plne dojcenie a menstruacia

O dojčení malých bábätiek

plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod emuska » 12 Júl 2011, 11:09

Ahoj,
mam 2 mesacne babatko, plne dojcene a prisla prva menstruacia. Je to problem? nemoze sa tvorba mliecka znizit? Pripadne co robit viac na podporu laktacie? Pijem pravidelne caj na podporu dojcenia. Od zaciatku laktacie mam pocit, ze mam menej mliecka ako pri prvom babatku pred 6 rokmi /vtedy prva menst. po 9 mesiacich/, ale dietatko prosperuje. Dnes ma 2 mesiac a 5500g /porodna vaha 3700g/.
Strachujem sa bezdovodne?
emuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Júl 2011, 11:01

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2011, 12:45

Ahoj, nie je vylucene, ze pocas dojcenia moze prist mentruacia aj takto skoro...je to len znamkou toho, ze dojcenie nebolo zrejme ekologicke, cize asi si pouzivala cumlik, cize vtedy ked mohlo mat babo prsnik, malo cumel....k ekologickemu dojceniu taktiez patri spolocne spanie, takto sa babo dokaze bez problemov dojcit aj v noci....lebo ked citi pri sebe maminku, budi sa na dojcenie...a z toho vyplyva aj dojcenie na poziadanie pocas dna...dalej ziadne flase......
to mozu byt dovody, preco si uz dostala menstruaciu, neviem, ako si dojcila pri prvom...

ja osobne obdivujem mamicky, co ju dostanu napr po 2 rokoch...
ja sama som tiez dostala prvu menstruaciu velmi skoro...lenze po porode som vobec netusila, ze sa tomu da predist a ze existuje nieco ako ekologicke dojcenie...my sme mali cumel do pol roka :-( ....pri druhom uz budem vediet, co robit....

pocas menstruacie. ale aj pocas ovulacie moze dojst ku znizeniu tvorby vplyvom hormonov....vtedy sa netreba splasit, staci len dojcit na poziadanie, pocas jedneho dojcenia vystriedat niekolko krat strany, dbat na stlacanie prsnika..a tvorba sa znova vyrovna dopytu babatka....

a si si ista, ze dojcis spravnbe? ze je babo dobre prisate, a ze vies rozoznat kedy pije?? lebo to su prve najdôlezitejsie veci.

a aky caj pijes?? myslim, ze nie je dobre pit nejake caje dlhu dobu....ak nepijes konretne bylinky senovku grecku a benedikta lekarskeho, tak ine caju maju skor efekt len psychicky, ze veris, ze pitim caju sa ti tvori mlieko, ale fyziologicky len minimalny, skoro ziadny....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Júl 2011, 12:54

emuska ja som dostala menstruaciu po 4 mesiacoch. Ale to bolo preto, lebo sme uz nemali nocne dojcenie.
Vzdy ked dostanem menstruaciu, tak malej mliecko nechuti. Dojci sa, ale nie tak casto. Jednoducho nechce...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2011, 12:56

Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 12 Júl 2011, 14:42

Ja este dodam, ze pri dojceni sa moze menstruacia objavit a potom zase odist. Zavisi to od intenzity dojcenia.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2011, 17:43

ja som z toh nestastna, chapem, preco mi tak skoro dosla po porode, lebo som nesplnala vsetky podmienky ani zdaleka...ale teraz i ked tak uz dojcim, menstruaciu mam stale....myslela som, ze po potrate to bude ako po porode...ale menstruacia sa i tak dostavila...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod emuska » 12 Júl 2011, 21:07

dakujem vam za info.
Ja plne dojcim od cca 3. dna od narodenia.NIe sice ekologicky ako spomina Norika - mame sem tam cumlik a malinka spava vacsinou v postielke...Ale flasku este nepozna. Dojcime kazde 3 hodiny, pripadne na poziadannie..teraz ked su tieto tepla som jej davala aj castejsie...vyslovene bola smadna a vodicku ani cajik jej nepodavam, vylucne len materkse mliecko.Takze fakt neviem preco sa mi to presne po 2 mesiacoch objavilo.Mam tie pocity len 2. den, ale zatial len akoby spinim. Mohlo by to pripadne suvysiet s tym, ze som musela mat po porode kyretaz?
Caj pijem Teekane, mala by som siahnut po konkretnych bylinkach? Pijem aj sirup na podporu laktacie z bio predajne. Velmi rada by som dojcila co najdlhsie. A to sme dnes boli v poradni a mame nabeh na intoleranciu laktozy.Malinka mava zelenkavu stolicu. Tak ja mam predpisanu dietu a cakame, ci sa jej obsah plienky napravi. Mala nemava bolesti bruska, ale predsa to sfarbenie zrejme nie je v poriadku.
emuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Júl 2011, 11:01

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 12 Júl 2011, 21:55

emuska, pokial pouzivate cumlik, tvorba mliecka sa Ti bude postupne znizovat. Tu je vysvetlene, preco nie je dobre pouzivat cumlik http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/2 ... na-cumlik/
Dojcit kazde 3 hodiny taketo male babatko v takychto horucavach je naozaj malo. Pokial chces dojcit dlhodobo, co je uzasne rozhodnutie, bolo by dobre, keby si svojej dcerke aktivne ponukala prsnik, uplne prestala pouzivat cumlik, zacala s nou spolocne spavat a nosit ju v satke alebo ergonomickom nosici. Odporucam Ti precitat si tento clanok o dojceni http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/2 ... vne-kojit/

Zelena stolica babatka je v poriadku, znamena akurat, ze babatku mliecko rychlo preslo traviacim systemom. Takze si nemusis robit starosti :) Tu Ti davam link na clanok o stolici babatka http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/1 ... o-babatka/
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Júl 2011, 22:04

emuska ja som po šestonedelí mala pauzu len mesiac a potom som dostala menzes. nikdy cumlík, dojčenie na požiadanie, žiadne dokrmovanie, mliečka dostatok, malý mohol cuckať aj dve hodiny vkuse... v noci som dojčila často, mali sme len 3 prespaté noci a všetky tri po sebe(od 22. do 6.) mliečka neubudlo ani sa nezmenila chuť, skor to boli iba obavy a možno psychický blok, že určite bude menej mliečka a potom bolo. ked sme začali s príkrmami odpadli všetky psichycké bloky (dieťa akoby bolo menej závislé na množstve mlieka- už som sa prestala báť ;) )začala som chodiť do roboty, malý si vynahrádza poobede dojčenie, je ako prísavka a čuduj sa svete, menzes po 40 dňoch a mlieka plnoooo :D takže sa neboj a kludne dojči častejšie ako 3 hod, ponúkaj aj ked bábo nepýta, teraz je teplo nech si cucne, aj produkcii mliečka to pomôže a ak možeš nechaj ho aj naprázno podudkať :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Júl 2011, 22:09

aha ešte čo sa týka stolice, to podla mna netreba riešiť nijako, skor poriešiť dojčenie aby vypilo bábatko prsníky do dna- tj. správne prisatie, stláčanie prsníka, efektívne pitie...ale to už dali baby link... po 3 mesiacoch sa zmení frekvencia stolice, aj farba, všetko...to nič, samo sa toto porieši ;) my sme to tiež mali ale to je neškodné.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod emuska » 12 Júl 2011, 22:30

dakujem za linky!
Svoje prve detatko som dojcila 19 mesiacov aj s cumlikom a vobec nebol problem...a menstruacia prisla po 9 mesiacoch....ked bolo treba spaval aj so mnou....co mi nebude vadit ani teraz, ale teraz si malinka spokojne spinka aj sama v postielke /zatial/.vzdy ked prejavi, ze chce mliecko, dam jej...a pisala som, ze v tychto teplach aj castejsie ako 3 hodiny....ale v noci ju kvoli kojeniu nebudim.....vacsinou sa budi na kojenie kazde 3 hodiny...cumlik ale nie vzdy chce, vzdy skusam, ci ide o hlad, alebo iny nepokoj. Nebranim sa prikladaj ju podl potreby. Malinka si dost aj vyzaduje pozornost, naruc a nic jej neodopieram.
Takze ta menstruacia neznamena, zeby sa malo mliecko stracat, ani jeho kvalita? Zrejme nebude ani pravidelna.
emuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Júl 2011, 11:01

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2011, 22:35

mlieko sa neda stratit kvoli menstruacii....jeho tvorba moze poklesnut, ale nie natolko, zeby sa uz nikdy nemalo tvorit, kedze dieta sa moze dojcit aj pocas menstruacie

no okrem menstruacie moze vplyvat na znizenie tvorby vsetko to ostatne....moze sa zdat, ze nepouzivanie cumla, spolocne nocne spanie, alebo nosenie je namahave, a "vymyslene" na to, aby mamicke pritazilo, ale ono je to prave na to, aby mamicke pomohlo....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Júl 2011, 09:50

emuska, nechcem sa Ta dotknut, ale to, ze sa Ti dietatko odstavilo v 19 mesiacoch je jasny negativny ucinok cumlika. Deti sa prirodzene odstavuju najskor v 2,5 roku. Pokial sa tak udeje skor, je to predcasne odstavenie. Tu je clanok o tom, co babatku dat miesto cumlika http://www.mamila.sk/domain/flox/files/ ... ky-jun.pdf
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod emuska » 13 Júl 2011, 10:20

etnicka... .mne sa prve babatko neodstavilo v 19tich mesiacoch same! Ja som ho odstavila kvoli tomu, ze ma postipal kliest a 2 tyzdne som brala silnu davku ATB! Cize odstaveny bol kvoli tomu a potom sme sa uz nesnazili dojcit a v 19mesiacoch som to az tak tragicky nevnimala...teraz to riesim, kedze malinka ma akurat 2 mesiace...a som naopak rada, ze reagujete a rada si precitam prispevky, ved preto som sem napisala ;) takze dakujem
emuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Júl 2011, 11:01

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod emuska » 13 Júl 2011, 10:25

Norika,
chcem sa opytat na tie bylinky..treba ich pit sucasne alebo staci jedna z nich?
Inak dnesnu noc mi malinka prespala 7 hodin...myyslite, ze ju mam v spanku prikladat? JA teraz vlastne riesim negativny dopad menstr. na dojcenie a aby saprodukcia mliecka neznizovala....takze tu menstr. nemam vobec riesit?? prisla a hotovo? alebo moze byt, ze bude teraz nepravidelna, pripadne este vymizne? Ako je to vlastne s ovulaciu teraz?
emuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Júl 2011, 11:01

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod lucinka » 13 Júl 2011, 10:30

aj mna by zaujimala ovulacia, maly ma cochvila 10mes a ja by som koncom roka chcela znoivu otehotniet a menzes stale nemam. My sa ale dojcime ekologicky, spi s nami, cumel nemal nikdy a dojci sa casto cez den i v noci, da sa tak otehotniet? :)
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: :)))

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Júl 2011, 13:03

emuska, tie bylinky su az niekde na piatej priecke v zozname veci, ako zlepsit tvorbu mlieka.... su mamicky, ktore sa bohuzial dali na UM, a ich tvorba klesla natolko, ze potrebuju jej tvorbu zvysit aj pomocou byliniek.... prvorada je dobra poloha, dobre prisatie, a ci dieta vydatne pije a samozrejme dojcenie na poziadanie, ale to neznamena sledovat cas kazde tri hodiny, ale napr aj kazdych 20 minut, kazdu hodinu....proste ponuknut, vystriedat strany, ak uz vypilo z jednej strany vsetko....treba postupovat tak, ako sa postupuje pri laktacnej krize, ved ono je vlastne kriza....menstruacia predsa trva len par dni, cize aj tvorba sa musi obnovit....

mozu sa pit aj sucasne, aj samostatne, ale co viem, tak nechutia moc :D a hlavne, nepouzivaju sa dlhodobo...pouzivaju sa iba v pripade ,, ak treba zvysit tvornu mlieka...
na dojcenie netreba pit pravidelne nejake caje, co udajne vplyvaju na tvorbu mlieka....uplne staaci, ak mamicka dodrziava pitny rezim, 2_3l denne, neznamena, ze ak vypije 4l bude mat viac mlieka...

neviem,ako to je s ovulaciou pocas dojcenia, zeny mozu mat anovulacne cykly, menstruuju, ale bez ovulacie...zalezi to vsetko od dojcenia samotnej zeny....ak uz zena dostala menstruaciu, tak moze ocakavat,ze bude mat dlhe cykly, aj 40 dnove, ze jej vynechaju cykly, ale takisto moze otehotniet! s 1. menstruaciou uz treba ratat aj s tymto rizikom...samozrejme, aj tej prvej menstruacii mohla predchadzat ovulacia.....ako najlepsie zistit, kedy prebehla ovulacia je naucit sa sledovat svoj cyklus pomocou symptotermalnej metody, to je meranie bazalnej teploty, sledovanie hlienu krcka maternice a sledovanie samotneho krcka.....to je najlepsia pomoc pri predchadzani pocatia a pri planovani pocatia...

lucinke sa ocividne podarilo to, co mne nie, vdakda ekologickemu dojceniu jej priroda zariadila neplodnost...mnoho zien v jej pripade skoncuje s dojcenim, ale to nie je riesenie...ak zena dojci svoje dieta a nemoze byt tehotna , je to tak preto, lebo priroda tymto "zabezpecuje" starostlivost o toto dieta...obdobie dojcenia vytvara akusi prirodzenu vekovu hranicu medzi detmi....starsie dietatko si tak par rokov "vychutna" mamicku len pre seba....pretoze nove tehotenstvo prinasa so sebou riziko, ze sa starsie dieta samo odstavi, pretoze pocas tehotenstva dochadza k znizeniu tvorbe, az natolko ze dojcenie je nedostacujuce z pohladu vyzivy....su deti, ktore sa dojcia pocas celeho tehotentva, ale su deti, ktore sa odstavia, lebo im zacne prekazat velmi pomaly tok mlieka, a jeho zmena na kolostrum... samozrejme, ak su tieto deti mladsie ako 2 a pol roka, moze toto odstavenie znamenat pre ne traumaticky zazitok....pretoze neboli na toto pripravene, doteraz sa dojcili bez problemov, a zrazu je mliecko ine....samozrejme, po porode sa mozu dojcit s novym surodencom tandemovo :) ...tak ja len tak som chcela vysvetlti, ze je prirodou dane, aby bola nejaka hranica medzi detmi....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Júl 2011, 13:05

takze este raz napisem, lucinke, ze ak chce vediet, ci ma sancu otehotniet, je dobre zacat so symptotermanlou metodou , vdaka ktorej spolahlivo zisti, ci a kedy ma ovulaciu....

viac o tomto najdete na lpp.sk .... ja som si kupila knizku, kde je vsetko krasne vysvetlene :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Júl 2011, 21:32

Norika, teraz sa spytam mozno hlupo, mozem mat ovulaciu, ked nemam menstruaciu?

emuska, tak to som pred tym zle pochopila, prepac. Podla mna menstruaciu vobec riesit nemusis. Ak mas pocit, ze potrebujes zvysit prisun mliecka Tvojej dcerke, v tomto clanku sa mozes docitat, ako na to http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... -laktaciu/
Uzivanie antibiotik inak nie je dovodom na odstavenie dietatka. Dojcit sa moze zaroven s uzivanim vacsiny liekov. Viac sa docitas tu https://sites.google.com/site/blogodojc ... ecba-matky
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod emuska » 13 Júl 2011, 21:38

Dakujem Norika za super dlhu odpoved.
Ja som si myslela, ze nase dojcenie je ok, snazim sa vsetko robit ako pri prvom dietatku, pripadne vychytat niktore chyby..ale vtedy sa nam vodilo velmi dobre /pred 7 rokmi/..o ekologickom dojceni som ale pocula od vas tu prvy krat...ale nejak specialne som sa tym nezaoberala..Teraz uz viem, ze ten cumlikje tzv. neekologicky...malinka sice spinka v postielke....ale aj starsi syncek nakoniec skoncil v mojej posteli, lebo tak nam bolo dobre..takze ak uvidim, ze malej je tak dobre, ja nebudem proti....V porodnici nam povedali, ze malinka papka ukazkovo, aj ked z prveho dietatka som vedela ake ma byt kojenie...Zvlastne je ze starsi syncek vobec nepotreboval odgrgnut, no malinka potrebuje...kojim rovnako - v sede, oprety chrbat a vylozene nohy. Zacala som sa vlastne zaoberat tym, ci je vsetko v poriadku s kojenim az teraz, ked necakane skoro prisla prva menstr. Malinka je vacsinou pokojna, pekne pribera, je spokojna, usmievava. KOjim vlastne vzdy ked vidim, ze ma zaujem...akurat v noci mi zacala dlhsie spavat...mam ju podlavas budit na kojenie??? pretoze to moze byt hlavna pricna skorej menstr., ze posledny tyzden sa budila v noci na kojenie len 1x.
emuska
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12 Júl 2011, 11:01

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Júl 2011, 21:51

emuska, na kojenie babatko budit netreba, je to skor kontraproduktivne, lebo babatko je mrzute a nebude sa chciet prisat. Ak budete spat spolu v posteli, idealne koza na kozu, bude sa Ti dcerka sama prisavat v spanku, lebo Ta bude citit :). Samozrejme za predpokladu, ze nebude mat cumlik. Jeden z vedlajsich ucinkov cumlika je, ze umelo predlzuje intervaly medzi krmenim a tym z dlhodobeho hladiska znizuje tvorbu mliecka. Tu je clanok o spinkani a dojceni v noci aj o tom, preco cumlik aj tu skodi http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-d ... -celu-noc/

Este k tomu grganiu - v skratke, ak je babatko spravne asymetricky prisate, nenahlta sa vzduchu, a tak potom ani nemusi grgat. Tu je o tom clanok http://dojcenie.wordpress.com/2010/06/2 ... eni-grgat/
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Júl 2011, 22:01

no to budenie moze byt sposobene presne tym, ze nespava pri tebe...maminka je daleko od baba, a to potom nevie, ze sa ma budit...preto deti,co su na UM zacinaju od druheho mesiaca prespavat aj cele noci, a mamicky sa z toho naramne tesia...ale netusia vtedy, ze im zacina hrozit hlavne riziko nahleho umrtia SIDS...take male deti, neviem ci to je do pol roka, sa proste musia budit na krmenie v noci, pretoze hrozi, ze upadnu do hlbokeho spanku a ak nemaju blizko pri sebe mamu, ktora by ich aj v spanku "drgla", nemusia sa viac nadychnut, ak prestali dychat....takze aj preto je spolocne spanie take dolezite....my sme cca od druheho mesiaca sa naucili dojcit po leziacky, najprv mi to prislo strasne tazke, ale jak som to skusila 2 3 krat, sme sa uz nedojcili inak...a ulahcuje to nocne dojcenie, lebo mamicka nemusi vstavat, vyberat babo z postielky, sediet....staci,ked sa len pritiahne ku babatku a dojci ho...

a etnicka, neviem,preco sa pytas, ci preto ze som nieco zle napisala, alebo sa len pytas....

menstruacia ako vieme znamena to, ze sa neoplodnene vajicko dostava von z tela aj zo stielkou maternice....ale existuje aj menstruacia, ktorej nepredchadzala ovulacia, ale to sa priznam netusim, neviem preco existuju anovulacne cykly...

no ak zena dojci, a este nemala prvu menstruaciu, tak tu prvu menstruaciu moze mat bud po ovulacii, alebo aj bez nej....
takze vtedy mozes mat ovulaciu (za ktorou nasleduje menstruacia), o ktorej netusis, a "dozvies" sa, az ked dojde menstruacia....ci sa mylim??

ale neviem, ci pri normalnom cykle, kedy prebehne ovulacia sa moze stat, ze sa neoplodnene vajicko nedostane vdaka menstruacii von... iba ak by to znamenalo tehotenstvo, nie? :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Júl 2011, 22:04

a dodam, ako pisala etnicka, deti nemaju budit maminky, ale deti sa maju vediet zobudit same...aj napriklad pocas dna, ak mas pocit, ze uz naozaj dlho spi, napr 4 hodiny, tak ju vyzlec, a daj na seba , v kontakte koza na kozu, nechaj ju dospat a sama sa zobudi...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 15 Júl 2011, 09:38

Norika, pytala som sa preto, lebo som to chcela vediet :) Uz som bola z toho taka zmatena, ze mi nebolo jasne, ci teda mozem otehotniek, ked nemam menstruaciu. Takze mozem, ze? :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Júl 2011, 10:34

Etnicka, mozes otehotniet, ak ti prisla prva ovulacia a hned vtedy sa zadari...to znamena, ze prva menstruacia nepride a uz si tehotna...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron