Prirasteny jazycek - ankyloglossia

O dojčení malých bábätiek

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Aug 2011, 11:50

TIA, super spravy. Aj na vasom priklade je vidiet, ze najdolezitejsie je pocuvat babatko a byt mu stale k dispozicii. Potom ani to prisatie nemusi byt take dokonale (koniec koncov, v minulosti sa uzdicky zrejme nekontrolovali a deticky sa dojcili, presne ako vy), jednoducho dietatko musi byt viac na prsniku.
Velmi pekna motivacia pre nas ostatnych :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Aug 2011, 21:22

TIA tesim sa velmi, len tak dalej ;)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod TIA » 31 Aug 2011, 22:17

JankaMich, Ludka, dakujem za skvelu podporu a pomoc, ste obe super zlate :love: ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod TIA » 10 Okt 2011, 12:24

Tak len pre uplnost, vcera prvy krat mala poriadne vyplazila jazyk, tak az po bradu, spicaty, dlhy :-D. Takze ked ratam, je to presne 10 tyzdnov co jej strihali uzdicku a mala vtedy 10 tyzdnov. Dodatocne som niekde citala, ze to trva priblizne rovnaku dobu, ako bol jazycek prirasteny, aby ho babatko zacalo spravne pouzivat (tie svaly, ktore tym prirastenim neboli pouzivane sa postupne musia rozhybat). Je to mozne? Alebo babatka proste okolo 5. mesiaca zacinaju jazyk vyplazovat von a nema to s uzdickou v nasom pripade nic spolocne..?

Taka je zlata, furt ho ma vonku, jak keby bola bernardin :love: :D
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Okt 2011, 13:26

TIA, budem len hypotetizovať, ale vzhľadom na to, že v poradenstve vidím, že keď napr. matka novorodenca prestane používať cumlík, prisatie je naďalej ešte nejakú dobu plytké, typicky cumlíkové a trvá väčšinou 6 týždňov minimálne, kým to bábätko začne pusku otvárať poriadne veľkú. Myslím, že aj pri tom jazýčku to môže platiť...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod TIA » 10 Okt 2011, 14:02

Klemka, dik, presne o takom niecom som rozmyslala, tak mozno aj u nas svitne na lepsie casy co sa prisatia tyka :dojcenie:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Okt 2011, 23:51

A svita uz nieco ? Mas pocit, ze je to lepsie? Co ta skuska satia prsta, zmenilo sa nieco?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Okt 2011, 08:32

Zatial ziadna zmena, do prsta furt kuse :-), uvidime...dam vediet..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod leelo » 11 Okt 2011, 11:59

TIA, ja som mala od annag tento link, cvicila som s malym po prestrihnuti tak, ze som mu kefkou na hryzatku akoby drazdila jazycek, aby sa lepsie vysuval:
http://www.postizenedeti.cz/content/vyu ... o-svalstva
plus davala som mu po dojceni sat prstik, aby prisiel na ten grif ;) neboj, ono to chce len cas a trpezlivost!

moje obe deti aj s totalne kratkou uzdickou sali/saju prst ako blazni. pisem v pritomnom case, lebo s mladsim syncekom este len vo stvrtok ideme na chirurgiu. uvidim, ako pochodime. podla mna neotvara usta uplne dosiroka, toto sme mali aj pri starsom. vpodstate okrem nepriberania ako jediny priznak. nemala som ragady, iba stale upchaty mliekovod. no a ,samozrejme, vidim srdieckovy tvar jazycka, ked place alebo ziva.

JankaMich, z dobreho zdroja mam, ze veru sa uzdicky historicky kontrolovali - v Nemecku davno davno Hebammen pretrhavali babu frenulum hned po porode nechtom, aby mohlo pit...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Okt 2011, 23:20

Verim tomu, lebo urcite to nie je objav dnesnej doby, ze uzdicka moze sposobit problem. A volakedy davno, ked sa len dojcilo, tak Hebammen alebo ine porodne babice mali o dojceni mozno este viac znalosti ako my dnes.
SKoro som to brala z celkoveho historickeho pozadia - ze priroda nas vyvinula tak, aby sme boli schopni prezit aj takuto prekazku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod leelo » 12 Okt 2011, 09:40

JankaMich, predstav si, ze pred casom som robila poriadok v casopisoch a nasla som mamaaja cca z r.2008, kde prof. Dluholucky v poradni pediatra obhajuje uzdicku ako nieco, co sa nema strihat, vraj ma svoje opodstatnenie a deti sa s nou rodia prave kvoli tomu, aby mohli pit. tak neviem, neviem :? ale jeho nazory na ockovanie neberiem za svoje tiez...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Prirasteny jazycek - ankyloglossia

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Okt 2011, 19:50

Leelo, dik za link, cvicime aj my, prstom malej jazycek masirujem, tak uvidime. Zatial sme super priberali, tak uvidime, snad to prisatie bude raz lepsie a nebudeme tolko grgat a vrackat..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron