budí sa s plačom

O dojčení malých bábätiek

budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 25 Aug 2011, 22:10

Potrebujem poradiť... synček sa už skoro mesiac budieva s veľkým (až žalostným plačom). Zlé je aj uspávanie. Doslova vždy večer tŕpnem... ako budeme uspávať lebo je to vždy s plačom a mrnkaním. Doteraz som uspávala na prsníku. Pekne v spálni pri tlmenom svetle spolu na posteli poležiačky. Skoro 4 týždne už uspávam iba na fit lopte a týždeň už uspáva manžel.... lebo prsník sa k nemu nemôže ani priblížiť. Hádže sa, mece... a vypína sa do luku. Ja to potom nevydržím a som nervózna... po celom dni už nevládzem. Nie sme po žiadnom očkovaní. Zuby neviem ... lebo keď mu hmatám tak nemá nič opuchnuté... a nič tam nie je cítiť. :cry: Keď ho večer uspíme.... tak v priebehu prvej hodiny sa aj 5x zobudí na žalostný plač.. a začne kvíliť... ako keby sa mu dialo niečo zlé. Som z toho veľmi nešťastná... nakoľko malý je cez deň veľmi spokojné a väčne usmiate dieťa. (No kojenia máme teraz cez deň zlé...)
Viete mi poradiť... či je to normálne... aby sa tak často budil... a hneď s veľkým plačom. Plače a má zatvorené oči. Ďakujem
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod ayshka » 26 Aug 2011, 13:51

gabika, pises, ze aj kojenia cez den su zle, nie len vecerne uspavanie? vies si odsledovat ci dostatocne pije na prsniku pocas dna? ci tam vidis pauzy v brade ako prehlta mliecko? ma cez den dostatocne pocikane plienky? nevies kolko pribral za posledny mesiac? prepac, ze same otazky ;)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod katka » 26 Aug 2011, 20:27

Gabika a nie je Martinko vecer uz privelmi unaveny? Ja mam taku skusenost, ze ked su deti uz presytene podnetmi, a ked su prilis dlho hore tak sa im uz tazko zaspava a nervicky pracuju aj po zaspati...kym si nervova sustava da pohov ,chvilku to trva. A mozno preto to prepnutie to nocneho spanku je take tazke. Ak vylucujes fyzicku bolest, alebo nejaku vonkajsu pricinu co by ho mohla budit, tipovala by som to prave na toto psychicke pretazenie. Ved deti zvyknu prave vecer sa dlho kojit a naprazdno dudkat kym konecne zaspia...nepomohlo by trosku zmenit spankovy rezim? Ako a kedy spinkavate pocas dna?
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 26 Aug 2011, 23:27

ayshka: kojím na požiadanie... horšie je, že malý posledné týždne nemá veľmi záujem... takže ho s prsníkom naháňam.. ale myslím si, že keby bol hladný tak nebude trápiť sám seba tým,že by si nedal :mrgreen: . Zatiaľ iba kojím a nič iné. Tok mám teraz dobrý.. ani nadprodukciu.. ani pomaly.. prsia sú naliate akurát. Plienky máme pocikané, :-) Koľko pribral za posledný mesiac.. neviem.. teraz váži 9300g a od minulej stredy pribral 320g. :twisted:

Katka: presne na toto som myslela... tento moj veľký valibuk je ešte miminko... a niekedy na to zabúdam.. a asi by mal mať menej stimulov. Cez deň to má vďaka mne pestré. Hm.. cez deň spí.. hneď po prebudení 1 - 1,5 hod. potom okolo obeda 2 - 2,5 hod. potom do večera ešte nejaké 1 - 2 spánky cca. 0,5 - 1 hodku. To večerné dudkanie sme vždy absolvovali.. takže som uspávala tak 1 - 1,5 hodiny (všehovšudy aj s dudkanim) avšak teraz keď si s nám ľahnem do spálne.. začne cickať a z ničoho nič sa odtrhne a začne mrnkať.. a už sa nechce naspäť prisať. A nepíšte mi nič na tok ani podobné... lebo je napapaný... z prsníka už nestrieka.. je tam ten správny dudkací tlak :mrgreen: a on so zalepenými očami začne revať. Teda on vlastne chytí nervy. Takže sa uspávame na lopte.. a tam to pokračuje.... no a keď ho nakoniec uspí manžel (v náručí, spieva mu a hladká ho) ... lebo mne už tečú nervičky... tak si aj porevká... a nakoniec zaspí :?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod katka » 27 Aug 2011, 09:56

Nuz takto z tvojho opisu to naozaj vyzera na nervozitu z toho ze je uz unaveny, ale neda sa mu zaspat :) . Ja by som skusila davat maleho trosku skor vecer spat, alebo zaradit pred vecerny spanok este jedno zdriemnutie/kratsi spanok, idealne vonku v nosici ci kociku. Vyskusaj, mozno vam to posunie vecerny spanok na neskorsiu hodinu, alebo zaspi rovnako ako spava teraz len bude pokojnejsi.
Tie nervy z toho ze dieta dlho zaspava poznam, dobre robis ze nechas manzela nech dalej uspava on (zavidim manzela, teda ja mam tiez dobreho ale uspavat nechce :D )
Ono pocas tej prvej fazy detskeho spanku sa v tych malych hlavickach triedia a ukladaju vsetky dojmy a zazitky z celeho dna. Ja si predstavujem, ze to priebieha tak, ako ked das vypnut pocitac a on ti vypise ze pred vypnutim musis pozatvarat vsetky otvorene programy a ukoncit zacate operacie...no a niekedy vyskoci nejaka ta chyba ci prilis silny dojem a nespracovany zazitok, ktory narusi spanok a plac je na svete. Neviem ako vy fungujete pocas dna, ale vo vseobecnosti by som sa vyhla navstevam nakupnych centier, castym navstevam, hlucnym miestam kde je vela ludi, ci inym pozieracom energie...
A niekedy ked je babetko pretazene a nemoze zaspat je kratky plac (v pritomnosti blizkej osoby) takym ocistenim a prinesie ulavu, netreba sa ho bat ;)
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Aug 2011, 10:11

Wau Katka! to prirovnanie k pocitacu ;) asi ked budem chciet nieco vysvetlit muzikovi, tiez sa budem snazit ist na neho z tej IT sfery, aby to aj on pochopil :D 8-)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2011, 10:34

my sme mali niekedy tiež takéto problémy. najstrašnejšie plače sme mali, na dovolenke, na chate- veľa ľudí, pestrý program... náš Tomáško je schopný nechať sa nosiť na rukách hocikým, usmieva sa na ľudí, ba rehoce, je strašne komunikatívny aj 6 hodín v kuse. doma by medzitým 2x spal a možno 4x sa dojčil... až kým sa s ním neutianhnem na spánok, do ticha a potom to príde. to sú hrozné stavy. akoby bol niekde medzi spánkom a bdením, zavreté oči a plač. ani uspať, ani prebrať. včera sa nám asi "vďaka" teplu nepodaril tretí denný spánok no ale to, čo bolo večer, som dávno nezažila. úplne vypol o pol 2 v noci. medzitým prehadzovanie, sed, staval sa, štvornožkoval- všetko so zavretými očami a plačom..prsník odmietal.. na rukách nechcel byť... nebolo pomoci. ked sa mi ho podarilo dostať na prsník aj tam ešte kopal nohami..ak aj zaspal, tak na 45min maximálne. zo mňa tiekol pot, vonku víchrica, ked som pootvárala, buchot-rachot, ked som pozatvárala zase sme sa šli zadusiť od tepla. bola som načisto zúfalá.
ak ideme do nákup.centra alebo medzi ľudí, nikdy nenechávam v kočíku, ked už treba, tak minimálne. v šporťáku mi to príde, že vydávam chúďa dieťa svetu a huku napospas. v nosiči sa pekne schúli, ked potrebuje. ešte máme pre nás takú špecifickú vec-úplne opačne ako by to malo byť, ked spí s nami v posteli, budí sa vždy s plačom, okamžite ponúkam prsník ale v ľahu odmieta, zase-zavreté oči, plač, hľadá prsník, má ho pod nosom ale je načisto dezorientovaný. ak si sadnem, rýchlo sa ukludní a prisaje sa, ak spí v postielke, tak sa len pomrví, zamrnká a dostane cicík úplne bez problémov. no ako som si naučila...teraz môžem kojiť do 3 rokov v noci posediačky :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod katka » 27 Aug 2011, 14:26

Miriam, hej vedeckotechnickoinstruktazny popis s jasnymi pokynmi co a ako urobit, plati na chlapov/chlapcov, vacsinou viac nez uknucane mraucanie so slzami v ociach :P
Ale smola je, ze pri detoch je tazke najst nejake vseobecne platne pravidla, lebo to co plati na prvych desat na jedenaste nebude fungovat, alebo to co platilo doteraz, sa zrazu z jedneho dna druhy otoci a plati pravy opak...
Shira presne ako pises, unavene prepodnetovane dieta v kombinacii s neznesitelnym teplom, to je adrenalin na ktory sa nezabuda :lol:
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: budí sa s plačom

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Aug 2011, 22:44

jáááj dievčence no toto som potrebovala čítať... a hneď sme doma. Presne to čo opisuješ shira máme aj my. Takže budem musieť menej podnetov...
Maťko je hotový šoumen.. a extrovert.. tiež sa bude každému smiať a nadrapovať ako také mača... a vtedy mu ani cicik nechýba ani spánok... ale keď príde večer.. a Katka presne si to vystihla... uspávať takto prestymulované dieťatko, v týchto horúčavách kedy sa lepíte telo na telo... tečie z Vás... tak to je fakt adrenalín na ktorý sa nezabúda. heheh normálne som sa na tom zasmiala ako trefne si to vystihla. :mrgreen: :goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron