Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

O dojčení malých bábätiek

Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 15 Aug 2011, 13:19

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Viem, že plne dojčené bábo žiadne iné tekutiny ako MM do 6. mesiaca určite nepotrebuje. Ale moja Hanka nie je plne dojčená, ja bojujem s nedostatkom mliečka už od pôrodnice a napriek snahe a pomoci LP ju bohužiaľ musím pravidelne prikrmovať aj UM. Začalo to štrajkom v treťom mesiaci a odvtedy jej dávam cca 250ml denne. Bohužiaľ ten objem sa postupne zvyšuje, mali sme obdobie, keď jej stačilo 150ml a teraz máme dni, keď jej musím dať aj 300ml. Som z toho nešťastná, ale napriek všetkej snahe mliečka viac nemám (beriem domperidonum, bylinky, šatkujem, spím s ňou, kúpem sa s ňou, odsávam..). Moja otázka je, či a koľko vodičky jej môžem dať piť. Je teplo a v hlavne v šatke sa mi hrozne potí, preto sa bojím, aby nebola smädná. V týchto teplách sa totiž občas stane, že má len 4-5 naozaj ťažkých plienok denne. Možno je to hlúpa otázka a budete sa čudovať, prečo som jej vodičku nedala už skôr....ale keďže sa stále trápime so zvyšovaním produkcie, nechcela som nahrádzať príjem mlieka inými tekutinami. Takže ak jej dám vodičku, nebude to viesť k tomu, že mlieka budem mať ešte menej? ...ak ho vôbec môže byť ešte menej :-(. Ďakujem za rady!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Aug 2011, 17:39

Ahoj, Zigi!
Predpokladám, že pri spolupráci s poradkyňou UM podávaš na prsníku cievkou (laktačnou pomôckou), z toho vyplýva odpoveď na Tvoju otázku - potreba vody sa vykryje mliečkom vypitým počas dojčenia (materské mlieko obsahuje z 87 percent vodu).
Čo je dôležité - bábätko má už 4 mesiace, takže môžeš začať to, čo chýba pri dojčení vykrývať tuhou stravou. A rovnako ako príkrmy môžeš začať podávať aj vodičku, ideálne z pohárika. UM, ktoré podávaš na prsníku, môžeš začať miešať do príkrmov a ak by to bábätko bolo ochotné jesť, postupne sa dá takto vylúčiť dokrmovanie na prsníku. Ak začneš teraz, je reálna šanca, že okolo 6. mesiaca bude možné bábätko len dojčiť bez cievky na prsníku a k tomu kŕmiť tuhou stravou.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Aug 2011, 20:29

Zigi - ešte dodatok - je potrebné odsávať? Strácaš tým pomerne veľa času, väčšiu cenu má namiesto toho dať bábätko na prsník, ak sa dobre dojčí, vypije to, navyše sa zdá, že to odsávanie aj tak veľmi nezaberá, keď potrebuješ dodávať UM okrem MM. Možno by sa Ti ten čas hodil viac na prácu na dojčení v iných smeroch...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 17 Aug 2011, 06:43

Klemka, dakujem za rychlu odpoved. Zacneme teda so zeleninkou, snad to naozaj pomoze, lebo som uz z toho hrozne unavena. Bola by som stastna ako blcha, keby sa mi toho UM podarilo zbavit. Odsavam preto, lebo uz naozaj neviem, co robit aby mliecka bolo viac. Hanka sa totiz odmieta prisat, ked jej mliecko nejde. Ona sa pekne prisava, len ked chce spinkat alebo sa chce ukludnit, ale ak chce papat, tak sa pricucne a o par sekund s placom odpaja. Ked zacnem prsnik stlacat, tak a odpoji aj tak aj napriek tomu, ze jej mliecko ide. Ukludni sa az ked vidi cievku. Cez nu sa pekne napapa a akonahle dopapa, tak sa hned odpoji. Takze mi prsniky ani nema kedy vyprazdnit (ak je co vyprazdnit), lebo sa jej nechce sat len tak naprazdno. Pri takomto dojceni naozaj neviem ako zvysit produkciu. A uz to trva mesiac. Ale ako pises, ani to odsavanie nestiham, odsavam asi len 3 razy denne a neodsajem vela, dokopy len tak 70-80 ml, ale aspon to dam malej cez cievku namiesto UM, co tiez nie je na skodu. Keby som mala mliecka viac, som si ista, ze by sa prisala radsej, ved s plnsieho sa lahsie napapa, len ako docielit, aby mliecka bolo viac? Je to normalne, ze nic nepomaha?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 17 Aug 2011, 06:43

Klemka, dakujem za rychlu odpoved. Zacneme teda so zeleninkou, snad to naozaj pomoze, lebo som uz z toho hrozne unavena. Bola by som stastna ako blcha, keby sa mi toho UM podarilo zbavit. Odsavam preto, lebo uz naozaj neviem, co robit aby mliecka bolo viac. Hanka sa totiz odmieta prisat, ked jej mliecko nejde. Ona sa pekne prisava, len ked chce spinkat alebo sa chce ukludnit, ale ak chce papat, tak sa pricucne a o par sekund s placom odpaja. Ked zacnem prsnik stlacat, tak a odpoji aj tak aj napriek tomu, ze jej mliecko ide. Ukludni sa az ked vidi cievku. Cez nu sa pekne napapa a akonahle dopapa, tak sa hned odpoji. Takze mi prsniky ani nema kedy vyprazdnit (ak je co vyprazdnit), lebo sa jej nechce sat len tak naprazdno. Pri takomto dojceni naozaj neviem ako zvysit produkciu. A uz to trva mesiac. Ale ako pises, ani to odsavanie nestiham, odsavam asi len 3 razy denne a neodsajem vela, dokopy len tak 70-80 ml, ale aspon to dam malej cez cievku namiesto UM, co tiez nie je na skodu. Keby som mala mliecka viac, som si ista, ze by sa prisala radsej, ved s plnsieho sa lahsie napapa, len ako docielit, aby mliecka bolo viac? Je to normalne, ze nic nepomaha?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2011, 09:10

Akékoľvek dokrmovanie je návykové, aj cievkou po prsníku... presne takéto detičky sú tie, ktoré sú schopné začať odmietať prsník už po jednom - či pár použitiach fľaše. Jednoducho majú radi rýchly tok a rozpoznajú, čo im ho poskytuje. Prepokladám, že na dokrmovanie používaš tenučkú cievku CN 01. Niekedy mamičkám omylom predajú CV 01, tá je hrubá a potom si bábätká môžu naozaj zvyknúť na veľmi rýchly tok, aký prsník neposkytuje. Takisto suplementor spôsobuje občas tento problém, pretože z neho tečie mliečko rýchlejšie, keďže zásobník mlieka je vyššie, ako prsník.
Neviem, čo z toho je Vaša realita, ale môžeš skúsiť, ak to tak už nerobíš - dať nádobu s mliekom, ktorým dokrmuješ nižšie, než je prsník, mlieko potečie pomalšie, možno si dcérka na to pomaly zvykne, keď to budeš pár dní skúšať. Takisto môžeš skúsiť dať prsník s cievkou, ale po chvíli cievku zalomiť - prehnúť, aby z nej mlieko nešlo, čo to spraví.
Mám teraz mamičku, ktorá mala podobný problém - dieťa potrebovalo cievku, pretože od začiatku bolo navyknuté na rýchly tok mlieka a na veľké množstvá dokrmu a matke sa nedarilo ani pri plnej dávke domperidónu a bylinkách zabezpečiť, aby mlieka bolo dostatok na výlučné dojčenie. Začala po 4. mesiaci s príkrmami, postupne znižovala množstvo mlieka potrebného na dokŕmenie a od cca. 8. mesiaca bolo možné dať cievku preč úplne. A to aj preto, že medzičasom veľmi tvrdo pracovala na naviazaní bábätka na ňu (nosenie, spoločné spanie, intenzívny kontakt počas dňa, koža na kožu) a snažila sa bábätko naučiť na všetky funkcie dojčenia - zaspávanie, upokojovanie, riešenie stresu... Teraz dojčí bez cievky a má pred sebou víziu ďalších bezproblémových mesiacov až rokov dojčenia.
Verím, že momentálne si z toho všetkého veľmi unavená, ale robíš pre svoje dieťa veľmi veľa, stojí za to zabojovať za dojčenie. Držím Ti palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 17 Aug 2011, 10:37

Dakujem Klemka. No, je to presne tak, ako si pisala, zvykla si aj na cievku. Niekedy totiz, ked zacne na prsniku driemkat a spusti sa mliecko, vtedy sa vie pekne napapat aj z prsnika, ale to sa stava len zriedkavo. Cievku mame tu CN 01, takze by to malo byt dobre a skusala som aj flasku davat nizsie, ale ak mam pravdu povedat, nemala som pocit, ze by to spomalilo tok mliecka. No a potom moj muz zacal mudrovat ;) a povedal, ze z hydraulickeho hladiska to tok mliecka nezmeni. Potom som skusala aj to zalamovanie cievky, ale ta moja potvorka na to hned prisla a hned bola nespokojna. To nase pouzivanie flase bolo sice len kratke, ale ako vidim, dost ucinne! Skusim teda tento tyzden prikrmy a uvidime, ako dopadneme. Klemka myslis, ze naozaj nemusim odsavat? Pravdupovediac ma to unavuje, lebo ked mam konecne chvilku cas na seba, tak musim odsavat. Ale ked ja mam naozaj pocit, ze ona odo mna skoro nic nevypije, preto sa bojim, ze toho mliecka budem mat este menej (ak sa to vobec da..).
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2011, 12:57

Zigi, naozaj si myslím, že v tejto situácii a týchto podmienkach odsávanie akurát zhoršuje Tvoju únavu a chuť bojovať. Odkonzultovala som toto aj s našou veľmi skúsenou nemenovanou poradkyňou, ktorá tiež odporúča neodsávať, ak to matka takto prežíva. Ak by bolo dojčenie bez bojov, dá sa odsávať či odstrekovať mlieko napr. pri dojčení z druhého prsníka, len to sa nie vždy dá, najmä pri starších detičkách.
Nepamätám si všetky detaily Vášho prípadu, ale predpokladám, že robíš aj ostatné veci, ktoré Ti môžu pomôcť to prekonať - nosenie, spoločné spanie, kontakt koža na kožu, spánok bábätka v kontakte s Tvojim telom, aby malo regulované spánkové cykly a následne časté ponúkanie prsníka, ideálne už pri precitaní, v spánku, dokrmovať max. 30 ml mlieka na dojčenie, ak sa to dá, zvyšovať tvorbu mlieka domperidónom a senovkou gréckou plus benediktom lekárskym - obe v plnej maximálnej dávke atď. To sú veci, ktoré tomuto celému môžu veľmi pomôcť.
Ak dokrmuješ takým množstvom UM, ako si napísala, je zrejmé, že Hanka pije pomerne dosť mlieka aj od Teba, netreba si v tomto prestávať veriť, dokrmovanie cievkou na prsníku zabezpečuje, že dieťa vždy pije aj nejaké mlieko od matky a vo Vašom prípade sa zdá, že to nie je len "trocha". A keby aj bola - satie na prsníku je rovnocenne dôležitá vec ako pitie na prsníku. Pomáhaš takto dcérke správemu vývoju mozgu, ústnej dutiny a celej tváre, vrátane takých dôležitých vecí ako správnej polohe Eustachovej trubice, hltana atď., satie na prsníku je nevyhnutné pre správny prenos imunologických informácií, ktoré pomôžu nastaviť materské mlieko lepšie na potreby bábätka, nehovoriac o tom, že samotné satie reguluje mnohé telesné funkcie - srdcovú činnosť, dýchanie, telesnú teplotu a je nevyhnutnou súčasťou vzniku správneho naviazania dieťaťa na matku, čo potom ovplyvňuje celý vzťah dieťaťa k matke a nielen to, ale aj vzťah dieťaťa k iným ľuďom, socializáciu dieťaťa. Preto je dojčenie omnoho viac než materské mlieko. Preto sa oplatí dojčiť aj v situácii, v akej si Ty. Preto je také skvelé, že bojuješ ako lev. Robíš omnoho viac, než len to, že zabezpečuješ správnu potravu pre svoje dieťa. Môžeš byť na seba právom hrdá!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2011, 12:59

A ešte k tej cievke - z fyziky som vždy ledva preliezala do ďalšieho ročníka, ale pamätám si niečo o gravitácii - tekutina, ktorá smeruje zhora nadol tečie rýchlejšie, takže aj tomuto by som pripisovala to, čo prakticky vidím na poradenstvách - ak nádobu s dokrmom zdvihnem, vidím dlhšiu pauzu v brade bábätka, čo hovorí o tom, že pije viac, niekedy sa až zadúša. Ak ju dám nižšie, pauza v brade je kratšia... hmm ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Aug 2011, 12:54

Klemka dakujeme, esteze je toto forum, lebo uz stracam chut v tom mojom nijakom dojceni pokracovat. Vcera aj dnes sme uspesne spapali tri minilyzicky cukety, velmi to malej chutilo! Kludne by spapala aj viac, ale neodvazila som sa. Dufam, ze nam tie prikrmy naozaj pomozu, lebo s tou cievkou to momentalne vidim tak, ze sa jej nezbavime. Na zvysenie laktacie robim vsetko to, co si pisala, ale s ponukanim prsnika je to biedne. Pokial je Hanka "pri vedomi, tak sa prisaje a po par sekundach pusta a zlosti, takze to funguje naozaj len s cievkou. A este nieco, ponukam jej prsnik aj poleziacky a vtedy akoby sa len hrala, pricucne sa, odpoji, pricucne, odpoji a toto robi dokola aj pol hodinu...samozrejme nic nevypije, len takto sranduje. Inak si stale zuzle rucky, ked jej skusim dat prst, tak mi donho tak silno hryzie, az to boli. Moze to byt zubkami?
S tou cievkou Klemka mas pravdu, moj muz si myslel, ze ta cievka je v cumliku zasadena tak, ze je to vzduchotesne...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 13:58

cievka je zasadená do cumlíka? Ja som si myslela, že sa pripevňuje o bradavku, či nie?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Aug 2011, 15:09

ano, jeden koniec je na bradavke a druhy vo flaske, pretiahnuty cez dudlik. ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 15:19

Aha, už chápem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Aug 2011, 19:43

Zigi, ak sa nechceš odvážiť, aby si Hanku neohrozila, treba vedieť, že dať príkrm je lepšie ako UM. Kľudne skús aj viac ;)
Kinsi, keď si pozrieš blog Annag (http://dojcenie.wordpress.com/), na ľavej lište nájdeš cca v strede obrázok bábätka dokrmovaného laktačnou pomôckou. Jedna časť cievky je v ústach bábätka, vôbec nemusí byť nijako prilepená k prsníku. Druhá časť je v nádobe s dokrmom. Vôbec to nemusí byť fľaša s cumlíkom s dierkou na cievku, stačí obyčajný pohár.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Aug 2011, 23:43

ja pripajam suplementor, co pouzivam ja - je to zo skatulky od zuvaciek, takej tej najvacsej. Tam kde je to oznacene treba trosku vyrezat dierku pre cievku. Potom tam pekne drzi, aj ked je vrchnacik zatvoreny.
Je to dobre stabilna nadobka a hlavne je nizsia ako flaska, cievka z nej viac trci. DObre sa s nou manipuluje, nevyleje sa odtial nic.
Prílohy
suplementor3.jpg
(51.93 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
suplementor1.jpg
(64.4 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Aug 2011, 23:44

Este jedna fotecka
Prílohy
suplementor2.jpg
(33.09 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 20 Aug 2011, 08:49

Ahojte, Ja s mojim drobcom uz sice dokrmovat cez cievku nepotrebujeme, ale ten suplementor zo zuvaciek vyzera fakt super! :goodjob: Mne sa tiez manipulovalo zle s flaskou a to hlavne koli tomu, ze cievka vonku bola kratsia.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 06 Sep 2011, 17:58

ahoj Zigi, ako sa vam dari s prikrmami? citis zlepsenie pri kojeni?
my uz tyzdne ako tak papame zeleninu, ale s kojenim to nic neporobilo... stale je hladny, nervozny a hlavne nespi. V noci mi je to paradoxne jedno, ale cez den proste nespi inak ako pricucnuty pri mne, a to je luxus, ktory si ja nemozem dovolit. Tak to vyzera tak, ze ho 30min uspavam a on potom 10min spi... som uz z toho znicena
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Sep 2011, 18:52

Som zvedava, ci nieco urobi s prirastkami. Otazka je, ci je naozaj hladny alebo je to len potreba byt stale na tebe. S tym hladom mu prikrmy pomozu, ale teba nenahradi tak skoro este nic :-).
Ake nosice ste to vlastne skusali?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 06 Sep 2011, 18:59

prirastky su trochu lepsie, cca 140g na tyzden
v nosici moc nevydrzi, uz sme tak isli z prechadzky, ze tam reval ako besny - mame Liliputy.
to denne uspavanie ma nici... ved ja nechcem, aby ma nieco nahradilo, ale nemozem ho mat cely den pricucnuteho k sebe, ale jemu ten spanok chyba.
nechce sa ani pohrat, ani skusat plazit...
dnes bol blby den
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Sep 2011, 22:33

Niekedy sa stane...:-(
A dari sa ti v tom nosici dojcit? Ak nie, treba skusit taky, lebo zjavne potrebuje byt stale nasosnuty. Ja osobne som mala vak a tam to bolo uplne super. ALe snad najdes polohu aj v Liliputy. Ono ked bude vacsi, tak sa to pricucnutie by sa malo vylepsit, viac mu bude stacit len to nosenie.

Nech je ako chce, si super mamina a snad bude zajtra lepsie :goodjob: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 07 Sep 2011, 10:52

Hysterka, my sme na tom tiez rovnako, teda rovnako zufalo. Prikrm davam na obed uz viac ako dva tyzdne, ale nic sa nezmenilo, akurat kakame castejsie ;) Aj UM musim davat stale rovnako ako predtym, isty cas mala len 4 pocikane plienky, tak som mala pocit, ze to bolo este horsie ako pred prikrmom, hrozne som sa bala, ci dost pije. Neviem, ci robim nieco zle, ale mala som pocit, ze prikrm postupne nahradi UM, ale zatial to tak vobec nie je, nic sa nezlepsuje. Nam pomoze asi len zazrak :(. A presne ako pises, aj na mne je mala stale zavesena. Niekedy trosku pomoze, ked ju prilozim, dam trosku mliecka cez cievku, potom vydrzi asi 5 minut sama a zase nosit. Ja nosim sice v satke, ale jej vadi, ze poriadne nevidi von, tak robim vsetko bokom...ako krab...nech lepsie vidi! Uz aj skusam varit bokom, nech aspon nieco urobim. Akurat mne do toho aj strajkuje, takze u nas je kazde dojcenie boj, vydrzi pricucnuta max. 30 sekund, ci ma alebo nema cievku v pusinke. Ja uz som hotova...fakt neviem ako dlho toto este vydrzim. Viem presne ako sa citis hysterka...a to mas dve deti..klobuk dolu!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod zigi » 07 Sep 2011, 12:56

Inak Hysterka ja som malu tiez ucila na satku tak, ze bola na mne nacucnuta, lebo inak v nej strasne plakala. Potom postupne si zvykla a teraz mi v nej vydrzi aj nenacucnuta...no, ako kedy ;).. ale je super, ze si na nu zvykla, lebo takto mi v satke spi aj dve hodiny. Skus tak ako pise Jankamich maleho v nosici nadojcit, mozno sa mu to zapaci. Inak ja ak nedam malu do satky, tak spanky su u nas take ako aj u vas, pol hodinu ju uspavam a ak zaspi, tak je o 15 minut zas hore. Takze som na jednej strane strasne rada, ze satku mam, ale na druhej ticho zavidim, ked stretnem mamicky s kocikmi, co im tam deti spia....ako to robia????
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Sep 2011, 13:18

zigi, myslím, že to nerobia mamičky, skôr bábätká, že spia v kočíku ;) aj naša malá má dni, keď tam pekne spinká a môžem si sadnúť na lavičku a čítať (to je ale zriedkavé), potom má dni, keď tam spí iba pokiaľ kočíkujeme a to teda nie je žiadna slasť, aspoň pre mňa, lebo to znamená vyhľadávať trasy, kde je čo najväčšie ticho, lebo inak sa v kočíku zobudí, ak sa nejaký hluk vyskytne, tak rýchlo bežať od neho preč, sústavne prekonávať obrubníky, rozbité chodníky, autá zaparkované na chodníkoch atď. No a potom má dni a mala aj celé niekoľkotýždňové obdobie také, že kočík netolerovala vôbec. Naproti tomu v šatke, či manduce mi spinká prakticky vždy a kdekoľvek, aj keď je veľmi rušno a ja nie som nonstop rozčúlená, že sa nikam nedostanem a nemám na každom kroku chuť volať odťahovku, alebo rovno prejsť niekomu auto kľúčom, nech si zapamätá, že nie je jediný na svete a chodník proste nie je parkovisko a basta... Takže vždy je to niečo za niečo, preto podľa mňa skôr kočíkové mamičky majú čo závidieť tebe, čo nosíš ;)

Aha a tuším je ešte skupina mamičiek, čo naučili dieťa na kočík metódou vyplakania, ako na postieľku, že ho proste nezobrali na ruky a nevybrali z kočíka, nech robilo čo robilo a tým teda nie je čo závidieť, najmä tým ich detičkám nie.

Kočík proste nie je pre dieťa prirodzený a je to len hlúpa fáma, že ho všetky deti majú radi a že je to super pomoc. Preto noseniu zdar! :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Treba iné tekutiny čiastočne dojčenému bábätku?

Neprečítaný príspevokod TIA » 07 Sep 2011, 22:08

My sme to s tym dennym spankom mali presne tak isto, mala som pocit, ze nerobim nic ine len cely den uspavam a vysledkom bolo 3 x 30 min. aj to zvacsa iba na prse alebo tak, ze na mne lezala. V satke byt nechcela len tak, akonahle som ju dala do satky tak si pytala prsnik a potom sa len prisavala a pustala a grgala a plakala a ak aj nahodou nejak zaspala tak bola do 15 min hore, lebo jej bolo teplo. Bola som uz zufala a unavena, mala nervozna, byt hore nohami, uvarit nehrozilo... Tak som si povedala ze takto to uz nejde, prestala som ju ucelovo uspavat, dojcenie som ponukala stale casto ale ak nechcela, tak som si ju "prehodila cez rameno", pridrzala jednou rukou a druhou som pozametala, alebo vesala pradlo, alebo varila (to je najvacsia "sranda").., vsetky spominane cinnosti mi trvaju celu vecnost a vysledok je casto dost zaujimavy (pradlo schne na +40 aj dva dni :-)), ale mala mi casto popri tychto mojich aktivitach zaspi sama od seba, len tak si polozi hlavku na rameno a uz spi, vtedy si s nou sadnem alebo lahnem, tak aby spala na mne. Zvacsa bola zase do pol hodiny hore ale za poslednych par dni je to stale lepsie a lepsie, niekedy potiahne aj hodinu, aj dve, dneska napriklad spala skoro dve hodiny rano a pobede sme spali spolu skoro 3 hodiny :-). Teda, aby som to upresnila, to nase spanie je take akcne, po polhodine vzdy musime odgrgnut, po hodine zvacsa chce prsnik a ak vsetky tieto veci zdarne vybavime spime dalej. No, som hrozne rada, ze lepsie spi cez den, prestala byt na mne furt pricucnuta, uz mi par krat vydrzala aj hodinu bez prsnika :-) a dokonca sme dneska boli hodinu vonku v satke a len pokukovala okolo seba a na prsnik si ani nespomenula a este si aj 20 min. zdriemla..

Pri dvoch detoch je to urcite na zblaznenie, moc obdivujem ako to zvladate, drzim palce nech je to cim skor lepsie.. . PS: Ja okolo seba vidim mamicky s kociarmi, ale vsetky do jednej maju babo na rukach a tlacia prazdny kociar :-)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron