časté grckanie

O dojčení malých bábätiek

časté grckanie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Máj 2011, 08:29

Ak je tu podobná téma tak sorry nenašla som... problémy s grckaním sme mali stále, ale neriešila som ich, pretože malý bol inak spokojné bábätko a veľmi dobre priberal. stačilo nám, aby sme zvýšili trošku hlavičku a po dojčení s ním nijak nemanipulovali. pomaly som čakala, že grckanie prejde, ale neprechádza. nikdy negrcká v noci, leží na rovnom lôžku, spí na chrbte alebo na boku. horšie je to cez deň. vtedy potrebuje aj odgrgnúť a grcká, kým ho nosím na rokách v zvislej polohe tak toho je len trošku. ale ako náhle ho položím, on sa veľmi vrtí, chce byť stále na bušku, ak je aj chvíľku na chrbte tak to zas dvíha nohy až ku hlave alebo vymýšľa všelijaké psie kusy, no a to sa dogrcká dosť ... aj hodinu a pol po dojčení, ked je mliečko už natrávené. v 4.a 5. mesiaci dohromady pribral iba 800g,odkedy sa začal intenzívne pohybovať. predtým kilo za mesiac,aj viac.(narodil sa 3900g, 2mes. mal 6kg, 3mes. 7kg, teraz 7850g) dr. ten prírastok nekomentovala ako zlý, pochválila ho že je bábatko pekné, velké, pohyblivé) ja si myslím, že keby bol kvôli grckaniu hladný, vypýtal by si skôr papať, ale spokojný je stále. mám to nejako riešiť? vygrcká niečo, čo je "navyše" alebo je to problém? prezliekam stále, mením podbradníčky, ogrckané už máme nonstop všetko-gauč, koberec,posteľ... kedy to asi prejde? alebo je nejaký prípravok, liek, ktorý by zmiernil reflux? pri dojčení nepočuť nežiadúce zvuky, nadprodukciu nemám, pije pekne, nemlaská, nechlípe ;) má ale dlhšie pauzy medzi dojčením a potom pije veľa. častejšie však nechce, hnevá sa na prsník, ked núkam častejšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: časté grckanie

Neprečítaný príspevokod miskap » 27 Máj 2011, 16:16

Ahoj, grckanie je častý problém u detičiek, ale väčšinou je to normálne. Pokiaľ dieťa prospieva, je spokojné, mala by si sa upokojiť a prestať sa trápiť. Kým dieťatku nedozrie tráviaci trakt, bude grckať. Niekedy je lepšie, keď vygrcne, ako keby ho potrava trápila v brušku alebo pálila kyselina v hltane-záha.
Pokús sa ho radšej kŕmiť trochu častejšie po menších dávkach, podržať ho dlhšie vo zvislej polohe po kŕmení, počas kŕmenia ho častejšie odpoj od prsníka a nechaj odgrgnúť, potom znova ponúkni ten istý prsník, dohliadni, aby vypil prsník do dna ( nepije ani po stlačení ), kým ponúkneš druhý.
Myslím si, že riešiť to nejakými liekmi je zbytočné, dieťa na ne môže zle reagovať a budete mať o problém viac.
Keď začnete s príkrmami, bude sa to zlepšovať. :D
Ešte k tomu priberaniu: Dieťa v piatom mesiaci priberá oveľa menej ako v prvom a druhom! Tých 800 sa mi zdá akurát dosť :D
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron