strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 02 Dec 2012, 12:29

Lulu, pisem len narychlo, ale musim, ked vidim ako sa trapite. Urcite odstriekavaj, nevadi, ze odsavacka nejde, da sa aj bez nej. Kludne odstriekavaj vzdy ked mas chvilku cas, aj kazdu pol hodinu, nech si udrzis mliecko. Ked sa malinka nedojci, nebude jej chybat. My sme tiez mavali obdobia takehoto ostreho strajku a zvykli trvat dost dlho, Hanka sa mi prisavala len ked uz bola veeeelmi ospala a aj to len v satke koza na kozu. Teraz to treba len vydrzat, skusit sa nezblaznit, trpezlivo mliecko odstriekavat a trpezlivo chodit pred malou hore bez, vela ju nosit, aj ked sa nechce prisat, nevadi, aj tak nech ma prsko stale k dispozicii keby daco. Skratka si ju koza na kozu zaves do satky a skus robit vsetko tak ako bezne robis. V teme nosenie babatka boli aj uvazy na boku pri ktorych sa daju pekne porobit veci doma, ja som nosila takto http://www.youtube.com/watch?v=o0Z_cV8jTlo a aj som pri tom napiekla.

Da sa to zvladnut, musis si len verit a verit aj malinkej, ze to zvladnete. Vela sa mojkajte a urcite to zvladnete. Velmi vam drzim palce, viem ake je to tazke a narocne na psychiku...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Dec 2012, 14:42

Zigi, ďakujem...
...nezblázniť sa...šak to... :cry: vysadila som dompreridon, zajtra nasadím, toť jediná moja šanca... :cry:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 02 Dec 2012, 23:51

..este nieco som chcela. U nas ked bol strajk najhorsi, Hanka sa tiez okamzite pustila, ak som jej skusala zasunut do pusinky cievku. Preto som to robila tak, ze som mala cievku na bradavke uz ked sa Hanka prisavala, obcas to pomohlo, nic si nevsimla a papala. Alebo som to zas robila tak, ze som dala cievku az v polospanku, vtedy uz tiez neprotestovala....napriklad aj teraz to robim tak, lebo posledny tyzden nechce cievku ani za svet.
Drzim palce s tym domperidonom!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Dec 2012, 08:50

...s tou cievkou, mám dojem, že sa ten štrajk viac rozbehol, skúšala som cievku všelijako, aj v polospánku to proste zacítila a nahnevlala sa, už to nešlo potom ani bez nej, dávať cievku pred tým? To by si všimla, je to vyšpekulované dieťa, dá palec a kašle na mňa. Ona sa tým palcom tuším aj zasýti. Budem musieť cievku úplne vylúčiť. Včera večer som zarobila kašu do MM mlieka, ale bola taká unavená, že len revala a nie a nie obsedieť v stoličke :( , tak sa mordujeme, ako to ide. Aspoň na ten spánok si ma pýta.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 03 Dec 2012, 13:40

Lulu ak sa chce dojcit aspon na spanok, tak to je super. My sme takto fungovali niekolko mesiacov... v pohode sa to da ustat, len musis odstriekavat, nech si udrzis laktaciu a potom MM dat do prikrmu. No a stale nahanat s vodickou, ak nechce MM z poharika. Ked mas pocit, ze to cievka zhorsuje, kasli na nu a nestresuj sa s tym. Aj tak je to len ostara ;)
joj babulky, vydrzte to!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Dec 2012, 14:13

ďakujem Zigi, vodičkou naháňam, na cievku kašlem, odsávať sa mi nechce, resp. nemám kedy. Malá zaspí len na pár minút, alebo vonku na mne, tak toho času na odsávanie nejak nieje... už ani večer mi nejde, lebo sa dlho uspávame a ja potom nevládzem :( neviem dokedy, ale bojujeme
...aj vy sa držkajte, ty to tiež nemáš ružové... :goodjob: :love:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 20 Mar 2013, 13:41

Ahojte. Som mamou dvoch krásnych chlapcov. Starší má 2 roky a 4 mesiace a mladší má 7 týždňov. Kým sme sa dočkali nášho prvého synčeka prežili sme 6 smutných rokov čakania na zázrak. 3 krát sme o dieťatko prišli, pri prvom tehotenstve bolo dieťatko dokonca postihnuté. Absolvovala som rôzne vyšetrenie, ale príčina potratov sa nenašla. Môj lekár mi navrhol, že by sme mohli skúsiť liečbu injekciami počas celého tehotenstva a tak s trasúcimi rukami som si začala pichal dennodenne do brucha Fraxiparine, ale čo nezvládnete preto aby ste sa konečne dočkali vytúženého potomka. Po prvých troch mesiacoch problémov a nervov či dieťatko donosím prišlo ťažké rozhodovanie či podstúpiť amniocentézu, nakoľko sme mali v anamnéze Edwardsov syndróm. Je to veľmi ťažké rozhodnutie hlavne ak už cítite pohyby dieťatka a je len na Vás čo urobíte. Našťastie sme natrafili na chápavú pani primárku na genetike, ktorá nám navrhla že je možnosť podstúpiť špeciálny 3D ultrazvuk v Košiciach, kde sa doktor špecializuje na odhalenie genetických vád. Vyšetrenie dopadlo dobre, amniocentézu som odmietla, ale samozrejme 100 % istotu, že dieťatko sa narodí zdravé nám nikto nedával. Tak som si povedala, že to už nechám na Pána Boha. Náš prvých synček sa narodil akútnym cisárskym rezom, ale našťastie zdravý. Keď mi ho v pôrodnici konečne doniesli ukázať a priložiť malý sa samozrejme nevedel prisať. Ako neskúsená prvorodička som sa potešila informácii o klobúčikoch na kojenie, ktoré mi sestrička poradila. To som ešte netušila, že nám to spôsobí veľa starostí s dojčením. Zo začiatku to išla výborne, potom však bolo mliečka menej a menej. Po intenzívnom kontakte s laktačnou poradkyňou Katkou Glavovou som sa pokúšala dojčiť bez klobúčikov. Bolo to veľmi náročné, malý nevedel otvárať pusinku, mňa neuveriteľne boleli bradavky. Isté obdobie som len odsávala a malého chovala z fľaše, ale po pár dňoch som to znovu skúsila a spolu s drobcom sme to zvládli a dojčila som ho 14 mesiacov. Keď som zistila, že som znovu tehotná vedela som, že aj ďalšie dieťatko budem dojčiť, chcela som, verila som. Malý sa v pôrodnici krásne prisal, a aj keď si zo začiatku z prsníka ťahal veľmi málo mliečka, doma sme dojčenie rozbehli a malý krásne papal a priberal. Ale keď mal 5 týždňov zrazu prestal papať, dostal soplíky a kašeľ a nakoniec sme skončili v nemocnici. Tam samozrejme sestričky keď videli, že si z prsníka málo potiahol sestričky ho nasilu nachovali z fľaše. V noci sme my matky pri deťoch nemohli byť, sestričky nás volali na telefón keď sa deti zobudili. Stalo sa, že ma v noci nezavolali ani raz, čo bolo čudné, nakoľko malý sa po polnoci zvykol budiť každé 2 hodinky. Ráno som ho našla v postieľke s cumľom v ústach, ktorý bol ešte podopretý plienkou aby ho nevypľul. Keď nás pustili domov, myslela som si, že sa zlepší, ale mýlila som sa. Z nemocnice sme doma 2 týždne a nerobím nič iné len riešim dojčenie. Malý odmieta prsník, keď sa k nemu priblížim reve o dušu. Cez deň sa mi ho na prsník nedarí vôbec dať, mliečko odsávam a chovám ho z fľaše, dojčíme sa jedine v noci. Bola u mňa laktačná poradkyňa, zhodnotila že mám málo mlieka. Užívala som bylinky, homeopatiká, jedla zapražené polievky, pila Vineu, ale mliečka je stále málo. Dnes som začala užívať Costi - to beriem ešte ako poslednú záchranu dojčenia. Z tohto všetkého som už veľmi psychicky vyčerpaná a veľmi zle to už zvládam. Trápi ma to všetko hlavne kvôli staršiemu synovi, ktorého som "zanedbávala" celé tehotenstvo, nakoľko bolo rizikové. Nemohla som s ním chodiť von, na výlety, blázniť sa s ním tak ako by si to on predstavoval, nosiť ho na rukách. Teraz si stále vyžaduje moju pozornosť a ja z týchto stresov a vyčerpania, stále ho okrikujem a nemám naňho čas. Veľmi túžim mladšieho dojčiť, ale už nemám silu s ním "bojovať". Keď tu čítam Vaše skúsenosti so štrajkujúcimi detičkami vidím seba. Závidím tým mamičkám, ktoré hovoria že si dojčenie užívajú. Pre mňa je dôjčenie jedno veľké trápenie. Neviem či to prekonám tak ako pri prvom dieťati, ale pravdupovediac už nemám na to silu. Laktačné poradkyne aj mamičky na fóre ma podporujú aby som vydržala a verte že ja by som veľmi chcela, ale je to pre mňa veľmi náročné a nevidím žiadne zlepšenie, skôr je to zo dňa na deň horšie. Prepáčte že som sa tu takto rozpísala, ale mala som potrebu sa "niekomu" vyžalovať. Obdivujem Vašu silu a trpezlivosť, že ste štrajk prekonali a dojčíte naďalej!
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Mar 2013, 13:53

Pizik, chápem, že máš toho všetkého už plné zuby a si veľmi unavená. Mamičky, ktoré riešia podobné situácie, potrebujú okrem účinných postupov aj podporu. Oboje Ti môže dať poradkyňa pri dojčení najlepšie v osobnom kontakte, aspoň aby si mala víziu, ako ďalej, ako to postupne po krôčkoch riešiť a zvládať a možno to bude jednoduchšie. Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 20 Mar 2013, 14:48

Klemka ďakujem za podporu. Už veľakrát som to chcela vzdať, ale stále dúfam. Za každé jedno prisatie som vďačná, vždy ma chytí nádej, a potom zas sklamanie....
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Mar 2013, 15:04

Pizík, v ktorej nemocnici dali malému cumlík a ešte ho vypodložili tak, aby ho nemohol vypľuť? Veď to je podľa mňa už skoro týranie, ak sa takto bráni maličkému v plači :( :( :( Fuj, až sa hanbím, že som sama lekárka. Moc Ti držím prsty, nech sa Ti darí a nech prekonáte štrajk. Tiež si myslím, že by si, ak máš čo i len trochu možnosť, mala skúsiť nájsť ešte ďaľšiu poradkyňu, čo by Vám pomohla. Ale hlavne by ste asi nemali dokrmovať flašou, teda podla mňa, to Ti najviac znižuje šancu, že sa znovu chytí na prsník.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Mar 2013, 17:12

pizik maš to velmi ťažké a chapem a rozumiem tvojim myšlienkovym pochodom. Si mamičkou dvoch detičiek a je prirodzene, že je ti luto, ked sa staršiemu nemôžeš, popri neustálom riešení dojčenia, venovať tolko ako by si chcela a ako by si on vyžadoval.
Myslim, že to všetko sa uplne inak rieši, ked maš len jedno dieťatko a ked su už dve a obe ťa velmi potrebuju.
_Ja ani s dojčením problem nemam a napriek tomu som niekedy smutna z toho, že nemôžem byť obom detičkam k dispozicii na 100%
Uvedomujem si, že každodenne zvažujem čo spraviť, komu sa práve venovať a zrejme si to odnašaju obe detičky
Napríklad ked dcerku dojčim a viem, že synček vedla mna v posteli mrnka, že už aj on chce prsník, tak malej vytiahnem prsník, aj napriek tomu, že sa opätovne prisaje na palček a spinka s nim v pusinke. Viem, že po spravnosti by som mala dcerku nechať dojčiť sa až kym nezaspi tak tvrdo, že ten palček potrebovať nebude, lenže to nejde, lebo starší synček ju aj tak budi svojim mrnkaním a dožadovaním sa prsníka.
A na druhej strane, velakrat nemôžem dojčiť synčeka, ked mam malu spiacu v šatke alebo nervozne na Dominka zakričim, nech je ticho, že malu uspavam. No proste mam tiež zo seba zly pocit. Nerozumiem, ako sa to da zvladnuť tak, aby nebol nikto ukratený. Aby som robila všetko po spravnosti aj pri dojčení aj pri vychove.
A to teda ešte ani nemame tak ťažku situaciu s dojčením ako ty a tiež som velakrat z toho na prašky. Ja ťa obdivujem ako stale bojuješ.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 20 Mar 2013, 21:59

Vejula ďakujem za pochopenie. Naozaj je to s dvoma deťmi ťažké, keď som kojenie riešila pri prvom synovi, mohla som sa venovať len jemu, teraz je to o to ťažšie, že deti sú dve a obe ma potrebujú. Vždy večer ma chytá depka z toho, že malý prsník odmieta, plačem pri predstave ako sa odťahuje a odvracia od prsníka, keď si ho chcem priložiť. Ale každé ráno si poviem, že to skúsim zas...a tak to ide dookola, len neviem dokedy to vydržím. Dnes som bola na prechádzke a povedala si, že mám toho dosť, že to vzdám a ako "napotvoru" sa malý večer po kúpaní začal otáčať za prsníkom, dokonca si cucol a zaspal na ňom. Zas som z toho vytešená, ale ako ho poznám zajtra zas nastane realita štrajkovania ;) . Som z toho zúfalá, lebo starší syn bol za prsníkom až zabažený. Už neviem ako ísť na toho malého, skúšam ho prikladať keď sa zobudí a je oddýchnutý, keď začne byť nepokojný, alebo je už unavený a je čas spánku. Keď vidím ako začne revať keď sa priblíži k prsníku ide ma poraziť. Pritom on sa vie pekne prisať, tak už fakt neviem kde je problém. Najlepšie by bolo keby bolo mliečka toľko aby sa mohol napapať z jedného prsníka, lebo keď sa náhodou bez problémov prisaje a cucne si z jedného tak na druhý prsník ho už nedostanem. Vieš chcela by som si to užívať, ľahnúť si s ním do postele a sledovať ako si v pohode cucká mliečko a potom v kľude zaspí, ale už strácam nádej, že sa niečo také ešte udeje....
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Mar 2013, 22:14

Pizik, si statocna maminka, klobúk dole.
Neviem, aké staré máš staršie dieťatko, nie je možné, aby išlo na pár dni na prazdniny?
Ja ked som mala problémy s dojcenim, mne sa malý neprisaval ked sme prišli z pôrodnice, tak dcérka išla k babke, kým sa stabilizovala situácia, na cca 5 dni.
No a potom, ked mi zase strajkoval, tak som využila čas v škôlke, tak sme s chlapcom trénovali rôzne nové polohy pri dojceni, lebo mne to najviac pomohlo pri štrajku - dojcenie po poležiačky, intenzívny fyzicky kontakt.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 21 Mar 2013, 15:02

Ahoj carodejnica. Moji rodičia ešte pracujú a pravdupovediac svokrovcom pri dohliadaní na malého nedôverujem, takže by som nebola kľudná keby som ho mala k nim poslať. No a čo sa týka toho mladšieho tak nám tiež vyhovuje dojčenie poležiačky - síce tam to prisatie nie je najlepšie, ale aspoň sa chytí prsníka a niečo si potiahne. Keď sa ho snažím nachovať posediačky, tak to je rev, vzpieranie, odťahovanie....
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 21 Mar 2013, 16:30

Pizik, no tak to hej, to ti verím, ja tom mám v tomto smere super, mama je na dôchodku, aj svokra a obe sú fajn a mám k nim dôveru. Ja som si to otestovala, keď som bola v pôrodnici, tak odvtedy tam malá chodieva, sami si ju vypýtajú.

Inak ak si pozrieš Newmanov protokol pre štrajk http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... ol.doc.pdf tak tam Newman píše o potrebe zintenzívnenie fyzického kontaktu s dieťaťom.

Lebo presne toto som odpozorovala, ja som na začiatku nevedela dojčiť po ležiačky, len v priečnej polohe, tak som dosiahla správne prisatie... len to bolo veľmi nepohodlné a tak som sa snažila dojčenie rýchlo ukončiť, pre malého zrejme aj predčasne, to časom vyústilo v štrajk, teda aspoň ja si to tak vysvetľujem, lebo keď som začala dojčiť po ležiačky, a nechala ho do ľubovôľe cuckať - ja som si inak pri tom čítala knižky :-), tak sa to dosť rapídne zlepšilo ...takže odvtedy si vyhradzujem čas cez deň, na spoločné mojkanie a dojčenie do ľubovôľe... po sediačky dojčím minimálne... a navyše my spíme v noci spolu.... ideálna by bola šatka, ale žiaľ, mne sa nedá dojčiť postojačky, ani v šatke (veľké prsia) a malý mi šatku odmietal, tak dojčenie po ležiačky mám ako náhradu za intenzíny fyzický kontakt..

Takže zrejme tebe toto zaberá, ak píšeš, že po ležiačky je to lepšie... vyskúšaj teda aj toto, ak sa ti dá v rámci možnosti, urobiť si doslova predojčený deň, že nevylezieš z postele, je to ťažké pri starostlivosti o rodinu.....ako píšem, možno by tebe bola dobrá šatka.... to sú také veci, čo ma napadajú, a určite zostaň v kontakte s poradkyňou... držím ti moc palčeky aby to bolo už len lepšie!!!!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 21 Mar 2013, 21:23

Carodejnica ďakujem za rady, možno cez víkend vyšlem muža so starším drobcom niekde na výlet, a budem sa venovať len tomu menšiemu. Ale musím ho alebo nás pochváliť, od včera večera (kedy sa sám začal otáčať za prsníkom) sme bez cumla a dojčili sme sa len na prsníku. Ale teraz večer som mu už chúďatku hladnému musela dať z fľaše (vypil 100 ml mliečka) lebo sa nevedel na prsníku uspokojiť a zaspať, ani dokrmovanie cievkou nezabralo. Dnes bol na prsníku veľmi často, ale mliečka si potiahne veľmi málo, stále si cucká ručičku - čomu sa nečudujem, lebo toho mlieka už mám naozaj málo. Len už naozaj neviem ako docieliť aby sa produkcia zvýšila. Ako som predtým písala skúšala som už všetko možné, odsávala som po tieto dni, teraz beriem Costi, ale zmenu som zatiaľ nepostrehla....
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Mar 2013, 00:36

Pises, ze sa dojcite jedine v noci, niekedy to ide i cez den. Dam ti jeden priklad mamicky ako povzbudenie.
Mamicka mala 8mesacne babo, ked ma kontaktovala. Od 3 mesiacov tam bol dojcensky strajk, dojcili sa vylucne pocas spanku (ty dojcenie pocas denneho spanku nespominas), cez den flasa a veela cumlika.
V tom 8mom mesiaci bol uz iba jeden denny spanok s dojcenim a jeden vecerny a mamicka pocitovala rapidny pokles tvorby mliecka. Kedze babo malo uz 8 mesiacov, zrusili sme flasu celkom a nechali len prikrmy, obmedzila cumlik (spociatku si nevedela predstavit fungovat celkom bez neho), zintenzivnili fyzicky kontakt - nosenie+kupanie+spolocne spanie a zacala brat Costi. Prvy uspech sa prejavil pri uspavani a potom sa to cele zacalo zlepsovat, postupne i cumlik rusit a cca o 4 mesiacov sa dojcili bez problemov a pokial mam info, bolo tak minimalne do 3 rokov.
MOje rady v skratke:
- to co radili mamicky - vyuzi moznost venovat sa len malemu, maximalne zvysit fyzicky kontakt - nosenie, spolocne kupanie a spanie
- spite v jednej posteli, pokial mozes aj so starsim. Uz ked sa starsiemu nemozes tolko venovat cez den, spolocnym spankom si to aspon trocha kompenzuje. Aj pocas denneho spanku spite spolu. Snaz sa dojcit zakazdym pocas spanku - je bezne, ze strajkujuce deti sa pocas spanku dojcia - treba to vyuzit. Aj tebe spanok osozi co sa tvorby mliecka tyka.
- ak ti nie vzdy funguje dokrm cievkou na prsniku, poziadaj poradkynu, nech ti ukaze ako dokrmit bez flase mimo prsnika
- ak je len trocha mozne, vyuzi kazdu pomoc, hoci aj od svokry. MOzno vie svokra aspon vyborne varit a suseda s dietatom odvedla by mohla zobrat starsieho, aby sa u nich pohral. Mozno to svokra s detmi naozaj nevie, ale na druhej strane, je to jeho babka a aj k nej si potrebuje vybudovat vztah. Neboj sa o pomoc poziadat - mozno sa nechcu vnucovat a len cakaju na tvoju ziadost. Teraz nevies ako, ale urcite budes mat moznost tuto pomoc vratit - i ked mozno nie priamo im, ale niekomu, co to bude potrebovat
- aj ked to nefunguje ako by si si predstavovala (predsa len das flasu atd. ), povedz si, ze robis tolko, kolko vies a dokazes. A aj tvoje prispevky za posledne dva to ukazuju - stale ma zmysel pokracovat, lebo ciel je dolezity. Najblizsia meta je vydrzat ako-tak do 4 mesiaca, kedy je mozne zacat s prikrmami a doplnat tak nedostatok vlastneho mliecka
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Mar 2013, 00:26

Pizik,

boli sme v podobnej situacii.
U nas bol ale problem v nespravnom prisati, z toho vyplyvajuce neefektivne pitie, nepriberanie, nespokojne babo a znicene bradavky. Preto zial jedno z dvojciat dostalo v 2 tyzdnoch flasu a cumel. Fungovali sme tak asi 2 mesiace, ale bolo mi jasne, ze moc dlhsie uz nevydrzim kojit jedno dieta, odsavat dalsiemu a paralelne citat tretiemu rozpravku a miesat pritom polievku stvrtou rukou. Este dodam, ze najblizsia babka a dedko 700 km.
Vytycila som ciele: malu dostanem na prsnik. Vyhradili sme si na to 2 tyzdne.
Po kontakte s JankouMich a jej radach sme postupovali takto:

1) Poprosila som moju mamu, aby si vzala dovolenku a pricestovala k nam robit servis domacnosti a zabezpecovat stravu. Obetava zienka si dokonca nakoniec vzala neplatene volno. Zaplatila som 1x do tyzdna upratovacku, nech mama po 2 dnoch nezdupka. Manzel si vzal dovolenku, jeho uloha bola stiahnut na seba starsiu dcerku a servis maleho braceka - vsetko okrem kojenia.
2) Postupovala som podla horespominaneho Newmanovho protokolu: nosenie, spolocne spanie, koza na kozu, a to uz pred vypuknutim hlavneho boja.
Na podporu mliekotvorby som rozsirila o senovku lekarsku - varila som odporny caj, lebo tie kapsule v nasich koncinach boli fakt nekonecne drahe. Ano, ja som mala stimulaciu este aj od druheho dvojcata, ale chcela som, aby ked sa dievcatko prisaje, malo dobry tok, nech ho slaby neodradi. Kdesi si sa tusim pytala, ako rychlo tie bylinky zaucinkovali...no, ja som pouzila len senovku, bez benedikta. V kombinacii s horeuvedenymi opatreniami som po prisati malej v priebehu 24 hodin mala velky narast produkcie. Ale myslim, ze to nedokaze izolovane bylinka sama.
3) Asi 2 tyzdne pred terminom opatovneho nacviku na prsnik sme zrusili cumel, trenovali satie na prte a stimulovali podnebie, co sa teba ale netyka, kedze pises, ze sa prisava dobre. Zaopatrili sme sa cievkami a striekackami na krmenie po prste. Pohariky sme skusali uz predtym, ale tym sme do malej dostali vzdy len par mililitrov.
4) Moja uloha, kojit syna a komletna starostlivost o dievcatko. V den D sme nedali flasu, len prsnik s dorazom na asymetricke prisatie. Cievka bola sice pripravena, ale nebolo ju nakoniec treba. Malicko sa napila, tak to slo cely den, cele dni. Po sekundach, minutach, mililitrikoch. 100 x prisata za jeden den. Hodiny na prsniku. Flasu uz nikdy nedostala.
Toto sa odohralo cca v jej 2,5 mesiaci.

Moja skusenost: Nemozno ocakavat, ze to maly zvladne sam a ze to ty zvladnes sama. Musite mat na to priestor, ktory si treba aktivne vytvorit. Osobne kontaktovat poradkynu a naplanovat postup nacviku prechodu na prsnik. Nebude to lahke, ale myslim, ze mas velmi dobru vychodiskovu poziciu, ked sa vie este tvoj maly prisat. A to by som vyuzila, lebo mu to casom moze ist coraz horsie. Na zvysenie tvorby mlieka ti podla mna pomoze najlepsie menej stresu. Je to isto zacarovany kruh, lebo tvoj stres prameni v tvojej aktualnej kojacej/nekojacej situacii.
Pises, kolko vela ste si koli tuzbe po dietatku vytrpeli. Myslim, ze musis byt mimoriadne silna, huzevnata, vytrvala a si cielavedoma. Preto isto dokazes sposob, ako ten zacarovany kruh pretnut. Isto to nebude lahke, ale benefit z toho je obrovsky v konecnom dosledku pre celu rodinu, ktora teraz spolu s tebou aktualnou situaciou trpi.

Velmi velmi Ti drzim palce. Ospravedlnujem sa, ak su Ti moje rady uz zname a samozrejme. Alebo nepouzitelne. Ale ked by som Ta co i len trosku inspirovala, tak budem velmi stastna.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Mar 2013, 00:31

Mamamima píše:Pizik,

boli sme v podobnej situacii.
U nas bol ale problem v nespravnom prisati, z toho vyplyvajuce neefektivne pitie, nepriberanie, nespokojne babo a znicene bradavky. Preto zial jedno z dvojciat dostalo v 2 tyzdnoch flasu a cumel. Fungovali sme tak asi 2 mesiace, ale bolo mi jasne, ze moc dlhsie uz nevydrzim kojit jedno dieta, odsavat dalsiemu a paralelne citat tretiemu rozpravku a miesat pritom polievku stvrtou rukou. Este dodam, ze najblizsia babka a dedko 700 km.
Vytycila som ciele: malu dostanem na prsnik. Vyhradili sme si na to 2 tyzdne.
Po kontakte s JankouMich a jej radach sme postupovali takto:

1) Poprosila som moju mamu, aby si vzala dovolenku a pricestovala k nam robit servis domacnosti a zabezpecovat stravu. Obetava zienka si dokonca nakoniec vzala neplatene volno. Zaplatila som 1x do tyzdna upratovacku, nech mama po 2 dnoch nezdupka. Manzel si vzal dovolenku, jeho uloha bola stiahnut na seba starsiu dcerku a servis maleho braceka - vsetko okrem kojenia.
2) Postupovala som podla horespominaneho Newmanovho protokolu: nosenie, spolocne spanie, koza na kozu, a to uz pred vypuknutim hlavneho boja.
Na podporu mliekotvorby som rozsirila o senovku lekarsku - varila som odporny caj, lebo tie kapsule v nasich koncinach boli fakt nekonecne drahe. Ano, ja som mala stimulaciu este aj od druheho dvojcata, ale chcela som, aby ked sa dievcatko prisaje, malo dobry tok, nech ho slaby neodradi. Kdesi si sa tusim pytala, ako rychlo tie bylinky zaucinkovali...no, ja som pouzila len senovku, bez benedikta. V kombinacii s horeuvedenymi opatreniami som po prisati malej v priebehu 24 hodin mala velky narast produkcie. Ale myslim, ze to nedokaze izolovane bylinka sama.
3) Asi 2 tyzdne pred terminom opatovneho nacviku na prsnik sme zrusili cumel, trenovali satie na prte a stimulovali podnebie, co sa teba ale netyka, kedze pises, ze sa prisava dobre. Zaopatrili sme sa cievkami a striekackami na krmenie po prste. Pohariky sme skusali uz predtym, ale tym sme do malej dostali vzdy len par mililitrov.
4) Moja uloha, kojit syna a komletna starostlivost o dievcatko. V den D sme nedali flasu, len prsnik s dorazom na asymetricke prisatie. Cievka bola sice pripravena, ale nebolo ju nakoniec treba. Malicko sa napila, tak to slo cely den, cele dni. Po sekundach, minutach, mililitrikoch. 100 x prisata za jeden den. Hodiny na prsniku. Flasu uz nikdy nedostala.
Toto sa odohralo cca v jej 2,5 mesiaci.

Moja skusenost: Nemozno ocakavat, ze to maly zvladne sam a ze to ty zvladnes sama. Musite mat na to priestor, ktory si treba aktivne vytvorit. Osobne kontaktovat poradkynu a naplanovat postup nacviku prechodu na prsnik. Nebude to lahke, ale myslim, ze mas velmi dobru vychodiskovu poziciu, ked sa vie este tvoj maly prisat. A to by som vyuzila, lebo mu to casom moze ist coraz horsie. Na zvysenie tvorby mlieka ti podla mna pomoze najlepsie menej stresu. Je to isto zacarovany kruh, lebo tvoj stres prameni v tvojej aktualnej kojacej/nekojacej situacii.
Pises, kolko vela ste si koli tuzbe po dietatku vytrpeli. Myslim, ze musis byt mimoriadne silna, huzevnata, vytrvala a si cielavedoma. Preto isto dokazes sposob, ako ten zacarovany kruh pretnut. Isto to nebude lahke, ale benefit z toho je obrovsky v konecnom dosledku pre celu rodinu, ktora teraz spolu s tebou aktualnou situaciou trpi.

Velmi velmi Ti drzim palce. Ospravedlnujem sa, ak su Ti moje rady uz zname a samozrejme. Alebo nepouzitelne. Ale ked by som Ta co i len trosku inspirovala, tak budem velmi stastna.


Krasny prispevok. Urcite to povzbudi nejednu mamicku, ktora si to tu najde a precita, super..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 27 Mar 2013, 16:20

Ďakujem všetkým za povzbudivé slová ;) . Zatiaľ sa stále nevzdávame a bojujeme. Spíme spolu, kúpeme sa spolu, nosíme sa v manduce. Zatiaľ čo včera malý papal asi 3 krát za deň, dnes "papal" od rána už 6 krát....čo sa už dávno nestalo. Nejdem sa predčasne tešiť ani chváliť, lebo zajtra to zas môže byť inak. Boli sme dnes v poradni a malý má už 5 kg, takže aj keď papá tak "máličko" zrejme mu to stačí a pekne priberá. Čo sa nám však zatiaľ nedarí je zbaviť sa cumlíka. Samozrejme mu ho nedávam keď nemusím, ale sú situácie keď ho dokáže ukľudniť len ten nešťastný cumeľ... :? Tak nám držte palce, nech to zvládneme a nech nám to dojčí... :dojcenie:
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 27 Mar 2013, 23:12

Pizik, drzim palce
Tia, dakujem za pochvalu, prijemne hreje. Ak by to niekomu naozaj pomohlo, bolo by to fantasticke.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 28 Mar 2013, 16:36

Mamamima ďakujem, snáď to nejako dobojujeme k víťaznému koncu... Pripájam sa k Tia, že Tvoj príspevok určite povzbudí veľa mamičiek, samozrejme aj mňa. O to viac Ťa obdivujem, že si to zvládla pri dvojičkách. Ja mám doma ešte 2-ročného synčeka a aj keď už nepotrebuje toľko starostlivosti ako malé miminá, tak je to náročné. Najhoršie je, že vidím na malom, že je hladný, ale ani za ten svet nechce z prsníkov ťahať poriadne, nefunguje cievka ani popri prsníku ani po prste, ani pohárik. Uvidíme dokedy bude mať odhodlanie odolávať :dojcenie: Ešte raz ďakujem za povzbudenie.... ;)
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Mar 2013, 02:14

:goodjob: :love: :dojcenie:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod pizik » 29 Apr 2013, 11:27

Ahojte mamičky štrajkujúcich ratolestí ;) . Opäť som tu a prosím o radu. Situácia u nás sa zlepšila, zrušili sme fľašu i cumeľ a malý podstatne lepšie ťahá z prsníka....čo sa týka dĺžky dojčenia tá sa podstatne nezmenila ale vidím že malý pekne ťahá a nie len dudluje. Napapať sa však dokážeme poriadne väčšinou len po zobudení čo je tak 4 - 5 krát za deň a v noci úplne bez problémov. Malý už prsník v podstate neodmieta, chytí sa ho, ale po chvíli sa pustí a proste nechce papať....mne mlieko strieka kade tade len nie do jeho pusinky :? Čo ma však trápi resp. zaujíma je ako ste to riešili keď ste s deťmi chceli ísť niekam na celodenný výlet, pretože ja si to neviem dosť dobre predstaviť.....za prvé malý sa nechce dojčiť posediačky iba po ležiačky a za druhé mám strach ako ísť niekam s dieťaťom u ktorého nemám pocit, že s ním idem "do sveta" keď je napapaný a spokojný.... Prosím napíšte mi Vaše skúsenosti a rady ako to spraviť aby som si nejaký ten výlet aj užila a nie sa len stresovala. Ďakujem ;)
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 29 Apr 2013, 21:52

Pizik,

v prvom rade Ti gratulujem, ze sa vyvijate takym dobrym smerom. Velmi drzim palce a tesim sa.

K Tvojej otazke by som asi radsej mala pomlcat. Na celodenne vylety som si vobec netrufala a ani sme nechodili. Ale mozno je to dane i poctom malych deti. Drzim Ti palce, nech sa ti to vydari.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron