavilo, obmedzila som mliecne vyrobky, aj ked trochu mlieka a maslo si davam, vynechala som sojovu omacku aj vajcia, davam Biogaia kvapky, tak hadam to uz bude ok.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod annag » 11 Sep 2011, 09:55

Beatrix, bude ale fajn, ak postupne dané potraviny opäť skúsiš - nemá zmysel sa obmedzovať celé obdobie dojčenia. Tak po cca 2 týždňoch skús opäť pridať napr. vajcia a sleduj reakciu niekoľko dní. Ak aj maličké bábo sprvoti reaguje zle, môže časom reagovať dobre, jeho imunita sa vyvíja. A takisto záleží i od množstva alergénu, ktorý sa v mliečku objaví. Spolu s alergénom sa v mliečku nachádzajú i protilátky. Záleží samozrejme od konkrétneho bábätka, jeho vrodených predispozícií ...Ak som dobre pochopila, podávaš bábätku i UM a ješ aj mlieko, maslo - takže o reakciu na kravskú bielkovinu pravdepodobne nešlo. Stáva sa, že za alergickou rekciou bývajú i rôzne bylinky, čaje, ktoré pije mamička, resp. ktoré pije samotné bábätko. Tak nech už je len dobre :-)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: krvave nitky a hlieny v stolici

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 11 Sep 2011, 10:39

UM som davala len tri krat aj to popila malo, teraz uz UM nedavam, plne sa dojcime, ani vodu ani caje nedavam. je jasne , ze to moze byt od vselicoho, len podla internetu, kde som sa docitala, ze to moze byt z mliecnych vyrobkov, preto som to obmedzila. Caje bylinkove uz nepijem ziadne. Dik za radu, urcite po case vyskusam aj tie vajcia aj sojovku.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron