zle prisatie

O dojčení malých bábätiek

zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 16 Aug 2011, 16:45

Dobry den, mam 2 a pol mesacnu dcerku a mame problem s prisatim. Mam velke, visiace prsia a ploche bradavky, kojenie sa mi rozbehlo uplne ok aj prvy mesiac bolo fajn, ale od druheho mesiaca bojujeme, zacala som mat pocit, ze mam menej mlieka, tak som zacala brat aj domperidon, ten pomohol, ale tym, ze sa mala zle prisava, sa mlieka netvori kolko by malo. Mala sa na prsniku jeduje, kolko krat ho nevie ani poriadne chytit, chyti len malu cast dvorca. Niekedy jej mlieko zas velmi strieka, co je asi nasledok uzivania domperidonu, to zase nestiha pit, dokonca jej vyteka aj mimo ustociek. A este pri sani pocut cmukanie. Skusam dojcit v roznych polohach a nie je to lepsie. Teda moja otazka je, ako vylepsit prisatie, aby mala uchopila viac dvorca lebo uz som zufala, este par dni a asi nasadim flasu lebo uz nevladzem. Dojcenie momentalne prinasa viac nervozity a neni vobec pohodlne :(((((( Vela citam na internete, takze teoreticky asi vsetko ovladam, len prakticky to nejak nejde. S prvym dietatom som mala tiez ten isty problem si myslim lebo tiez v druhom mesiaci malo pribral, tak sme zacali dokrmovat, teraz to chcem vydrzat, ale uz som zufala. Sice prvy mesiac pribrala 900g a teraz druhy mesiac za 6 tyzdnov 850g, takze doktorka nekazala prikrmovat, len ja citim, ze to sanie neni ok. Prvy mesiac asi bol silnejsi saci reflex lebo inak si to neviem vysvetlit preco druhy mesiac je to horsie. Viete mi nejak poradit. Aj som v kontakte s laktacnou poradkynou aj mi dala rady, ale stale to nejde. DAKUJEM.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 16 Aug 2011, 22:53

Beatrixi,takto cez net ti neporadi ani najsuprovejsia poradkyna...
Naj by bolo najst si laktacnu poradkynu,co by prisla k tebe domou a skontrolovala to prisatie...a hlavne ti ukazala ako na to... Ja by som bez mojet laktacnej poradkyne nekojila ani nahodou a teraz mozem povedat,ze to bolo najlepsiea co som mohla urobit,zavolat jej hned 1.den prichodu domou z porodnice...skus na stranke www.mamila.sk najst poradkynu v tvojom okoli co najskor,aby uz nebolo neskoro to riesit,co by bola velka skoda,ked mas mliecka dostatok.
Drzim palce!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Aug 2011, 00:08

Bibiq ma pravdu, radsej jeden krat vidiet ako 100krat pocut. Ta tvoja LP bola u vas na navsteve? Ma certifikat Mamily? Kym nie si spokojna s dojcenim, tak s nou bud stale v kontakte, jej podpora je pre teba velmi dolezita.

Este k tej polohe - mnoho ludi si mysli, ze mamicky s vacsimi prsiami to maju lahsie, ale opak je pravdou - prave kvoli tomu, ze sa im tazko hlada poloha tak, aby babo malo dobry pristup ku prsniku. Neviem aku polohu pouzivas, ale pri vacsich prsiach je najlepsia futbulova/bocna poloha. Ked sedis, babo lezi na chrbte vedla teba nohami opacne ako ty, rukou ho drzis pod hlavou (palec pod jednym uskom, ukazovak pod druhym uskom, ostatne prsty popod licko) a tak si ho prikladas. Pri inych polohach je velmi tazke az nemozne dosiahnut spravne prisatie. Je velmi dolezite, aby si nepouzivala cumlik, vyznamne to zhorsuje prisavanie, to cmukanie by mohlo tiez z toho.

Skontroloval niekto malej uzdicku?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2011, 09:14

Pripájam sa k vyšším odpovediam, jednoznačne je toto potrebné riešiť osobne s poradkyňou. Z príspevku vôbec nie je jasné, čo vlastne poradkyna "zdiagnostikovala", na základe čoho sa nasadil domperidón... ťažko poradiť. Mne to z toho opisu vyzerá aj ako možná nadprodukcia, ale to je ťažko povedať bez osobnej návštevy. Ak nie si spokojná s tým, ako Ti poradila jedna poradkyňa, skús sa obrátiť na inú zo zoznamu Mamily... viac sa takto asi naozaj nedá po nete, bohužiaľ. Ale budem rada, keď napíšeš, ako sa darí ďalej!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 17 Aug 2011, 22:43

Tak laktacna poradkyna diagnostikovala, zle prisatie, ukazala mi ake polohy pouzit, ale prisatie sa nezlepsilo, mala odmieta taku polohu. Domperidon som si nasadila sama, nakolko som farmacuet k liekom mam pristup, aj ked je jasne , ze asi zlym prisatim sa produkcia znizuje. Nadprodukciu urcite nemam, prsia sa mi nenalievaju, nemusim odsavat. Dnes sa mi mala vobec nechcela prisat, horko tazko cez klobuciky, uz som bola podvecer zufala tak som si odstriekala asi 60ml, co si myslim, ze je malo a dala som jej to cez flasu lebo cez suplementor som to nezvladla, ked sa nechcela prisat a na prste mi to neslo, potom este sala trosku cez klobucik. Neviem co bude dalej, ja ju uz nechcem nechat hladovat, podla mna mam mlieka menej, takze umele asi budem musiet davat. kontaktovala som este dve poradkyne, ale ziadna neodpovedala, takze neviem co dalej, nechcem dokrmovat, ale sa asi tomu nevyhnem lebo stale odsavat sa mi pravdu poviem nechce. Tak ako som niekde citala ak nama byt dojcenie pohodlne, na co to silit :(.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Aug 2011, 00:18

Mas pravdu, pri poradenstve sa snazime odsavaniu vyhnut, je to pre mamicku diskomfort navyse. Inak s tym domperidonom si to riesila velmi dobre, len skoda, ze si nedostala taku pomoc, aby sa to vylepsilo celkom.
SKusaj kontaktovat dalej, predsa len, su prazdniny, poradkyne mozu byt mimo. Ak sa ti zajtra nepodari nikoho najst, napis odkial si a niekoho Ti skusim zohnat ja cez nase poradenske linky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Aug 2011, 00:21

Mas pravdu, pri poradenstve sa snazime odsavaniu vyhnut, je to pre mamicku diskomfort navyse. Inak s tym domperidonom si to riesila velmi dobre, len skoda, ze si nedostala taku pomoc, aby sa to vylepsilo celkom.
SKusaj kontaktovat dalej, predsa len, su prazdniny, poradkyne mozu byt mimo. Ak sa ti zajtra nepodari nikoho najst, napis odkial si a niekoho Ti skusim zohnat ja cez nase poradenske linky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 23 Aug 2011, 20:32

U nas boj stale pokracuje, je to uz mozno trosicku lepsie, malu prikladam hlavne v polo spanku, hned ked sa zobudi lebo ked je unavena nechce prsnik vobec. len mam stale strach ci mam dost mlieka,lebo mala ked uz aj saje saje kratko, par hltov a keby jej islo urcite by pila, stolicu ma aj pocikane plienky, ale malo pocikane, plienka neni velmi tazka. mozno blba otazka, ale co znamena pocikana plienka :)? Mala je sice celkom spokojna, ale bojim sa ci ma dost mlieka. Dalsiu poradkynu som zatial nenasla, ale rada by som niekeho uvitala, ak mi viete poradit, byvam v Karlovke a hlavne ci a kolko sa plati za navstevu. vopred dakujem
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 24 Aug 2011, 16:01

Beatrixi,ak chces viem ti poslat tc na poradkynu co bola u mna,ja som z Dubravky :-) ale nepodstatne,lebo ona dojde kamkolvek...je to pani doktorka na detskom na Kramaroch...mne velmi pomohla,keby nie jej tak nekojim a keby nie tohto fora tak mozno tiez nie :-)
podpora je moooc dolezita
Ak mas zaujem tak ti ho poslem do sukr.spravy,napis,jo?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 24 Aug 2011, 16:03

a za navstevu pyta tak 5-10eur podla toho ci 1/2hodku alebo hodku je u teba,ale ja by som dala aj viac,je to uzasna pomoc!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod zigi » 24 Aug 2011, 17:24

Beatrixi, mne raz jedna poradkyna povedala, ze v plienke by malo byt aspon 60ml cikanicky;) Takze som liala vodu do cistej plienky a skusala ake je to tazke, aby som vedela ;)! Ale bola to poradkyna v zahranici, nie z mamily, tak neviem. Radila mi totiz aj dat malej cumlik, tak ju od vtedy az za tak doveryhodnu nepovazujem! Ale ten udaj o plienke mi vtedy pomohol, aspon som sa mala o co opriet. Vela stastia!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Aug 2011, 20:40

Este by aspon pomohli udaje o prirastkch. A tie plienky si mozes napr. porovnat s minulym obdobim alebo tiez s inym, podobne velkym babatkom. To minule obdobie je dolezite - cika aspon tolko ako volakedy?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 24 Aug 2011, 20:54

Prvy mesiac pribrala 900g, druhy mesiac, ale to bolo za 6 tyzdnov 850g. Zda sa mi , ze cika menej a dnes bolo toho mliecka rozhodne menej, skusala som vecer dokrmit Nutrilonom cez cievku ale neuspesne, horko tazko vydrzala chvilu na bradavke lebo netieklo a ked uz natiahla do cievky zacala sa jedovat,asi jej to mlieko nechuti, tak sa velmi rozplakala.Aj ju prevazujem na digitalnej vahe, ale ta je o nic, skaco to hore dole, ani sa to nezhoduje s vahou u doktorky. Ja uz fakt neviem co mam robit, ci ma dost toho mlieka. Okrem toho, ze malo spava cez den, nevyzera az taka nespokojna.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Aug 2011, 22:53

Kazdopadne treba skusit tu LP. Asi viem o ktorej LP Bibiq hovori, a ta je ozaj dobra. Kazdopadne Bibiq s nou bola spokojna, dufam, ze bude s aj ty.

Kym pride - snazte sa byt spolu velmi vela vo fyzickom kontakte. POdla moznosti vela pokaozka na pokozku (vyzlec malu len do plienok, na seba si daj len rozopnutu bluzku bez podprsenky), nohy vyloz na stol a nieco pekne si citaj :-). Skus satku alebo vak. V noci si ju daj k sebe do postele. Ak to z akychkolvek dovodov nejde, v noci ju pravidelne dojci - nenechaj ju spat viac v kuse ako 5 hodin, prsnik jej ponukni podla moznosti poleziacky tak, aby ti to bolo pohodlne (ak spi pri tebe, vtedy sa mozes viac spolahnut na jej potreby a budenie nie je az take nutne). V noci je najlepsia tvorba mliecka, je dobre to vyuzit.

Prirastky mate zatial dostatocne na to, aby ste to nemuseli riesit UM, ale pomoc vyhladat treba, minimalne kvoli dobremu pocitu. Mimochodom, skusali ste tu bocnu polohu? Ako to islo?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 25 Aug 2011, 11:04

Asi tu poradkynu vyskusam, dnes mala od rana place, asi mam fakt malo toho mlieka.
Co sa tyka tych poloh, v porodnici som kojila len futbalovo, doma potom po leziacky aj na kojacom vankusi, ale mala teraz si vyzaduje polohu lezmo aj to taku, co by sa vam LP velmi nepacila, ale z inej sa neprisaje vobec, hned place, este ani prso nedrzi. A ked chcem aby sa prisala, tak dojcime ako to chce mala. Ja viem, ze to je asi kamen urazu, ale neviem si pomoct. Tie moje prsa sa na prd, ani v satke ju neviem dojcit.
Inak vsetko robime co pises a nic nepomaha, mam aj satku, v noci spi so mnou, prvy spanok ma take 4-5 hod, ale potom sa budi niekedy aj kazdu 1,5 hod.
Beriem stale ten domperidon, to vyssie davkovanie a nechapem preco sa ta produkcia stale znizuje, asi tym prisatim, co.
Zavalam si tu LP a uvidime, hadam to nebude koniec mojho dojcenia :(
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Aug 2011, 11:21

beatrixi, osobna navsteva robi zazraky - nielen "technicka" pomoc ale aj psychicka podpora a rady nielen o dojceni. volaj cim skor. a daj nam vediet, ok? :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod zigi » 25 Aug 2011, 11:33

Beatrixi, viem presne ako Ti je, my mame takyto strajk uz mesiac. Presne tak isto sa mi nechce mala prisat a ked sa prisaje, tak to nie je to spravne asymetricke hlboke prisatie, ale ja som stastna, ze je vobec prisata. Nam inak pri prisavani pomaha fit lopta, tam malu chvilku hojdam, potom prilozim, ona sa chvilu odtahuje a potom ju to hojdanie predsa len ukludni a prisaje sa. Nevydrzi sice dlho, ale aspon nieco. Ak uz nic ine u vas nebude fungovat, mozno mozete skusit toto. Drzim palce!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 25 Aug 2011, 11:50

Dakujem za podporu, je dobre vediet, ze ste v tom neni sami a ze je aj niekto kto ma rovnaky problem ako ja. Na fitlopte ficime aj my, aj pri prvom sme hopsali :)
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Aug 2011, 14:47

Beatrixi,niesi sama!Ja som mala velke problemy s prisatim,zla technika(teda ziadna)mi tak rozbombardovala bradavku,ze mesiac som prisatie prezivala strasne zle...nikdy viac :-(
teraz tiez bojujem so slabsou produkciou a stale mam pocit,ze toho mlieka nieje dost...a dojcenie je aj tak trochu o sebavedomi...drzime ti palce a ozvi sa priebezne.b.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Aug 2011, 15:41

Tak polohy mam odskusane uz naozaj vselijake -raz nam dokonca pomahala i zehliaca doska :-). Hlavne pri zaciatkoch moze mat mamicka rozne komplikacie - cisarsky rez, bolestivy chrbat atd, a vtedy treba babatko prisposovat mamicke.
Najviac si vtedy davam pozor na to, aby babatko malo dobry zaklon hlavy - takze aj ty, nech mas malu akokolvek, daj si pozor na ten zaklon hlavy smerom dozadu - pomozes si aj tak, ze mierne potacis na zatylok. Optimalne je, pokial ju drzis predpisovo - palec pod jednym uchom, dlan na krku a zatylku, ukazovak pod druhym uskom a zvysne prsty na licku. Vtedy len mierne potlacis dlanou na ten zatylok a trosku potiahnes tak, aby vyvratila hlavu. Vtedy sa lahko dostane spodnou perou co najnizsie ku dvorcu.
Ked je babatko vertikalne (vertikalna poloha, taktiez bocna poloha), tak tento zaklon hlavy urobi dieta automaticky, lebo je pod prsnikom a musi sa "vysplhat" na prsnik. Pri priecnej polohe si na to treba dat vacsi pozor.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2011, 16:09

beatrixi, je nás tu viac problémových, ja som nezvládla vobec prisatie, kojila som s plačom, myslela som, že to má tak byť a treba len vydržať. bradavky som si tak doničila, že som prestala kojiť úplne hned po príchode z porodnice, len som odsávala a kŕmila fľašou. tak sme fungovali dalšie 2 týždne a keby nie návštevy lp, nekojím vobec (aj moja sestra odsávala obom deťom dlhodobo,rok i viac..)takže som zdedila komplet odsávaciu, ohrievaciu, fľaškovaciu výbavu... dnes sa mi laktačná smeje, že u mňa skoro žiadna robota nebola, ale ja to dodnes považujem za zázrak, tú psychickú podporu a pomoc, stačilo správne priložiť a mať trpezlivosť a nebáť sa.. keby mi to neukázala, neverím že to pojde. naučila ma potiahnuť šikovne bradičku aby boli veľké ústa a samozrejme zaklonená hlava plus stláčať prsník. hned po jednom dni mi tak stúpla produkcia, že som nevedela čo stým, a to len preto, že malý začal efektívne piť. okolo 3 mes. sme mali štrajk a skúšali všelijaké metódy a polohy. malý si oblúbil vertikálnu polohu. ja som stála, jeho zobrala na ruky popod zadok, najprv sa odtláčal, ale spievam mu stále rovnakú upokojujúcu pesničku, kým sa neukludní a pozerá mi do očí, tým pádom zakloní hlavu, ja ho počas toho spievania pomaly spúšťam nižšie a on potom otvorí pusu a prisaje sa. počkám kým sa spustí mlieko, malý začne pekne piť a potom môžem polohu upraviť "do pohodlia" (to robím aj teraz tak, lebo je cez deň strašne rozkokošený a nechce sa dojčiť tak často, ako by som si to predsavovala)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 26 Aug 2011, 21:57

Vsetky tu pisete o super LP, ale ja som hovorila s 3, s dvomi som bola osobne , ale nic prevratne mi neukazali a vlastne ani nepomohli, tak si viem pomoct aj sama, to co mi ukazovali, to vsetko mam nastudovane teoreticky. Produkcia stale klesa, dnes mizivo malo, este aj teplo, bojim sa dehydratacie, mala vodu neche, aj ked jej ju dam po lyzickach polka ide von. Aj Costi beriem. Priznam sa skusam flasu lebo cievkou to nejde, teda ide, ale tiez polka ide von z ust. Budem rada, ked sa mala nauci pit z flase a konecne sa poriadne naje! Dost bolo trapenia. Proste sa mi potvrdzuje, ked to nejde tak to nejde! Ak niekto existuje kto ma presvedci o opaku, nech ma kontaktuje :)!!!! rada budem kojit do 3 rokov, ked to bude v pohodicke, ale nie takto vytrapit vsetkych dookola.
T amoja bezmocnost, ked clovek vidi ako je decko hladne a z tych prs ide malicko ako chce sat a nema co, na to sa uz nedokazem pozerat!!
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 26 Aug 2011, 22:16

Beatrixi, a odkial si?
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 26 Aug 2011, 22:22

Z BA.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Aug 2011, 22:26

Beatrixi ja chapem že sa isto citiš strašne a ked ti nikto nevie pomôcť. sama neviem čo by som robila. Ta laktačna čo ti radila Bibiq u teba bola? ani ona ti neporadila? Ani neviem čo ti mam napisať... Možno viac využivať čas ked spinka alebo je v polospanku... neprisaje sa pospiačky inštinktivne? ja mam tiež ploche bradavky, doteraz mi ich malý nejako moc nevyťahal... ako tehotna som mala z toho paniku lebo som myslela že dieťa sa prisava na bradavku ale je to riadna blbosť. od porodnice som mu vždy napchala cely dvorec do pusy (Asi to znie desivo) ale on sa nebranil. a doteraz u nas bradavka nehra nejaku rolu.Ja neviem niesom poradkyna ale rozhodla som sa ti napisať, aj ked neviem či dobre. Možno preto klesa ta produkcia že si v takom strese, ale chapem to, ja by som asi tiež bola.Senovku grecku si skušala? Vraj je to tiež dobre na produkciu mliečka. joj inač moja mamina ked kojila posledneho braška už mala 41 a ked mal asi pol roka nemala vobec mlieko , tiež chcela dať malemu flašu ale nechcel vrieskal len cicik a cicik. mame nešla ani kvapka tak len po lyžičkach mu povedla cicika nalievala umele mlieko nech aspon čosi zje, a rozťahal jej a kojila do troch rokoch. Držim ti prsty nech to tiež zvladnete... Budem na vas myslieť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron