Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

O dojčení malých bábätiek

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 17 Jún 2011, 18:17

Na kötrolu mam ist az o 2tyzdne lebo moj sukr.gyndos nemal termin skor...ale take starosti s mlieckom som mala aj v 1.dojceni,tak pil z flase moje osate 7mes.
Satku mam objednanu aj s instruktaznym cd,tak sa neviem dockat...mliecko sa zase rozbieha,malu mam na sebe cely den a pije ozaj kedy chce...tak citim,ze je viac...ak v nedelu prevazim a bude prirastok nad 50g tak slubujem,ze vahu odnlozim na najvyssie miesto(mam .160cm)tam kam nedociahnem :-)
Ludka,bylinky dosli,vdaka!
Akdarka,ten 9.rocny rozdiel mne vyhovuje,lebo neviem porovnat...maly je uz velky,tretiak a samostatny v skole,hygiene a jest mi urobil :-D
6-7 rokov je blbi rozdiel,lebo to je akurat prvak a tomu sa treba plne venovat...teraz ked nestiham maly dojde do skoly aj zo skoly sam,kdezto ako prvaka by som nemala odvahu ho pustit sameho...chalani su neni baby,tie su aj 6rocne samostatnejsie ako chalosi...tak si to rozmysli,bud 5r.ked je v skolke este,alebo 8.r.ked uz ma 1.triedu za sebou...
Inak neviem si predstavit dve male deti.,ako mali nase mamule.,
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod zuzana369 » 17 Jún 2011, 21:25

Ahojte dievcata, urcite mate viac skusenosti, tak by som vas chcela poprosit o radu, zacinam byt zufala, lebo neviem co a ako....:( Mame 3,5 tyzdnovu dcerku, porodna vaha bola 3380g, 50 cm. V nemocke schudla na 3080 a teraz velmi pomaly pribera, teraz ma asi 3300g. Niekde som citala, ze by porodnu vahu mala dosiahnut do 3 tyzdnov, co by znamenalo, ze zaostavame. Snazim sa ju dojcit co najviac a najcastejsie (aj 10-12krat za den, niekedy aj viac), ale neviem presne odhadnut, ci mam dost mlieka alebo nie. Nemam pocit preplnenych prsnikov, ale ked mala pije, tak ma v ustach mlieko ked sa odtiahne, ale pije hrozne dlho, 20-30 min. z jedneho prsnika, striedavo zaspava a saje, ale niekedy saje celych 20 min., vacsinou jej davam z oboch prsnikov, takze dokopy kojim aj 45 min. Stolicu ma zelenu s hlienom, obcas trochu zlteho a zrazenin. Neviem uz co s tym, dokrmovat nechcem, ale neviem preco tak pomaly pribera. Tiez som citala, ze treba kojit aspon s 2 hod. odstupom, aby stihla natravit mliecko (kaka pri kazdom krmeni, cize 10krat za den, pocika asi 4 plienky) a potom druhy nazor, ze ponukat prsko kedykolvek chce (co chce stale, ale neviem potom uz ci pije alebo len cuca). Ak by ste mali niektora cas a chut, prosim poradte mi, neviem, ci robim nieco zle. Spinka v noci dobre, po kojeni vacsinou zaspi na 10 min. potom sa zobudi s placom, v noci spi 5-8 hodin v kuse, nakojim a spi dalej 1-2 hodky. Tak neviem, keby bola hladna sa zobudi skor nie? Dakujem vopred za odpoved a rady!
zuzana369
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17 Jún 2011, 21:21

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Jún 2011, 21:46

Zuzka, toto je potrebné a súčasne najjednoduchšie, najrýchlejšie a najefektívnejšie riešiť v kontakte s poradkyňou pri dojčení osobne. Zoznam poradkýň podľa miesta pôsobenia nájdeš na www.mamila.sk. Je totiž potrebné priamo viedieť pri dojčení, čo bábätko na prsníku robí, poradkyňa Ťa naučí rozpoznať, či pije alebo saje naprázdno, či je dojčenie dostatočne výdatné z hľadiska príjmu mliečka. A ak zistí, že nie je, dokáže Ti priamo na poradenstve ukázať polohu, v ktorej sa jednoduchšie dosahuje správne hlboké asymetrické prisatie, ktoré je kľúčom k tomu, aby dojčenie bolo bezbolestné a bábätko bolo schopné získavať mliečko z prsníka vlastným satím, nielen vtedy, keď mu matka strieka mlieko do pusinky pri vypudzovacom reflexe. Okrem toho Ti poradkyňa ukáže špeciálnu techniku stláčania prsníka, vďaka ktorej bábätko získa ešte viac mlieka z prsníka a možno takto zistíte, že toto úplne stačí na optimálne priberanie bábätka. Ak poradkyňa usúdi, že treba podporiť aj tvorbu mlieka, vie Ti odporučiť účinné prostriedky, ktoré spolu s úpravou dojčenia krásne fungujú.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Jún 2011, 21:51

Ešte k tým odstupom medzi dojčeniami, áno, mýtus o časovaní dojčení na raz za dve hodiny, či aj dlhšie, je v našich končinách častým omylom, bohužiaľ, vychádza z absolútneho nepochopenia toho, čo dieťaťu dojčenie poskytuje, toho, že dojčenie je omnoho viac než len materské mlieko a dieťa môže chcieť ísť na prsník kvôli mnohým iným dôvodom, ktoré sú rovnako legitímne, ako pitie mlieka, pretože dojčenie reguluje dôležité telesné funkcie - teplotu, dýchanie, srdiečko, rozvíja mozog, podoruje správny vývoj ústnej dutiny atď, atď. čakať, kým sa dieťaťu strávi všetko mlieko, ktoré vypilo pri dojčení, nemá opodstatnenie a neodporúčajú ho ani organizácie venujúce sa podpore zdravia ani podpore dojčenia, tie naopak všetky zdôrazňujú dôležitosť "dojčenia na požiadanie", teda dojčenia, ktoré sa dieťaťu ponúka vždy, keď potrebujeme riešiť jeho nespokojnosť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Jún 2011, 03:57

Zuzana,aj ja mam ten isty pocit vecer,ale vraj to je v pohodke pri takych malych babenkach kde sa este reguluje mnozstvo mliecka...vra sa to casom spravi...ja mam 7t dievcatko a uz mam vecer pocit,ze nema co vytiahnut a predsa len vytiahne,lebo pekne zahaja na 3hodky po dojceni...je pravda,ze po papani dlho este dudka,kym zaspi.ale myslim,ze ma dost...netrap sa tym,lebo je to zbytocny stres...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Jún 2011, 11:21

Ahoj Bibiq,

dlho som nebola na tvojom fore, lebo som myslela, ze ste za vodou. Teraz ked vidim, co sa deje, zacinam sa bat, lebo aj mne poradila LP zacat vysadzat domperion, tak to radsej nejdem skusat. Chcem Ti ale povedat, ze pri mojom nekonciacom trapeni so zvysovanim produkcie si bola pre mna vzorom ako to moze fungovat, ked sa chce. Tak vydrz! Drzim palce! ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 4 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 19 dní

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Jún 2011, 11:56

Zigi, ak si dosiahla s domperidónom výsledok, aký si chcela, teda dá sa povedať, že momentálne je všetko OK, tak nie je dôvod ho ďalej užívať v plnej dávke, najmä, ak si popri tom zapracovala na dojčení - teda riešila a si a riešiš primárnu príčinu, kvôli ktorej nastalo znižovanie tvorby mlieka a kvôli ktorej si potrebovala domperidón, tak je vysoko pravdepodobné, že budeš môcť pomaly začať domperidón vysádzať. Je ideálne vynechať jednu tabletku z tých 9. čo užívaš a brať 8 niekoľko dní a porovnávať, či sa niečo zmenilo, ak nie, tak zase vynechať ďalšiu tabletku a znova 4-5 dní pozorovať, čo sa stane... atď.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Jún 2011, 12:20

Mila zigdakujem ze moj prispevok a aj tazke zaciatky ti pomohli nevzdat to...mojou inspiraciu su hlavne moje kamaratky ktore dlho dojcili a asi 4 co maju take dietky +-ako je toto moje 7t babuliatko...vsetky totiz koja a v tom by bol pes,aby ja som nekojila...nevzdam to,uz aj pre to,ze oni mozu a ja nie?ani napad,pekne sa pomordujem a budem v particke...to je mojim hnacim motorom,aj ked mam doma suplementor aj UM,keby nahodou.,ale myslim,ze sme z casti za vodou...
Uz nepripustam neuspech a pripadne male tazkosti zvladam.
Mala pekne pribera aj ked je to menej,ale to stoji za snahu:-)
takze tym chcem dat hold aj poradkyniam tu aj tej co bojuje s nami.
Domperidon este chvilku popapam,nech sa vyrovna hladina po minulej akcii o vysadzanie a skusim neskor...
Mila zigi,aj ja vam drzim palce nech to kojenie ide pekne hladko a malusiatko nech nabera a ste zdrave...ja verim,ze to najhorsie uz mam za sebou.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 20 Jún 2011, 19:46

Taaak:-)a dufam,ze uz bude len dobre a kojenie nam vydrzi:-)
mala mi za tyzden pribrala 300g...z porodnice sme odchadzali s 3550g babom...dnes ma 7t.a 4020g,jupiii:-)
mliecka zda sa dost,chvalabohu,ale aj sa bojim tesit...dakujem VAM kto radil v mojej teme aj za tento portal!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 20 Jún 2011, 23:18

Bibiqm uplne super ;) :goodjob:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod zigi » 21 Jún 2011, 13:53

Uzasne, gratulujem!!!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 4 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 19 dní

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 29 Jún 2011, 20:51

Ahojte,v sobotu mame 2 mesiace:-)
za tu dobu,presne 8tyzdnov mala pribrala 2kg,takze oslavujeme meniny,dvojmesiacikoviny aj uspesne dojcenie, vdaka uzasnej podpore mojej Lp a VAM poradkyniam a neporadkyniam na tomto fore...Dakujem!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Jún 2011, 23:27

Bibiq, UZASTNE :dojcenie: tesim sa, velmi :love:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Nizky vahovy prirastok napriek castemu dojceniu

Neprečítaný príspevokod etnicka » 30 Jún 2011, 18:55

Bibiq, jej, to je vyborna sprava :))))
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 22 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron