strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 26 Júl 2011, 22:06

Otvaram tuto temu,lebo ma vlastne zaujma(ak teda by niekto vedel),preco dojciatka strakuju.Moja mala,doteraz ukazkovo papala...teraz sa vie napapat len v noci ked je v polobdelom stave...cez den ju na prsniku udrzim max 5min.co sa uz aj zaci odrazat na produkcii,tym ze pravidelne nevyprazdnuje do dna,len pocuckava...aj priberat zacala menej,tak 150-200g za tyzden,co by som nevidela ako problem,ale toto uz trva 2tyzdne a mna to takto nebavi v kuse ju nutit.,jej tie prsia ponukam kazdu chvilu a 5x cucne a jazykom vytlaci a konecna :-(
dnes papala v spanku,2hodiny dudlovala aj prehltala sem tam,ale to sa neda cely den tak fungovat,neni tolko casu lezat stale aby papala :-(
co s tym?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Júl 2011, 08:24

Bibiq, všetko o štrajku je uvedené v tomto protokole http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... ol.doc.pdf
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 27 Júl 2011, 17:13

mna by skor zaujimalo, ci to niekto prezil, zazil a ci to ozaj s prikrmami skonci...
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Júl 2011, 17:51

ano my sme mali v 3mesiacoch štrajk, príčinu som nezistila a z toho obdobia mám plno mliečka v mrazáku :lol: spoliehala som sa na to, že svoju potrebnú dávku mlieka si dopije v polospánku a ked bol hore, odsávala som. nemohla som mu vôbec ponúkať prsník, veľmi sa hneval... prisal sa iba ked "zabudol" že má štrajkovať, napr. som s ním hopsala a spievala mu a upokojovala a nenápadne ponúkla, prípadne sme sa hrali v posteli, vo vani...bolo to hrozné obdobie, lebo som sa bála chodiť kamkolvek...ak sme boli preč obyčajne som s ním musela tancovať s holým prsníkom vo wc kabínke :twisted: nejaký týždeň dva to bolo také najhoršie, potom lepšie a úplne to prešlo skoro po 2 mesiacoch.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Júl 2011, 18:23

Hysterka, pod štrajkom v dojčení rozumieme situáciu, že dieťa začína buď úplne alebo čiastočne odmietať prsník a nie je to prirodzené odstavenie (ku ktorému dochádza najskôr po 2,5 roku).
Príčina štrajku najčastejšie spočíva v oslabení vzťahovej väzby medzi matkou a dieťaťom, takže jednou z možností prevencie je podporovať intenzívne naviazanie matky s dieťaťom dojčením na požiadanie (aby tak dojčenie napĺňalo aj iné funkcie než výživovú), častým nosením, spoločným spaním atď, všetkým, čo podporuje telesný kontakt. Aj samotné problémy s dojčením môžu byť príčinou štrajku, ak dieťa nezískava na prsníku dostatok mlieka rýchlym tokom, môže začať prsník odmietať, najmä ak do tohto začneme občas používať fľašu. Vôbec najčastejšou príčinou štrajku býva používanie cumlíka, aj občasné, či zriedkavé.
Z toho je zrejmé, že príkrmy toto nijako neriešia. Dokonca jednou z častých príčin výskytu štrajku býva zavádzanie príkrmov tak, ako to na Slovensku bežne býva zvykom - formou nahrádzania dojčení tuhou stravou a ponúkaním veľkého množstva jedla na úkor dojčenia.
Aj preto najčastejšie štrajk mávajú bábätká v troch obdobiach (hoci štrajk sa môže vyskytnúť aj inokedy) hneď po pôrode - následkom nesprávneho začiatku dojčenia dieťa nevníma prsník ako prostriedok na dojčenie, potom býva typicky štrajk okolo 3.-4. mesiaca a ďalšie typické obdobie je okolo 9. mesiaca. Štrajk by nemal byť súčasťou normálneho dojčenia, to, že ho okolo seba vidíme pomerne často, je dôsledok kultu fľaše a umelej výživy v našej spoločnosti. Cesta späť však existuje, popisuje ju detailne protokol v predchádzajúcom mojom komentári.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 27 Júl 2011, 18:44

tak ziadna nadej - u nas to proste nikdy neskonci
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Júl 2011, 21:16

Hysterka, ale z ostatných diskusií sa zdalo, že to je u Vás s dojčením nahnuté už od začiatku a pozri, kam ste sa dostali - Tomáško má cez 3 mesiace! A každý deň sa počíta! Je jasné, že to mohlo byť lepšie, ale každá kvapka materského mlieka a každá chvíľa, ktorú strávi na prsníku, je cenná, oceňujem, že to nevzdávaš a bojuješ ďalej!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Júl 2011, 09:44

Klemka,teoria je jedna vec a prakticky to zvladnut stoji kopec usilia...mne to za to stoji,lebo MM je prmd mna prvorade davat malej.,napr.ta nasa nikdy nemala flasu ani cumlik,spavame spolu a 90%casu ju mam nalepenu na sebe a aj tak saskuje,lebo nenazvala by som to strajkom...ale to je asi o povahe,takze len pevne verim,ze ten pravy strajk nezazijeme...dakujdem za odpovede aj link...okolo dojcenia je cela veda,to by ma ani nenapadlo...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod katka » 28 Júl 2011, 10:36

..okolo tretieho mesiaca sa dietatku otvara svet, zacina ho intenzivnejsie vnimat, taktiez zacina vnimat samo seba, objavuje svoje rucicky, nozicky, zacinaju sa mu pacit hracky atd.- jednoducho idete do dalsieho levelu, co sa tyka vyvinu dietatka.
S tym suvisi aj zmenene spravanie na prsniku- uz to nebude ten pasivne leziaci novorodenec, ktore stred vesmiru je prsnik. ten pride na rad az ked sa babetko pokuka co zaujimave je okolo :), alebo ked sa ohlasi hlad ci unava. Ak sa babetko vrti pri papani, nemusi ist hned o strajk, mozno je unavene, nervozne ze nevie zaspat,alebo este nie je hladne, alebo..dosadte si cokolvek ine co sa hodi prave na vas...treba byt trpezlivy a prsnik nevnucovat.
Dalsia vec: ak sme starsie dietatko krmili z flase, mame v hlave schemu: nakrmim dieta- dieta vypije obsah flase je spokojne a zaspi
- ak sa prebudi a place, tisim ho inak ako krmenim, lebo viem ze je najedene dobre a dalsie dve, tri hodiny neriesim krmenie!
Ale pri dojceni to takto nefunguje, hlavne nie pri detoch do troch mesiacov. Kedze neviem kolko dieta vypilo, chyba tu ta istota ze je dobre napapane, co nas znervoznuje. Kedze pre dojcene dieta je pobyt na prsniku aj relaxom, miestom bezpecia, upokojenia, utisenia bolesti, zdrojom radosti a spokojnosti- dietatko sa ho dozaduje aj mimo krmenia, znepokojuje nas to a obera o cas. Kedze pri dojceni si zvycajne dieta vypije menej ako dieta nekojene, treba ho prikladat castejsie- zas dalsia zmena pre nas. Kojene babetko nespi tak hlboko, lahko sa budi a pyta si prsnik, aby mohlo znovu dudkat a zaspat- na to nie sme zvyknute a mame pocit, ze mlieka je malo, atd atd....dali by sa pisat litanie o tychto rozdieloch medzi kojenim a nekojenim.
Maminky, ktore starsie deticky nekojili, ale krmili z flase si na tieto rozdiely potrebuju zvyknut. Poviete si, toto nie je normalne nemozem tu byt stale s vytasenym prsnikom dietatu k dispozicii. Ale prave toto je normalne a prirodzene, priroda to tak zariadila.Sama to vidim teraz u nas doma ked mame fenku so steniatkami. Behaju za mamou a cucnu si kedy chcu, piju kolko chcu a bezia sa dalej hrat- ziaden stabilny rezim tu neexistuje.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 28 Júl 2011, 17:19

katka, to akoby si pisala o mne :)
dceru som nekojila a pre mna je kojenie proste stres - hlavne, ked maly nespi cez den viac ako 20-30 min. Ono sa lahko machruje, ked kojene dieta spi 2-3hod - tak nie je dovod bat sa ci mam alebo nemam dost mlieka - ci je alebo nie je hladne.
kojenie je proste narocne - fyzicky i psychicky - aspon pre mna.
Ale prosim, tie zvieracie metarofy - brrr... predpokladam, ze vasa fenka sa nestara o domacnost, nevari, neperie, neriesi x-inych pre nas zivot potrebnych veci...

klemka, ja len chcem dufat, ze ked zacneme s prikrmami, tak uz nebude vylucne odkazany na mm, a ja budem pokojnejsia, ze nehladuje.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Júl 2011, 21:45

hysterka-mne teraz už malý Tomáško cez den spí výlučne na prsníku, na rukách. iba doobedný spánok má v autosedačke cestou za mnou, pretože nie som pri ňom, to je max 45min. večer zaspáva až o 22.00, spí do 7.30 medzitým kojím ešte min.2x a to "dosýta". keby som nekojila, verím tomu že mám problém s uspávaním a celkovo s jeho spaním... mlieka mám dosť, sme už aj na príkrmoch a spánok to nijako neovplyvnilo (na moje mierne sklamanie). nie je stopercentné pravidlo, že kojené deti nespia a nekojené spia. proste deti sú rôzne. poznám dosť nekojených, čo spia veľmi zle..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Júl 2011, 23:24

Katka,dakujem za vysvetlenie,uplne uzasne si to napisala...je to u mna presne ako pises.,tomaskovi som 7mes mliecko odstriekavala a davala pit z flase,mal cumel a papal kazde 3hod,spal od 3mes celu noc a ja to asi porovnavam,tak preto sa mi cele dojcenie zda narocne...
Shira,a kedy si zacala pracovat?a ako malemu davaju papat?aky ma den ked niesi s nim?
Ja chcem od pol roka ist na 4hodky a to neviem ako riesit papanie,porad pls
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Júl 2011, 07:39

zvieracie metafory sú náhodou veľmi poučné, na pochopenie. príroda je múdra. mláďatá (šteňatá, bábätká) majú v sebe prírodný zákon, inštinkt. nič viac. neriešia naše "malichernosti" ako upratovanie, pranie, žehlenie, domácnosť. to my sa im snažíme vnútiť to naše, to nevyhnutné. nejaký režim, poriadok, aby sme stíhali čo musíme. lenže potom sa nečudujme, že to nefunguje podľa našich predstáv ;)
Bibiq začala som ked mal malý 4,5mesiaca a mala som z toho riadny stres. ale nebol dôvod. s malým je manžel. ráno sa snažím, aby som ho výdatne nakojila, tak aby posledné kojenie bolo medzi 7-7.30. tie kojenia predtým neriešim, tie sú hocijako, podľa potreby. ale nech si ešte po tej 7 ešte aspon cucne "do zásoby" :D potom spinká dalej ešte pol hod. ja sa vyparím... ked sme nemali príkrmy, manžel s ním prišiel za mnou o 10.00 do práce, nakojila som, na začiatku to bolo také doťahovanie ale zvykol si rýchlo, prečo prišiel :D doobedie trávi s mužom väčšinou v dobrej nálade, on je ráno vyspatý a najedený tak je vždy strašne zlatý. po nakojení išli na prechádzku a spal. po prechádzke prišli zase za mnou, o 12.00končím ale niekedy ked bolo treba som nakojila aj o 11.30 a niekedy až po skončení. v zásade vždy pred cestou domou. potom ho jeden z nás vezie domov a ten druhý ešte povybavuje rýchlo, čo treba. teraz máme o 10.00príkrm, po ňom malý v aute zaspí takže sa to celé posúva a kojím až po spaní okolo 11.00 alebo aj neskôr. malý je v pohode ked nie som doma. cez víkendy kojím aj doobeda, niekedy aj 3 x ale ked je iba s mužom, ani si nespomenie. ked nemáš možnosť kojenia v práci, neviem poradiť, ale možno na príkrmoch vydrží. ja som začala skoro a mliečko v inej forme ako prsník sme skúšali raz, ale to bola bieda. skúsili sme z pohárika, ale to len navylieval a ja neznášam odsávanie (som sa naodsávala na začiatku dosť). manžel stihol skôr doviezť malého ako sa ondiť s pohárikom. poobede si to vynahradí, to spí na mne na prsníku kolko chce. nemám zatiaľ dalšie deti takže dá sa. domáce práce robím, len ked je hore a chvíľu sa prehrá, alebo mi muž pomôže, postráži ho. alebo ho poprosím aby niečo porobil :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Júl 2011, 07:46

aha ešte som chcela že teraz máme 2 príkrmy, desiatu a olovrant. obed som nedala, lebo vtedy sa presúvame, ale niekedy v polovici augusta by sme mali začať aj obed, takže budú 2 možnosti. buď zostanú doma a ja do 13.00 prídem, alebo po obede prídu zase za mnou, a ja budem mocť dlhšie pracovať, aj do 14.00. uvidíme.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 29 Júl 2011, 19:59

Dakujem Shira za odpoved,ja planujem ist pracovat len na 3hod do dna a nastastie mam moznost si klientky naplanova a s prikrmom od 6.mes to urcite mala zmakne,len som zvedava ako to prezije manzel,lebo chlapi su vseobecne menej sebavedomi,co sa tyka babatiek...ja sa uz tesim na zmenu a hadam aj budeme fungovat bez stresu,sak sa uvidi,este to je daleko.,precitala som si tvoju temu o prac.dojc.mamickach,tak si mi inspiraciou aj ked ja modelujem nechty a ty zubky:-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Júl 2011, 23:29

pripájam sa... aj mne malý cez deň spí iba na rukách alebo v šatke alebo v Ergu. Keď ho chcem položiť.. tak oči ako sova... alebo vydrží max. pol hodku pri všetkom mojom snažení. Už sa nad tým ani nepozastavujem (lebo ma to stojí zbytočne veľa energie a zbytočne sa nerváčiť sa každú chvíľu???) Posledný mesiac ... čo dokonca vyše... si už ani nepamätám, že by sme mali jedno kľudné kojenie. Malý sa hádže, odtláča ma, nerváči sa, nacucne sa - odcucne, nacucne- odcucne, nacucne - odcucne... a toto dookola... to je jeho špecialitka.. chce ciciku... potom nechce... najnovšie keď ho uspávam tak ho dám na cicik a ešte ho musím aj na lopte natriasať... proste ho rozptýliť. Prosto už to ani neriešim... beriem to tak.. ako napísala Katka.. vyšší level... som zvedavá na tú výhru heh :-D. Toto isté má aj kamoška s malou... aj druhá kamoška.. takže viem, že je to normálka.. a zistila som, že keď to beriem v pohode.. hneď je deň krajší a jednoduchší... bez stresov a zbytočného znásilňovania.. :-))) a vôbec sa to nepíše ľahko... len s to treba brať tak ako to je.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 30 Júl 2011, 07:08

katka:
tak teda cakajme cely den, kedy nam niekto nasype do misky zradlo a pripadne olizujme detom zadky - lebo aj to zvieratka robia.
u mna proste prirodne porovnania nezaberaju - raz sme ludia, tak musime riesit veci, ktore k tomu nalezia - aj babatka su ludske mladata a nie zvieracie ;)

shira:
dcera bola od 1 mes na Um - noc prvykrat prespala, ked mala vyse dvoch rokov a cez den spavala minimum.
kamosky, co kojili, mali deti, co spavali od 3mes celu noc a cez den aj po 3 hod - tak som si myslela, ze to bude kojenim - ale zrejme to bude tym, ze mam nespave deti :roll:

gabika: ten level je uz aj u nas - kojenia pri skakani na lopte - nestresujem, len mi to nepride normalne.
momentalne som v takom rozpolozeni, ze si vravim, ze do pol roka a dost...
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Júl 2011, 09:05

hysterka nám sa kojenie práve okolo 5.mes. velmi popravilo a teraz je to doslava lahoda, malý sa nacucne kedy potrebuje, ak je oddýchnutý tak za 5 min. je napitý aj sa pustí a ide skúmať svet, a ked je unavený tak do 5 min. spí. no len ho nesmiem položiť ale to som už tak nachystaná, po ruke počítač, knižka, ovládač na tv prípadne jedlo, pitie. položiť ho môžem až po 21.30 na nočný spánok, to je tuhý do 2.00 a dnes bol druhý krát až do 6. a potom o 8. dobre sme sa vyspali.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Júl 2011, 09:56

hold...mame narocne deti.,my to mame tiez tak ako shira pise...ale v noci je to kedy ako...ale povacsine sa budi o 01.00,04.00,07.00 takze pohoda...
Vsimla som si,ze strakuje pri prsniku len kf je moc unavena alebo sa nahlce a treba jej grgnut,pripadne sa potrebuje vyprdkat...
Hysterka,aj ja som si vravela,ze kojim do pol roka a dost,ale teraz vidim aka je to pohoda hlavne v noci,nemusim vstavat ani zarabat mlieko...pri malom som musela ohrievat odstriekane mm a potom este odsavat a to bola 7mes.otrocina,takze kojim do kedy bude mliecka a bud
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod katka » 30 Júl 2011, 11:07

hysterka- sme cicavce tak nase "mladatka" cicaju. Alebo ich mame hned od narodenia posadit k stolu a dat do ruky pribor? A ak sa pokladame sa inteligentejsie tvory nez zvierata (o com po kuknuti sprav v TV dost pochybujem niekedy), tak si urcite dokazeme poradit s kojencom , dalsimi detmi, domacnostou...atd.atd.
A dalsia vec, ktora sa ma trosku dotkla: nemam dojem ze by tu niektora mamicka "machrovala" ako hovoris. Kazda mame svoje problemy, niekto s tym ze mu deti malo spia, niekto s tym, ze sa musi skoro vratit do prace, niekto ma chore dieta, niekto je na dieta sam bez manzela, atd atd...snazime sa navzajom si poradit a povzbudit sa, nic viac.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod hysterka » 30 Júl 2011, 12:28

katka:
sorry, nechcela som sa ta dotknut, ani som nemyslela, ze tu machrujes - myslela som to vseobecne, je jednoduche nestresovat s kojenim, pri pokojnom dobre spiacom dietati. Nemyslela som konkretne teba, co ja viem, ake ty mas deti ;)

s tymi zvieratami sa asi nedohodneme ;)
ale mas pravdu, mame deti, sme mamy - musime to nejak zvladat.
ja si vzdy hovorim, ze za rok to uz bude lepsie... tak dufam,ze ozaj bude.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod katka » 30 Júl 2011, 14:46

hysterka- super, tusim prvy prispevok od teba, ktory sa nekonci zufalstvom ale optimisticky! :D
A kedze chcem, aby ti to vydrzalo co najdlhsie nebudem pisat o tom, ako u nas (sme cca o rok starsi od vas) vyzeraju noci... Ale cez den sa to da vydrzat v pohode, no a ty mas vyhodu relativne maleho vekoveho rozdielu medzi detickami, takze uvidis, ani sa nenazdas a budes si moct vylozit nohy a v pokoji vypit kafco, kym deti sa budu spolu spokojne hrat 8-)
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 31 Júl 2011, 13:48

...dnes som si vsimla,ze ked malu dojcim po leziacky,tak jej cez nostek vytekaju kvapky mlieka,nieje to nebezpecne?cim to je?poradite mi?
Dakujem
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Júl 2011, 14:55

Bibiq, samotné prepláchnutie nosa alebo aj uší (niektorým deťom aj cez uši vyšplechne) materským mliekom je zásadne odlišná situácia, než keď sa to stane pri umelom mlieku. Materské mlieko je živá tekutina, plná protilátok, nie je to už presterlizované mlieko. V tomto zmysle samotný fakt, že sa občas dieťaťu dostane do nosa či uší, neznamená žiadne zdravotné ohrozenie. Skôr to tam prepláchne, ako fyziologickým roztokom :lol:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod katka » 31 Júl 2011, 15:07

..pravdepodobne si odgrgla a vascia vzduchova bublinka je vytlacila mliecko do nosteka. Vnutorna vzdialenost medzi hrdielkom, pusou,nostekom a uskami je u babetiek velmi mala a mliecko sa tam lahko dostane, najme ked dietatko lezi. Ak by si sa tomu chcela vyhnut, podloz jej niecim hrudnik a hlavicku, nech je pri papani a spinkani vyssie a davaj ju castejsie odgrnut.
Ja som to robila aj koli tomu, aby babetko mliecko, ktore sa dostalo do nosteka naspat nevdychlo, co by mohlo byt nebezpecne..
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron