strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Júl 2011, 20:50

Počas samotného dojčenia sa ale dieťa nemá ako nadýchať vzduchu (za predpokladu, že sa pri tom nerozplače, alebo nie je zahltené mliekom pri prílišnom vypudzovacom reflexe zo strany matky, kedy sa dieťa dusí silným tokom mlieka). Pri dojčení ústa dieťaťa utvoria tesný uzáver, ktorý obopne prsník a tak dovnútra nepreniká žiaden vzduch (čo iste potvrdia mamičky, ktoré vedia, že ak potrebujú nutne dieťa odsať, tak musia použiť malíček na zrušenie toho uzáveru, inak dieťa nepustí len tak ľahko). Takže rutinne odporúčať odgrgávať nemá veľmi zmysel a už vôbec nie častejšie počas dojčenia. Niekedy dieťa potrebuje odgrgnúť, ak sa mu do bruška dostal vzduch ešte pred priložením k prsníku, napr. pri plakaní pred dojčením (častokrát vidím, že matka neprikladá dieťa pri prvých príznakoch záujmu o dojčenie, ale ho napr. ešte pred tým prebalí, pretože sa to tak naučila v pôrodnici). Ak to dieťa potrebuje, samo si odgrgnutie vypýta a každá matka, ak je dieťa nervózne, nespokojné, skúša, čo by pomohlo. Ak sa dieťa javí, že je v pohode, tak ho netreba ani dávať odgrgávať. Ono by to samotné odgrgnutie nebol problém, len jednak pri ňom niektoré mamičky nemanipulujú s bábätkom celkom správne a vygrcne mliečko práve následkom tejto nesprávnej manipulácie, ale hlavne - dôležitou funkciou dojčenia je dieťa uspať. Mnohé z týchto uspaní však matka zruší, ak dieťa po dojčení dáva rutinne odgrgnúť. A dieťa, ktorú už si trošku podriemkalo na prsníku a oddýchlo si, je potom násilne prebudené a môže plakať, či mať problém znova zaspať, je nervózne a podráždené, čo nie je nič príjemné. Mnohé matky v tomto dokonca vidia dôkaz, že ich mlieko je "slabé" (lebo dieťa po dojčení nevie zaspať) alebo že ho majú málo, lebo mu nestačí, keď po dojčení plače. Pekný článok o tom má Annag http://dojcenie.wordpress.com/2010/06/2 ... eni-grgat/
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 31 Júl 2011, 22:36

Dakujem za odpovede,len to nieje grganim...uz castejsie pozorujem,hlavne v noci ked dojcim poleziacky na boku,ze mala po napapani a zaspati lezi na mokrom a to jej cez nostek po kvapkach vyteka mliecko ked saje...asi ma vela v puske mliecka a preto ked lezi tak to dako ide aj do zaludka aj do nosteka,vychadza mi z toho...ale zatial sa tym nedusila chvalabohu,len si potom sucha rucickou nostek ked sa dojci a tesie...ale grga malo,lebo v noci nepapa tak pahltne ked ma k dispozicii 3cm od ustociek zdroj :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 01 Aug 2011, 15:02

co robit ked babo pri kojeni hryzie??? - teda este nastastie nema zuby, a stisk dasien a trhnutie - dost bolí...
robi to, ked je unaveny a mlieko netecie podla jeho predstav :roll:
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod luciole » 01 Aug 2011, 15:48

U nas stacilo parkrat hned vybrat prsnik z pusy (cez malicek), velmi rychlo pochopila a uz to nerobi.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Aug 2011, 22:51

Velm casto to byva nasledok pouzivania cumlika. V pripade, ze cumlik nepouzivas, tak ako Luciole pisale, velmi rychlo pochopi, ze tadial cesta nepojde.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Aug 2011, 07:11

cumlik nemame (obcas si vravim, kiezby sme mali)... vcera to robil tiez len ta finta co pisala luciola nefunguje, lebo on mi ho len hryzne, trhne hlavou a vypluje ... dost to boli... no nic, tak musim zas na nieco prist ...
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Aug 2011, 08:31

hysterka, este maminky pokial viem robia tak, ze zjajknu, alebo nejako slovne/zvukom daju najavo, ze je to zle, len treba dorazne, ale zase nie tak, aby sa babo zlaklo a zafixovalo si zly zazitok s dojcenim, to by mohlo sposobovat problemy.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 02 Aug 2011, 09:03

hysterka poteším ťa : haaa aj my momentálne kojíme na fit lopte.. a skoro každý spánok tam uspávam... cicik do úst a už skáčem... túto "super" kombináciu som testovala keď sa malý jedoval... tak, že som skúšala všetko... dobreže aj na hlave stáť pri kojení... xixi :-))))
ale ja som zvyknutá... ked som mala problémy s moč. mechúrom... tak som kojila malého aj na záchode... :-) musela som si pomôcť... lebo som bola sama doma... a v tých najväčších bolestiach chcel byť malý na mne prilepený. :-))))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Aug 2011, 09:56

hysterka, luciole radi ale ma babu :-) chalani proste "nepochopia" tak jednoducho, ze sa nema hryzt :mrgreen: ja som mohla aj vrestat ako pavian od bolesti, nepochopil a nezlakol sa! cumel ani flasu sme nikdy nemali a niekedy hryzie - striedaju sa obdobia "hryzenia" a "kludu". ked ho bolia dasna tak proste akoby chcel suchat bradavku a dasno. mne pomohlo, ze som vypozorovala kedy ide hryzt - on sa na to normalne pripravoval - a vtedy bud vsunut malicek alebo inak odpojit babo...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Aug 2011, 10:03

jaaaaj, takze baby su chapavejsie? to som netusila :mrgreen: ale inak aj Hanka kusala v tomto obdobi, ked ju zacali zuby ominat a stimuluje si dasienka vsetkym, co sa jej podari napchat si do pusy, takze to skusala aj prskom, ale naozaj rychlo to uz nas preslo. Asi 2 tyzdne dozadu sme sa s tym trapili. Tak drzim palce ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Aug 2011, 10:06

luciole :mrgreen: :mrgreen: ;)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 02 Aug 2011, 12:13

jéééj tak ja mám ciciky z gumy??? :o lebo malý mi ich furt nejak žužle a tiská... a už som si na to nejak zvykla..... :dojcenie:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 02 Aug 2011, 14:53

Hysterka, moja mala hryzie a natahuje bradavku presne tak isto...LP mi povedala, ze to je asi kvoli pomalemu toku mliecka. Nepotesilo ma to, lebo s tym nic neurobim. Inak u nas je dojcenie tiez otras. Tiez som ju musela hojdat na lopte, inak sa neprisala. No a posledne dva dni uz ani ta lopta nepomaha. Je to na nervy. A so spankom sme na tom tak, ze keby som ju nedavala do satky, tak asi nespi vobec. Viem, ze mas nervy, ale nie si sama. Bohuzial Ti, ale neporadim, lebo sama neviem, co robit.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Aug 2011, 14:06

no my predvčerom, včera a dnes tak 4 dojčenia za deň, aj to s ťažkosťami. neviem čo to zase má byť... tvári sa, že na také blbosti ako dojčenie on nemá čas :x lenže je aj hrozne nervózny zo zubov, všetko okusuje úplne zúfalo, ale na prsník nechce ísť.. celé dojčenie a dudkanie si vynahrádza v noci. dnes v noci som dojčila 5x po 30-45min, keďže pri tom musíme sedieť v kresle tak som bohovsky vyspatá :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 03 Aug 2011, 15:27

Shira teda klobuk dolu, ze vobec vladzes nieco pisat :goodjob: Ja som takto kojila ked mala mala mesiac a nieco, lebo kvoli refluxu pri lezani grckala cez nostek hrozne vela mlieka a bola som uplne hotova. POtom ma osvietilo a vyvysila som nam matrac, lebo spime spolu. Ale bolo to hrozne obdobie, vydrzala som tak dva tyzdne, ale cez den som nevladala ist ani na zachod, taka som bola unavena. Nevravim, ze teraz som vyspata, ale je to lepsie. No a to si hovorim, ze horsie byt nemoze, kedze mne tiez mala strajkuje a vzdy bojujeme, aby sa aspon prisala. Nemozes ho nakojit poleziacky?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Aug 2011, 19:32

praveže neviem, pre mňa je pohodlný sed lepší ako nepohodlný ľah na chrbte, prsia mám malé,pricucne sa mi len v sede inak sa hnevá, ak zaspí mohla by som si pomaly ľahnúť ale nepohnúť sa ani o milimeter. ak mu vypadne bradavka z pusy tak chytí amok a už ho tak lahko neutíšim, takže neriskujem. radšej ho spiaceho nakojím a položím... snád to je len také obdobie, vydržíme... najhoršie že ráno musím ísť do roboty :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 03 Aug 2011, 20:27

...ked vas citam,tak sa radsej ani nestazujem...lebo nikdy nieje tak zle aby nemohlo byt este horsie...
Shira,no po takej noci vstat a ist do prace...klobuk dole...ale pacienti asi nepockaju,ze?
Som zvedava ako to budem zvladat lebo to si neviem ani predstavit,zatial sem tam robim doma a manzel strazi malu...
Zigi,treba trosku navecer naucit manzeka nosit malu,nech si oddychnes,lebo zachvilu budes kost a koza :-(
ja uz vysadzam costi,uvidime jak bude s mlieckom
drzte sa!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Aug 2011, 14:37

bibiq pacienti počkajú v pohode, len splátky a faktúry nepočkajú ani za ten svet :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 08 Aug 2011, 11:56

zigi, bibiq
tak ako bojujete?
my uz mame 4mes, o dva tyzdne ideme na poradnu a chcem sa dr spytat na prikrmy.
kojenie u nas po starom... uz ani neverim, ze to bude lepsie, Ozaj ty nieco beries na mlieko?
aspon ze drobec je zlaty a sikovny :) uz sa zacal pretacat, tak to len zaci byt sranda :)
obcas mi pride trochu luto, pre tie stresy s kojenim, si ho tolko neviem uzit...
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 08 Aug 2011, 15:45

Uf, stale je to na nervy, vies si predstavit. Ani ja uz nedufam, ze to bude lepsie, len to skusam vydrzat...vzdy rano si hovorim, ze boze, co zas dnes bude a desim sa uz pred kazdym kojenim. Inak ja beriem aj bylinky aj ten domperidon a nic mi nepomaha, u mna je to malo mlieka asi naozaj diagnoza. Inak hysterka, LP aj mne radila zaradit od stvrteho mesiaca prikrmy s tym, ze to moze velmi pomoct...to je moja posledna nadej. Snad to dovtedy prezijeme! Mam presne taky osty pocit ako ty, ze si malu vobec neuzivam, ale utesujem sa tym, ze mi to snad nebude vycitat ;-).
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Aug 2011, 16:02

Zaradiť príkrmy od 4. mesiaca odporúčame mamičkám, ktoré nemajú dostatok vlastného mlieka a musia dokrmovať umelým. V takom prípade je lepšou voľbou od 4. mesiaca postupne nahradiť dokrmovanie umelým mliekom príkrmami, prejsť postupne čisto na dojčenie bez dokrmovania a to, čo chýba pri dojčení, doplniť umelým mliekom.
V prípade, že dieťatko dostáva dostatok matkinho mlieka a nie je potrebné ho dokrmovať, dobre priberá, je optimálne dojčiť výlučne až do času, kým dieťa neprejaví záujem o príkrmy. Dovtedy je rizikovejšie prikrmovať v čase, kedy dieťa ešte nedáva signály zrelosti na tuhú stravu.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 08 Aug 2011, 16:26

Ahoj Hysterka,ja beriem tiez tie lieky costi,ale brala s6 aj bylinky a tiez uz neberiem...bolel ma zaluduk z tych liekov,tak bolo mi povedane lp ze nech zacnem vysadzat...takze vysadzam a mliecko ako tak mam...vlastne nejak neriesim ci mam dost,lebo mala je relativne spokojna a pribera...jedine co ma mrzi,ze kojim od buka do buka a neviem si nic naplanovat a som z toho trochu v strese.,tym ze ja som vsetko vzdy mala rozvrhnute,tazko si zvykam...
Gratulujem Tomaskovi k 4mesiacikom,boze tak to leti...
Uvidis,das prikrm a bude lepsie,urcite s tym budu zase spojene nejake povinnosti navyse,ale zmaknete to super...ved si to tak super zvladala :-)
my teraz mame 1.ockovanie...ako to Tomasko zvladol?
Zigi,ty davas mlieko aj cievkov,tak zacnete tiez z prikrmom?ja by som rada tiez skor tak od 5mes,lebo od pol roka chcem ist pracovat na 3hod denne a tak by prikrm dal manzel medzi kojeniami,tak uvidime...lebo lp mi vravela,ze az zacne prejavovat zaujem o jedlo...
Klemka,preco je riziko davat prikrm dojcenym detom skor ako v ukoncenom 6.mes?ved deti na um papaju od 4mes,hm?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 08 Aug 2011, 18:11

zajtra zavolam dr. ohladom prikrmov a uvidim, co mi povie

zigi, je fakt desne mat malo mlieka - kto to nezazil, tazko pochopi.

Ja kojim cez den kazdu chodinu a v noci po 1,5hod... takze, bibiq, u nas rezim ziaden :roll:

tento mesiac aj malo pribral, tak jedina nadej su tie prikrmy... dufam, ze ich bude jest... lebo pri dcere som sa s jedenim natrapila az az :roll:
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Aug 2011, 18:31

Bibiq, pretože dieťa sa má začať prikrmovať v čase, keď je na to pripravené. Máloktoré výlučne dojčené a dobre priberajúce dieťa prejaví záujem o príkrm pred 6. mesiacom. Väčšina týchto detí prejaví záujem až po 6. mesiaci. Dieťa do 6. mesiaca ešte nemusí mať sliznicu čreva dozretú natoľko, aby príkrmy nepredstavovali riziko z hľadiska alergizácie. Príliš skoré zavádzanie príkrmov môže ovplyvniť tvorbu mlieka a tým predstavuje riziko predčasného odstavenia so všetkými závažnými rizikami pre dieťa aj pre matku.
Ak riešime čo s dieťaťom, ktoré nemôže byť dojčené 6 mesiacov výlučne, potom je jednoznačne bezpečnejšou voľbou príkrm než dokrmovať umelým mliekom hoci aj po prsníku. Ale ak dieťa môže byť dojčené výlučne 6 mesiacov a pri tom dobre priberá a prospieva, nie je kam sa ponáhľať. Nehovoriac o tom, že aj po skončení výlučného dojčenia by v podstate malo ísť len o akési skúšanie a materské mlieko by malo byť naďalej hlavným zdrojom potravy aj tekutín do cca roka a aj po roku prevláda v strave materské mlieko.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 08 Aug 2011, 21:38

Hysterka,to mas pravdu,nepochopi to ten kto to nezazil...mne mala nabera uz menej,ale zatial v norme,ved uvidime neskor ako to bude...my sme s Tomaskom sme nemali s papanim ziadne problemy,bol riadny papkac...uvidime ako to zmakneme teraz,ale to mame casu dost este na to mysliet.,
Klemka,a preco sa nekojene deti odporuca prikrmovat od 4.mes?oni uz maju crievka vyvinute?ved fyziologicky to nieje mozne,ze to u kojenych je neskor ako kojenych.,a co predcasniatka?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron