Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

O dojčení malých bábätiek

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 14 Jún 2011, 20:25

:-(takze zle?
Uz budem mat asi len problemy?tak fasa,6tyzdnov sa trapim z bradavkou jak reseto,ked sa zahoji,a mozem kojit,tak costi co beriem 3t necunguje,no do placu mi je :-((
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Jún 2011, 20:55

Ospravedlňujem sa, že nestíham toto fórum tieto dni vôbec :( mám manžela doma na dovolenke a ledva stíham variť :lol:
Bibiq, mne sa to s Vami nejako celé nezdá... toto fakt si netrúfam celé hodnotiť bez osobnej návštevy.
To, čo si napísala teraz včera s tým častejším dojčením, môže a nemusí súvisieť s tvorbou mlieka, ale jednak - je tam nástup menštruácie mimoriadne skoro po pôrode, čo je výnimočné, sú mamičky, ktoré majú takto skoro menštruáciu a dokonca aj otehotnejú takto skoro, ale je to zriedkavé... Každopádne, bábätká môžu reagovať na menštruáciu častejším dojčením alebo naopak, aj štrajkom, že dojčenie odmietajú. To môže byť dôvod. Ďalším dôvodom ale skutočne môže byť aj pokles tvorby mlieka, ku ktorému môže počas menštruácie dôjsť. Okrem toho to ale môže byť naozaj aj vynechaním dávky domperidónu. To si najjednoduchšie overíš tak, že sa vrátiš zase k plnej dávke, tak ako si užívala pred tým a uvidíš, či sa stav nezlepší k tomu, čo ste mali pred tým.
K tej plnej dávke domperidónu mám však otázku - naozaj si užívala 3 tabletky 4x denne? Pretože maximum, čo odporúča dr. Newman je 40 mg 3x denne - teda 4 tabletky 3x denne, pričom bežne sa ako najvyššia dávka odporúča 3x3 denne (teda 3x 30 mg denne). Ty si užívala, ak dobre rátam 12 tabletiek za deň?!!
Užívaš k tomuto aj senovku a benedikt a bábätko nepriberá dobre? Ako bábätko pije počas dojčenie? Ako ste toto s poradkyňou vyhodnotili, je príjem MM pri dojčení postačujúci? Kaká a ciká dobre? Bolo dieťa vyšetrené pediatrom na iné možné príčiny, prečo by dieťa nemuselo priberať, napriek tomu, že potravy prijíma dostatok?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 14 Jún 2011, 21:58

Klemka,dakujem za odpoved.Mala pribera uz pekne,ale posl.2dni co dosla menstruacia citim,ze tie cikane plienky niesu tak caste.
Vo stvrtok bola Lp,zhodnotila stav kojenia ako super,ze uz ju nepotrebujem.
V piatoj super a v sob.dosla M a zacalo to,makke kozky,mala cuca 3min z kazdeho 2x,zlosti sa,zaspi a po pol hodke sa to opakuje...ked spi dlhsie,tak na mojej nahej hrudi a asi aj hladna.
Dnes bola poradna,za 16dni pribrala 700g,zvazim ju o 2 dni ci pribera?
Ten domperidon som 2t brala 3x3 a 3ti t 4x3,tak asi to malo byt 3x4?zle som to pochopila?
V ten svrtok lp navrhla,ze ked tak pekne pije tak skusime po 1tbl z posl.davkx dna vysadzat tyzden...vysadila som 2 dni a zacalo to takou reakciou.
Nieje chyba,ze som brala costi a 2dni mam motilium?nebol cas ist pre recept,kupila som,kym pojdem ku gastro pre recept motilium...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Jún 2011, 22:00

Bibiq, prepac, nechcem ta stresovat, ale za posledny rok za uz dvom znamym v mojom okoli stalo, ze im po porode zostal v maternici kusicek placenty a boli z toho trable s dojcenim. telo sa totiz vtedy sprava ako tehotne a produkuje hormony inak, co ma za nasledok slabu tvorbu mliecka.
neviem, ako je to na sk s ultrazvukovym vysetrenim po porode, v nemecku je to v porodnici a potom az po sestonedeli, cize 6-8 tyzdnov od porodu. ak ta pozerali, malo by to byt ok.
este raz prepac, ak ta zavadzam, nie som odbornik, ale taketo veci sa deju, tak som si povazovala za povinnost upozornit na to.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 14 Jún 2011, 22:02

...a nieje 3x4 to iste ako 4x3 vzhladom k poctu tbl?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 14 Jún 2011, 22:06

leelo,som po sekcii,tak snad by ma vycistili dobre...na kontrolu idem o 3tyzdne,nemal termin sukr.gyndos :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Jún 2011, 22:10

bibiq, neboj sa, urcite to bude dobre. ja len aby si vedela. ta menstruacia mi tam nesedi.
ja som to tiez pochopila tak, ze dcerka slabo pribera. no ale to mate prirastok pekny! vies, costi je aj o psychike. ja som ho brala este dost dlho po tom, co som ho uz vobec nepotrebovala, ale stale som sa bala uplne vysadit, hoci maly mal 8 mesiacov a 9 kg.
inak ja som brala od zaciatku 4x1 tabl. a ucinok bol teda sleha. moze tam byt aj iny dovod nespokojnosti malickej. ja by som este pri costi zostala chvilku, kym ti prejde menzes urcite.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Jún 2011, 23:47

Takze podla Newmanovho protokolu http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... -uzivania/ je maximum uzivania 40mg 4x denne. Takze 3tbl 4 denne alebo 4tabl 3xdenne je stale menej ako odporucanie.
Tu je protokol na znizovanie Domperidonu: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojci ... -uzivania/
Ked si to pozries, zistis, ze si znizovala asi prilis rychlo (ale to neviem - kolko tych tbl z dennej davky si vlastne znizila?). 3tbl z dennej davky boli navrhnute znizit za tyzden, podla protokolu byt to malo trvat 2-3tyzdne. Kazdopadne by malo platit hlavne pravidlo, po znizeni o jednu tbl pockat minimalne dva dni (optimalne 5-7 dni) a vidiet reakciu. Ak je to ok, tak mozme znizovat dalej. Ak nie, ideme spat na vyssiu davku.
Odbornik na cykly je skor Ludka, neviem, ci ten menzes mohol byt vyvolany znizenim davky alebo to bola zhoda okolnosti, ktora spolocne sposobila rapidnejsie znizenie tvorby. Aj ja suhlasim k opatovnemu zvyseniu davky a znizovaniu az po odozneni menzesu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 15 Jún 2011, 02:01

JankaMich,vysadila som len 1tbl cize brala som 4x3,3-3-3-3 a pri vysadzani mi lp kazala 3-3-3-2 aspon tyzden...zeby to uz po dvoch dnoch malo taky rychly priebeh?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod katka » 15 Jún 2011, 09:38

bibiq ja nie som LP ale ked tak kukam na to co pises ide z toho riadny stres az panika miestami. Mala ti dobre pribrala keby si nemala mliecko stala by na vahe alebo chudla nie? Toto je objektivny fakt mysli na to prosim ta. To ze pyta prsko castejsie nemusi suvisiet s jej hladom. Mas menstruaciu si unavena - mala zareagovala tak ze chce byt stale na prsniku- bud rada ze ta neodmieta ale prave naopak :) Pockaj kym prejde MS, s domperidonom sa vrat do povodneho stavu alebo znova zavolaj svojej LP a hlavne sa prosim ta skus upokojit .
Na margo placenty: ja mam doteraz kusok placenty v maternici, lebo som ju mala prirastenu k stene a nieco tam ostalo a dr. zhodnotili ze kyretazou by sa to nedalo odstranit. Hormony to nevylucuje ak neveris sprav si tehu test a urcite bude neg.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 15 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 15 Jún 2011, 10:24

Menstruacia do 2 mesiacov po porode, ak dojcis na poziadanie, nemate cumlik, spite spolu. To menzes nebude, moze ist o anovulacne krvacanie, ale nie menzes. Krvacanie ti moze znizit tvorbu mlieka, ale vrati sa ti to do normalu.

Skor mam pocit, ci nejde o dezorientovane biorytmov, pri malinkej. Satka by vam fakt pomohla!
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 16 Jún 2011, 20:25

Ludka,neviem ci to bol menzes,take divne to bolo krvacanie...tak neviem...dojcime sa stale,ide to tak vselijak,mala casto zaspi v posl dobe a dopija na x krat a ziadne poriadne napapanie...mam doma suplementor,tak keby nieco budem dokrmovat...v utorok bola poradna mala 3730 adnes pred kupanim 3760,tak nic moc...ale nechudne tak skusim zvazit v nedelu pred kupanim za tych istych podmienok...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 16 Jún 2011, 21:36

Bibiq, nerozmyslala si zmenit polohu? Dojcite napr. poleziacky?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 16 Jún 2011, 21:52

Ja uz som nestastna,dnes ma mala vycucala do spiku...dojcim v priecnej polohe a v noci polezicky...v noci,tym,ze haja aj 2,5hod mam prsia naliatejsie,ale nevypije doprazdna,lebo furt zaspi a ja tiez,tak ani neodsavam...hockedy zaspi na prse a dudluje az do dalsieho zobudenia sa...dnes som volala Lp,ma toho vela,tak nema co kontrolovat,vsetko sa zda byt ok...tak mam volat o 3dni ked prevazim...tak uvidime...aj v prvom tehu som mala malo mlieka,maleho som dokrmovala mliekom co mi naodsavala sesternica,co sme mali rovnake deti...asi som typ co nema dobru zlazu,mam male prsia..aj ked viem,ze uspech nezavisi od velkosti prs...aj mama mna kojila hadam len 3t...genetika :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 16 Jún 2011, 21:53

Ja uz som nestastna,dnes ma mala vycucala do spiku...dojcim v priecnej polohe a v noci polezicky...v noci,tym,ze haja aj 2,5hod mam prsia naliatejsie,ale nevypije doprazdna,lebo furt zaspi a ja tiez,tak ani neodsavam...hockedy zaspi na prse a dudluje az do dalsieho zobudenia sa...dnes som volala Lp,ma toho vela,tak nema co kontrolovat,vsetko sa zda byt ok...tak mam volat o 3dni ked prevazim...tak uvidime...aj v prvom tehu som mala malo mlieka,maleho som dokrmovala mliekom co mi naodsavala sesternica,co sme mali rovnake deti...asi som typ co nema dobru zlazu,mam male prsia..aj ked viem,ze uspech nezavisi od velkosti prs...aj mama mna kojila hadam len 3t...genetika :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 16 Jún 2011, 22:41

Bibiq, ale okolo siesteho tyzdna mizne pocit, plnych prs. a nastavia sa na dopyt, ponuka...ak nedojcis castejsie ako su 2,5hodiny, tak mozog nebude vyrabat viac. Vysvetlim. Ak dojcis z jedneho, a druhy nevypradnujes, davas mu signal, aby vyrabal menej mlieka. Zapne sa v nom "inhibitor" a prestane sa ho tolko tvorit, ale ak dojcis castejsie kazdu 1,5 hodinu, co je uuuuuuuuuplne normalne u babatiek, pretoze maju maly zaludok, a MM sa vytravi skor, tak sa ti bude tvorit viac mlieka. Uz to ze dojcis a striedas prsniky, tak sa nalieva ten z ktoreho nedojcis. Zastavuju sa v "zachytnych" zlazach, a potom idu do pusinky. Ona ako sa tvari pri dojceni? Nevyteka jej mlieko? Nepuci sa?
A jasne ze nevypije plny prsnik v noci, lebo jej staci. Plus prsnik nie je len na jedenie, ale na ukludnovanie, a nie je nic zle na tom ak nenutritivne saje! Praveze to potrebuje, potom sa nauci na prst, a horsie odnaucis! A 2,5 hodiny spinka v noci to je faaajn :) :dojcenie:
A v noci tym ze poleziacky sa ti nezda lepsie dojcenie? Skusala si aj cez den po leziacky?

a vaha moze skreslovat, moze byt pred vykakanim, po vykakani, inac lezi, ina vaha, nakalibrovana. Stuadia jasne dokazuje ze vaha moze pridat alebo odobrat az 30g co je dost.

ked si to pocitam ze 116g/tyzden je minimum...116/7=16,57 priblizne....tak tvoja pribrala ok za tych skoro 48 hodin
Bibiq, viem ze je to tazke, ale skus sa viac sustredit na svoj vnutorny pocit, materinsky instinkt, sleduj ju, ci je spokojna, ako kaka a cika, ako spinka. Mam taky citak, ze sa prilis stresujes...nerobi to dobre, vylucujes stresove hormony a ani malinka nemusi byt ok, ak neciti svoju maminku v pohode! Aj to prispieva k tvoreniu mliecka.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Jún 2011, 22:59

Ja by som navrhovala ten ultrazvuk, ako navrhuje Leelo. Ten zvysok placenty by naozaj mal logiku - podivna menzes, ci by este nemala byt a znizena tvorba mlieka, ktora nechce posluchat ani domperidon - naozaj ako keby bolo telo tehotne. Som tiez zvedava, ked malu prevazis, ako to bude vyzerat na grafe.
Genetika je skor povera - tvoja mama i ty ste nemali prirodzeny porod so samoprisatim a so vsetkym co patri k spravnemu nastartovaniu dojcenia. To sme naozaj zdedili porodnice este po predoslom systeme.
Kazdopadne ked spominas suplementor, je jasne, nech sa stane cokolvek, si pripravena dojcit, i keby ti v tom malo docasne pomoct trocha UM (ale ziadna nahrada mamy - flasa). :love:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 17 Jún 2011, 10:04

Ludka,cez noc dojcim tak po 2,5 az 3 hodinach....cez den casto....nesledujem hodinky...v noci dnes som mala prsia ako bomby napeckovane :) tak sa mala napapala a aj nieco som doodsavala,len mam naprd odsavacku...musim kupit inu... :evil:
rano vstala o 6,00 a teraz je 10,00 a to uz papala 3xaj teraz ju mam nasosnutu a dudle si veselo...aj ked este satku nemam,v kuse je nalepena na mne s vynimkou 1,5 hod 2x denne ked idem nieco navarit a zjest a pre syna do skoly...kupim satku alebo nosic,lebo uz nevladzem na rukach...len ten obchod ma svoju poradkynu satkovania,tak ju chcem stihnut,inak mala v autosedacke nevydrzi,tak cestu odkladam,nenecham ju revac cez celu BA :(
JANKA,ja som po cisarskom a volala som gyndosovi za ten menzes,tak nevedel,ale povedal,ze nemalo by po cisarskom v maternici ostat nic,tak nechapem...ale na UZV uz som objednana.Dakujem kocky,ze sa zaujmate o mna,lebo uz by som to asi nzvladla ten napor stresu...a musim sa asi ukludnit a vsetko sa upravi...dufam...
...mala pri papani sa obcas puci,ked jej nejde rychlo aj napriek stlacaniu a vymienaniu na prsnikoch uz tie zvysky nechce bez hnevu a odsavacka mi to nevytiahne-blba je asi-no uvidime,ale chcem to prekonat,lebo vsetky kamky okolo mna co porodili skoro rovnako koja bez problemov a ja sa tu trapim odusu...a mozno tym,ze porovnavam sa iba stresujem,ze ano :P
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod leelo » 17 Jún 2011, 10:38

bibiq, den v rezime baba je uplne iny ako noc. cez den su tu podnety, hluk, starsi surodenec... a babatko si prsnikom riesi vsetko - hlad, smad, teplo, zimu, nervozitu, unavu. kupou nosica/satky sa ti velmi ulavi, nebudes ani registrovat to dojcenie, budes mat volne ruky a omnoho kludnejsi celkovy pocit. ach, keby som nebola v nemecku, ale doma v ba, ja by som ti prisla satkovanie ukazat aj dnes ;) a moju satku mam teraz nevyuzitu v skrini.
to, co teraz trpezlivo vydrzis sa ti neskor vrati v podobe kludneho, prospievajuceho a pekne sa dojciaceho babatka. ste v zaciatkoch, spoznavate sa a tieto mesiace ti uz nikto nevezme, budujete si s dcerou vztah a ucite sa spoluzitiu. aj ked sa ti to moze zdat teraz narocne, z dlhodobeho hladiska to je ten potrebny zaklad.
v mojom okoli vsetky kamosky dojcili s cumlom, klobucikmi a napriek tomu ich deti priberali kilo za mesiac. ja som robila vsetko ako sa ma, navyse som bola kludna a vyrovnana, lebo som si verila a ajtak moje dieta nepriberalo. uvidis, o par mesiacov, uz sa nad tym len pousmejes. a ja si budem chodit k tebe po radu ako zvladnut 2 male deti :P
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod katka » 17 Jún 2011, 11:07

Mala ti za mesiac a pol vyrastla z 2550g na 3730g- toto na neprospievajuce dieta naozaj nevyzera bibiq :D Ale ty nebudes mat pokoja kym neschovas tu vahu do pivnice :) Mas proste doma riadneho cicavca to je vsetko. Ja som vo veku tvojej malinkej dala malemu cumel a tym som sa oslobodila od neustaleho cicania, ale to ti vobec neodporucam ak nechces po zvysok kojenia riesit mykozy a strajkovanie. A na prechadzky v kociariku nechodievate s malinkou?
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 15 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 17 Jún 2011, 11:07

Dakujem Leelo :-)
ked sem pisem,dostava sa mi max.podpory a kazdy den je pre mna inspiraciou,ako formovat nas vztah s malinkou...ja uz mam jedneho velkaca,ale niekedy mam pocit,ze sa znizuje na vek skolkara,takze je to u nas vcelku vesele...skoda,ze moj manzel snahu nevnima tak pozitivne,pretoze bol zvyknuty na svoj klud,zaluby a co mu aj ciastocne ostalo,lebo jeho najmenej to zatial obmedzuje,ale ako vravis zvykame si vsetci...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 17 Jún 2011, 11:12

Katka,ahoj...no cicavec je riadny,ale ako niekedy citim aj dudkac...cumlik nemame a raz v zufalstve s6 jej skusila dat flasu s Mm a to ju naplo a tym sme s nahradami ciciku skoncili....dudluje radsej masko:-D
vahu asi mas pravdu posle do pivnice :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Jún 2011, 12:45

bibiq ja sa nazyvam "cumlik de luxe" :-) a aky je vekovy rozdiel - odporucas ci ani nie...ja by som chcela tak 6-7 rokov ak budeme chciet 2.dieta.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod katka » 17 Jún 2011, 14:09

JANKA ako to myslis s tym, ze telo sa moze spravat ako tehotne? Zaujimama ma to, lebo sa ma to tyka. Pokial ja mam info, tak ked ostane zvysok placenty v maternici po porode, ide o mrtve a nevyzivovane tkanivo, ktoreho sa organizmus snazi zbavit - krcmi a krvacanim z maternice. Nebezpecne je to aj koli moznej infekcii, ktora moze skoncit az otravou krvi. Hormonalne je to neaktivne pokial ja viem, vplyv na kojenie teda ziadny. Iba v raritnych pripadoch sa stava ze sa bunky placenty zvrhnu, zacnu mnozit a vylucovat tehotensky HCG hormon- tzv.trofoblasticka choroba. Ale toto sa da lahko vylucit otestovanim obycajnym tehu- testom.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 15 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 17 Jún 2011, 15:55

Bibiq, ako pisali baby, moze to byt to s tou placentou...nechcem byt odveci, ale znamej po cisarskom nechali celu placentu 3 mesiace!!! zabudli jej ju vybrat, neviem, fakt neviem si to predstavit! takze nic to neznamena ze cisarsky...nemala by si ist teraz na kontrolu po sestonedeli??

satku jednoznacne, lebo prides o ruky a aj chrbticu!!!!! Na dialku ti poviem, ze vam to ide skvele....nevidim vas, sice, ale co opisujes, si obetava MAMINA :) dojcenia chtiva :dojcenie:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron