Ako vylepšiť kojenie...

O dojčení malých bábätiek

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod lulu » 21 Dec 2012, 00:13

...no toto ale nevyzerá na nedostatok mlieka. 180ml? To by niekto nedal ani za týždeň von... To skôr vyzerá na štrajk...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Dec 2012, 13:24

Ako vyzera dojcenie v noci teraz? Vtedy nevadi slabsi tok mliecka? Pokracovala by som postupom pri strajku, ako som uz pisala vyssie - nosenie, spolocne kupanie, caste ponukanie, prednostne dojcit v polospanku. Cez den odsavat, pokial sa nedojci - radsej stimulovat/zachovavat tvorbu mlieka takto ako umelo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod chomka » 22 Dec 2012, 22:42

Som na 3x4. Mlieko sa zlepsilo pije lepsie. Aj casto chodi na prsko si pocuckavat, nechcel ani prikrmy dnes ani vodu len prso. Zas je na pesku rad. Uz sa aj spusta.pije pekne. Ja s nim lezim aj pocas dennych spankov dennodenne a vzdy davam prso takze v podstate cely spanok stimuluje aj popije. Doobeda je to hodina poobede dve a pol hodiny. Jemu ale musi aspon trochu ist ked to prilis klesne tak ho to nebavi a aj v Spanku ked si vtedy cucka tak nepije alebo len par hltov ked sa mu podari vytiahnut. Ja mam pocit ze moje telo nereaguje resp neriadi sa odberom, boli dni kedy bol na prse v jednom kuse a snazil sa povypijal zakazdym obe prsia aj som odsavala a na tvorbe sa to nijako neodrazilo. U mna to strasne kolise. Su dni kedy ma az boli prso kolko v nom je a maly pije krasne vsetko podopija a potom akoby sa nedotvorilo tolko co vypil a bez varovania takmer ziadne mlieko na druhy den bez ohladu na to ze den predtym popil vela, aj sa casto kojil.v noci kojim kazdu jeden a pol hodinu co by malo stimulovat a udrziavat tvorbu no ja mam pocit ze nech robin co robim tak si to robi co chce a uplne nevysvetlitelne. Moja poradkyna je majka krupova a uz je s nami nestastna ze nechapeme preco sa to takto sprava. Preto sa ani teraz neodvazujem tesit ze to bolo dnes uplne fajn lebo viem ze zajtra to tak vobec nemusi byt a moje telo bude mat opat v pazi aj odber aj 120 mg domperidonu. Napriek tomu ze v zaciatkoch som mala mlieka ako pre tri deti a po kojeni odstriekala este 150 za dve minuty z jedneho prsa z ktoreho sa kojil. Skoda ze si telo nepamata coho bolo schopne a nech robim co robim nevie sa dostat ani na polovicu z toho a uz vobec nie bez liekov. :-( hadam je to opat len faza a aspon na chvilu nech je dobre nech si vydychnem pred dalsim bojom ktory ma caka. :-(
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod chomka » 22 Dec 2012, 23:10

Este som chcela napisat ze rano som z praveho dosala 40 lave som neodsavala lebo som z neho isla uspavat tak som chcela nech sa prave dotiahne. Vela to nebolo ale predsa nejaky znak ze to stuplo. Oproti poslednemu tyzdnu. Nocne plienky ma ale uplne prepisane na zmykanie, mame latkovky. Tak ma to trosku ukludnuje. Akurat ze mi nepribral vazila som ho 10.12 a 19.12. A to bol ten velmi zly tyzden s tym mliekom tak pribral mozno 20gramov. Ma to mrzi lavne kvoli tomu ze posledny mesiac mi vyskocil o dve pasma v percentile a teraz to bude bieda podla vsetkeho.
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Dec 2012, 23:19

chomka píše:Su dni kedy ma az boli prso kolko v nom je a maly pije krasne vsetko podopija a potom akoby sa nedotvorilo tolko co vypil


Čisto môj laický názor:
Podľa mňa ty aj malý ste zvyknutý na nadprodukciu mlieka. Teba ukľudnujú preplnené prsia a malého zas uspokojí silný tok mliečka. Každopádne keď si schopná odsať 180 ml mliečka, tak to také zlé nebude. Malý proste reaguje na tok a chce ho mať silný, lebo tak to pozná. Keď sú prsia preplnené, že až bolia, tak je to signál pre telo - pozor spomaľ tvorbu, lebo prsia idú prasknúť! Potom zas máš mliečka citeľne menej, ale malému by možno aj stačilo, lenže ten zas chce silný tok... a tak dookola...
Je skvelé, že ti domperidon zabral, tak to využite a dojčite sa čo to dá. Mysli pozitívne a nečakaj, že bude horšie, skôr dúfaj v lepšie. Ja by som na tvojom mieste nevynechávala príkrm úplne. Aj keď máš mliečka teraz dosť, tak minimálne ten jeden príkrm by som rozhodne dala a aj vodu by som učila malého piť. Keď bude treba, tak aby proste sa už vedel napapať aj tuhej stravy.
Vychutnávajte si každé dojčenie, je skvelé, že to teraz ide, ale nezanedbávajte úplne príkrmy. Nech zistíš čo mu chutí, čo nie. Popri mliečku sa bude malý aj dobre učiť prikrmovať, bude kľudnejší aj on aj ty. Teraz je tá najlepšia chvíľa, kedy sa to učiť, pretože to pôjde bez stresu.
držte sa a užívajte si :dojcenie:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod miška11 » 23 Dec 2012, 01:50

ahoj chomka, ja len tak v kratkosti, je vela hodin :) viem sa vcitit do tvojej situacie, podobne som na tom bola aj ja, tiez na dmp a vo vela veciach ako pises som sa nasla...chapem ako sa citis, ako velmi tuzis po bezproblemovom kojeni...moja dcerka ma 20 mesiacov, do cca 19teho sme boli na kojeni s dmp. pokusala som sa tiez vysadzat dmp, nakolko tiez chcem otehotniet, ale tiez to neslo... potom som bola na skvelej prednaske s Michaelou Mrowetz a tam mi tak stuplo kojacie sebavedomie, tam som pocitila, ze teraz to vyjde...tak som postupne vysadila dmp a kojime sa dalej, ide to :) tym chcem povedat, ze psychika je velmi dolezita. viem, ze je to teraz pre teba tazke, ale pokusaj sa byt v pohode a hlavne sa nebat. ver si, predstavuj si, ze vsetko je ok...verim, ze sa vam to ustali...viem, teraz sa mi o tom lahko pise, ale presla som si tym...tak velmi som sa tym zaoberala, moj strach bol velmi velky a mal dopad na nase kojenie..dcerka stale nie je velky papkac (myslim riadne jedlo) a co sa tyka pitneho rezimu, fuuuuu, tak o tom by som uz mohla aj "knihu" napisat...velmi malo...teraz mi ako tak pije zriedeny dzusik...to si da, ale nic ine...ale prospieva :) to je dolezite. Chomka, velmi na teba myslim a drzim palce, aby ste to ustali a dostali sa do zelaneho stavu...verim, ze to zvladnete...drzkajte sa
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod chomka » 23 Dec 2012, 07:45

Dakujem zienky. Ja si uvedomujem ze u mna je hlavny problem tiez v psychike. Riesila som tu moju laktaciu aj s jednou jasnividnou liecitelku ktora pracuje v kauzaknom poli cloveka a teda definuje priciny jednotlivych problemov. Ona nasu situaciu videla tak ze vtedy ako som mala nadprodukciu a dieta sa mi dusilo a teda nevedela som ho nasytit napriek dostatku mlieka som tu tvorbu psychicky blokla strachom z toho ze mu neviem dat jest. Ze on si ma vybral za mamu s tym ze som pre nho clovek ktory disponuje vsetkym co bude kedy potrebovat a ze ta nadprodukcia bola toho symbolom. Ze ja musim v sebe prijat ze naozaj mam vsetko co on odomna potrebuje a nestrachovat sa mojou materskou nedostatocnostou. Presne ako misik11 pises to kojacie sebavedimie. Je pre mna uzasne povzbudive ze si tiez brala dmp dost dlho a nakoniec sa ti to takto krasne podarilo. Ked sa mi to raz podari bude to pre mna uzasne vitazstvo! Pracovala som s tym co mi povedala ta liecitelka, to bolo pred poslednym vysadzanim, islo mi to krasne ako som znizovala som mala dokonca dni kedy bolo viac mlieka ako pri plnej davke, znizovala som kazde styri dni. Strasne som si verila ze to dam. Ako mi to tak islo a ocitla som sa na siestich tabletkach tak som zapochybovala, ze uz som prilis nizko a prilis skoro ze mozem cakat ze teraz to zacne.... A aj zacalo. Mala som pocit ze to trosku kleslo no este som isla dole o jednu tabletku a uz to bolo zle ale natolko ze som nemohla robit pokusy s vratenim sa o jednu dve vyssie ale opat som ho potrebovala vratit na prso cim skor a teda islo zase 3x3. A po tyzdni uspechu som bola tam kde na piatich tabletkach. Boli mi protivne tie tabletky ze ich proste nechcem uz brat je to chemia atd ale povedala som si ze za ne treba byt vdacna za to ze mi pomahaju na obdobie kedy este niesom dostatocne "sebavedoma" a schopna tu psychiku dostat tam kde ma byt a verit si. Ale ja to casom skusm opat len potrebujem nejaku dobu nech je to fajn aby som sa netrapila ze mlieka je malo a potom to opat skusim.

Prikrmy urcite budem dalej ponukat aj vodu. Kazdy den ponukam trikrat prikrm. Ma dni kedy zje dakedy nezje resp zje par lyzic. No nevadi, ved sa uci jest. Kazdopadne som kludnejsia ked nieco zje. Vcerajsok bol fajn velmi by som sa tesila kebyze to nejaku dobu takto vydrzi. Rada by som opat skusala znizit. Misik11 tebe sa uz vratil cyklus ked si bez liekov?
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod miška11 » 23 Dec 2012, 11:15

Chomka, urcite sa ti to podari, len musis na to dozriet a verit si. ja som dmp uzivala vyse roka, tiez som proti liekom, ale bola som vdacna, ze mi dmp pomaha kojit a uzivat si tie krasne chvile, ktore kojenie prinasa ... a co mi este pomahalo a pomaha...ked malu kojim, podakujem sa anjelom, ze mam dostatok materskeho mliecka pre jasminku :) vtedy sa mi vzdy spusti mliecko :) vela je v psychike, drzim ti palceky a myslim na teba...uzivajte si tieto krasne sviatky :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod miška11 » 23 Dec 2012, 12:05

a menzes zatial este nemam...
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Dec 2012, 16:51

Chomka, idem aj ja na tých 3x4 tabletky, keď sú tie vianoce :lol: , odsala som iba 15 ml :cry: , snáď bude na vianoce veselšie:)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod chomka » 27 Dec 2012, 08:13

Ahoj lulu, velmi drzim palce nech sa vam polepsi. My sme na tom teraz dobre , klop klop. Dufam ze sa mi casom podari vratit aspon na tych 9. Akurat co sme mali teraz to blbe obdobie tak mi pribral len 50g za dva tyzdne co je nic moc teda tak dufam ze za dalsie dva to bude lepsie. Inac je spokojny a pyta sa na prso takze zlepsenie. Dufam ze sa vam aspon trosku polepsilo a mali ste pekne vianoce.
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Dec 2012, 12:29

Chomka, ďakujem.
Skvelé, že ste na tom dobre, držím ti palce. My sme na tom nafigu. Zbieram odvahu vysadiť úplne tabletky, lebo nevidím, žiaden účinok:(
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Jan 2013, 00:18

lulu Po začatí užívania Domperidonu môže trvať tri alebo štyri dni, kým sa objaví nejaký účinok, i keď niekedy matky zaznamenali účinok do 24 hodín. Maximálny účinok sa obvykle objaví do 2 až 3 týždňov, ale niektoré matky zaznamenali kladný vplyv až po 4 a viac týždňoch. Je preto rozumné užívať Domperidon aspoň 4, ešte lepšie 6 týždňov a až potom hovoriť, že to neúčinkuje. Zvyčajne odporúčame matkám užívať Domperidon 2 týždňe a potom prehodnotíme situáciu.

N
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Jan 2013, 09:14

Elinka27: Ja som na domperidone už pol roka. Prakticky stále, len mi už nejak nezaberá:(
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Jan 2013, 12:16

toto presahuje možnosti internetového poradenstva, kedže nepoznám úplne do detailov celú situáciu a okolnosti :) ale ak potrebuješ som Ti samozrejme k dispozícii, a môžeme to prebrať detailnejšie cez IP :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Ako vylepšiť kojenie...

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Jan 2013, 15:39

ďakujem krásne.
...len neviem, či sa dá mne ešte niečo poradiť... :(
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron