zle prisatie

O dojčení malých bábätiek

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 26 Aug 2011, 22:31

Senovku som neskusala, davam si Costi, najprv to zafungovalo a teraz poklesla tvorba. Mala neviem poriadne otvorit ustocka, proste sa jej ta moja bradavka vysmykuje. S tou LP som hovorila, len je mimo BA este tyzden a ja uz nemam cas cakat. Mala tiez flasu nechce, tak sa lyzickujeme, ale to je hruza. A este nech mi niekto da navod ako byt v klude, to sa pri takomto stave neda aj ked velmi chcem. :))
Aj tak dakujem za podporu.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Aug 2011, 22:47

Beatrixi a mas podporu aj v okoli? Myslim "nazivo". Lebo akokolvek to znie otrepane, tak ta psychika robi strasne vela. Ja som v mojom zufalstve na zaciatku vzdy cakala na dni, ked za mnou pride LP osobne ako na spasenie :) A to sme si medzitym stale mailovali, sms-kovali, aj volali...Totiz mna nikto nepodporoval, teda manzel samozrejme, ale nikto iny a ak aj, tak nikto taku skusenost nemal, takze skutocnou podporou mi neboli. Preto je fajn toto forum, ze sme si tu preskakali podobne problemy a vieme sa pochopit. No v takychto chvilach forum nestaci podla mna. Treba osobny kontakt, mas okolo seba niekoho, kto ta vie tak naozaj pochopit a podrzat?

(Tiez mam ploche bradavky a velke prsia a naozaj to o bradavkach nie je, drobcek sa musi naucit pricucnut sa k dvorcu.)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 16 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 21 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Aug 2011, 23:01

Beatrixi no ved to že stres je podla mna uplne prirodzena reakcia v takejto situacii, a vobec neviem akym sposobom dosiahnuť to aby malička otvorila väčšiu pusinku. Ani ked je v spanku či polospanku neotvori pusinku? Alebo ju neotvara len preto že už je moc hladna a nervozna a chce rychlo rychlo papať? Ja neviem, snad ti nejako laktačne tu na fore poradia ako dosiahnuť to aby babatko otvorilo väčšiu pusinku lebo v tom je asi hlavny problem... joj držte sa, tyžden dlha doba čakať tolko na poradkynu to asi nieje moc dobre, snad tu baby zoženu niekoho dobreho kto za vaami dojde aj hned zxajtra
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Aug 2011, 00:00

Beatrixi, a aku cievku mas? Nemas nahodou CV01, ked to s nou vyteka von z pusinky??? Ta je prilis velka a treba cievku CN01- Co sa tyka malych ustociek, skusala si masaz jazyka? https://sites.google.com/site/problemys ... iu-pusinku, v tomto linku je to popisane, pripadne pocas prisatia zatlacit na bradu a dbat, aby hlava babatka bola v zaklone, treba pritlacit na zatylok dietatka. A Costi beries 3 x 3 denne?
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 27 Aug 2011, 10:35

Cievku mam spravnu urcite, ja som trosku od vachu takze vsetko ovladam Costi beriem samozrejme 3*3, bylinam velmi neverim. Ved cakam na tu radu od LP ako docielit to prisatie a uchopenie vacsieho dvorca, ale to mi nikto nenapisal ani nepovedal, ona aj usta otvori, ale sa jej to vysmykuje. Masaz robim, proste ja si myslim, ze robim vsetko a vysledok ziadny, skor opacny :(
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2011, 10:49

neviem my sme tak robili, že ked sa prisal, tak ja som držala jednou rukou prsník druhou jeho hlavu napevno k sebe, on v podstate nemal šancu sa odtial pohnúť, a laktačná mu potiahla bradu dole, len treba vystihnúť ten moment ked je uvoľnená a hned zároveň s tým ho pricapiť ešte akoby viac na ten prsník, až tam bol taký zaborený bradou. mne to s tou bradou veľmi dlho nešlo, na začiatku mi pomáhal aj muž lebo ja som mala zamestnané obe ruky držaním malého a stláčaním prsníka. teraz už to viem ale robím to 8 mesiacov :? na palec plienku aby sa brada nešmykla, palec medzi prsník a bradu a celou silou dole ťahám. niekedy sa bráni, tak ho nenútim, ale skúsim zase o chvíľku. niekedy sa sám prisaje dobre ale ked nie, tak to hned naprávam. lenže to je ťažko poradiť cez internet, asi som mala šťastie na laktačnú, že to tak šikovne urobila. mne sa vtedy zdalo že vrátiť dieťa z úplného fľaškovania na úplne kojenie je nemožné.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2011, 10:58

aha ešte som chcela dodať, tým nechcem tu nejako podrývať alebo čo, ale mne aj laktačná povedala, že si musím sama vybrať. že ked nám to nepojde napriek všetkému a bude trpieť celá rodina, že budem mať pocit že to proste nepojde (hlavne psychicky u mňa) treba zvážiť, čo dalej. z minúty na minútu skryť fľašu a nedať bol naozaj brutál, trvalo nám to našťastie iba cca 24hod, kým malý zistil, že iná možnosť ako prsník nie je. ale neviem neviem, či by som to vydržala dlhšie.. a malý, a manžel... ale teraz som strašne šťastná, že sme zabojovali a tie začiatky sú také zahmlené. najprv bolo dojčenie nevyhnutnosť, neskôr už radosť. ked mi baby hovorili, že prvé 3 mesiace sú také kritické, bola som zhrozená, že toooolko času mám vydržať, kým to bude ustálené. ale čím je starší, tým je to krajšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Aug 2011, 12:13

Ahoj Beatrixi. Je mozne, ze by si skusila zavolat este inej poradkyni v BA? Vies ten tyzden, kt. je pred tebou, to by sa mne zdalo ako vecnost :( Ked si spomeniem na svoj tyzden trapenia "bez laktacnej". To boli muky! Volala som jednej poradkyni, ta uz to nerobila. Po troch dnoch som sa odhodlala zavolat druhej, povedala, ze vsetko robim spravne, ale pritom som citila, ze vsetko je zle. Po dalsich 3 dnoch som uplne vyhorela a zavolala dalsiu poradkynu a dohodla som si stretnutie priamo u nej. Stretnutie sa konalo do hodiny od telefonatu a 30 km od mojho bydliska. Tam som isla s malickou dusickou, uplakana ... no proste na dne. Od nej som sa vracala sebavedoma a s vierou, ze to dokazem. Aj moje okololie som zacinala sebavedomo odpinkavat a reprodukovala som im informacie od mojej poradkyne. Moja mama sa ma v tej dobe opytala, ze u akej sarlatanky som to bola, ked nemoze maleho zobrat na chvilku von do kocika :roll: Pred dvoma mesiacmi sa mi mimochodom za to obdobie a za vsetko ospravedlnila :twisted:
Este o tom momemte,kt. spominala Shira. Ked som si maleho davala na prsnik, vzdy som mu bradavkou posuchala nos a cakala som na velke usta, a ked som ich uvidela, sup ho cely dvorec dnu. Ale tiez to chcelo prax, cakat na spravny moment, kedy ho tam supnut.A costi je fakt super, ale u mna robil zazraky len a len v kombinacii s priecnou polohou a s technikou stlacania prsnika. Ja som sa snazila robit priecnu polohu sama este bez porady u laktacnej. Myslela som, ze ju robim spravne, no potom som zistila, ze tam bolo vela chyb. Drzte sa ! Budem na vas mysliet!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 21 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 27 Aug 2011, 16:25

Ako vidim, vsetky ste to tu nakoniac dokazali, asi okrem mna. Da sa to este napravit ked ma mala uz 3 mesiace, ked ma zly navyk, nevie sa dobre prisat. To iste som prezila aj s prvym, tam zme zacali od 2,5 mesiaca flaskovat, chytil ju hned, takze postupne som mlieko stratila. Teraz je to to iste, nieco bude urcite v tych prsiach, ked sa mi scenar opakuje. Ono sa lahko povie strcit cely dvorec, ja ho mam strasne velky, to jednoducho nejde. sranda je,ani jedna poradkyna mi fakt nic neukazala ako ho tam dat, ako posunut bradu. Len mi ukazovali polohy, ale tie ovladam, len mala chce len po leziacky. Ta produkcia mi klasa urcite tym, ze mala proste nevysaje ten prsnik a mozno by aj vysala keby tam nieco bolo. Da si nejakych 20 hltov a potom si odsajem asi 20ml, to mi chcete povedat, ze mam dost mlieka.
Dnes mi konecne chytila flasku, ale popila len 40ml UM, plus to moje odsate. Ved uz treti den poriadne neje, ma zelene stolice, malo cika. Do kedy sa to da vydrzat.
Keby existoval niekto kto mi naozaj poradi a poradi urcite by som to este skusila, ale uz neverim nikomu. Vsetky LP maju male deti, ja to chapem, ale ked potrebujem pomoc a uz som na tom dost zle rada by som bola s LP osamote a nie este riesit aj jej deti, nic v zlom :).
Ked mna uz doma vsetci odhovaraju od kojanie lebo mi to uz lezie na mozog a naozaj vsetkych odvrhujem a nic ine nerobim len skusam do malej dostat nejake mlieko. Chudak starsi syn tomu sa uz nevenujem dlho. Co je spravne v takomto pripade. Ja uz chcem pohodu, nech sme vsetci v klude, nech mozme ist spolu von a byt ako rodina. Ja som s malou len doma lebo vonku kojit nevieme, kojime sa kazdu chvilu, teda prikladame, niekdy nepotiahne nic. Fakt uz neviem, co robit.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Aug 2011, 16:48

Rozhodlne su aj take, co to vzdali, tie ale na tomto fore asi nie su alebo sa nezapajaju do takychto diskusii. A vzdali to aj s omnoho mensimi problemami ako mas ty. Naopak, aj na tomto fore aj inde prekonali omnoho vacsie problemy. Najvacsiu podporu potrebujes minimalne do doby, kym nie je mozne zacat s prikrmami, t.j. do 4 mesiaca. Potom je mozne fungovat aj s mensou tvorbou mlieka a psychika sa znacne odlahci.
To, ze LP su vacsinou same mamicky je jednoducho fakt, robime to z dobrej vole, nakolko LP ako normalna profesia platena zdravotnou poistnovnou neexistuje. Uz existuju aj LP co robia na zivnost (platia si ich mamicky), ale vacsina je dobrovolna.Odporucam Ti pockat ten tyzden, i ked to znie ako nekonecno a spolahnut sa na osvedcenu LP, ktora v tvojom pripade moze prist aj bez dietata.
Mimochodom, i s inou LP sa da dohodnut, aby prisla bez dietata. Ja osobne ked viem, ze je to nieco komplikovanejsie, tak idem radsej sama. Naopak minule som radsej vzala malu (ma 2.5 roka), lebo mamicka mala este 3rocneho chlapceka, takze mali sme viac priestoru pre seba, lebo sa pekne spolu hrali.
Normalne radim i cez skype, ale momentalne mam mimo kameru i mikrofon. Na skype funguje i Etnicka (Elenka Hutton, Levice najdes v zozname Mamily) , mozes skusit oslovit aj ju.
Mimochodom, Costi mozes este zvysit na davku 4x3. Kym ta LP pride a neporadi inak, snaz sa mat malu co najviac ponukat. Kazda kvapka sa pocita a okrem toho to lepsie stimuluje tvorbu. A tiez sa snaz co najviac oddychovat a spat - zavolaj si mamu, svokru, kamaratku. Dokazala si dojcit doteraz, velmi drzim palce, aby si pokracovala.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2011, 17:45

len ked mama, svokra a vačšina kamarátok si poklepká po čele, že čo tolko nacvičuje, vysypú dvesto zaručených mýtov o dojčení, o slabom mlieku, o tom že sa mlieko stráca a šupnú fľašku... ked nie je podpora okolia a zdá sa, že rodinný život sa zosýpa, je každý deň ako večnosť, ja to chápem. ale podľa mňa vydržať ešte ten týždeň takto bojovo a potom nejako efektívne zapracovať na dojčení, aby boli viditeľné výsledky, lebo ak nie je hneď aspoň malé zlepšenie, je to frustrujúce a je ťažké vydržať pri hladnom dieťati. ja som pri hladnom dieťati nevydržala ani polhodinu, proste som ho nevedela dať na prsník a už mal fľašku v puse :x a mali sme problém na svete.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Aug 2011, 17:56

Beatrixi, poslala som ti do SS kontakt na dalsiu vybornu LP v BA, ktora chodi bez deti. Skus, ak nechces ten tyzden cakat...ja tiez vsade len s dietatom, kedze on bezo mna byt nemoze.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 27 Aug 2011, 18:17

Nehnevajte sa, ze som to tak napisala, ze chodia s detmi, nevadia mi deti, ved aj ja mam deti, nie som bezcitna, ved aj ti moji su len pri mne a stari ten nechce ziadne deti len mna. Len ked sa clovek poriadne chce porozpravat, tak s detmi sa to neda, aspon s mojim nie, ten otravuje za dvoch :).
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Aug 2011, 19:01

Neboj, plne chapem :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Aug 2011, 09:46

Beatrixe neda mi to, ale spominala si, ze mala ti pije 20 hltov a potom si odsajes 20ml. Dokrmovala si UM 40ml. Mate zelenu kaku a malo
pocikanych plienok. Ja ked si dam tieto info dokopy, tak sa mi vybavuje obdobie, ked som mala pocit, ze mliecka je malo, ale v skutocnosti ho bolo dostatok. Bolo to obdobie v ktorom bol na mna silny tlak od okolia, aby som dala UM. Blizky ludia, co nemali dostatocne info a podobne skusenosti mi vraveli, ze to uz nema cenu a ze je nacase sa s tym vyrovnat. Ja sa ti vobec nedivim. Uplne rozumiem tomu, ze nikomu neveris a uplne rozumiem,ze neveris, ze tvoje prsia produkuju dostatok mliecka. Predsa len ta tie prsia sklamali a to nie po 1raz. Bola u teba LP a ako si sa vyjadrila, vsetko robis spravne!

Ked som brala costi, odsala som si niekedy i len 15ml. To vsak neznamenalo, ze tam toho nebolo viac! Odsavanie ma vyrazne vycerpavalo
a odsate mnozstva ma deptali. Tak som schovala odsavacku do skrine a radsej som prestala kontrolovat, kolko ml v tom prsu mam. Spomenula som
si, ze moj drobec sa mi odmietal dojcit v priecnej polohe, ked som mala vysadit uz posledne davky UM cca 4x 35ml denne. Islo nam to len
po leziacky alebo v polohach kt. sa nedaju povazovat za polohy na dojcenie. Ja som bola v tom case dost na pochybach. Ani ja som
neverila svojim prsiam dostatocne na to aby som v skutocnosti tieto smiesne davky vynechala. Maly bol velmi nervozny, ked som ho prikladala na prsnik. Casto plakaval a odtahoval sa. Ja som ten plac pripisovala hladu. No neskor som si uvedomila, ze neplakal koli tomu, ze bol hladny, ale koli tomu, ze ho bolelo brusko a tym padom som mu pridavkom UM este pritazievala. Bol to zlom a ja som mu prestala davat UM i ked s malou dusickou, ci robim spravne. Mimochodom s bruskom mal problemy az do ukonceneho 4-ho mesiaca. Dalej si pisala, ze si malej dala flasu a vypila len 40ml UM. Dieta kt. hladuje by podla logiky neodmietlo viac jedla. To je teda naozaj len male mnozstvo UM. Tych par ML je tusim najtazsie odstranit. To je naozaj take zlomove obdobie. Ja som bola stale na pochybach a musela som si jednoducho vybrat ci budem verit alebo nie.Beatrixi, pisala si o tom, ze posledne dni ma velmi malo pocikanych plienok. Skus si pozriet temu bezplienkova metoda na tomto fore. V tychto horucavach postrehlo vela mamiciek ubytok na pocikanych plienkach. Babatka toho vela vypotia. A skoro by som zabudla ... zelena
kakusa. Mavali sme ju vtedy ak moj maly vypil vela predneho mliecka. Bolo to vacsinou, ked sme mali nadprodukciu alebo som ponukla druhy prsnik aj ked este s prvym prsnikom neskoncil. Vzdy ked mal zelenu kaku, tak som sprisnila vyprazdnovanie. Ked prehltal na 15te sanie na 1. prsniku, tak som ponukla druhy. Ked sa situacia zopakovala na druhom prsniku, tak som sa vratila k prvemu. Ked potom sal na prvom naprazdno, tak som dala
druhy a opat som cakala na sanie bez prehltnutia. A nakoniec som pridala cievku s UM v obdobi,ked som prikrmovala. Ked som prestala prikrmovat, tak som striedala prsniky az po kym neprehltal. Co tym vlastne chcem povedat? Je vidno, ze ti na dojceni naozaj velmi zalezi a ze sa len tak nechces vzdat. Mne sa proste zda, ze si na spravnej ceste a ze mas velku sancu na to, aby si svoju dcerku naplno dojcila tak, ze vam to bude sposobovat po case obom radost. Toto su moje skusenosti a moje dojem. Niesom laktacna poradkyna a ak somnou v niecom nesuhlasite alebo som nieco napisala zle, tak ma prosim opravte.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 21 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 28 Aug 2011, 11:39

Lenkaa dakujem za tvoj vycerpavajuci prispevok, ako vidim viacere sme tu s problemami. ja som zacala davat umele s domnenim ze je hladna, ale tiez si myslim, ze keby bola az taka hladna, tak to stiahne jedna radost. len mne sa jej to velmi nedari dat cez tu cievku, tak som uz dala aj flasu. teraz som vo faze ked som si povedala, ze budem dojcit ako nam to vyhovuje, kaslem na predpisane polohy, budem to skusat tak, aby hlavne pila, LP necham pre niekoho ineho :) a budem sa riadit mojim instinktom, poradnu mame 7.9 potom uvidim kolko pribrala a rozhodnem sa co dalej. keby bolo najhorsie dam UM. urcite nebudem zla matka, ked ju budem dokrmovat.
Inak to odsavanie vycerpava aj mna, hlavne ked si odsajem tak malo. urcite sa mi nechce zvysovat produkciu tym, ze budem odsavat a v noci urcite nie, ked som rada, ze sa chvilu vyspim a hlavne nemyslim na mlieko a dojcenie.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 12:04

ahoj Beatrixi,no tvoja mala rozhodne nevyzera na hladne babatko :-) je nadherna
ale faktom je,ze tazko odsledujes kolko vypije...my co sme kedysi pri 1.detoch davali flasku,tak mame syndrom neistoty,ja tomu vravim...
Ja som 1.synovi davala odsate mm z flase cca 7mes. a pri dcerke som odmietla odsavacku pouzit.lebo to bolo neskutocne narocne...prvotne neuspechy v porodnici,kde nema nikto zaujem ukazat druhorodicke(ved ona uz jedno dieta ma,vie ako a co)ako vyzera spravne kojenie,sme nastastie s podporou Lp lieku costi zmakli,ale stale mam pocit ze mam malo mlieka,lebo mala neni taka kludna ako prvy bol,nehaja tak ako prvy hajal,nepribera tak ako prvy priberal...a o tom to je,ze porovnavame nekojene dieta s kojenym...a sme neiste a nesebavedome,ze to nase telo dokaze vyrobit dost mlieka.,tym sa stresujeme,lebo nevieme ci dost papa a v poradni nam vag.a ukaze o 20dkg menej a zase stres...myslim,ze lepsie ako pises neriesit furt dookola,ale dat papat vzdy ked dieta poziada a riadit sa materinskym instinktom...telo nas nezradi z minuty na minutu,ale dlhodoby stres nas ochudobni o dostatok mliecka,stracanie a radosti z deticiek...drz sa!zvladnes to,si na dobrej ceste,dojcenie je to naj co mozme dietatku dat :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 30 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 23 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Aug 2011, 12:54

tiež ma to napadlo, hladné dieťa (ked som dávala odsaté mlieko z fľaše) mi v pohode zvládlo vypiť v noci 120ml ma jeden šup, ked malo 2 týždne. ked som prešla z fľašky na prsník, vobec som nevedela, kolko vypil a bola som v strašnom strese, kým som si na to nezvykla, že nemám číselnú stupnicu...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 13:10

tak tak,ja som tiez maleho natlacila 120ml mm a drichmal 3 hodky a v noci v pohode tak 6 aj 8...tym ze mala sa budi castejsie,automaticky mi doslo,ze je hladna a stres,ze kolko vypila a podobne...tiez mi trvalo kym som si navykla,ze ona je ten jedak ze castejsie a menej...v konecom dosledku ked to porovnam z knizky co som si pisala pri malom je na tom mala s vahou aj cm ulne rovnako,le s tym rozdielom,ze on zjedol vsetko cim som ho nadzgala a menej casto a mala zje tolko kolko chce a castejsie...len mi to dlho trvalo nez to hlava spracuje a nejde vsetko cez cisla...ale aj toto kojenie,akekolvek mam uskalia prekonane a cakaju ma mozno dalsie, je oproti odsavaniu a flaskovaniu prechadzka ruzovou zahradou...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 30 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 23 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 28 Aug 2011, 13:39

Dakujem Bibiq, no mala sa narodila 4220g, takze ma nadbehnute, teraz ma okolo 6kg, len mojej spolobyvajucej sa norodila mala 3700g a teraz nas uz predbehli. Mozno za to mam pocit , ze malej nestaci lebo velke dieta, tak bude chcet automaticky viac :).
Dnes zatial len kojime, tak uvidim co bude dalej.
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Aug 2011, 15:55

Beatrixi supiš že sa yas len kojite. A vyzera to že sa vam už lešpie dari.. Vobec nereiš to že vas kamaratkine babo predbehlo... Mne sa maly narodil 3800 o desať dni na to sa narodil maly mojej kamaratke predčasne mal okolo 2 kil. Kedže sa jej nechcel prisať prišla o mliečko sice odsavala ale proste mlňprodukcia klesala a klesala, maly sa stale nechytal, ani LP sa nepodarilo im pomocť, bol velmi slaby. Tak s tym sekla, ked už ani nič neodsala. Dala ho na UM a teraz je asi o 2 kila ťažší ako moj. Takže ta vaha je strašne relativna. Daj priebežne vedieť ako vam to ide :-) ako pokračujete
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 17:01

vidis a zase tu porovnavame...kazde dieta si spapa kolko chce a ide vlastnym tempom...treba sa zamerat na svoje podla jeho vlastnych potrieb,ved si pisala ,ze mala je spokojna...tak potom je to dobre...nemoze sa zakazdym nafutrovat a 3hod spat a zase dookola...mm travi rychlejsie a tym padom deti papaju cargtejsie...ja viem ,ze je to na prasky furt lem kojit,aj my to tak mame...ziadny rezim,nic neviem naplanovat a syn sa podriaduje mne a ja malej...tak fungujeme...podla mna mas prechodne pocit,ze mas malo mlieka,lebo tvorba sa zvykne v 3-4mes ustalit...prsh.a uz niesu take naliate ale mliecko v nich urcite je...takze sa nestresuj a mliecka bude urcite dost!
Ja som z Dubravky,keby si chcela mozme niekedy dat stretko v Liscaku :-) podporime sa navzajom,pokecame :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 30 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 23 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Aug 2011, 18:15

Beatrixi, priberanie bábätka je najlepšie hodnotiť podľa percentilových grafov vypracovaných WHO podľa dojčených detí. Každé dieťa je na inom percentile, každé priberá inak a to, čo je pre jedno veľa, môže byť pre iné málo a naopak. Samotný číselný údaj, že dieťa pribralo napr 200 g za týždeň nepovie nič. Ak to zhodnotíš podľa percentilov, vieš sa omnoho lepšie orientovať v tom, či dieťa prijíma dostatok potravy a či mu nebráni niečo, napr. nejaká choroba, v efektívnom využití tej potravy - inými slovami, či je zdravé. Preto sa to sleduje. Ak chceš, napíš mi v ktorom týždni bábätko koľko gramov vážilo a pozriem Ti to v percentiloch.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 28 Aug 2011, 22:24

Posledny udaj o vahe v poradni u dr. je 5680g a tyzden to bol 11. dik
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 28 dní

Re: zle prisatie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Aug 2011, 12:04

Beatrixi, bohužiaľ, potrebujem viac údajov, ideálne všetky, ktoré máš dostupné - pôrodná hmotnosť a potom všetky ďalšie váženia, ktoré máš - koľko bábätko vážilo a ktorý to bol týždeň života.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron