Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

O dojčení malých bábätiek

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Jún 2011, 21:04

Lentilkowa, neviem Ti z Bratislavy odporučiť žiadnu poradkyňu, osobne som ich pri práci nevidela žiadnu, myslím, že žiadnu z nich som tuším ani osobne neskúšala pri školení nových poradkýň, takže neviem o ich odbornosti konkrétne nič. Ale myslím, že napr. tu Tamoulik, keď sa ponúkla, prečo nevyužiť :) Prihovárala by som sa osobne asi najmä za staršiu, skúsenejšiu poradkyňu, alebo možno, ak by Ti to stálo za to, využiť poradkyňu, ktorá je súčasne aj psychologičkou, to je napr. z Trnavy Monika Veselská alebo Ema Krajčovičová... lebo toto je fakt veľa o psychickom rozpoložení a bolo by dobré to riešiť s niekym, kto je zdatný v psychológii a súčasne prodojčiaco nastavený.

Ešte som chcela k tým prsníkom a zmenám v dôsledku dojčenia - dojčenie samotné sa na tvare, pevnosti či veľkosti prsníkov nejako zásadne nepodpisuje, prsníky sa menia aj počas dojčenia, najmä bradavky, to je pravda, ale minimálne, najväčšie zmeny sa udejú počas tehotenstva. Takže či už budete dojčiť 14 mesiacov alebo potiahnete 4 roky, prsníky to už ovplyvní skutočne minimálne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Jún 2011, 21:23

klemka to mysliš važne??? no mne sa to nejako nezda počas tehu som mala pekne prsa aj zo začiatku kojenia boli ešte v pohode a posledneho pol roka to ide s nimi riadne dolu vodou... takže sa mi to moc nezda že by kojenie na prsia nemali vplyv
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Jún 2011, 21:30

vejula, patrime do generacie, ktora nosi podprsenky a vdaka tomu nase prsia stale vyzeraju, akoby nikdy nedojcili.....

KUK toto: http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... 9,r:9,s:18

a ju to urcite netrapi ako vyzeraju :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Jún 2011, 21:36

jaj jaj jaj.... tak ju to asi netrapi ale pravdupovediac mna by to asi trapilo kebyže mam taketo prsia. a moj manžel by z toho asi tiež nebol nadšeny.... isto by som nedokazala prestať kojiť kvôli prsiam, ale asi sa budem všemožne snažiť ked skončim kojenie moje prsia trocha spevniť a dufam že to pojde. nie som človek ktoremu priliš zaleži na tom ako vyzera, ale nechcem sa hnusiť sama sebe a ani mojmu mužovi....
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod katka » 18 Jún 2011, 15:11

..akoze dojcenie sa na tvare a velkosti prs nepodpisuje- vsak ten prsnik co z neho viac dojcim mam uz pomaly dvakrat taky velky ako ten druhy !??? Dojcenie milujem, ale zas az tak idealizovat vsetko okolo toho to nie je potrebne. Kojenie ma svoje plusy aj minusy tak ako aj vsetko v zivote.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Jún 2011, 17:29

katka prsne ako vraviš pravy z ktoreho kojim viac mam tiež o dosť väčši ako ten lavy
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Jún 2011, 00:54

Kedze som sportovy typ, moje mensie velkosti vzdy uspokojilo, ked som si uvedomila, ze s vacsimi prsiami sa horsie beha :). Tuzba po krasnych prsiach ma presla po porode, ked som ich konecne mala aj ja. Vtedy som si uvedomila, ake je to smiesne, ze tie modelky sa snazia prezentovat umele prsia pre neviem ani koho. Na rozdiel od nich uz viem, ze prsia patria babatku :dojcenie: . A cisto prakticky - za usetrene peniaze za UM (jedna poradkyna to vykalkulovala na vyse 2600eur), si mozme neskor dovolit i chirurgicku upravu :) . A ak vydrzime dojcit dostatocne dlho, tak nam nebude hrozit ani rakovina prsnika (po 7mich rokoch sa riziko blizi k nule)
Z poradenskej praxe mozem povedat, ze spravna poloha a prisatia robi vacsie problemy prave mamickam s vacsimi prsiami. Tam zvacsa funguje vyborne bocna poloha, ale kedze o nej mnohe nevedia, tak sa s obycajnymi polohami dost natrapia a neraz skoncia na flasi. Taktiez sa tam robi horsie kvetinkova masaz, prip. ine techniky.
Ten nosic si urcite zozen - spolocne nosenie je totiz pre babo velmi dolezite pre jeho vyvin. Taktiez blizke fyzicke spojenie vylucuje pozitivne hormony, co ti moze pomoct pri prekonavani neprijemnych pocitov. Len nekupuj si obycajnu klokanku, v tomto veku je najlepsia satka, babyvak, babysling. Ked bude babo vacsie mozes prejst na ergo nosic - Manduca, Ergo, MaiTai. Viac si najdes na www.nosenie.sk a na nosime.sk, maju tam i svoje poradkyne. Samozrejme poradi ti zvacsa i LP.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Jún 2011, 12:03

Zmeny v prsníkoch nastávajú najmä počas tehotenstva, tam akoby vyzrieva celá mliečna žľaza a dochádza k zmenám, ktoré potom spôsobia, že prsníky nie sú také pevné ako pred otehotnením. Ale znova opakujem - samotné dojčenie sa tom, že ženy majú neskôr prsníky menej atraktívne, podieľa minimálne. Po pôrode sa menia najmä bradavky (čo je dôležité pre ženy, ktorých bradavky nedosahujú "cumlíkovú" veľkosť a často sa im nesprávne odporúčajú klobúčiky, ak sa ich dieťa neprisáva napr.), ale prsníky už veľmi nie. Samozrejme, že prsníky sú naliatejšie v prvých mesiacoch po pôrode, samozrejme, že ak matka dojčí najmä z jedného prsníka alebo len z jedného prsníka, tak ho má väčší, jasné, ak sa bavíme o období dojčenia, tak tam tie prsníky sú iné, ale nepodpisuje sa to na tom, ako vyzerajú prsníky po skončení dojčenia. Tu sú výsledky jasné - z hľadiska výzoru prsníkov je jedno, či žena porodila a nedojčila alebo porodila a dojčila krátkodobo alebo porodila a dojčila dlhodobo. Z toho vyplýva, že nemá zmysel napr. krátkodobo dojčiť, aby sa prsníky nevyťahali - nepomôže to.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Jún 2011, 13:57

JAnkaMich no to maš pravdu.. ja mam take väčšie prsia a nemožem kojiť tak že si ich zo spodu nepridržiavam napr lebo mne sa preliačija a tak mi nesteka dobre to mliečko lebo sa drži akoby v tej preliačinke.. to som zistila že akonahle si podvihnem prsink zo spodu tak mi maly ešte pije a pije a pije.. ked vidim tie mamičky čo si v pohode dojčia bez toho tak je to super, mi to pride lahšie

klemka takže ked skončim dojčenie tak budem mať opať prsinky rovnako velke????
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Júl 2011, 21:34

fíha tak to sa divím. ja mám malé prsia a tiež mi lp povedala, že úplná pohoda, že nech nelutujem, že väčšie prsia sú aj väčšie problémy, len som neverila. ked baby ležia pohodlne v posteli a bábo má prsník, s ktorým sa dá nejak manipulovať, na dosah, alebo nakoja aj v autosedačke, tak to je pre mňa sci fi, ale toto čo hovoríš- ja sa posadím na gauč do polosedu, vyložím nohy, položím malému hlavu na predlaktie a viac sa nestarám... pohodička, aj tri hodiny :o nech si cucká a pospáva... ja pozerám tv, počítač alebo čítam :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Dec 2012, 20:59

zienky, ja mam teraz antidojciace obdobie...je mi to viac neprijemne, ako prijemne,...mozno za to moze aj kandidoza, neviem....v noci som az zufala...neznasam, ked sa chce maly dlho dojcit...este kym mu tecie mlieko, da sa , v pohode, ale ked saje naprazdno a este s takou nervozitou, skoro akokeby zul zuvacku, tak uz som nervozna aj ja....pri takom dojceni sa neda zaspat...potom len dufam,ze maly dokaze zaspat aj bez dojcenia..... :-|
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Dec 2012, 00:32

U nás sa všetko strašne zlepšilo. Večer zaspáva úplne super, do 10 min, v noci dojčím raz, pri prvom prebratí malého si ho beriem do postele, naučil sa dojčiť "slušne" - tj. pekne leží zakrytý vedľa mňa, nekope ma, nerobí zle, trochu poťahá a potom sa mi otočí chrbtom a spáva aj do osmej rána.. niekedy už aj precitne a zaspáva bez dojčenia. taká som rada... no pravdaže ráno sa dojčí už od tej siedmej a dospáva na prsníku, ale to sa dá prežiť v pohode :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Fyzicky neprijemne pocity pri dojceni

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Jan 2013, 00:24

Norika, chapem, ze je to narocne. Avsak nocne dojcenie je jedna z tem, ktora je vo veku Tvojho syna casto preberana :) Normálne zdravé dojčené dieťa spiace so svojou matkou neprespí noc (povedzme 7-9 hodín bez prerušenia) až do veku 3-4 rokov. Niet pochýb, že priepasť medzi tým, čo nás učí naša kultúra očakávať od spánku dieťaťa (prečítať rozprávku, prikryť, zhasnúť svetlo a nevidieť sa nasledujúcich 8 hodín) a skutočnosťou, ako zdravé a normálne deti naozaj spia, je obrovská. Avsak ak su potreby dietatka naplnene, same prirodzene odzneju. Viem, ze v tejto situacii, ked si z toho unavena sa Ti to zda klise :D avsak je to tak :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 11 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron