strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 30 Máj 2013, 08:43

Anka,
máš novú, či už používanú odsávačku?
Tiež som mala problém s tou malou žltou vecičkou, raz bola prasknutá a raz som mala malú dieročku v tej bielej gumičke, po výmene to bolo dobré, tiež mi hučala, ale neťahala, mám rovnakú odsávačku....dá sa cez net objednať náhradný dielik ak by bolo treba. Ak ju máš novú, tak to reklamuj...
držím palec
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 30 Máj 2013, 14:35

Ahojte maminy,
mali ste pravdu bol problem v tej membrane. Dala som druhu a uz to saje. Len zial nie je dokopy co.
Naozaj mam velmi zle obdobie. Som v strasne zlom psychickom stave. Najradsej by som zbalila veci a isla z domu :cry:
Asi mam v porovnani s niektorymi z vas smiesny problem, ale uz to tazko nesiem. Neviem ako mam do malej dostavat tekutiny, lebo pri kazdom pokuse zatvara usta a mrnci. Dokonca uz nefunguje ani striekacka, pred tou zatvara tiez a takisto pred lyzickou s prikrmom. Mam pocit, ze som v slepej ulicke a neviem kade dalej. Stoji ma to vsetko strasne vela energie a uz neviem kde ju brat. Asi som uz vycicala cele okolie ;)
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 30 Máj 2013, 22:45

Anka,

to som rada, ze aspon tu odsavacku si rozchodila.

Neviem, aky mas zvyk s malou, ale mne v akykkolvek tazkych chvilach najlepsie robilo, ked som mala najmensiu v satke a pokojne pri mne spala. To boli v podstate jedine momenty v prvych mesiacoh, ked som mala pocit, ze je vsetko v poriadku a vsetko bude dobre, ze tak to ma byt. Najlepsie vonku na prechadzke, ked nemusis nic vybavit. Pri domacich pracach som si to moc nestihala uvedomit.
Skus vybehnut niekde, kde obycajne nechodievate, kde je pekne a dlho si tam nebola, k vode, do lesa, krmit kacice, labute, krokodily...Nejaky zazitok prijemny aj pre Teba, iny ako kazdodennost, plienka, cievka, odsavacka. Zober len ovocnu vyzivu, tam je dost tekutin, mozno Ti to na cerstvom vzduchu pri kacicach spapa.

Drzim palce
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 31 Máj 2013, 06:41

Anka, moj prvy syn od 3,5 mesiaca takmer nepil. Mala som malo mlieka, lebo on mal zle prisatie, nepil efektivne, co som vsak zistila az spatne - vtedy som nic netusila. Bradavky ma neboleli, dieta bola stastne a spokojne, tak som neriesila. Aj mi bolo divne, ze take male babatko ma 5-6 hodin uplne suchu plienku, ked sa koji po 1,5-2h, dokonca nocne plienky maval po 10-12h uplne suche, ale kazdy koho som sa spytala mi len hovoril, ze co riesim, ked mam take spokojne dieta. Tak som neriesila. Poradne nam vysli zrovna tak, ze jednu mal na zaciatku tohto obdobia, ked sa este nepriberanie neprejavilo, a dalsiu az v 7 mesiacoch. Medzitym schudol, vyvojovo nenapredoval, ale ja som bola stastna a spokojna, ake mam kludne dieta. Az ked som zaviedla prikrmy, mi to doslo - on ich nejedol, ale doslova zral, taky bol vyhladovany. Zjedol 250ml na jedno posedenie, a ked som videla ako sa za tym trha, zacala som mu to davat 3x denne. Napriek tomu, ze stravil 1,5 mesiaca na takychto davkach prikrmov, za cele takmer 4 mesiace (od 3,5m do 7,5m) pribral necelych 200g (a to mal pri vazeni cerstvo v sebe ten stvrtkilovy obed este pre istotu tesne pred vstupom do ordinacie zaliaty flaskou vody). Takze neviem, kolko predtym schudol, odhadujem ze za 2,5 mesiaca to bolo minimalne 700g, a kedze po cely ten cas nemal nic ine ako tie stopove mnozstva MM, musel byt po cely cas riadne dehydrovany. Zrovna cez krasny horuci august... Malo to jednu vyhodu - odvtedy ma ziadne reci o dehydratacii a potrebnych mnozstvach tekutin nerozhadzu 8-) Skus sa na to menej sustredit, teraz nie je teplo, nemate ziadne choroby, nic hrozne jej nehrozi, ak aj bude mat menej tekutin. Prinajhorsom posadis do kupacieho kyblika, tam sa napije :-D Kazdy den sa to uz moze zlepsit. Pripadne skus, ci by nezjedla viac v pritomnosti inych deti pocas ich krmenia, alebo keby ju krmil niekto iny (idealne niekto kto netusi ze mate s tymto problem).
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 02 Jún 2013, 11:32

Jaj maminy,
ste fakt velkou oporou.
Mala ma od stvrtka virozu, takze stale teploty, nechce poriadne prikrmy, vodu ... je to velmi tazke. Dnes je uz na tom s teplotou lepsie, ale je strasne unavena a malatna, skoro nic do nej nemozem dostat, stale chce len spat. Tak drzte palce, aby to dobre dopadlo a plienky boli pocikane...
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Jún 2013, 00:02

Vyuzi to a zalez s malou do postele aj ty a budte v kontakte koza na kozu a rob jej zivu postielku. Ty si oddychnes a zaroven jej odregulujes teplotu. Zaroven mas velku sancu, ze bude chciet prsnik viac.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Paulakolla » 03 Dec 2015, 17:59

Ja by som sa tiez chcela poradit.Moja dcera ma 15tyzdnov a uz par dni strajkuje.Citim,ze mliecka by aj bolo,tak som ho chcela odsat.Na moje velke prekvapenie som odsala par kvapiek.Nikdy pred tym som sice neodsala vela,ale aspn tych 40ml dokopy to bolo.Odsavam teraz po dlhom case a nerozumiem preco to neide.Mam silnu el.odsavacku Medela.Moje dojcenie je od pociatku narocnejsie.Mliecka pomenej a tok bol tiez vzdy slabsi,cize uzivam lieky odzaciatku.Ako mam teda prezit strajk,ked vsetky triky na jeho odstranenie vlastne robim od porodu?
Paulakolla
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 03 Dec 2015, 13:46

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Dec 2015, 20:12

to je na dlhsi rozhovor. Prosim zavolaj na +0905-923908.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron