strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Nov 2011, 23:26

Zigi, to je super, ze sa vyskytla ta prva lastovicka v podobe tych 4 dobrych dni. Je to velmi dobry znak, ze to moze ist. Budem sa asi znova opakovat, ale chce to hlavne velku trpezlivost. V pripade neprisavajuceho sa babatka ( takeho co este nikdy nepapal z prsnika) moze trvat i niekolko tyzdnov k kym sa prisaje - dovtedy sa alternativne dokrmuje a mamicka musi hlavne verit, ze sa to naozaj podari. Dojcensky strajk (to ste i vy po vysadeni cievky) vo vyssom veku zvykne trvat niekolko dni, prip. 1-2 tyzdne. Tie styri dni znamenaju, ze to vie, len sa jej musi nechat cas - a skusit nenechat sa odradit ani ked par dni to bude zle, ale vydrzat to bez cievky.
Ako som ti pisala uz minule, je mozne, ze poharik nebude chciet. Vo vasom pripade je vyborne, ze je ochotna z neho pit aspon vodicku. Mliecko totizto detickam chuti velmi casto len prsnika (pripadne napodobeniny flase, ale tam je skor zneuzity saci reflex). POkial viem si pisala, ze pocas spanku papa dobre. Este stale to tak je? Skusala si aj pridat nejake dojcenia vtedy? Pocas dna cez spanok tiez stale papa? Ak je toto vsetko ano, tak pauzy medzi tym by mali prikrmy + vodicka dostatocne nahradit. Mliecko si mozes odsavat na udrzanie tvorby a pouzit ho do prikrmu.
Ak chces, mozes mi aj zavolat, mozno bude dobre prejst si to cez telefon, mozme si tak lahsie osvetlit podrobnosti. Kontakt na mna najdes medzi poradkyniami.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod rabiva » 12 Nov 2011, 20:31

ahojte, som tu nova, toto je moj prvy prispevok ale chcela by som poprosit o odpoved maminky, kt. prekonali so svojimi detickami strajk - ako dlho u vas trval?
Moj syncek ma mom. 3,5m a posledne dni je to ozaj tazke. Prvy strajk sme prekonali kratko pred dovrsenim 3.mesiaca, trval len 1den. Pred 10dnami bol syncek ockovany :roll: jeho reakcia bola taka, ze nasl. 3dni mi komplet prespal, sice papal ale mne sa zrejme v tom dosledku spustila MS :evil: nasledne zacal strajkovat, uplne odmietat papat, pomohol skor kontakt koza na kozu. Samozrejme ze som sa dostala do stadia stresu z poklesu tvorby mliecka, pocitu prazdnych prsnikov, som vsak v kontakte s 1 LP, za jej info a pomoct som velmi vdacna. Na jej radu posledne 3dni uzivam tablety Senovky gr. a Benediktu, kedze ide zrejme o slaby tok mliecka, no nejaky rapidny narast mlieka nepocitujem, maleho sa snazim prikladat kedy to len ide, v podstate stale, niekedy sa prisaje, saje, no pauza v brade je prilis kratka, niekedy mi to pripada ako ked zajac chrume mrkvu :roll: mlieko velmi neodsavam, ale zvasca zacnem plakat len co sa priblizim. Zacinam byt uz zufala, je to zle hlavne poobede a vecer, kedy odmieta uplne. Velmi by ma zaujimalo to, ci je mozne opat to rozkojit, ci sa to opat zlepsi alebo je s nasim spolocnym dojcenim koniec. Este podotknem ze flasu nepouzivam, par krat som skusila dat cumel ale maly ho odmietal. Presne na 3M si zacal sat palcek.
Je to pre mna uplne nova skusenost, dcerku (6r) som dojcila viac menej bez problemov do 1,5r, ona si zacala sat palcek ako 3M a prestala ako 8M. Tentoraz je dojcenie od jeho narodenia o dost ine... dakujem za akukolvek odpoved ;)
Obrázok užívateľa
rabiva
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 12 Nov 2011, 20:19
Počet detí: 0
1. dieťa: dcérka
Rokov: 18 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: synček
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Nov 2011, 20:59

Rabiva, vitaj medzi nami, na strajk tu mame same odbornicky :D...ale teraz vazne, my sme tiez uz par krat strajkovali. Je to hroza, ked nechce a nechce, ale neboj sa, prekonate to a budete sa dojcit dalej. U nas to prvy krat trvalo par dni, mozno 4-5, neviem presne, ja som vtedy bola uplne mimo, len prikladala a nosila a prikladala a mala furt nechcela :-(. Pila vtedy v podstate iba v noci ked spala, to ma drzalo nad vodou, lebo cez den to bolo take po kvapkach. Zabera koza na koza, ponukat v polospanku/spanku, v roznych polohach, pocas nosenia/natriasania/na fit lopte.., tu sa da super vyuzit nejaky nosic/satka, kedze sa musis stihnut venovat aj starsej. Ked spominas cmulanie palceka, tak ma napada este, aby si sa vyvarovala nejakych 2-3 hodinovych intervalov s dojcenim. Babatko by malo dudkat prsko kedykolvek chce, nielen od hladu. Drzte sa, nech sa maly cim skor zase "nacucne" ;-)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod rabiva » 12 Nov 2011, 21:57

Tia dakujem za privitanie ;) no s tymi dlhymi pauzami v dojceni mas pravdu, moj maly je od narodenia dost kludny a spavy, jeho rekord v spani v kociku na balkone je 5,5hod 8-) ale tak priemer ma zvycajne 3,5hod. Ja som bola doteraz v domneni, ake je to super a ako sa dobre vyspi... vobec mi nedocvaklo, ze aj tym moze byt produkcia mliecka ohrozena... a aj v noci pekne spinka, dlho, zaspava okolo 19.30 (20hod) a budi sa az o 02.hod... on si sam takto stanovil "rezim", nikdy som ho nejak umelo nenatahovala :roll: teraz sa mi podari ho nakrmit hlavne v polospanku a v noci, aj ked mam uz nastaveny budik tak nie vzdy papka :o achjoo, ale kazdopadne dakujem za povzbudenie... dnes som si odsala 40ml mliecka, len s tym odsavanim - uskladnovanim - nemam vobec skusenosti, neviem ako na to, ak by bolo velmi zle a musela ho nakrmit lyzickou. Flaske sa zatial vyhybam, kym to nie je nutne, nemam kupene ani ziadne UM. Snad to rozchodime :)
Obrázok užívateľa
rabiva
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 12 Nov 2011, 20:19
Počet detí: 0
1. dieťa: dcérka
Rokov: 18 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: synček
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Nov 2011, 22:56

Dojcensky strajk po ockovani je bohuzial dost casta neziaduca reakcia, aj tu na forume sme to uz parkrat riesili. Co som odpozorovala, trva minimalne tyzden, potom sa to pozvolna zlepsuje. To co momentalne robis i to co poradila TIA je vyborne. Naozaj najlepsie je maximum koza na kozu a caste nenasilne ponukanie prsnika.
Trva to uz 10 dni - ako pocas tohto obdobia vyzeraju pocikane plienky? Je ich postupne viac, menej, ci stale rovnako? A kolko ich je pocas dna?
Ku odsavaniu a uskladnovaniu - 24 hoidn moze byt v chladnicke. Na dlhsi cas uz musi byt v mraznicke, ale tym smerom by som asi nesla. Odsate mliecko skor ponukat pocas dna, ked odmietne dojcenie, na dalsi den uz radsej nove. Odporucam krmenie z mpoharika, idealne
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Nov 2011, 23:02

z maleho poharika, tenkostenneho. Sposob pitia najdes na www.mamila.sk vo videach. Ale samozrejme poradi i tvoja LP. Ak ti bylinky velmi nezaberaju, uz asi viac nezaberu - ich ucinok sa prejavi zvycajne za 24-48 hodin. V tvojom pripade odporucam urcite nasadit Domperidon (liek Costi, prip. Motilium) - protokol o lieku najdes na hlavnej stranke tohto blogu pod hlavickou Ako dojcit, Laktogoga. Costi je na predpis, Motilium nie, ale stoji asi 4-5krat tolko (je to uplne to iste). Ten protokol si vezmi so sebou, ked pojdes za lekarkou, ci este lepsie rovno za lekarnickou. Ale urcite sa predtym porad este so svojou LP, t
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Nov 2011, 23:09

ta ma prakticke skusenosti co,kde ako.
Momentalne je najdolezitejsie to psychicky ustat a neponuknut flasu a verit, ze to bude znova dobre.
Odporucam tento strajk nahlasit ako neziaduci ucinok svojej lekarke (a trvat na jeho nahlaseni). Len tak sa da docielit aspon to, aby vyrobcovia tento neziaduci ucinok uvadzali a lekarov instruovali ako ho zvladnut. Ak mas dobry vztah s lekarkou, tak jej mozes povedat nase odporucania na zvladnutie strajku a aby na to upozornila ostatne mamicky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod rabiva » 14 Nov 2011, 21:40

JankaMich dakujem, zda sa - nechcem to zakriknut, tak klopem 8-) ze sme strajk zvladli, vcera aj dnes uz bolo kojenie viac menej bez odmietania, odmieta jedine ak je moc unaveny a nechce zaspat na prsku, tak si radsej supne palcek a ten dudla, kym sa neuspi :roll: ja dufam ze sme to zvladli a uz sa to tak skoro nevrati. Nadalej uzivam benedikt aj senovku, neviem ci je mozne ze mi zabrali az neskor, ale zda sa ze aj tok je lepsi, pauza v brade je taka ako ukazuju na videach, pouzivam vsak aj stlacanie prsnika. Dojcime sa ovela castejsie ako predtym... Tak dufam ze nasledujuce dni uz budu len a len lepsie.
Dakujem za povzbudenie!!
Inak, dnes som v 3 lekarnach skusala zohnat aj Motilium, ale 2 lekarne boli z technickych pricin zatvorene :evil: a v tej tretej mali len Costi na predpis... tak musim skusit inde 8-) pre istotu nech ho mam po ruke ak by sa tento problem znova objavil....
Obrázok užívateľa
rabiva
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 12 Nov 2011, 20:19
Počet detí: 0
1. dieťa: dcérka
Rokov: 18 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: synček
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Nov 2011, 10:20

:goodjob: :dojcenie: :goodjob:
Inak Costi je mozne ziskat aj pred predpisu, je dobre zobrat so sebou vytlacene dokumenty. Treba vsak presvedcit lekarnicku, ze je to ok - takze mozno u dvoch to nepojde a u tretej ano. Ci to ma zmysel do zasoby - to asi nie, uz ked tak, dopredu najst lekaren, kde nebude problem. Ono je to tiez tak, ze na predpis pri chorobach na ktore sa uziva, by to mnozstvo aj tak nestacilo. A ked sa zacne uzivat, tak to treba brat aspon 4 tyzdne, kde su zahrnute aj 2 tyzzdne na postupne znizovanie davky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 26 Nov 2011, 04:36

Ahoj, jsem tu nova.\Prave taky stavkujeme ato dost tvrde. Moje 3mesicni dcerka se da nakrmit v podstate uz jen spici. Takze v noci jakz takz a pres den porad ciham, kdy je ten spravny cas si prilehnout. Hruza. Xacalo to postupne, ze nechtela jist pres den a vecer lepsi , pak se to zhorsovalo. Musim teda rict, ze duvod byl asi jasny,mela rymu a vrazilo se ji to do ousek, tak ji to bolelo. Jenze nemela horecky a me to vubec nenapadlo, navic mi vsichni a hlavne partner porad tvrdili at se neplasim, ze je zdrava. ted uz se skoro tyden leci, ale nase krmeni se nelepsi vubec. Mate nekdo zkusenost? Mam vubec jeste sanci to zachranit? Mleko odsavam , ale uz jen rano, protoze kdyby si slecna nahodou vzpomnela, at tam neco je. Jeste musim rict, ze spolu spime od narozeni,jsem sni cely den a uspavam , teda uspavala jsem ji naprsu porad. Ted ji musim uspat na prsu uz dostatecne rozespalou, jinak ani to nechce a tak to milovala... Jsem z toho na nervy a hrozne moc nestastna.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 26 Nov 2011, 04:42

Jeste chci dodat, ze flasku jsme pouzivali zpocatku, ale uz 2 mesice ne, cumlik nepouzivame. No ale ted ji neni mozne dokrmit jinak, flasku uz si nevezme, ze lzicky i strikacky to plive. Docela na nervy, podarilo se ji nejist i 10 hodin, do pusinky strka vsechno, saje si rucicky, moje prsty, ale jen ji dam prso, tak breci
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Nov 2011, 09:03

Ala, toto je veľmi nepríjemná situácia a veľa mamičiek v nej má pocit, že už sa to nikdy nezlepší a dieťa sa už nebude dojčiť. Preto Ti môže pomôcť aj ubezpečenie z praxe poradkýň, že toto neznamená koniec dojčenia a že ak sa na tom zapracuje, dieťatko sa raz určite prisaje. Samozrejme, že do tej doby je to mimoriadne náročné a môže Ti pomôcť aj pomoc zo strany rodiny či priateľov, aby si sa mohla maximálne sústrediť na riešenie štrajku.
Ak mala dcérka zápal stredného ucha, je štrajk pomerne pochopiteľný, pretože pri uzavretí pusinky okolo prsníka to dieťaťu spôsobuje nepríjemnú bolesť (z tohto dôvodu môže odmieťať aj piť z fľaše v tomto čase). Je preto možné, že štrajk pokračuje z obavy dcérky, že sa to zopakuje znova a zasa to bude bolieť, ak sa prisaje.
Riešenie spočíva v dvoch smeroch:
1. zásadne zvýšiť a udržiavať dobrú tvorbu mlieka - tu Ti môže pomôcť buď nasadenie byliniek senovky gréckej a benediktu lekárskeho ideálne v kapsuliach (3x3 denne z každého) - ale si z Čiech, kde nefunguje sieť našich poradkýň pri dojčení (okrem Brna) a neviem, kde tam toto môžeš zohnať rýchlo, takže ak je to problém, najlepšie riešenie je kúpiť si v lekárni liek s účinnou látkou domperidón (u nás sa predáva ako Costi alebo Motilium - je medzi nimi cenový rozdiel výrazný, pozisťuj si, ako je to u Vás) a začať užívať 3x denne 30 mg až do času, kým sa problém nevyrieši a potom dávky pomaličky postupne znižovať. Do toho je potrebné začať si odsávať mliečko, aby sa nielen tvorilo, ale aj išlo von a ideálne ním kŕmiť dcérku. Môžeš použiť napr. kŕmenie pohárikom, ktoré síce vyzerá náročne, ale po pár ťažkých pokusoch to ide väčšine mamičiek perfektne. Ako to vyzerá uvidíš tu http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne- ... -dojcenia/ - video č. 12 a prečítať si o tom môžeš tu http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... poharikom/
2. druhý smer spočíva v prilákaní dieťaťa na prsník - dôležitý je intenzívny telesný kontakt, ideálne koža na kožu a ideálne nepretržite počas dňa aj noci - spoločne spať a cez deň byť v Tvojom náručí (môže Ti pomôcť nejaký detský nosič). V kontakte koža na kožu môžeš dieťa dať blízko prsníka (nenútiť na prsník, skôr ako keby mu náhodou bradavka zavadí o pusku) v rôznych neobvyklých polohách - môžete skúsiť za chôdze alebo poležiačky či napr. v spoločnom kúpeli. Ideálne na ponúknutie dojčenia sú situácie pri precitaní - hneď ako sa začína mrviť v spánku to využiť a v kontakte koža na kožu ju priložiť. Toto, ako píšeš, Vám celkom funguje a v takom prípade, ak sa dieťa dojčí výdatne v noci (môžeš jej v noci pomáhať vypiť viac mlieka technikou stláčania prsníka http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... e-prsnika/ v tých videách by si mala nájsť aj video, ako to vyzerá, alebo tu mám na svojej stránke aj s obrázkami https://sites.google.com/site/problemys ... ie-prsnika). A takisto, keď ju takto nadojčíš cez deň pri každom jej spánku, tak by sa nemalo stať, že 10 hodín nebude nič piť.
Ešte na záver odporúčam tento materiál o štrajku: http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... ol.doc.pdf
Držím palce, nech to rýchlo prejde!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 28 Nov 2011, 22:30

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Malá poslednú dobu, nejaké týždne dva dosť krátko papá, možno tri až pať minút. Potom sa začne odťahovať, ale nemám pocit, žeby sa vela napila...nechám ju grgnúť a skúšam jej ponúknuť znova, ale už nechce. Pár dní dokonca robí to, že si pastičkou vytlačí prsník a začne olizovať rúčku. Alebo niekedy počas dna, ak vidím, že si začne rúčku pchať do pusy a olizovať ju alebo moje rameno, tak jej skúšam ponúkať prsník, ale vačšinou si len párkrát potiahne a dosť. Vačščinou sa napapá pred spaním za pochodu na rukách. Može byť aj toto prejav štrajku alebo jej nechutí mlieko?
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 28 Nov 2011, 22:40

Klemka, diky za odpoved a povzbuzeni. Koupila jsem Motlium, senovku doma mam, ale uzivam ji od zacatku, tak nevim, jestli funguje nebo ne. Nam se situace v sobotu vyhrotila, nechtela nic a i ve spani jen malo. Uz to vypadalo dost strasidelne. Vsude ctu, jak byt v klidu, ale to fakt nezvladam, cely den jsem probrecela. Vcera uz trosku lepsi a dnes taky. Ne idealni, ale proti tomu co bylo....
Jinak s nosenim to u nas nefunguje. Mam satek i nosic, ale nevim, asi je to mnou, ze nejsem nijak zvlast sikovna, mala se v tom kroutia rve. Zkousela jsem vic uvazu , no ale prijde mi,ze tam nejak prebyvaji nozicky a hlavne breci, Tak to jsme vzdala i kdyz by to ted zrovna moc pomohlo.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 28 Nov 2011, 22:47

;) tak ale v podstate, som odpoved našla vyššie, aj odkaz som prečítala, dúfam, že nám to pomože
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Nov 2011, 00:30

Ala7, v takychto narocnych dnoch, ked je aj vela toho stresu, je bod c. 2 velmi dolezity. Osobne zvyknem odporucat zaliezt s babatkom do postele alebo na pohodlny gauc, vyzliezt seba i malu a stravit takto podla moznosti cely den, idealne aj viac. Na tvorbu mliecka je totiz najlepsi oddych a klud. SKus poprosit nejaku babku, nech ti pride navarit, prip. manzela, nech si vezme den dovolenky. Jednoducho si PN (prace neschopna :-)) a liecis sa.
Ten nosic - starsie dietatko si nasic zvcsa tazsie zvyka, nakolko nan nebolo zvyknute> je to zrazu pren nieco nove, obmedzujuce. Tu je treba vytrvat, a hned po umiestneni dietatka do nosica je s nim treba sa hybat, aby sa mu to pacilo. DOlezite je samozrejme aky je to nosic. Satka je velmi univerzalna, ale pre menej skusene mamicky to nemusi byt ono. Ja zvyknem odporucat Manducu i pre mladsie deti ako 6 mesiac v pripade ako ste vy. Je to inak nosic urceny od narodenia, ale kvoli tomu, ze je vertikalny, tak pre mensie deti odporucam skor satku alebo vak. Kazdopadne Manduca je nosic, ktory je si chopny dat na seba kazdy, i menej prakticka mamicka. A ak dietatko nosenie spociatku odmieta? Toto su prve prve hranice vo vychove, ktore dietatku davame. Je to obmedzenie, ale je nevyhnutne pre zivot. V prirode by bez neho neprezilo.
Drzim palce :) :dojcenie:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 01 Dec 2011, 13:28

Tak jsem si rikala, ze je to trosku lepsi, ale jsme zpatky tam, kde jsme byli. Des a hruza. Jen ji dam do kojici polohy a uz je rev. Rekla bych ale, ze se ji zase zhorsilo dychani a a ma rymu nekde v krku, coz situaci jen zhorsuje. Za doktory jsme dali uz 150euro ,zijeme v zahranici, a stejne nam moc nepomohli. Pritom to vse vzniklo jen z blbe rymy. Uz jsem z toho zoufala, odsavam co se da, ale mam pocit, ze to bojkot jen zhorsuje,protoze kdyz se nahodou prisaje a ono nic netece, tak se rozcili jeste vic. Ale musela jsem najet na pravidelne odsavani ve dne v noci, protoze moje produkce mleka klesla strasidelne, ted odsaju jen 50ml z obou prs. Jeste pred zhruba tydnem to bylo aspon dvakrat tolik. Travim ted vetsinu dne s dcerkou v posteli, aspon trosku si sem tam cucne. Efektivne sat umi, akorat ze uz to nemerime na minuty, ale uz pocitam ,kolikrat si lokne. Pokud se dopocitam 30, tak to povazuju za uspech.
Chtela jsem se zeptat, je mozne aby mala prezivala jen a jen na dudlani v noci? A to ted jeste jen nekdy? Protoze s touto hruzou se trapime uz pres 14 dni a i presto neco pribrala, coz dost dobre nechapu. Pribrala neco pres 300gramu asi za 15 dni. Coz mi neprijde tak zle.
JInak neznate nekdo neco spolehliveho na odstraneni rymy? To si myslim, ze by pomihlo nejvic. Jinak se tady asi fakt zblaznime vsichni a jeste k tomu budu svobodna matka, protoze na vztazich to teda taky moc neprida.¨Pritel do me porad huci, ze je vse v poradku, kdyz pribira, jenze on to psycho nezaziva,tak to nechape. Diky moc za rady
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Dec 2011, 13:59

a ta vasa kojici poloha je aka? nemala nahodou ockovanie a v tej polohe jej tlacis bolave miesto?

sopliky - fyziologicky roztok do nosa aj 5x denne, ak treba tak odsat odsavackou na vysavac. na tycinku s vatou na konci kvapnut materske mliecko a vytriet nostek, prip.kvapnut do nosteka mliecko. u nas ci neliecena nadcha alebo liecena Nasivinom vzdy trvala tyzden.
a psychicka podpora niekoho okrem priatela? to je urcite potrebne! ja si na prvych 6mesiacov zivota maleho spominam, ze to bolo extra narocne...dojcenie bolo trapenie. no bola to jedna etapa, teraz je to uz lepsie a dojcenie je uplne skvele :-)
no aspon tu na fore ti poradime, podporime :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 01 Dec 2011, 14:18

Kojici poloha je klasika, v naruci, no ale posledni dobou uz to jde jen v leze pred spanim. Na ockovani jsme byli uz davno, to si myslim ze s tim nema nic spolecneho. Asi ji spis boli v krku a ma ucpany nos tak nechce. Pritom jsme v sobotu byli v nemocnici, za 100 euro a tam rekli, ze usi uz dobry, jen ten krk, ale ja porad slysim, ze ma sopel nekde vzadu...
Kapu Calpol a odsavam, no ale uz to trva tak dlouho...Pritom by zrovna ted potrebovala co nejvic tekutin.
Nejhorsi je, ze pokud ztratim mleko, tak ona si ho nijak jinak nevezme. Mam MM odsate v lednicce porad i na mrazaku, ale jak to do ni dostat... Nefunguje flaska, lzicka, strikacka a suplementor uz vubec ne, ten mam vzdycky chut fyzicky zlikvidovat. S tim poharkem jsem zkousela misku, ja vim ze to neni ono a taky nic.
Takze nevim, co bych delala kdyby se to mleko ztratilo
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Dec 2011, 14:24

Ala, vo všetkých tých nervóznych a nepríjemných situáciách, ktoré teraz denne riešiš a ktoré Ťa oberajú o energiu, treba vnímať aj to, čo hovorí Tvoj priateľ - dieťa pribralo, evidentne sa Ti darí napriek štrajku ju nasýtiť a napojiť mliečkom. A to znamená veľký úspech! Dieťatko nie je hladné a dehydrované a dáva Ti to čas pracovať na tom, aby sa vrátilo naspäť k pohodovejšiemu dojčeniu. Pretože ono sa tam vráti, ak sa nezvdáš! Zatiaľ to robíš skvele a dúfam, že vytrváš. Je skvelé, že si si zohnala Motilium, aj cítiš, že by sa zvýšila tvorba mlieka? Odsávanie je momentálne dôležité, aby sa zachovala dobrá tvorba mlieka, domperidón by mal pomôcť k tomu, aby bolo mliečka viac a odsávalo sa ľahšie. Môžeš vyskúšať aj ručné odstrekovanie, mnohé mamičky sú v ňom šikovnejšie. Je výhodnejšie odsávať krátku dobu a často - napr. 10 min každú hodinu, môžeš skúsiť v predklone, mnohým mamičkám to ide vtedy lepšie. Senovku máš akú? Ak len piješ čaj, ten mnohým mamičkám zaberá slabo, my odporúčame konzumovať celú senovku (najemno pomleté semienka), v pomerne veľkých množstvách (3 polievkové lyžice prášku senovky 3x denne), čo je dosť nepríjemné na užívanie, preto sme radi, že sme zohnali kapsule so senovkou, ktoré sú príjemnejšie na užívanie.
Drž sa!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Dec 2011, 14:29

Amarelka, Tvoja otázka sa tu akosi stratila - to, čo popisuješ Ty, je veľmi ťažko po internete vyhodnotiteľné. Môže to totiž byť úplne normálna zmena v dojčení, ktorá sa udeje pri každom dojčenom dieťatku, ktoré jednoducho po cca 3. mesiaci už nepije tak sústredene ako novorodenec, ale ho všeličo zaujíma, prisaje sa, napije sa (často veľmi rýchlo, stačí mu aj 5 minút pitia), odsaje sa pri nejakom vzruchu - napr. niekto prejde po miestnosti, alebo len počuje nejaký zvuk, je to také dojčenie "kuk-cuc". Ak pri tomto dieťatko dobre priberá, dostatočne ciká, kaká, je všetko v poriadku. Súčasne sa ale dieťa môže po nejakej dobe na prsníku začať odťahovať, keď sa tok mlieka spomalí a ono už nie je spokojné, že mliečko tečie pomalšie. Veľmi často je toto vidieť pri deťoch, ktoré používajú cumlík (aj občasne či výnimočne). Jednoducho na satie naprázdno používajú cumlík a prsník na túto funkciu odmietajú. Toto by bolo dobré zhodnotiť s poradkyňou - pozrieť priamo pri dojčení, kedy dieťa pije, kedy saje naprázdno, či toho pitia je dostatok a teda či je dojčenie dostatočne výdatné. A ak by poradkyňa usúdila, že nie je, je dôležité prípadný problém začať riešiť ešte teraz, kým sa neprejavil na prospievaní dieťatka alebo nezviditelnil odmietaním prsníka. Zoznam poradkýň nájdeš na www.mamila.sk, daj prosím vedieť, ako si dopadla!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 01 Dec 2011, 14:31

Diky holky za odpoved! Senovku mam v kapslich a beru 3krat 3 denne. A k tomu kojici caje a 3 Motilia denne. Jinak tezko rict, jestli to zabira, jeste pred tydnem toho mleka bylo o dost vic, takze pokud to porovnavam s tou dobou, tak nic moc. Jeste k te senovce, nevim, jak se prodava na Slovensku, ale ja si ji objednala z iherb.com Je tam v kapslich mnoho druhu a je docela levna, 180 kapsli stoji asi 8 dolaru, coz je slusne. Vim ze moje kamaradka to v Cechach v kapslich nesehnala a cpala se tim korenim, coz pry je dost odpudive
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 01 Dec 2011, 14:46

Jinak diky klemka za radu s odsavanim, sla jsem odsavat po 1,45 hod a odsala to stejne, co po 3 hodinach. Prekvapive! Jo ata senovka kdyby nekdo chtel, je Fenugreek v anglictine a posilaji to vsude, takze i k vam
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Dec 2011, 15:33

Ala, Motilium sa u nás dá zohnať také, že v tabletke je 10 mg. Ak máš také isté, potrebuješ 3x denne 30 mg - to znamená 3x denne 3 tabletky!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 03 Dec 2011, 12:26

Tak mam pocit ze je dobojovane,prestoze odsavam tak 6krat denne, jim motilium a fenugreek. Mala se porad neprisava. Cele dny travim v leze a ciham na vhodny okamzik, kdy nespi moc, ale zase dost na to, aby se vbec prisala a je to asi k nicemu. Strasne rychle mi mizi mliko. Dnes kolem 7 rano se i chtela prisat, parkrat to zkusila a nic neteklo, tak me pokousala dasnickama odtrhla se nekolikrat a to dost prudce, tak to i boli. A nic. Jeste se mi nikdy nestalo, abych rano mela prazdna prsa a to ani v dobe rozkojovani. Jsem z toho nestastna, Ted jsem to nechala na priteli, at ji zkusi nakrmit podle jeho teorie, kdyby mela hlad, tak si vezme. No ted prisel s tim, ze hlad nema. Tak teda nevim, co budeme delat
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron