Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

O dojčení malých bábätiek

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Sep 2011, 00:23

Ano, su aj zlate zazracne deticky, co vedia spinkat v kociariku niekolko hodin. Taku som mala za odmenu po prvej, ktora spala podobne ako tie vase :-). Zivot je uz raz taky, ze veci riesime az ked ich treba riesit. Kebyze su vase deticky vzorove, tak asi na forum nepridete :-). A najlepsie na forume je sa aspon dozvediet, ze naozaj existuju podobne deticky a ze su uplne normalne :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 08 Sep 2011, 15:48

:D no, my mame kocik vlastne len na to, aby doma zavadzal, lebo presne ako pise Tia, ked ideme von, tak mala na rukach a kocik tlacime.Aj knizky som si este tehotna nakupila, ze budem na lavicke pri kociku citat, no co, ved pockaju ;) Ale inak to mam stale od svokry na tanieri, ze mala nechce byt v kociku, lebo je rozmaznana a zle sme ju vychovali... a to ma hrozne mrzi, ze si to mysli. Co uz.
Ale trochu to pomaha, ked viem, ze nie som sama s podobnym problemom a ze to nie je len mojou "zlou" vychovou...
Aspon ze v satke sa dobre vyspime, len sa bojim, ci nebudem satkovat aj v noci, lebo posledne dve noci sme boli hore kazdu hodinu hore a mala sa ani za svet nechcela prisat. Nakoniec sa jej to podarilo na lopte. Lenze ked sme toto opakovali 5x, tak som bola z toho taka nervozna, ze potom som pre zmenu nemohla zaspat ja. To je nocny strajk? Lebo ak ano, tak pomooooc!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 08 Sep 2011, 17:18

ahoj Zigi
tak ten nocny strajk ti nezavidim, my sme denny ako tak zvladli, tym ze som chodila cele dni hore bez po dome a robila mu non-stop cumel. U nas su noci v pohode, popravde to je to jedine, co nas este drzi od flase, Lebo dcere sme v noci behali robit um do dvoch rokov.
S tym nosenim, neviem, mame Liliputy, maly tam visi, nozicky studene (napriek hrubym ponozkam a capackam), cmula okraje, odtlaca sa aby nieco videl, nakoniec ho to prestane bavit a po 10min sa rozreve - kojit ho tam ozaj neviem.
Kocik mi pride pre babo proste pohodlnejsi - len skoda, ze tam tiez moc nechce byt.
Ale dnes bola u nas moja mama, a napodiv prisla na jeden figel, ked sa maly v kociku zas rozreval, a dvihal sa, tak ho jednoducho posadila - a od tam fakt sedel bez opierky, pozeral okolo stastny ako blcha!
Len neviem, ci moze uz 5mes dieta sediet.
Dcera to mala naopak, ta v 5mes uz plazila, syn sa sice pretoci na brusko, prelozi 360stupnuvy kruh, ale pohnut sa dopredu ani za svet.
Ale to som odbocila od kojenia.

Tak sa drzim palce, s tym nocnym strajkom.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 12 Sep 2011, 12:16

ahoj Zigi
ako sa dari?
ako papa tvoja mala prikrmy? uz davas 2 za den, ci len jeden?
a co ten strajk, lepsie?
ma napadlo, ci vam "neuskodila" ta cievka - mozno tvoja dcera aj v noci caka, ze je mlieko pojde, ako pri dokrmovani cievkou a ked nejde jeduje sa.

a s tym "naucenim na ruky" - nieco na tom bude, manzel mal tyzden dovolenku, tak sme drobca nosili a nosili a teraz ma po dovolenke a nemozem ho zlozit na 5 min, do ohradky, alebo na hraciu deku lebo sa jeduje.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 12 Sep 2011, 16:30

Hyterka stale rovnako. Ale aspon v noci je to lepsie, nastastie sa obcas prisaje, takze na lopte hopsame asi len raz za noc. Kto by bol povedal, ze sa tomu budem tesit. Nosime aj my furt, akurat, ze mne nikdy dlhsie ako 5-10 minut sama nevydrzi, takze uz to neriesim. Proste ju vlacim na rukach, potom na chvilku polozim a zase nosim a zas polozim a takto dokola a vravim si, ze jedneho dna snad bude lepsie. Ale je pravda, ze vie mat "svoje dni" ked sa non-stop jeduje a nic nepomaha, dokonca ani to nosenie. Aj dnes cakam na muza ako na spasenie, lebo len pochodujeme a ajtakje zle. Mozno aj u vas je to tak, aj ked ak sa mu cez vikend na rukach velmi pacilo, je mozne, ze teraz kvoli tomu naozaj nechce byt sam.
Inak na dva razy som zacala davat prikrm len pred dvoma dnami, ale rozdiel stale ziadny. A s tou cievkou mas asi pravdu, aj Klemka pisala, ze to je tiez navykove...uz sa toho asi nezbavime a ja uz fakt nevladzem. Vy ste na tom ako s papanim? Chuti mu? A dojcenie lepsie?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 12 Sep 2011, 16:35

Jaj a zabudla som napisat, ze som skusala vas figel so sedenim v kociku, ale neujalo sa....este nevieme sami sediet. Ale uz som si davnejsie vsimla, ze sa ta moja opica v kociku zlostila aj preto, lebo nevidela von, takze ak sa vozime, tak len vo vanicke, kde ma vyhlad ;) ...ale ani ten jej zjavne nestaci :x
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 12 Sep 2011, 17:29

to mi je luto, ze sa stale trapite, a s tym cakanim na manzela sme na to rovnako.
Moj maly dnes spapal 100ml prikrmu! co je super (dcera prikrmy tusim sa zacala jest az kolo roku - tak som vycvicena), zajtra mu chcem dat poobede dusene jablko, tak uvidim.
Inak ruky su silne navykove, manzel mal dovolenku, tak sa nosil a teraz sa jeduje, ked ho zlozim... ale proste to beriem tak, rychlo navarit, nachystat dcere jest proste musim, tak si aj poreve :roll:
mne nosic nepomaha, maly tam vydrzi max 10min.
ked uz zacnu lozit, behat - tak bude lepsie - tak sa drz
ozaj a vodu, alebo caj davas?
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Sep 2011, 22:01

Voda alebo caj su teraz skor kontra produktivne. Prikrmy ste zacali, aby ste zvysili objem potravy, ale dojcenie by malo ostat na rovnakej urovni. Tekutiny by dojcenie malo plne vykryt. Ak by ste zacali s vodickou ci cajickom (pozor, kazdopadne nie z flase ale z poharika), mozu sa vam deticky menej pytat na prsnik.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 13 Sep 2011, 10:51

Super hysterka :goodjob: , gratulujeme k papkaniu.

Ja inak Hanke trosku vodicky z poharika po kazdom prikrme davam. Ked sa mi nechce prisavat, bojim sa, aby nebola smadna a okrem toho, dostava denne aj UM. Neviem, ci robim dobre, ale ona sa tvari, ze jej to nevadi ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 13 Sep 2011, 12:01

ozaj Zigi, este ma napadlo, moj maly ked strajkoval, tak som ho vecer uspavala tak, ze som si k nemu lahla a "vystrcila" prsnik ;)
proste som uz bola tak unavena, ze som nosenie na rukach vzdala, tak sa trochu pojedoval, pocucal, pojedoval, pocucal... a takto dokola, nakoniec zistil, ze cucanie je fajn ;) Na noc ho doteraz takto uspavam.
tak sa drzte,
a dnes sme zas isli z prechadzky, 10min rev v nosici, nakoniec som ho tam posadila a sedel tam, ako puk :D
len neviem, ci mu tym nerobim zle :roll:
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Sep 2011, 17:45

Hysterka, vidim, ze same pokroky :goodjob: . Ano, v nosici si moze aj trochu porevat, ale je to ine ako ked place z osamotenia v posteli. Nosic je uz o nastavovani hranic, kedy davas najavo, ano som tu pre teba, mas po ruke vsetko co potrebujes, ale nosic su tvoje hranice, dalej ta nepustim. Aj v tej Afrike musia deticky vydrzat na chrbtoch, kym mamina ide po vodu, hoci by sa asi radsej batolili niekde v blate. Ten plac nie je opustenosti, ale o pokuse prekonavat hranice, ktore mu nastavujes. Ked bude vacsi, mozno sa bude tiez hnevat, ked budes drzat za ruku pri prechode cez cestu, ale bude sa s tym musiet zmierit.
Krasne je tiez vidiet, ako sa s malym zladili - to je to dojcenie na uspavanie. :goodjob: :dojcenie: :goodjob:

Zigi, ako podavas malej to UM, ci vodicku? V tvojom pripade je lepsia kombinacia vodicka + prikrm ako UM+ prikrm. Je vsak mozne, ze prikrmov este tolko nezje, preto davas este. Ak nemas dostatok mliecka na hydrataciu, tak potom ozaj vodicka. Ale zasadne vzdy az po nadojceni a nie z flase. Mozes presnejsie opisat ako vyzera vase dojcenie pocas dna + dokrmovanie a prikrmovanie?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 13 Sep 2011, 19:46

jankamich_
zle som to napisala, posadila som ho do kociara a sedel v kociari... mne vadi, ked mi nacapeny na mne v nosici reve, skrabe ma... snad si casom po troche zvykne, ale uvidime.
zigi, inak u nas, jabko ako druhy prikrm nic moc, tak to tyzden necham tak - tusim som ho s tym papanim prechvalila
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 14 Sep 2011, 14:10

JankaMich,
vodičku dávam z pohárika a UM cez cievku. Celkovo jej ale denne dávam cez cievku až 300ml mliečka, 100-150 UM a zvyšok moje, čo si odsajem. Odsávam asi 5x denne po 5min na každej strane, viac naozaj nestihnem. To naše dojčenie vyzerá tak, že kým jej nedám cievku do pusinky, hneď sa odtŕha. Buď sa vôbec nechce prisať, alebo vydrží prisatá max. pol minúty, niekedy len pár sekúnd a odťahuje sa, hryzie ma, naťahuje bradavku, tak ju nechám tak a o chvíľu skúšam zas. Väčšinou sa ale prisaje až cca 2 hodiny po zobudení, vtedy jej dám mliečko cez cievku a vypije asi 60ml za 2-3 minuty. Vodičku jej dávam len po príkrme, 1až 2 razy denne, vypije ako kedy tak 20-40ml.

Inak spinká vždy všatke, zaspí vždy pricucnutá na mne, pekne dudká, ale nikdy nepije, mlieko jej nejde. Pri zobudení v polospánku piť nechce, zobúdza sa okamžite. Preto odsávam, lebo by mi mlieko stálo, keďže sa nechce prisať a keď sa aj prisaje, mliečko nejde :(

Viem, že toho UM nie je veľa, aj LP mi povedala, že toho sa zbavím ľahko, lenže ja by som sa chcela zbaviť aj odsávania, to je hrozne únavné a nestíham to...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod annag » 14 Sep 2011, 14:16

zigi, Ty užívaš i domperidon ?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 14 Sep 2011, 15:07

Ano, uz tri mesiace 4 x3 tabletky. A an senovku aj benedikt a nic, ziadny rozdiel :( je to normalne?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Sep 2011, 20:26

Zigi, rozdiel by si pocitila okamzite, kebyze vysadis domperidon.
Aj ked sa ti teraz cele dojcenie zda mozno nedokonale, tvoja mala vdaka tvojej velkej snahe neprisla o vyznamny zaklad v zivote - dojcenie. To papanie z prsnika, aj ked s nejakym UM a hoci aj s MM cez cievku je pre nu jedinecny kontakt s tebou.
Co sa toho satia tyka, je to velmi tazke bez osobneho pozorovania. Este sa aspon spytam - kde mas umiesteny suplementor? Nad prsnikom alebo nizsie? ZAklad preco nechce poriadne pit z prsnika bez suplementora je, ze je tam nejaky rozdiel, ako ked tam cievka je, to je jasne, vsak? Ked babo taha iba z prsnika, vyzera to nasledovne: saje nejaky cas naprazdno (niekedy aj minutka) a potom musi poriadne pracovat celou sankou, aby nieco vytiahlo - ciastocne podtlakom, ciastocne pracou jazycka (lizanim). Cievkou sa snazime vsetko napodobnit, ale niekedy rozhoduju malickosti - nadobka na prsnikom urychluje tok mlieka a babo nevydava taku namahu ako ked sa nadobka nachadza na urovni prsnika alebo este lepsie pod prsnikom. Na zaciatku satia by malo babo tahat chvilu naprazdno - to sa zvycajne nedeje, cez cievku to ide okamzite.
Skus teda postupne davat nadobku nizsie a oneskoruj zavadzanie cievky. Cievku si najlepsie prilep na prsnik a napr. stipcom uskrt cievku a pusti az ked to bude nevyhnutne alebo ju neskorsie ponor do nadobky. Este pred spustenim mliecka urychluj tok svojho mliecka stlacanim prsnika - toto je velmi dolezite. Chyt si prsnik zboku a ked mala zacne sat, tak ho stlac a drz ho stlaceny kym pije. Ked prestava pit a este saje, znova stlac a drz. Toto opakuj, kym bude ochotna pit. Potom treba vymenit prsnik a akciu opakovat. A opat mozes vymenit prsnik - ano, ten isty co si mala na zaciatku. Striedat a stlacat mozes dovtedy, kym vidis, ze to ma zmysel. Ked uz vidis, ze to nepojde, az vtedy pouzi mliecko zo suplementora. A aj vtedy mozes stlacat prsnik. Na tvorbu mlieka je toto ucinnejsie ako odsavanie.
Aj ked sa ti teraz cele dojcenie zda mozno nedokonale, tvoja mala vdaka tvojej velkej snahe neprisla o vyznamny zaklad v zivote - dojcenie. To papanie z prsnika, aj ked s nejakym UM a hoci aj s MM cez cievku je pre nu jedinecny kontakt s tebou.
Ak mas zaujem a mas kameru, mozes mi zavolat aj na Skype. Moje meno: Janka_mich. Najlepsie, ked mi pred tym prezvonis (0905-923908), nebyvam cez den pri pocitaci.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 18 Sep 2011, 14:31

JankaMich, dakujem pekne, uz som rozmyslala, ze to necham tak. Uz 5 mesiacov sa trapime a ja osobne nevidim, ze by to malo vyznam, hlavne ak od okolia stale pocuvam, ze je to zbytocne a trapim seba aj malu. Ale napriek tomu samu seba skusam presviedcat, ze je to pre nu urcite lepsie a ked vydrzim, snad jedneho dna sa to otoci.
Skusali sme to tychto par dni tak, ako si mi pytala, ale bohuzial, nejde nam to. Ona mi nevydrzi na prsniku dlhsie ako par sekund prip. pol minuty, kym jej nedam cievku a niekedy sa odtrha aj s cievkou. Ale napriek tomu sa mi ju podarilo par razy nadojcit aj bez cievky, sice kratko, ale aspon nieco. Na striedanie prsnikov ale mozeme zatial zabudnut, lebo ked ju odpojim a vymenim prsnik, uz sa neprisaje :(
Ach joj, problem je aj v prisati, neotvara velke usta a ked sa snazim posunut jej bradu dolu, tak sa zacne jedovat a zas ju na prsnik uz nedostanem. Ale budem skusat, neviem, ci to bude lepsie, ale skusim to este nevzdat. V kazdom pripade to ale vidim tak, ze odsavat este musim, lebo by som mala mlieka este menej, ak sa nespravne prisava a nevypije vsetko, nie?
A este by som sa chcela na nieco spytat, opakovane sa mi zablokovavaju mliekovody. Zacala som brat lecitin, dva tyzdne bol pokoj a teraz zas, v priebehu tyzdna som ich mala zablokovane dva razy za sebou na jednom prsniku a na roznych miestach. Da sa s tym nieco robit? Totiz, problem je, ze mam pocit, ze mam potom este menej mlieka ako predtym.
Janka dakujem za kontakt na skype, zatial mame taky pomaly internet, ze sa to neda, ale skusame to riesit. V kazdom pripade, etnicka mi poslala kontakt na jednu poradkynu, ktora by ku nam prisla, tak jej budem volat.
Este raz dakujem!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Sep 2011, 00:02

Vdaka za odpoved. Je to super, ze to nevzdavas, i ked mas tisic dovodov aby si tak urobila. Velmi drzim palce, aby ti poradkyna dobre poradila.
Je to super, ze si sa snazila o vylepsovanie, i ked mozno tie s takym uspechom ako by si cakala. Dietatko, ktore je zvyknute na malu pusu, sa dost tazko uci na vacsie otvaranie. Zlepsenie mozno bude, ale asi az ked bude vacsia a bude ti rozumiet, co po nej chces. Dovtedy je dolezite, aby sa jej pacilo na tvojich prsnikoch, nech z nich tecie hocico a akymkolvek sposobom. Hlavna vec, ze "papa maminu" :dojcenie: :-).

Co sa tyka tych upchatych mliekovodov - odpoved je dost lahka. Je to hlavne vdaka tomu slabsiemu prisatiu a vyprazdnovaniu. Ten pocit je tiez spravny - ked sa mliecko neuvolnuje, tak sa automaticky obmedzuje jeho tvorba. Ten lecitin je dobra volba. Pokial sa ti da, je vhodne aby si dojcila tak, aby brada smerovala ku zablokovanemu miestu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 20 Sep 2011, 15:17

Tak ak som to spravne pochopila, kym sa nenaucime otvarat vacsiu pusu, co tak skoro nebude, mlieka budem mat stale malo a budem musiet stale odsavat? Ach joj, to teda nebude srabda. No co uz, skusime vydrzat!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Sep 2011, 17:10

Uvidis, co povie poradkyna na mieste. Na tu znizenu tvorby zlym prisatim by mohol stacit Domperidon, hlavne teraz, ked uz prechadzate na prikrmy. Podstatne je, aby vedela vytiahnut to, co je v prsnikoch. Ale kedze ako hovoris to bez rychleho toku z cievky este nevie, tak to chce minimalne trpezlivost, kym si zvykne na nizsi tok a vacsiu namahu. Dovtedy Ta budeme aspon povzbudzovat :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron