caste a kratke papkanie+ cikutkanie

O dojčení malých bábätiek

caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod 31majka12 » 28 Aug 2011, 09:01

Ahojte.
potrebujem poradit, nakolko uz naozaj neviem co a ako. skusali sme cokolvek (rozne chranice bradaviek) dokrmiovanie a pod.
Nas malicky ma 2 tyzdne. pyta papkat nepravidelne (v com problem nevidim) cez den skoro kazdu hodinku a v noci 3x-4x
Vzdy ked sa pyta papkat, sa prisaje (ale len na bradavku -je problem ak do pusinky zoberie len bradavku alebo musi aj cast dvorca???)
ked sa prisaje pekne papka a po cca 5minutach mi zaspi na prsniku (aj ho budim alebo sa snazime vyvolat papkanie pod bradou ) nic nepomaha -je prisaty a nepapka a len spinka, po cca 10 minutach opat zacne papkat a takto stale dookola.

Další taky najvacsi problem co nas trapy je cikutkanie :( napapkame sa a aj ked si odgrgne je unaveny dam ho spinkat vsetko vyzera super, ale uz uz ked zaspava sa mu zacne cikutkat a musim ho dat opat papkat a vsetko zacina odznovu.

Mliecka mam dost nakolko ked papka s jedneho prsnika tak s druheho uz vyteka mliecko co ho je vela, tak ho dam na druhy ale aj tak ho je az az.

najviac nas trapy ta cikutka a to ze cim to moze byt ze stale je hladny a kym sa poriadne napapka potrva niekedy aj 1-2h.
pripadne ak by ste v BA vedeli o nejakej poradkyni co by nam pomohla bola by som rada. lekari tvrdia ze to je v poriadku ze to tak ma byt..no ale chcela by som vediet ci je to naozaj tak ako tvrdia a je to v poriadku alebo robim niekde chybu..
31majka12
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28 Aug 2011, 08:46

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 12:44

ahoj Majka,najlepsie urobis ak si na www.mamila.sk najdes poradkynu,a dohodnes nech vas dojde osobne skontrolovat,lebo ako pises,ze je prisaty len na bradavke,tak ide o zle prisatie...kontaktuj ju co najskor,lepsie sa naprava teraz ako starsid babatko a hlavne ti moze klesnut tvorba mliecka a to nieje dobre.
Daj vediet ci si zohnala nejaku,ak nie tak viem ti poslat kontakt na jednu co poznam ja bola u mna a velmi mi pomohla.
Drzte sa!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod 31majka12 » 29 Aug 2011, 17:08

Ahoj vies mi dat kontakt na Tu poradkynu?
ja som jednu zhanala ale akosi nema tolko casu...je dost zaneprazdnena.
A my sme uz z toho vsetkeho zufali.
Maly mi cez den vacsinou spi...a ked ho budim a davam na prsnik...tak zacne plakaat.
A v noci je samozrejme hladny...takze celu noc nespime. :(
31majka12
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28 Aug 2011, 08:46

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Aug 2011, 20:58

Majka, okrem konkrétneho kontaktu, ktorý Ti sem asi dá Bibiq, ostatné kontakty na poradkyne v Bratislave či v blízkom okolí nájdeš na stránkach www.mamila.sk.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 29 Aug 2011, 21:41

uz som ho poobede poslala,nech vola ihned...ta moze si myslim kedykolvek,mam kontakt od mojho gynekologa z ambulancie a bola za mnou v porodnici,len ju nepustili...mala som na telefone dve a nakoniec dosla ku mne Daniela ale ta je tusim v Tatrach :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Aug 2011, 15:43

Majka,uz si volala?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod 31majka12 » 30 Aug 2011, 18:47

Bibiq a kde si poslala ten kontakt?
ja som nic nedostala ...kontaktovala som ale inu ...aj sa dnes bola pozriet na nas...maly papkal tak ako zvykne
...aj mi to cievkovanie ukazala len si musim mliecko odsavat..lebo dosial som to nerobila...
nevies mi poradit nejaku dobru odsavacku...?
lebo ja mam Baby Ono a strasne ma bolia ruky z toho...a minimum mliecka...
Vraj to cikutkanie je v poriadku...ale budeme sa este dlho trapit kym si maly zvykne ako ma tahat mliecko a ako ma papat.
Bibiq a ta poradkyna co odporucas je bez poplatku alebo kolko si uctuje za ososbne poradenstvo...?
31majka12
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28 Aug 2011, 08:46

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Aug 2011, 19:11

poslala som ti sukromnu spravu,nemas ju?
Odsavacku ja mam medela,ale dobra je aj avent...staci ti rucna,elektricke su drahe....a preco mas davat cez cievku?mala ti ukazat prilozenie a polohy,nech sa maly uci pekne tahat.
Poslem ti ho znovu
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: caste a kratke papkanie+ cikutkanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Aug 2011, 19:14

vola sa Alena Kolesarova0903777859,moze dojst aj k tebe a naucit ta prikladat maleho a odkontroluje ta,neviem co si pyta...ku mne chodila ina,ale ta je na dovolenke a pytala 10eur na navstevu,tak hodinku
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron