Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

O dojčení malých bábätiek

Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 12 Jún 2011, 21:31

Clankov o kojeni je na webe kopec a teoria je v hlave sup-sup...co ak prakticky to tak nejde ako ma?
Poradi mi niekto?
Moj problem spociva v tom,ze od puberty nenavidim svoje prsia a nemam v nich doveru,ze dokazu vytvorit dost MM pre moju 7t dcerku,ktora je zatial len kojena...kojenie vo mne vyvolava fyzicke neprijemne pocity...bradavky su take citlive,ze uz by som malu odstavila,lebo mh je neprijemne to sanid :-( lenze nedovoli mi to presvedcenie,ze MM je to naj pre vyzivu.
Momentalne sa zakazdim desim kojenia a nebavi ma stale castejsie kojit,lebo akosi malej nestaci.
Nechapte to tak,ze svoje dieta nemilujem,prave naopak,milujem ju tak,ze som ochotna to vydrzat,len hladam podporu...a nie opovrhnutie,ze som asi na hlavu,ked to tak citim :-(
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Jún 2011, 21:54

lentillkowa a nemaš bradavky citlive preto že maš na nich nejaku mykozu alebo dačo? neviem to ma ako prve napadlo. možno by to chcelo preliečiť.. baby tu maju dobre receptiky.. ja som najnovšie davala citrovital 15kvapiek do 10ml prevarenej vody a po každom kojeni natierať vatovymi tyčinkami... či mysliš že tie neprijemne pocity može vyvolavať niečo ine, nejaky blok v hlave? neviem nestretla som sa s tymto nejako v mojom okoli ale skus opisať ake neprijemne pociti to v tebe vyvolava lebo ja si to neviem predstaviť že čo pociťuješ, či nejaku bolesť alebo skor nejake psychicke pocity... a nedôvera v to že tvoje prsia nedokazžu vytvoriť dosť mliečka je myslim neopodstatnena... neviem prečo by to tak malo byť. nezavisi od velkosti prs podla toho sa množstvo mlieka netvori. poznam ženy s malymi prsiami ktore kojili deti do 3 rokov takže nemaj obavy. dufam že som aspon trošku poradila.. napiš ako sa ti dari s kojenim, dcerka ti za to isto stoji aby si všetky neprijemnosti s tym spojene prekonala a mala radosť s kojenia a blizkosti s tvojou malou
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 12 Jún 2011, 22:31

No neviem ci sa vyjadrim spravne,lebo je to dost nespecificky pocit...aj pred tym,nez som dojcila sa mi moj muz nemohol dotykat bradaviek,bolo mi to vzdy neprijemne.
Ako ked ta stekli noha a nechces aby ta tam chytal niekto...tak mne vadi ked sa mi chytaju bradavky...uz mam taku neprijemnu reakciu,ze mliecka je pomenej,lebo mala chce casto pit a medzi tym si nervozne zuzle rucky a hlada ked je na rukach.
Je to v hlave,myslim,ze mykozu nemam,ten citrovital si nedavam,ale davam si na dezinfektciu po kojeni zriedeny roztok gencianky(to mam od kamky,sestricky na novorod.odd).Inak je to asi blok,lebo mam male prsia a nedovera prameni z toho,aj tie pocity,ze radsej nechytat :-P
som zufala z tych pocitov,mam pozhanat poradkynu?nechcem odstavit malu,aj ked sa tesim na prikrmy,ked dojcenia bude snad menej.
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Jún 2011, 00:14

tak v prvom rade, ano, pozhanaj poradkynu...ona sa pozrie na to, ci je drobec dobre prisaty....lebo ak je u vas zle prisatie, to ti moze sposobovat bolest, zly pocit, moze ti to sposobit zranenia, cize len dalsiu bolest, a tym, ze je babo zle prisate, tak aj tvorba mlieka klesa, lebo babo nevytiahne tolko, kolko by pri dobrom prisati vytiahlo....
ani ja neznesiem, ak sa mi niekto iny ako maly dotyka bradaviek, lebo su strasne citlive, ale ked je maly dobre prisaty, tak to skoro ani necitim....proste, je to normalny pocit, a ak nemyslim na to, ze dojcim, tak aj zabudnem na to...

dojcenie nesmie boliet, a ak boli, znamena to nieco nedobre...
takto cez net ti mzem poradit len to, ze spravne prisate je dieta vtedy, ak ma v puse co najväcsiu cast dvorca, samozrejme zalezi od velkosti....zena ktora ma maly dvorec, ho moze dat aj cely, ktora ma velky, da tolko, kolko sa da....musis dbat na to, aby mala otvorila co najväcsiu pusu, a hned ako ju bude mat, tak jej vsunies bradavku dovbutra....robi sa to tak, ze jej prejdes bradavkou po hornej pere, a ona reflexne zacne otvarat pusu...

takze, skus toto spravit, dovrec nemas taky citlivy, ci?? ak sa upravi prisatie, tak by ten neprijemny pocit mal zmiznut....

a navyse, mala kedze ma 7 tyzdnov, je u nej mozny rastovy skok, potrebuje viac mlieka, ako doteraz..
staci len prikladat na poziadanie, aj castejsie, napriklad kazdu hodinu, a po 2 3 dnoch sa tvorba vyrovna potrebe dcerky

drzim palce
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 03:28

Norika,to prisatie teda neviem ci je uplne 100%ne,ale to nieje o bolesti.Mala pribera pekne,v min poradni mala 3030g a o 3t nato ma takmer 4kg.
Bolest necitim,len neprijemny pocit,je to tazke opisat.Ale dakujem za radu,prikladam a napriek tomu aj kazdu hod.a pol,len niekedy taha naprazno jedoska jedna...
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Jún 2011, 07:40

tak skus sa popasovat s tym prisatim.....
a potom treba vediet, ako striedat prsniky...
zacnes jednym, a ked vidis, ze saje ale taha na prazdno, zacnes sltacat prsnik, aby si jej pomohla este viac vytiahnut mlieko....ak uz taha naprazdo aj so stlacanim, das jej z druheho, a zopakujes postup...
prsniky mozes vystriedat pocas jedneho dojcenia aj viac krat...

je dolezite vedirt sledovat PAUZU V BRADE.....

http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne- ... -dojcenia/ tu najdes videa, ktore ti pomozu lepsie vidiet, ako to ma vyzerat...

takze prilozis malu, sledujes ako saje, ci ma pauzu v brade....ak ju uz nema, zacnes so stlacanim......ak uz ani potom nepije, len saje naprazdno,das ju aj na druhy prsnik.....je dôlezite, aby sa prsniky vyprazdnili uplne....
ak budes takto postupovat, zvysenie tvorby mlieka by sa malo dostavit coskoro.....

a kedze sa mala naje pri jednom dojceni, aj ked niekolko krat z oboch, bude dobre napapana...

vyskusaj tento postup minimalne dva dni, ak by sa nedarilo s mliekom ani potom, tak porozmyslame,co dalej
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 08:22

lentilkowa tak ak to bude len o psychike zrejme treba len pracovať na tom aby sa tvoje bloky nejako odblokovali. ťažko poradiť niesom psychologička. JA by som ti len chcela povedať že od velkosti prs nezaleži kolko mliečka sa tvori. a ber to z tej lepšej stranky. ja mam väčšie prsia a teda poviem pravdu teraz mi to vobec nieje k dobru veci, kedže su ovisnute škarede.. proste dan. myslim že male prsia ovela menej utrpia dojčenim ako velke ktore sa vyťahaju a vyzeraju dosť zle. neviem či sa mi to da niekde dokopy, ale v prvom rade je šťastie mojho dieťaťa a moj vzhlad daleko daleko za tym, takže to moc neriešim.... a pamataj že tvoje prsia su pre tvoje dieťa tie naj tie jedine.. takže hlavu hore :-) a skus sa o tom porozpravať aj s manželom ake maš pocity možno by ťa on uistil lepšie ako tu na fore kde je to dosť neosobne
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Jún 2011, 12:57

lentilkowa, ja ti velmi dobre rozumiem. odkedy som otehotnela, mam prsia stale viac citlive a vadi mi, ked sa mi syncek chce co i len dotykat prs. predtym mi to neprekazalo - popri dojceni, ale aj len tak pomimo sa mi "hral" s prsnikmi a teraz musim zatinat zuby. takisto ma boli prisatie, ale nemyslim si, ze mam mykozu a nechcem uz dookola natierat nieco preventivne, lebo ziskam rezistenciu na vsetko. jednoducho to prisudzujem tehotenstvu, pricom si chcem dojcenie udrzat, lebo syn je este velmi malicky.
takze, este raz, chapem ta a netreba zabudat na to, ze pokial ti je dojcenie neprijemne, tak mozes mat sebelepsie prisatie, polohu... mliecko sa horsie spusta.
bolo by vhodne, keby si sa nakontaktovala na poradkynu pri dojceni. mozno si potrebujes najprv o tom pokecat a az potom sa stretnut, moznosti mas vela. poradkyna je ale lepsia ako psycholog v tom, ze posudi aj samotne dojcenie. osobne pochybujem, ze dnesni psychologovia vedia nejako fundovane radit o dojceni, ked uz aj mnohi pediatri s tym maju problem. a o tom prave su poradkyne - spajaju vedomosti o dojceni so skusenostami nadobudnutymi pri poradenstve a kazda je tak trosku aj terapeutom duse.
annag raz velmi pekne pisala jednej mamicke, co mala obrovsky odpor k dojceniu, ale chcela si ho udrzat kvoli ekonomickej situacii. pisala jej nieco v tom zmysle, ze kazdy ma na dojcenie svoje dovody a nie je na tom nic zle, ak si ich prizna. zaroven, nema zmysel sa trapit a z kazdeho trapenia existuje cesta von. mozno ty tu cestu najdes prave na tomto fore, poradkyne maju oznacene prezyvky zelenou farbou...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 13:06

Leelo,dakujem za pochopenie...odpor to vyslovene nieje,len ked mala poziada o prsnik tak mi wmapadne:zase?
Viem,ze som hrozna,chcem jej dat maximum,ale je mi to fakt neprijemne a take neprirodzene...nechapem sama svoje pocity,ale fakt sa tesim na zivot bez kojenia.
Uz som rozmyslala odsavat a davat z flase,len to by som asi skor ci neskor o mliecko prisla.
Takto papa pekne aj je spokojna,takze to vydrzim ale neviem ci to bude do 3rokov ;-) ako tu maminky pisu.
A to ta obdivujem,ze zvladas tehu aj kojit,musi to byt fyz.narocne,hm?
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 13:18

Lentilkowa, možno ťa trošku poteším, ani mne nikdy neboli moc prijemné dotyky bradaviek, rovnako i dojčenie zo začiatku som pociťovala tak všelijak. Ale cca po 3-4 mesiacoch som ho prestala uplne vnímať a postupne som skor začala pociťovať to celé ako veľmi príjemné - to pritúlenie malej, ako si spokojne zaspáva, usmieva sa....Možno to bude u Vás rovnako. Skús ešte chvíľku vydržať a možno to prebehne i u Vás podobne.
Inak i ja som pred tehu mala také "mikroprsia" a tiež som na ne nebola nikdy moc hrdá.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 13:32

Jej Kinsi,si ma fakt potesila,ze niesom vadna...to mi moc teraz pomohlo...akurat jem carte dor zmrzku a mala krasne haja,zaspala na didke a nemam to srdce ju odpojit,sak ona sama.
Este asi bude mojim prsiam zacat verit,ze zvladnu tvorit dost mliecka.
Vzdy som babam zavidela tie trojky a cez tehu to tiez nejak neboli vysnivane a preto som si myslela,ze kojit ani nebudem,ale na nete len citam ake su umele mlieka skodlive a drahe.,tak preco nevyuzit vlastne zdroje :-) len tie moje magoriny uz asi aj pre psychologa...bojim sa,ze nebude mliecka,pri prvom dietatku bolo malo,bol hlados aj mu to ostalo ;-)
hlavne asi mna treba dokopat a motivovat viac ako samocinne :-D
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 13:38

Lentilkowa, množstvo mlieka asi fakt nesuvisi s veľkosťou. Ani ja som tomu nemohla dlho uveriť. Furt som priateľovi vyskučiavala, že mala je hladna. Ona totiž tiež moc nepomahala, prvé 2-3 mesiace furt plakala. Len potom vždy prišlo važenie u doktorky a zistenie, že mala pribera ako slon. No tak musím uznať, že hladná asi nebývala :D Inak mne sa pred tehu ani poriadne nedala kupiť podprsenka, aj tie najmenšie košíky mi často boli veľké.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 14:10

Hej,tak to ako keby som seba videla s tou podprdou...aj u pediaricky je to podobne.
A potom uz neplakala po tych 3mes.?
Ja mam tiez pocit,ze je hladna stale...a furt place az muz jdm smutny ze nema kozy a mliecko,lebo s nim nechce byt :-(
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod katka » 13 Jún 2011, 15:03

pridavam sa do klubu "mikroprsnikovych" :D a taktiez mi mimo dojcenia nie je prijemny dotyk na bradavky ;)
Teraz po roku dojcenia sa mi moje prsia zacinaju pacit, su rozhodne vacsie a plnsie ako pred tehu a neberte mi nadej ze to nie je trvaly stav :D
A este nieco: mali sme v rodine velmi smutny pripad rakoviny prsnika. Odvtedy mam silny vnutorny pocit ze hoci mam male prsia ale mam ZDRAVE PRSIA a to je najdolezitesie. No a teraz su navyse plne vykonne pri vyrobe toho naj mliecka takze spokojnost na vsetkych frontoch.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 15:59

Lentilkowa, po troch mesiacoch sa to uplne obratilo, je to to najlepšie babatko, plače minimálne. Ale je pravda, že sa i dosť snažím, proste si ma za tie tri mesiace vycvičila :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 16:15

Super Katka,vitaj :-)
zalozim fanklub a bude mat nazov "male-zdrave-vykonne"=MZV :-D
no tak uz je moje sebavedomie vyssie,ze niesom sama co ma male prsia a vie dojcit...bala som sa,ze to nebude mozne,ale vidim ze je.
A baby,dojcite z oboch pri kazdom papani?
Kinsi,tak to si mala stastie,deticky su asi spokojne ked je aj maminka spokojna,takze mne mala place len ked je v kociku a chce byt na rukach...asi kupim nejaku klokanku :-)
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 16:30

Tak to teda určite, ja som sa v 9-10 týždnoch dostala k šatke a to bolo úplne zlomové. Konečne i 3-4 hodiny kludu, bez plačov...
Ja vačšinou dojčim z jedneho, len večer z dvoch. Ale su dni keď je menej mm a vtedy dojčime oba.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Jún 2011, 16:30

Lentilkowa, je mi veľmi ľúto, že sa trápiš a myslím, že tu sa Ti rozhodne žiadneho opovrhnutia nad Tvojimi pocitmi nedostane, na to, čo cítiš, máš predsa právo! Mnohí ľudia bojujú s rôznymi problémami a navonok sa tvária, že je všetko OK a pri tom nie je. Páči sa mi, že píšeš otvorene o svojich neistotách a že mi ponúkaš pohľad mamičky, ktorá by si takéto veci väčšinou radšej nechala pre seba, práve preto, že by sa bála, že okolie ju nepochopí. Ďakujem Ti za to!
A myslím, že dojčenie môže liezť občas na nervy aj tej najpresvedčenejšej matke. Niekedy chceme mať tie prská len pre seba :) Najmä v tehotenstve, tak, ako Leelo popisuje, môžu mať mamičky až skutočne nepríjemné pocity z dojčenia, ako keby sa telo bránilo dojčeniu staršieho dieťaťa a chcelo sa koncentrovať na to nové bábätko...
Čo by som Ti z hľadiska poradkyne pri dojčení chcela odporučiť - pre istotu, nakontaktovať sa na poradkyňu pri dojčení a vylúčiť nejakú fyzickú príčinu nepríjemných pocitov. Bradavky môžu byť príliš citlivé v dôsledku infekcie spôsobenej poškodzovaním bradaviek nesprávnym prisávaním a to sa dá upraviť. Takisto by Ti poradkyňa prakticky pri dojčení ukázala, ako rozpoznať, kedy bábätko pije a kedy saje naprázdno a posúdiť, či toho pitia bolo dosť, či teda dojčenie je dostatočne efektívne aj z hľadiska príjmu mliečka. Takto by si priamo pri dojčení vedela pozeraním sa na pohyby brady bábätka vidieť, či "má dosť". S poradkyňou by ste mohli poriešiť prakticky aj iné otázky, ktoré Ťa trápia, napr. že veľkosť prsníkov je daná množstvom tuku v prsníkoch, nie veľkosťou mliečnej žľazy a že teda aj ženy s malými prsníkmi môžu dojčiť a nielen jedno dieťa ale aj viac naraz. Rovnako tie pocity, že sa Ti nechce zase dojčiť, nemôže to súvisieť aj s tým, že Ťa to aj časovo obťažuje? Predsalen také malé bábätko potrebuje byť na prsníku často a dlho a tým sú niektoré mamičky nemilo zaskočené. Poradkyňa Ti môže ukázať šatku alebo iný nosič, v ktorom sa bude dať dojčiť a Ty sa budeš môcť venovať svojim povinnostiam a záľubám.
Mamila má aj poradkyne, ktoré sú pôvodnou profesiou psychologičky a mohla by si s takou poradkyňou rozobrať aj iné svoje pocity, ktoré voči dojčeniu máš. Návšteva poradkyne neznamená prehováranie na dojčenie, ale ponúknutie možností, rôznych ciest, z ktorých si môžeš vybrať. Verím, že nájdeš tú správnu, ktorá Ti bude vyhovovať!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 16:42

Dakujem Klemka,som rada,ze som nasla toto forum,niekedy clovek potrebuje trochu anonymneho vyrozpravania sa. Ja som dost hambliva aj co sa tyka napr.dojcenia na verejnosti,takze ak si nejaku poradkynu fyzicky pustim k telu,trosku mi to bude trvat.
Niesom unavena,mala mi vcelku da dychat a manzel pomoze hlavne so starsim synom aj v upratani...
Tak teda skusim,som z Ba,vies mi niekoho poradit?Vidim ze si poradkyna a urcite sa poznate,hm?
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 17:01

katka to je super že začinaš mať svoje prsia viac rada... u mna je to naopak vžsdy som bola na svoje prsia hrda lebo boli vždy pekne plne a teraz??? ovisnute, bez podprdy ani nespavam čo mi to tak vadi ked citim ako su nizko.... manžel mi hovori že sa mu pačia ale mne sa to nechce veriť ked su take ovisnute :-/ a to kojim len 14 mesiacov, nechcem vidieť čo to bude po dvoch rokoch
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Andrea » 13 Jún 2011, 20:51

Lentilkova, citala som niekde, asi na blogu annag prispevok od jednej mamicky ktora to ma asi este tazsie ako ty - pocity pri dojceni opisovala ako pri znasilnovani. Takze isto nie si sama, zrejme je to beznejsie ako si myslime, len taketo veci si zeny tazko priznavaju. Na to su tu terapeuti aby pomahali riesit taketo zapeklite hlavove problemy, aj ked si myslim, ze v konecnom dosledku si budes musiet pomoct sama. Neviem, mne pomaha, ked sa so mnou robi nieco neprijemne mysliet na nieco uplne ine - snivat, vymyslat si pribehy, v myslienkach sa rozpravat s niekym, proste intenzivne rozmyslat az tak, ze stratim pojem o case. Su nejake treningy ako ovladat fyzicku bolest, mozno by zafungovali aj na tvoje neprijemne pocity. Skus si vyhladat take nejake dusevne cvicenia. Asi by to ale bolo lepsie pod dozorom odbornika. Hodne zdaru, hlavne sa nevzdaj, ked to prekonas nielen ze urobis pre svoje dieta dobre, ale hlavne pre seba - zdolanie takej prekazky musi posilnit cloveka.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 1 deň

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod katka » 13 Jún 2011, 20:51

Vejulka kasli na to, ak clovek nechce ist pod noz, tak musi prekusnut a prijat na sebe nejaku tu chybicku krasy. A materstvo nam dava ovela viac nez nim stratime nie? Moja dcera minule mi hodila kompliment ze vyzeram ako deviatacka len tvar mam trosku staru :D A ked ma chce nastvat tak mi povie ze mam cierne kruhy pod ocami, cerveny nos a zlte zuby- a to ani neklame potvorka jedna :)
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 21:12

no niet nad detsku uprimnosť :D :D a ja si uvedomujem že to všetko stoji za to.. a nejako tak v kutiku duše dufam že ked dorodim a dokojim tak sa začnem troška starať o seba cvičiť a tie moje kozenky nejako tak troška ešte upravim k svetu
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod lentilkowa » 13 Jún 2011, 21:18

Vejula,mas pravdu,ze prsia kojenim stratia tvar,ale to je najmensia cena za zdravie dietatka...ja sa vynasnazim prekonat moje pocity a tiez si poviem,ze toto je moja cena za zdravie malej bambulky,ktoru tak lubim a nebudem riesit,lebo ozaj nemam sa na co stazovat,kedze mam zdrave prsia co davaju zivotodarnu tekutinu...potrebovala som tu pocut/citat par riadkov,ktore ma namotivovali povzniest sa nad svoje moznosti...ale uvidim na ako dlho,ked budu prikrmy,tak mozno uz budem zvyknuta a pohodlna robit um.mlieko...uvidime.
Andrea,dakujem za radu asi tie hlavove veci su aj na zamyslenie sa,ja nastastie az tak neprecitujem ako si pisala ten pripad,ale trosku inou formou by som to opisala...je to vlastne aj dost tazko opisat jednoznacne...pre pochopenie niekedy opis nestaci a ja som rada,ze ma tu nikto neodsudzuje,lebo robim co mozem aj cez tie neprij.pocity.
V kazdom pripade,zaver taky,ze skusim dusevne cviky a zacnem to brat z tej pozit.strany asi...drzte palce,nech to trva aj mliekotvorba funguje.Dakujem vsetkym zucastnenym sa snahu o pomoc!
lentilkowa
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Jún 2011, 21:17

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 13 Jún 2011, 22:04

Lentilkowa, niekedy sa treba len vyrozpravat a je lepsie...ja som mala vzdy opacny problem, od 13 som mala velke prsia, chalani v skole sa rehotali, celu pubertu som si davala bratove pulovre, aby ich nebolo vidno, na strednej chalani sa k ociam ani nedostali, na ulici detto...strasne som sa hanbila, tricka sa ani poriadne nedali kupit a vzdy som zavidela sestre, ktora mala male prsia. Takisto si vsetci chlapi myslia, ake je vzrusujuce pre zenu, ked jej chytaju prsia, no tie moje boli vzdy akoby necitlive, a tiez mi to skor vadilo, takze niekedy som dotyky skor pretrpela, az manzel si to vypocul a nasiel lepsie miesta na mojom tele :) Pre mna kojenie bolo psychickym vykupenim, prvykrat v zivote som mala zrazu bradavky a uz som nevnimala prsia ako nieco, za co sa mam hanbit, ale ako zdroj vsetkeho dobreho pre moje dieta a nebolo mi to zrazu po case ani neprijemne, dokonca teraz pri druhom mi to je niekedy velmi prijemne...takze je to cele v hlave, treba sa mat rad tak ako nas Boh stvoril a urcite mas vela mliecka, kedze ti drobec tak krasne pribera. A deti proste niekedy placu len tak, moj Samko ma teraz 3,5 mesiaca, papa stale cez den aj v noci, je noseny v satke a ma 8,5kg, takze hladny nebude a aj tak si poplace. Takze sa prestan trapit a urcite sa to casom zlepsi...
Inac som tiez z BA, takze mozem prisatie skontrolovat...len sa mi tazsie pri 2 detoch organizuje...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron