hneda stolica

O dojčení malých bábätiek

hneda stolica

Neprečítaný príspevokod charlie » 01 Jún 2011, 14:46

Ja uz si pripadam ako hotentot, ze vyrabam problemy tam, kde nie su, ale...Prave som na internete zistovala, co znamena hneda stolica a docitala som sa, ze u dojcenych deti znamena hladovanie. Ja uz neviem...Moja dcera mala posledne dva tyzdne po ockovani hnacky a to som jej davala jest dost casto, aj ked si nepytala (raz za hodinu-dve) Teraz si ale jset nepyta takmer vobec a ked jej dam skor, ako za tri hodiny, tak si len par krat cucne a potom sa zacne obzerat dookola a pusti. Nema zaujem. Neviem, ci som uz paranoidna, ale zda sa mi, ze pochudla. Donedavna som mala mlieka na rozdavanie, ale teraz som zacala brat more milk plus na zvysenie tvorby mlieka (co myslim aj zabralo). Predtym som nemala problem dat jej kedykolvek a mala som sebavedomie, ze aj po polhodine tam bude dost mlieka, no teraz...Sibe mi, ci?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod charlie » 01 Jún 2011, 15:04

Este dodam, ze pocikanu ma sice kazdu plienku, ale nie je nejak tazka tak, ako predtym. Take naozaj tazke ma 1-2 za den. Vyter z konecnika je v poriadku, na rozbor stolice este cakame.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 17:11

charlie, stolica od zelenej po hnedu, cez zltu, oranzovozltu a neviem aku je v poriadku. POKIAL nema krv, a pokial nie je tvrda stolica, ako u dospeleho cloveka ktory sa normalne stravuje nie je dojceni. Je to OK. Takze klud....
Moja, ak budes chciet ozvi sa mi mam senovku a benedikt, ten ma vyssiu koncentraciu byliniek, ako More Milk Plus...napis do SS.
Skus stlacanie pri dojceni
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... e-prsnika/
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Jún 2011, 18:56

charlie my sme to tiež tak mali, najskôr mlieka aj pre susedov, stolica od zelenkavej po žltú. potom zo dňa na deň sa zmenilo, asi od 3.mesiaca. malý začal odmietať ponúkaný prsník, pokiaľ sa naozaj sám nerozhodol, že je hladný alebo niečo. dovtedy vždy ked som ponúkla, tak sa prisal a zrazu zmena. podľa mňa som ho ja sama vyprovokovala k tomu štrajku, čo sme pred dvoma mesiacmi riešili, a to tým, že som sa nevedela zmieriť s tou zmenou a odmietanie ma veľmi stresovalo. teraz máme na dennom poriadku 4 hodinové intervaly. až poobede a k večeru sa dojčíme často a dlho. stolicu má teraz už stále hnedú, a zriedkavejšie. (rekord je skoro 3 týždne bez kakania) niektoré obdobie aj každý deň, proste hocijako, a je to v poriadku. mliečka po 3. mesiaci rapídne ubudlo, na pocit. ale malému zjavne stačí, ja pri každom dojčení stláčam prsník. alebo dám z oboch,a ak je málo, dám aj po hodine znova, ak chce. takéto dojčenie vyprovokuje vyššiu tvorbu. ked som nastupovala do práce brala som costi, pre moju vlastnú spokojnosť som asi potrebovala pocit plných pŕs ale po 2 t. postupne som ho vysadila. niekedy mám dojem, že tam skoro nič nie je ale som potom prekvapená, že malý z toho v pohode pije.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Jún 2011, 19:00

jaj a ešte som chcela - tie pocikané plienky, to máme tak podobne, lenže zase je teplo a riadne sa potí, ked spí je mokrý ako myš. aj to sa počíta, nie?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod charlie » 01 Jún 2011, 19:08

Shira, ja mam pocit akoby sme my dve riesili stale rovnake problemy :D Uz som z toho na nervy, ze furt nieco riesim a mozno som ja len taka povaha, ze ma vsetko vystresuje, ja uz neviem...Inak stlacam si prsniky aj ja a od nejakeho 3. mesiaca davam takmer vzdy z obidvoch, okrem noci, ked jej staci jeden, na ktorom potom zaspi. Ja mam zase pocit, ci som sa ju uz s tym prsnikom tolko naotravovala, ze sa prejedla, alebo co, ked som jej davala tak casto.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Jún 2011, 19:55

Charlie, internet znesie veľa :)
Súhlasím absolútne s Ludkinou odpoveďou, odborník na dojčenie, dr. Jack Newman vo svojej prezentácii normy pre dojčené deti hovorí presne to isté. Farba stolice odráža iba to, ako rýchlo potrava prešla tráviacim traktom. Nemala by byť bezfarebná (problém s odtokom žlče) alebo čierna a ako Ludka píše - tvarovaná, formovaná, inak je čokoľvek normálne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod charlie » 02 Jún 2011, 14:09

Dakujem. :) A budu tie tabletky mat aj nejaky dlhodobejsi ucinok, alebo len po tu dobu, co ich budem brat?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: hneda stolica

Neprečítaný príspevokod Ludka » 02 Jún 2011, 15:08

Myslis senovku a benedikt? Tie zvysuju tvorbu mlieka. U niekoho zaucinkuju hned, niekto ich musi brat dlhsie. Ale po dobrati, je viac mlieka. :dojcenie:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron