Len nočné dojčenie

O dojčení malých bábätiek

Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod moniciak » 15 Jún 2011, 21:45

Ahoj som tu prvá krát mám osemnásť rokov niečo vyše trojmesačnú dcérku a super muža :-) Skrátka kôli stresu maturám a Monika menej priberala áno ja viem začala so prikrmovať Sunárom. Moje mlieko chce teraz len v noci niekedy cez deň. Mlieko mám verím že sa tu nestretnem s odsudzovaní ale s radami ktoré mi pomožu dá sa ešte plne dojčiť??? Zo Sunáru priberá parádne :-)
moniciak
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 15 Jún 2011, 21:21
Bydlisko: Podolínec, Kežmarok
Počet detí: 0
1. dieťa: Monika
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: Nezastávam názor že moje dieťatko je najúžasnejšie či najkrajšie... Je úž
asné a pekné ako všetky ostatné deti a všetky sú darom od PÁNA BOHA a
my sme si ich sami nevybrali... Materské mlieko je dolezité... no este dolezitejsia je láska ktorou ich zahŕňame a hoci každá iným sposobom vzdy bude materinská
a nenapodobitelná... Tou milujeme svoje úžasné a pekné deti!!!

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2011, 21:52

Monika, tak ja ti nejdem pisat nic.....hoci by som ti napisala spravne, nemam presviedcaceho ducha, a ja skor cloveka odradim,ako ho presvedcim....

tak som moc zvedava :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2011, 21:54

ale dodam, ze som veeelmi rada, ze si sem prisla :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod moniciak » 16 Jún 2011, 08:43

Ale máš :-) Aj ja som rada chodia tu len dojčiace mamky???
moniciak
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 15 Jún 2011, 21:21
Bydlisko: Podolínec, Kežmarok
Počet detí: 0
1. dieťa: Monika
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: Nezastávam názor že moje dieťatko je najúžasnejšie či najkrajšie... Je úž
asné a pekné ako všetky ostatné deti a všetky sú darom od PÁNA BOHA a
my sme si ich sami nevybrali... Materské mlieko je dolezité... no este dolezitejsia je láska ktorou ich zahŕňame a hoci každá iným sposobom vzdy bude materinská
a nenapodobitelná... Tou milujeme svoje úžasné a pekné deti!!!

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jún 2011, 10:10

Moniciak, chodia sem aj poradkyne pri dojčení - to sú tie, čo majú meno zelenou farbou :D
Odsudzovať Ťa nemá nikto prečo, riešenie, ktoré ste zvolili, nebolo najšťastnejšie, ale je vinou celej spoločnosti, že matka používa aj riešenia, ktoré dojčeniu neprospievajú. Dôležité je, že chceš situáciu zvrátiť a že šanca existuje - ale nedá sa to poriešiť po internete, bohužiaľ. Treba pracovať jednak na zvýšení tvorby mlieka (aby dohnala to, čo sa nahradilo umelým mliekom, postupne sa zase musí tvoriť toľko mlieka, aby toto umelé mlieko podávané mimo prsník, bolo možné nahradiť). Na to máme účinné prostriedky, ktoré Ti najlepšie vie pre Tvoju konkrétnu situáciu odporučiť poradkyňa pri dojčení osobne. Okrem toho treba pracovať na tom, aby sa bábätko prilákalo cez deň naspäť na prsník. Aj v tomto Ti poradkyňa poradí osobne omnoho lepšie a rýchlejšie, než po internete. A ak sa bábätko začne prisávať cez deň, potrebuješ vedieť, ako rozpoznať, kedy pije na prsníku mlieko a ako zabezpečiť, aby vypilo mliečka viac pri samotnom dojčení. Keďže cez deň je dieťa kŕmené len fľašou, bude treba zabezpečiť aj dokrmovanie bábätka na prsníku alebo jeho alternatívne kŕmenie mimo prsníka, ak sa nebude ochotné prisávať, čo takisto potrebuješ priamo vidieť od poradkyne. Je teda toho viac, čo treba urobiť, ale dá sa s tým pracovať, najmä ak si rozhodnutá, že chceš zabojovať, čo veľmi podporujem, pretože pár týždňov práce na dojčení sa pre ďalšie bezproblémové dojčenie oplatí :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Jún 2011, 10:33

moniciak, vitaj na fore! obdivujem a drzim palce, ze chces bojovat :dojcenie: najdi si poradkynu a zavolaj si ju na osobnu konzultaciu tu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/ ja som tiez vyuzila pomoc poradkyne a neviem si to vynachvalit. su to skvele osobky, ktore sa vyznaju nielen v oblasti dojcenia ale aj v noseni deti a celkovo su to vacsinou skusenejsie maminy :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2011, 13:27

Baby, Monika je moja byvala spoluziacka....ale kedze byvame tak daleko od seba, stretli sme sa len dva krat....a ako som pisala v prvom prspevku,ja jej nejdem nic pisat, lebo nic v zlom, ale mam dojem ze vas bude pocuvat skorej ako mna.....

v KK je len jedna poradkyna, a ta ked si od nej este bude pytat peniaze, to by som ja radsej sla ku nej....aspon si vyskusam poradenstvo v praxi :D a u niekoho znameho....

len mmi musite pomoct presvedcit Moniku, aby sa do toho dala :D
a je tu este jeden problem, ze my ideme najblizsie do KK az zaciatom jula
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Jún 2011, 13:33

jaaaj, tak takto :-) a "skype" poradenstvo?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jún 2011, 16:06

Norika, aj v tomto prípade platí, že každý deň čakania zvyšuje riziko, že sa to medzitým ešte viac zhorší... bábätko sa prisáva aspoň v noci, na tom sa dá stavať, ale o týždeň to už môže byť zase inak...
Navyše, toto je na niekoľko návštev poradkyne, minimálne tri návštevy a ďalšie konzultácie potom, takáto mamička potrebuje veľa podpory, najmä psychickej, lebo je s ňou potrebné pracovať na tvorbe mlieka, vzťahovej väzbe, s celým protokolom pre štrajkujúce dieťa ako aj na alternatívnych metódach kŕmenia a dokrmovania, skrátka toto nemôžeš všetko vyriešiť naraz... Ak poradkyňa v KK robí návštevy za poplatok, suma, ktorú Monika dá poradkyni celkovo, bude pravdepodobne nižšia, ako to, čo dajú teraz na UM len za jeden mesiac...
Ďalší faktor - ak ste kamarátky, je o to nižšia šanca na úspech, nenadarmo lekári nechcú ošetrovať príbuzných a kamarátov, fakt na tom niečo je.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2011, 21:03

tak ok, nech skusi kontaktovat tu poradkynu.... ja ostanem nadalej len kamaratkov....

totiz, ak mozem do tejto temy, ja sa az bojim radit :( pamätam,ako som este pred kurzom radila inej kamaratke, ssnazila sa, a ona mi pred dvoma tyzdnami napise, ze dava malemu od 2 a pol mesiaca kravske mlieko.... a moja snaha uplne fuc....

mozno ze sa vypracujem praxou, ale momentalne mam z toho depku, lebo v rodine nemam pochopenia...myslia si ze len mudrujem, a vymyslam nove veci (ze nechcem pouzivat chodaky, ze nechcem pouzivat postielky, ze pouzivam mei tai) ..... proste nevidim u nikoho odozvu, zeby naozaj veril v to, co sa snmazim vsetkym naokolo vysvetlit....samozrejme manzela neratam, aj ten ma obcas zaskoci, ale keby so mnou nesuhlasil, tak tie veci asi nerobim

prepacte ze sem spamujem, ale musela som sa vyzalovat
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 16 Jún 2011, 21:19

Norika,ja z druhej strany,tej co pomoc Lp potrebuje,radim ti,hlavu hore a viac sebavedomia...to v co ty veris siris dalej a co si kto mysli ber iba ako ich nazor a nech ta to zbytocne nedepkuje...rada ktoru das nieje o tom,ze chces niekoho presviedcat,aj tak si z toho poradenstva kazda vezme to co jej vyhovuje a ako ja na vlastnej kozi zisti,ze pravda je tam odkial dosla...drz sa!a vela pozitivnych ohlasov a poradenstiev...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 17 Jún 2011, 22:07

norika, tak ja som tiež uvažovala nad kurzom laktačnej ale nakoniec som to zamietla.... ani som sa ho nezučastnila. ja nedokažem robiť taketo veci. asi radšej len na kamartskej baze poradim čo a ako ak teda ta osoba o to stoji.... ale ja by som sa bala pytať poplatok pričom ani neviem či vlastne pomožem či sa to podari, neviem som taka divna povaha už by som bola priliš zaviazana. a tiež si myslim že ma občas ludia beru tak že poučam aj ked sa snažim len poradiť... Najnovšie som sa naučila sa moc nestarať do rozhodnuti inych žien aj ked viem že nieje spravne.. a reči typu nemam mlieko alebo maly o moje mlieko nestoji radšej nekomentujem len prikyvnem. pokial vidim že to ženu trapi a chce velmi kojiť tak sa snažim byť oporou a poradiť, pokial nie tak sa držim bokom. nemyslim si že je to zbabelosť, prave naopak pokial sa chovam inak ludia ma beru že len buzerujem a idem si slepo za svojim
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 05 Júl 2011, 14:43

vejula, ak sa zucastnis kurzu pre poradkyne, neznamena to, ze sa musis stat poradkynou. Mne tie kurzy dali velmi vela, vdaka nim dlhodobo dojcim a viem, ze to, co robim, je spravne a mozem argumentovat, pokial treba. Inak vacsina poradkyn pracuje zadarmo, aj ja si nechavam preplatit len cestovne naklady. Radit sa da len tomu, kto o to poziada. Aj pre mna bolo najprv tazke nepoucovat matky v okoli. Teraz uz viem, ze kazdy sa musi sam rozhodnut, ktorou cestou sa vyberie. Ja mozem len nezaujato podat informacie.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Júl 2011, 14:06

etnicka asi maš pravdu... ono ja pravdupovediac som nemala nikdy nejake važne problemy pri dojčeni až na nejaku občasnu miernu mykozu alebo zapal prsnika ktory sa rychlo vyliečil, takže nemožem argumentovať z vlastnych skusenosti, lebo sama neviem či by som nezastresovala v začiatkoch keby mi maly plakal od hladu a ja by som mala pocit že mam prazdne prsniky... ja mam velmi blizky vzťah k dojčeniu a sama neviem prečo, proste asi to mam nejak geneticky dane, nikdy som si pred tym ako som porodila nečitala nič o dojčeni ani ked sa maly narodil som neriešila že čo ak nebudem mať mlieko. fakt to išlo nejako samo... nad kurzom som skôr rozmyšlala fakt z takej zanietenosti, že som mala chuť sa v tejto oblasti pohybovať... len pravdupovediac teraz nemam vobec peniaze nazvyš, ked pride nejaky nečakany vydavok v mesiaci ako napr zubarka alebo podobne tak už mam hlavu v smutku ako to pokryjeme. ale tak snad už tento stav nebude trvať dlho a ked na tom budeme lepšie tak si aj ten kurz spravim :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Len nočné dojčenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 08 Júl 2011, 18:16

vejula super :) kurzy byvaju kazdy rok ;)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron