strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Dec 2011, 03:01

A co vlastne papa? Ako vyzeraju malej plienky?
Odsavat treba stale pravidelne, i ked vela toho nejde ( a nepozerat pritom na odsavacku). Neviem, aku odsavacku mas, najlepsie by bola elektricka, podla moznosti tak, aby isla na obe prsia. To dokrmovanie by som predovsetkym skusala nadalej poharikom, a keby to neslo tak krmenim po prste - Skus vlozit ukazovak do ustociek co najhlbsie, bruskom hore. Mala by zacat sat. To iste zopakuj tak, ze budes mat koniec hadicky zo suplementora na brusku ukazovaka - bude potom pit ako zo slamky. Z hladiska psychiky povazujem teraz za dolezitejsie, aby ste mali istotu, ze viete malu alternativne dokrmit, ako to, ci sa prisava na prsnik alebo ci si dokazes odsat mliecko. Psychika z toho celeho zrejme tiez dost silne momentalne funguje proti tvorbe mliecka.

Ked sa mala dobre napapa a ty dobre vyspis, tak svet bude hned veselsi. Ak potrebujes, mna alebo Etnicku zastihnes i na skype. Mna teda vacsinou az vecer. Moj skype: Janka_mich
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 05 Dec 2011, 10:05

Klemka, dakujem za odpoved...Zatial sme dopadli tak, že malá je nachladená :x Teraz už naozaj papá len v polospánku...inak je to ako si písala kuk-cuc...Ale, ked je unavená, tak už len plače, prisať sa nechce,ani ked ju mám na rukách, ani po ležiačkz..musím ju v uspať horizontalnej polohe a ked už driemka, tak si lahneme a potom už pije z prsníka...viem, že teraz je nachladená, spinká vo zvýšenej polohe, ale toto sa dialo aj pred tým.. Skúsim tú poradkynu vyhladať, dúfam, že to prejde rýchlo...Pri malom som strajk riešila len raz, trval asi dva dni..inak to bolo bezproblémové dojčenie, tak som nejak rátala s tým, že aj pri malej to pojde hladko, to ale ona je iná...
Inak cumlík nemá vobec.
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 05 Dec 2011, 10:12

Ešte by som sa chcela opýtať, kolko plienok by malo byť? Máme jednu na noc, cez den tri...to len poslednú dobu, pred tým boli 4, tak aj preto sa mi vidí, že menej papá..Mlieka mám asi dosť,ešte je tu taký problém, že ked už začne tiecť mlieko, tak sa s plačom odťahuje, aj preto sa vlastne len v polospanku napapá.
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Dec 2011, 20:26

Vo vseobecnosti, kym je dietatko vylucne dojcene, by to malo byt 6-7 dobre pocikanych plienok. Okrem plienok sa samozrejme prihliada i na prirastky. Ak mas pochybnosti, je dobre napisat hmotnosti + vek dietata odkedy su vedene zaznamy. Tie treba skontrolovat s grafom pre prislusny percentil, nakolko kazde dietatko je jedicne - deno papa vela, druhe malo, ale mozu byt v norme

Vo vseobecnosti pisem preto, lebo kym je dojcenie v poriadku, dietatko rastie a pribera, neodporucame cokolvek prilis merat, vazit, ci pocitat. je to vacsinou kontraproduktivne. Ak vsak dojde ku nejakej zmene, tak vtedy je dobre si vsimnut ako sa ta zmena prejavila - v tomto pripade na plienkach, ci na prirastkoch. Tiez je dolezite, ci pocas strajku sa deje aspon nejaky progres a nakolko je zmena vyrazna. Totiz aj my, ked ochorieme, nechuti nam jest - ale nikto to neberie nagativne, lebo vie, ze po skonceni choroby sa chut do jedla vrati. A tiez by nam nerobilo dobre, keby nas niekto nuti do jedla - mohli by sme tiez dostat odpor k jedlu. Takze ako pri chorom cloveku, pozorujeme, ci konzumujeme aspon nieco a ci vsetky ostane prejavy su primerane. Vela ponukame, ale cakame, ci to bude dobrovolne prijate. Ked pricina strajku odoznie, tak by sa chut do jedla mala vratit - dovtedy velmi vela trpezlivosti.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 06 Dec 2011, 20:52

Dakujem za odpoved, :)
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 07 Dec 2011, 03:19

Janka,diky moc za odpoved a na skype se urcite ozvu. No s tim papanim...Pokud se nenapije z prsa, tak nic neji. Cevku jsem zkousela, na prst sice jde, ale vypada to , ze se z toho davi a nebo spis kouse dasnickama. Takze s 30ml jsme se trapily hodinu a vic toho bylo vedle nez v ni.
Plinky, to je tak na stridacku, nekdy nema ani tech 5 a nekdy i vic, zalezi jak se mi podari prilehnout v pravy cas a taky odsat. Odsavam jako blazen, skoro porad. Asi je to trosku lepsi, tezko rict, ale aspon jsem uz nemela po ranu uplne prazdna prsa, to me fakt vystrasilo.Ma elektrickou pumpu swing od Medely a zda se mi fajn,teda aspon ve srovnani s tou, co jsem mela predtim.
Jinak se to porad az tak moc nelepsi . Kdyz ji chci dat na prso, tak se vzteka a zaklani, takze na prsu aspon uspavam, coz se ji uz zase libi i kdyz vecer se taky vzteka, no a ve spani se snazim ji pritahnout. A z toho zije. A co uz vubec nechapu i celkem pribira. Mam docela obavy, ze uz nam to tak zustane. Uz je to tak dlouho :x . A taky se neda vubec vystrcit nos z domu, jsem porad v posteli nebo na odsavacce. Ale rikam si, ze asi i takhle je to lepsi, nez prestat kojit uplne.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 19 Dec 2011, 02:08

Tak jsem zase tady, vypada to, ze tu budu inventar pekne dlouho. Nic moc se nezmenilo,porad kojime ve spanku :( No objednala jsem si Manducu i s tou zimni kapuci. A kazdy den satkujeme , ale jde nam jen uvaz na stojato, takze to, ze by mala nejak zavadila o prsa moc nehrozi. Musela bych to hodne povolit a to je nepohodlne. Uvaz na kojeni se nesetkal s pochopenim, desny rev a krouceni, no a vazalo se to i s mimcem a nakonec vzadu, tak to jsme nedaly. Vubec vsechny polohy na lezato nesnasi i v naruci. Mozna i diky pokusum o kojeni. Mate nekdo nejaky tip jak to teda zkusit na stojato? Dnes jsme vyrazily v satku ven, hned usnula, coz je fajn, ale jak to resite s oblecenim? Sla jsem jen v tricku, aby ji nic neskarabalo, jeste jsem se snazila vytahnout ven prso, ktere stejne bylo moc daleko od pusinky a rozepnutou bundu. No pekne jsem vymrzla.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Dec 2011, 11:38

ala, vacsinou mam len tricko s kratkym ruk a na tom bud pulover alebo mikinu zo zipsom roztvorenu a plus veeeelky kabat(taky skor na jesen), ktory si cez nas zapnem. ked je teplejsie, tak iba tricko s dlhym ruk a kabat.
mala ma dlhe body, pulover, jesenny kabat, pancuchy, ponozky, pohodlne gate a teple topany. ked je teplejsie a viem, ze nebude vystrkovat ruky,lebo bude spat, tak bez kabata je. nikdy nebola studena, skor sa mi zda, ze este aj moc teplo jej bolo, lenze uz mi je tazko ju obliect, ked neviem, ci sa madam rozhodne vystrkovat od pol pasa hore alebo nie...k dojceniu zial neviem poradit, nasa milovala kolisku od 4mesiaca, vonku ju teraz dojcim v krizi s kapsou dnu, ale ako pises, je to nepohodlne. moja sa do takeho 6steho mesiaca dojcila iba ked spala(den/noc) a kedze bez problemov s cici zaspavala a nepustila, kym sa nezobudila a ja som videla, ze aj pije, pekne pribera, tak som to neriesila. potom si prsko zacala brat aj cez den...jaj, este ma napadlo, ze mi bolo pohodlnejsie dojcit v manduce ako v satke na "stojato", takze urcite vyskusaj, ked dorazi
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 19 Dec 2011, 14:01

Diky fliacik,zadny tak moc velky kabat nemam, ale zkusim to poresit. Dnes jsem si objednala kurs vazani satku, tak snad to k necemu bude. uvidime.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Dec 2011, 19:56

ala277 my tiez notoricky strajkujeme a dojcit sa mi dari len v satke...dojcim vzdy len vo vertikalnej polohe, mne mala kolisky tiez neznasa..ono je to o cviku. Musis ten uvaz povolit tak, aby mala hlavku medzi prsiami, ale tahat ani tlacit by Ta to nemalo...no a ked Ti uz bude v satke zaspavat, skus len nasmerovat pusinku ku prssku, tak sme to robili na zaciatku. Teraz sa uz prisaje sama...
Inak vonku za pochodu dojcim pravidelne, ked sa doma nechce prisat, alebo spat, mam len tricko na dojcenie, tak z prsa tolko netrci a cely vrch (od krku po prsia) omotany dlhym salom...no a na to uz len tensi sveter a kabat. Celkom to ide, cez malu este davam mam kapsu, taa zpredu hreje aj mna. Kym velmi nefuka, da sa to vydrzat.. ;)
ale je pravda, ze v manduce sa dojci pohodlnejsie, lebo vaha je viac na bedrach ako na pleciach...ja si akurat tie popruhy neviem tak "operativne" prisposobovat...snad sa to casom naucime! Drzim palce!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 20 Dec 2011, 00:16

Diky holky,tak snad to nejak pujde. A jeste dotaz, jak to resite, kdyz nekam jedete autem, dite musi byt v autosedacce. Tak to si satek na sebe navazete predem a nebo nekde na parkovisti? Uz vidim, jak delam vsem sou, tady satky nejsou moc v kursu, aspon jsem jeste nikoho nepotkala. I na tom kursu budu sama, pry neni zajem..
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Dec 2011, 01:14

Pri strajkovani je dolezity fyzicky kontakt i preto, aby ho mala brala ako prioritu a ako vedlajsi efekt mohla "nahodne" objavit dojcenie. Dojcenie vertikalne je tiez super, mozno ti pride i doma pohodlnejsie, nielen v satke ci Manduce. Na to nosenie a auto by som asi volila Manducu,je praktickejsia. Mimochodom, nacvic si zapinanie na chrbte na kriz, bude to omnoho pohodlnejsie, i pri prip.dojceni.
To,ze budes jedina v okoli co nosi, zazivame asi viacere. Okoliu treba odkazat,ze su pozadu, nech sa idupozriet hoci do Londyna ci Viedne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 20 Dec 2011, 07:54

No okoli je mi celkem ukradene ;) nastesti mala aspon kdyz jdeme ven nerve a nekrouti se. ale spi. Zatim teda. Doma si akorat vyslechnu. proc ji tak trapim, proc chudak nemuze jezdit jako jine deti v kocarku. Ale to ze v kocarku vriska. pritel nejak pozapomnel ;) A jeste radu, ta pani co k nam prijede ukazat vazani satku je i prodava. Mam doma Moby, docela je fajn. ale cetla jsem nekde, ze neni vhodny pro vetsi deti jak 7kg. Mam si koupit jiny? Jeste jsem si koupila satkovy nisic close, je to vlastne takovy predvazany satek, urcite dobry na novoroyene, skoda, ze jsem ho nemela ze zacatku, ted se mi taky mala zda uz tezka do toho. Jinak co se tak divam na netu tak se mi libi ring sling, ale nevim. Ten Close asi pujdu vratit, tady se s tim nedelaji problemy v obchodech. Nejaky tip?
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 10:50

ala, pozri tu: viewtopic.php?f=8&t=508 par dni dozadu sme sa tam rozpisovali o satkach (je to na kratke citanie) a ked budes mat cas, kuk tuto temu, su tam odkazy na uvazy a skusenosti viewtopic.php?f=8&t=206 (dlhsie citanie:-). ja osobne som urcite za jednu pevnu satku a nosic(napr manduca), ostatne je len plus,ale nemyslim, ze extra potrebne napr ring sling viuzijes povedzme pri vareni s babom na bok, je to jednoduchsie, ale tu istu sluzbu urobi satka aj manduca. kurz bude super, mne sa zisiel hlavne preto, aby som vedela na ako pevno babo viazat, v okoli som nemala satkarku. kludne napis aj do temy o noseni babatiek, baby vdacne poradia a nebudeme az tak mimo temy tuto a satkarky si ju urcite hned otvoria, ked zbadaju novy prispevok:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 22 Dec 2011, 21:08

My máme konečne(zdá sa po štrajku), tak ta ala chcem povzbudit, že aj u Vás raz skončí, dúfam, že sa ale neteším predčasne :) Trvalo to dosť dlho, asi mesiac....najprv nechcela papať po očkovaní, to sa s plačom odtáčala od prsníka, o tyžden na to chytila nádchu od malého, takže nepapanie pokračovala..len v polospánku, niekedy až na desiaty x sa prisala...len strašný plač a v polohe kolíska vôbec nechcela byť..Potom, ked nádcha odišla , asi o desať dní, tak sa konečne chcela prisať, no znížila sa mi tvorba, tak zlostenie malej pokračovalo dalšie dni. Spojila som sa s laktačnou telefonicky, lebo už som bola zúfala...Malá odvracala hlavičku aj ked sa spustilo mlieko...Tak nakoniec to bola nadprodukcia...trochu som zmenila polohy, pekne sa už prisáva, napapá sa za 5 minút...Len ešte musíme popracovať na tom, ked si chce len tak cuckať, lebo to sa jej nepáči, ked jej ude stále mlieko. Ale som rada, ze uz pekne pije mliečko, tak držím palce, nech je to už za Vami :dojcenie:
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 22 Dec 2011, 21:35

amarelka, to je super, gratulujem, dobre spravicky vzdy zdvihnu naladu, tak sa tu z vas tesim :goodjob: :dojcenie:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 22 Dec 2011, 23:06

To je povzbuzujici Amarelka,tak at Vam to uz zustane. Aspon nekdo. My porad stejne. Byli jsme dnes u doktora, opet za 50 eu, ale predepsal male antibiotika,to mi prijde docela sila na 4 mesice,jenze nevim co delat. No a to jsou pry kojene deti lepe chraneny pred nemoci. Ale pry ma zanet dutin z rymy, tak hlavne at aspon zaberou a pak to snad bude lepsi. Porad doufam, ze ten bojkot jednou pomine, prece takhle nemuzeme kojit vecne. Doktor nam mimochodem doporucil kase a pritel se toho hned chytil, ma toho naseho psycho kojeni taky plne zuby. Ale to je asi predcasne, ne? No aspon mi predepsal motilium.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Dec 2011, 01:38

To motilium je urcite dobre aspon na psychiku. A je tiez lepsie ako akekolvek ine prostriedky (odsavacka, cievka....), vsak aj tak u vas nefunguju.
Prirastky su stale dobre? Ak ano, tak nie potrebne riesit ziadne kasicky, v tych je akurat UM prip, cukor, co nie je zrovna najlepsia volba. To, ze ma vdaka strajku velke pauzy je asi fakt, s ktorym sa bude treba zmierit. Pokial je moc v poriadku (aspon co-to nacikane + moc svetlej farby), tak sa s tym asi len vyrovnat a dufat, ze to raz prejde. A keby i nie, kym bude mliecko aspon niekedy, i tak dobre.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 23 Dec 2011, 01:54

Ja ted doufam, ze se uplne uzdravi a bude to lepsi. Ale je to tady zvlastni, napise mi penicilin pro 4mesicni dite a kontrola zadna.Jak mam vedet, ze to zabralo, kdyz pred tim doktor 2krat nepomohl? Jinak prirustky kupodivu porad dobre, asi z toho nocniho kojeni. Drzi se tak kolem 160 az 180g tydne. Je fakt, ze v noci je na prsu porad, ale pres den.... no a pokud neam jedeme, jako treba dnes k doktorovi, tak si nevezme vubec nic. Takze treba si jen predstavit letet do Cech,cely den cestovat, nemyslitelne. Jinak Manduca uz je na ceste a zitra vyslu pritele pro ring slin. Tak uvidime
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 02 Jan 2012, 13:50

Ahoj holky,tak jsem tu po novem roce zase, nebo spis jeste. zadna velka zmena k lepsimu nenastala,porad ryma i po dobrani antibiotik, jenze uz nevim, kam jit. Ale co je ted noveho, mala driv byla na prsu skoro celou noc a ted jak citim let down,tak se vzbudi pusti a rve, nemuzu ji na prsu uspat. Ale mleko nestrika nejak moc , kdyz prso vytahnu z pusinky. Jina poloha celkem nehrozi, protoze to se vubec neprisaje. Co s tim? Mam prestat odsavat? Neprijde mi ze bych mela nadprodukci, ale treba to nepoznam. Denne odsaju tak 200ml.
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Jan 2012, 01:46

Striekanie mliecka z prsnika nie je indikator, ktory by povedal cokolvek objektivne o dojceni. Jedine objektivne ukazovatele su pozorovanie dojcenia, dostatok premocenych plienok a pravidelne prirastky, ktore by mali sledovat krivku grafu pre dany percentil. Su tie vase prirastky stale dobre? Ak mozes, napis priebeh vasich prirastkov - vek/hmotnost.
Spominas vytiahnutie prsnika z pusinky. Bolo to s umyslom zistenia toku mliecka alebo pri ukonceni dojcenia? Jednoznacne odporucanie tu totiz je, nechat babtko na prsniku sat tolko kolko potrebuje, a to i nenutritivne. Dalej spominas odsavanie. To je nieco, co odporucame v pripade, ze sa babtko neprisava a je potrebne udrzat tvorbu mliecka. Mas prilis velke pauzy medzi dojceniami kvoli tomu strajku? Ake velke? Co robis s odsatym mlieckom?
Minule si pisala o tom, ze chces zacat uzivat Motilium - zacala si ho uzivat a este stale ho uzivas? A co Manduca?
Ak ma vystihnes, skus ma opat kontaktovat na Skype, asi bude jednoduchsie prejst si to osobne, zda sa, ze otazociek sa nejako nakopilo. :)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 12 Feb 2012, 16:44

Ahoj holky, tak jsem si tu stezovala, jak mame tezke kojeni jen ve spanku, ale nikdy neni tak zle,aby nemohlo byt jeste hur. Mala opet nemocna, chytla chripku, ma horecky, kasel a rymu a do toho porad bojkotuje kojeni. Jenze jak se dusi soplem, tak uz se ve spanku nemuze napit. Navic zvraci od kasle. Byli jsme u dr,mame antibiotika, opet. Ma po nich prujem, plinka rano uplne sucha, mala se v noci poti jak zvire,porad kaka, ale nepije. Uz jsem zkousela i hrnicek, neco v ni uvizne, ale musim to do ni spis lit. Je to teda dost strasidelna situace, do toho porad posloucham, at jsem v klidu. Ale to snad muze byt v klidu jen nekdo, koho se to netyka.Za cely vcerejsek asi jen 2 pocurane plinky a to jeste nic moc. Na prso ji nedostanu a ve spanku sice chce, ale hned jak se prisaje zacne se dusit a vzbudi se, tak vysledek je ten, ze ani neji ani nespi a zoufale breci cele hodiny. Zkoseli jsme uz v 5 mesicich prikrmy, zacatek dobry, zajem by byl, ale 2krat se pozvracela po avocadu a jednou po brokolici. A to nikdy zvraceci typ nebyla. Blila az do zluce. Tak jsem si rikala ze jeste pockame s prikrmy. A to jsem skoro strihala metr do 6. mesice v nadeji ze se neco zmeni k lepsimu. Ale uz to tak nevypada. Proste my nemuzeme mit nic normalne a jeste kdyz nekomu reknu jak kojime, tak jen slysim ,jak jste si to zaridili....to ji musis odnaucit, kdyby mela hlads, tak se naji atd..... Tak jsem se vykecala aspon tady..
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod ala277 » 12 Feb 2012, 16:48

A jeste dotaz, snazim se do ni lit aspon neco z takoveho toho napul hrnek napul flaska. Nenuze to ohrozit prisavani? I kdyz vlastne u nas o nejakem prisavani nemuze byt rec. No ale stejne....
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 12 Feb 2012, 19:58

Ojoj, Ala, vy sa radne trapite, chudence. Je mi to velmi luto, ked to citam, este tie malej choroby do toho. Tu pomoze len vydrzat a nevzdavat to. Najprv pretrpiet chorobku a potom riadne zabrat, nech vam ten strajk konecne prejde. No, aby si vedela, ze nie si jedina, kto sa ho nevie zbavit, tak my mame taky chronicky strajk uz asi takych 6 mesiacov s asi jednou, dvomi miniprestavkami.... mala sa mi prisaje len na spinkanie a inak ak sa na vela na vela prisaje, tak na prse dlhsie ako pol minuty (a to je fakt maximum) nevydrzi. Pohlady a komentare typu "naco sa este trapime s kojenim, ked to nefunguje" mam na dennom poriadku, ale je mi to jedno, lebo naozaj stoji to za to, vydrzat. Len sa musis obrnit trpezlivostou a verit, ze je to to najlepsie, co mozes robit....ale je to velmi tazke...
Ja som tiez stale riesila nedostatok tekutin, kedze mlieka mam furt malo a robim to tak, ze za malou v podstate non-stop chodim s poharikom a lejem do nej take mini mnozstva. Viac ako 10-20 ml mi na jeden raz nikdy nevypije, nieked do nej dostanem len take miniglgy, ale za cely den sa to nazbiera... Je to na nervy, ale pocikanych plienok mame vdaka tomu dost.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Feb 2012, 23:00

Ala277 - jednoduche to zrovna nemate :( . Ta rada od Zigi je momentalne asi to najlepsie - ziadne poloflasky, polopohariky, ale obycajny poharik a castokrat - ono sa to ozaj nazbiera. V tom pohariku by malo byt hlavne tvoje mliecko, naozaj stacia caste minimnozstva. Pri strajku je dolezite, ze pokial sa mala nedojci, tak ty si udrzujes tvorbu mliecka odsavanim. Aj tu je lepsie radsej casto a mensie mnozstva. Pocas spanku, ked mala aspon ako-tak pije samozrejme netreba.

Neviem, ci uzivas Domperidon, ale vo vasej situacii by som odporucala po nom siahnut. Cim jednoduchsie sa dietako dostane k mliecku (cim ho je viac), tym ochotnejsie sa prisava. O zacati (ale i ukonceni) uzivania Domperidonu najdes protokol na hlavnej stranke blogu, v sekcii Ako dojcit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron