plne dojcenie a menstruacia

O dojčení malých bábätiek

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Júl 2011, 11:13

tamoulik to pekne jednoducho napisala :D ---ja mam "dar" zlozito rozpisovat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 17 Júl 2011, 15:44

tamoulik dakujem :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Aug 2011, 19:33

Možem sa opýtať na Vaše skúsenosti ohľadom menštruácie pri dojčení? Zauímalo by ma, či ste spozorovali nejaký rozdiel medzi menzeso pred tehotenstvom a pri menzese, ktorý prišiel pri dojčení. Mne došiel prvý skoro presne po roku od porodu, ale čo ma prekvapilo viac je to, že druhý došiel už skoro po 3 týždňoch (predtým som zvakla mať cykly okolo 32 dní). A čo sa týka tvorby mlieka, tak hlavne niekoľko dní pred menzes mi dosť výrazne klesne množstvo :( Je to takto bežné? Ďakujem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Aug 2011, 21:35

cykly mám úplne nepravidelné, bez ovulácie, absolútne bezbolestný menzes (prekvapenie na wc "z ničoho nič") :mrgreen: mliečka trošku menej ale malý na to nereaguje, hned sa to potom vráti do normálu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 07 Aug 2011, 21:56

kinsi, pokial sa dostane do normalu menstruacia, moze to trvat 3-6 mesiacov. je to uplne normalne. dokonca sa moze zmenit menstruacia a nemusi byt taka aka bola pred porodom. Co sa tyka navratu plodnosti, nejaky ten cas to trva, pokial nabehne normalne, lutealna faza je velmi kratka, takze i ked dojde k otehotneniu, babatko sa neuhniezdi. Neviem ako si na tom s pozorovanim seba a poznanim svojho cyklu. Ak si zaznamenavas bazalnu teplotu a sledujes hlien je najvyssi cas s tym zacat.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Aug 2011, 22:28

Ďakujem za odpovede, Shira, tak to je pekná vízia :)
Ludka, moj cyklus som nikdy nejako zvlášť neskúmala, bol pravidelný, to mi celkom stačilo. Hlavne ale trval mesiac, kdežto teraz 3t (možno pre tú kratšiu luteálnu fázu?). Joj, škoda, že ešte chvíľku nepočkal, vobec mi nechýbal ;) .
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 08 Aug 2011, 14:48

Verim ti, menzes ani mne nechybal a ani nechyba :D

predpokladam, ze to este nejaky ten cas potrva pokial to bude v normale, ako predtym...vsimni si aspon hlien, pocit mokra na gatkach, kedy bude, a zaznac si ho do kalendara, a potom kedy dojde menzes. Potom budeme vediet priblizne aku dlhu mas lutealnu fazu.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod lucinka » 20 Aug 2011, 15:28

znama otehotnela pocas dojcenia bez menstruacie :)
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
Môj status: :)))

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Aug 2011, 23:14

jaj baby ja stale nič Dominko už je velky chlap a ja stale bez mrchy, a to by som ju už aj celkom brala... no ale ako to tak vidim asi sa jej nedokčam až kym sa neprestaneme kojiť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Aug 2011, 23:18

vejula, ani nevvies, ako ti zavidim :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Aug 2011, 08:52

mno ked ja by som už chcela druhe mimi a takto su naše šance vyrazne znižene, tak preto by som chcela, ale tak ako maš v pase, asi to treba nechať na prirodu (alebo na Boha) tí už najlepšie vedia ako to bude najlepšie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Aug 2011, 10:31

ja by som praveze chcela prirodzeny vekovy rozdiel "zapricineny" dojcenim....tak si musime davat pozor....

dala som sa na simptotermalnu metodu,ale akosi sa mi nedari merat teplotu, vstavame kazdy den hocijako :D raz o pol siedmej, raz o pol desiatej,....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Aug 2011, 12:31

norika, asi by bolo lepsie zvazit tu, kde sa sleduje hlien teda :D
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2011, 13:00

A koľko myslíš, Norika, že je taký ten prirodzený rozdiel? Ja som rozmýšlala, že asi tak tých 2,5-4 roky, ale nemám to ničím podložené.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Aug 2011, 13:20

kinsi, aj ja tak...podla mna, ak je babo skor, tak je to zataz aj pre maminku aj pre to starsie babo....v case, ked by sa mala venovat jemu, nastupuje mladsi surodenec...a napr dojcenie pocas tehu, moze sa stat,ze sa same odstavi predcasne, to je len moj pohlad na vec....ja sa nechystam este...a vravim,zavidim vam, co mate ci skor este nemate menstruaciu :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2011, 13:25

Mne už bohužial 2 mesiace nie je čo závidieť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Aug 2011, 14:12

Predtým, ako sa nám narodila Hanka som si myslela, že ideálny rozdiel medzi deťmi sú tak 2 roky. Dospela som k tomu tak, že som sa pýtala, mám totiž okolo seba viac viacpočetných rodín a všetci svorne tvrdili, že vekovo najbližší súrodenec je im aj celkovo najbližší, že si s ním najlepšie rozumejú. Teraz už ale neviem...jednak s tým dojčením, často ešte ani nie je možné prirodzene otehotnieť a keďže by som tiež rada raz dospela k prirodzenému odstaveniu, tak uvidíme a zároveň ten čas tak strašne letí, že si asi budem chcieť trochu dlhšie užívať aj prvé bábätko a nie sa hneď trápiť s tehu a nabehnúť do kolotoča starostlivosti o 2 deti. Samozrejme, človek nikdy nevie, ako sa bude cítiť, ja som ale prvé tehu mala dosť nanič, do 7. mesiaca som žila na obyč. kukuričných chrumkách a suchých rožkoch a aj tak ma 24hod. denne napínalo. Bolo to vyčerpávajúce a neviem si predstaviť, že by také malo byť aj druhé, keď je treba behať za starším bábom :) Takže s môjho miniprieskumu vyplýva, že z pohľadu detí je ideál 2 roky, z pohľadu mamičiek ale asi viac :) Stále však dúfam, že nám to tak nejako vyjde v rámci jednej "materskej", teda do tých 3 rokov druhé, jednak už nie som najmladšia, takže dlho čakať nechcem a celkovo, vrátiť sa do práce a o pár mesiacov zase zahlásiť, že som tehotná, asi nič moc :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod ayshka » 23 Aug 2011, 14:21

vejula, ja som na tom podobne ako ty, tiez uz chceme dalsie dieta a menzes zatial nemam, som myslela, ze po roku dostanem a stale nic, tak to nevidim ruzovo, muz ma uz posiela do roboty, chcela som pocas 1 materskej uz byt tehotna a spojit to dokopy, ale asi to tak nebude :)

Akurat som znova narazila na tento clanok od annag o dlhodobom dojceni :dojcenie:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/2 ... #more-1066 tak ma pozvbudil :) citujem z neho:
Všetko má svoj zmysel, aj to, že žena, ktorá dojčí, nemá menštruáciu a nemôže otehotnieť. Je spravodlivé, ak prvorodené bábätko príde predčasne o mamičkin prsník len preto, aby prišiel na svet druhý súrodenec? Amenorea (absencia menštruácie) je znakom toho, že naše telo nie je na ďalšie tehotenstvo pripravené, že naše bábätko sa dojčiť stále chce a potrebuje. Nie je lepšie riešenie než predčasné odstavenie dojčiť naďalej a dať tomu voľný priebeh? (Pozor, to, že mamička má menštruáciu automaticky určite neznamená, že má málo mliečka, vstupuje tam veľa iných faktorov)

Dieťa má právo byť dojčené a má právo byť dojčené až kým sa samé dobrovoľne neodstaví. Dobrovoľne sa bábätko odstaví najskôr v druhom roku života, niekedy sa uvádza až dva a pol roka. Právo dojčiť sa je základné právo dieťaťa uzákonené i v Medzinárodnom kódexe práv dieťaťa. Je na rovnakej úrovni ako právo nebyť týrané či právo nepracovať.

takze nemozem nic robit, len to nechat na prirodzeny priebeh, lebo moje dieta mi potom bude mavat pred ocami Medzinárodnym kódexom práv dieťaťa, ze ma svoje prava ;)
ale zase mat menzes tiez nic moc, to mi teda vobec nechyba
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Aug 2011, 15:39

norika ayshka luciole mate isto pravdu, ja to nechcem tiež suriť, presne ja mam tak v hlave zakodovane že druhe dieťa by malo prisť najneskor do toho 2,5 roka života, že je to najlepší rozdiel, ale priroda to asi zariadi ako chce. Ja som si povedala že proste nejdem nič riešiť ked to bude mať prisť pride to. Moja stara mama aj prastara mama obe maju detičky tak 2.5 roka od seba ,pričom vtedy nepouživali žaidnu antikoncepciu ani nepoznali niečo ako počitanie dni či neviem ake metody, proste len dojčili, a takto im to vyšlo medzi všetkymi deťmi pričom prastarka mala 10 deti... Tak uvidime ako to priroda zariadi mne aj keby to trvalo dlhšie no čo už počkame si Dominko je pre mna teraz prioritou č. 1
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Aug 2011, 18:24

mna v suvislosti s tym rozculuje, ak na reklamach na antikoncepciu davaju, ze dojcenie nie je antikoncepcia....zasa si to prisposobili po svojom....radsej keby sa kladol doraz na to, ako dosiahnut dlhodobu menstruacnu pauzu, respektive ekologicke dojcenie....wrrr....hrozny svet toto
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod Ludka » 23 Aug 2011, 21:00

zabudaju, ze 75% planety sa riadi prave dojcenim a prirodzenym vekom deti. Je to okolo 4 rokov dietata. V krajinach "tretieho sveta" je tato metoda velmi dobrym prirodzenym sposobom vyuzivana a ponechana na prirodu. A kedze tieto deti nemaju ziadne vplyvy, ale staly kontakt s matkou, dojcenim predlzuju jej plodnost.

Norika, ak mas tabulku, tak mi ju posli na mail ludmilabencova@yahoo.com a pozriem sa na to. Skakat ti to moze preto, ze dojcis a mas neplodne dni, cize vdaka vysokemu prolaktinu nemozes otehotniet a nemas ovulaciu...
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Aug 2011, 21:17

ja to tiež tak vidím, že nový súrodenec príde, ked pojde Tomáško do škôlky. ja som síce dostala menzes mesiac po šestonedelí (skoro ma vystrelo, lebo na gyn. prehliadke hned po šestonedelí vaječníky boli v úplne nefunkčnom stave, čo mi gynekológ potvrdil.. tak som sa spoliehala, že si užijem dlhé bezmenzesové obdobie) mlieka som mala veľa a dojčila som stále, dlhší interval ako 3 hod sme určite ani v noci nemali, niekedy sa malý cickoval vkuse, a aj tak... lenže pobolievanie vaječníka ako počas ovulácie som cítila len v jednom cykle, bol aj hlien, za 4 dni menzes..inak žiadna bolesť, žiaden hlien, cyklus hala bala, pauzy mesiac a pol...atď takže tehotenstvo nehrozííííí. rozmýšlam či ten jeden ovulačný cyklus som nemala zrovna v tom čase čo malý štrajkoval a nechcel sa dojčiť aj 5 hod..môže byť, že to bolo preto. teraz dojčím menej, od 7 do 13 vobec, niekedy aj dlhšie a ovulácia nikde. fungujú tie ovulačné testy aj počas dojčenia? či je to blbosť? teplotu merať nebudem, som ráno rada že sa pristavím pri umývadle a umyjem zuby..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Aug 2011, 21:29

mne tiež došlo také asi 2-dňové špinenie hneď po šestonedelí, aj potom ešte 2x vždy cca po 3 týždňoch 1 deň, odvtedy našťastie nič. Som sa zľakla, že to snáď nie, dojčili sme sa od začiatku úplne najekologickejšie a ja hneď menzes :( No asi to bolo tým, že malá nám na začiatku celé noci prespala, niekedy sa nezobudila ani raz, niekedy raz za celú noc, tak boli dlhé pauzy. No teraz cucká celé noci, tak to ustúpilo zrejme, skúšam stále aj či nejký hlien je, ale žiaden nie je, tak dúfam, že to tak ešte dlho zostane :) Fakt mi to zatiaľ nechýba ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Aug 2011, 21:36

NO ja som mala menstruaciu naposledy vo februari 2008 a tiez mi nechyba :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: plne dojcenie a menstruacia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Aug 2011, 21:41

Ja tiez nemám menzes a vždy malému dohovaram aby poriadne cuckal aby maminka ešte dlho nedostala ;-) druhé dieťa plánujem najskôr za 8-9rokov takze mi to voooobec nevadí

Luciole, že nie si najmladsia - ved na fotkach vyzeras mladucko ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron