Veľmi krátke dojčenie u 2 mesačného bábätka

O dojčení malých bábätiek

Veľmi krátke dojčenie u 2 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 13 Aug 2017, 12:29

Ahojte maminky a poradkyne, bola by som veľmi rada, keby mi niekto vedel poradiť.Toto fórum ma zachraňovalo pred piatimi rokmi, keď som dojčila dcérku, tak skúšam opäť, vyzerá to tu byť dosť opustené :o
Mám 2 mesačného synčeka, pekne prospieva, priberá zhruba 1 kg mesačne, je spokojný, usmiaty :goodjob: , ale asi už mesiac sa dojčí veľmi krátko, asi 2-3 minútky, niekedy len minútu, a len z jedného prsníka a nechce sa dojčiť častejšie ako každé 3 hodiny, niekedy až po 4 hodinách. Na upokojenie alebo spánok sa prisať nechce, lebo sa mu spúšťa mlieko a to ho dosť hnevá. Je to dosť veľký problém, lebo sa má problém zaspať, nervózne si žužle rúčky a vždy spí tak 15-20 minút (na rukách alebo v šatke). Keď sa mi podarí odsať mlieko a presvedčiť ho, nech sa prisaje, vtedy zaspí aj na prsníku, teda ak sa mu nespustí mlieko :twisted: Prvý mesiac som mala nadprodukciu, zrejme si odvykol nenutritívne sať, lebo sa mu vždy spúšťalo mliečko a bolievalo ho bruško. Vyzeralo to ako štrajk, mne aj klesla laktácia a keď som kontaktovala poradkyňu a aj pozerala články na mamile, vyšlo z toho, že si mám popracovať na zvýšení laktácie, takže som nasadila bylinky aj odsávala a mlieka bolo viac, ale dojčenie a spánok sa nezlepšili, skôr to bolo horšie. Pri dojčení bol nepokojný, odtŕhal sa, zabiehalo mu, nestíhal prehĺtať a po dvoch troch glgoch musel mať vždy pauzu. Tak som prestala odsávať a vysadila bylinky a mlieka mám teraz menej, malý je spokojný, ale dojčí sa stále málo a krátko, maximálne 2 minútky, vždy len z jedného prsníka a namiesto dojčenia na ukľudnenie a zaspatie si stále žužle ručičky.
Priznám sa, že so zmätená a vôbec neviem, čo mám robiť, lebo keď mám mlieka veľa, tak je nespokojný, pri dojčení sa odtŕha, nestíha, mlieko mu tečie prirýchlo, ale keď mám mlieka menej, tiež to nie je dobre. Poradkyňa mi stále vraví, že mám pracovať na zvýšení laktácie, ale ja neviem, to vôbec nepomáha, naopak, zhoršuje to celú situáciu a problém je aj to, že ja začínam slušne stresovať :roll:
Ďakujem za akúkoľvek reakciu!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Veľmi krátke dojčenie u 2 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod snežienka » 16 Aug 2017, 14:18

Zigi ahoj, vieš čo mi napadlo? Odsať mliečko a podľa potreby cievkou doplniť priamo na prsníku. Neviem, či to nie je blbosť, ale hádam sa tu baby ozvú :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Veľmi krátke dojčenie u 2 mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 17 Aug 2017, 02:14

Dakujem snezienka, skusala som davnejsie a hrozne ho to hnevalo, ked mu slo mlieko... Ani prsnik si nemozem stlacat, lebo sa zlosti a hned pusta. Ale za poslednych par dni sa to zhorsilo, klesla mi laktacia a cika pomenej, tak asi budem misiet zas vyskusat...
inak je forum dost opustene, co sa stali? Pamatam si, ze sa tu vzdy zivo diskutovalo a teraz nic. Poradkyne sem este chodia?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron