dojčenie len poležiačky?

O dojčení malých bábätiek

dojčenie len poležiačky?

Neprečítaný príspevokod flower » 22 Máj 2011, 23:13

Moja 5 mesačná dcérka sa odmieta dojčiť v inej polohe než poležiačky - naučila sa na ňu, ked sme mali problémy s dojčením zo začiatku, kvôli nadprodukcii a vracaniu a takto sa vedela relatívne dobre napiť.. Nejak sme to neriešili, vyhovela som je v tom, a keď sme boli mimo domu skúsila som ju nadojčiť na rukách a niekedy to bolo v pohode, inokedy nechcela, tak som išla do izby a tam som si k nej ľahla... lenže teraz je už teplo a chcela by som s ňou byť dlšie von,ale úplne odmieta dojčiť sa na lavičke alebo inde kde nemôže ležať..Viete mi niekto poradiť či sa s tým dá niečo robiť? Bojím sa, aby sa malá pogtom nedehydrovala v týchto horúčavách,keď bude mimo domu odmietať prsník a jednoducho budem musieť byť dlhšie von... Ďakujem za akúkoľek radu :-)
flower
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 03 Apr 2011, 22:14
Počet detí: 0

Re: dojčenie len poležiačky?

Neprečítaný príspevokod leelo » 22 Máj 2011, 23:15

flower, zober si von deku a na nu si v parku lahnite. kde su lavicky, tam musi byt aj trava ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: dojčenie len poležiačky?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Máj 2011, 09:54

Flower, toto je ťažko poriešiť, deti si vybudujú na mnohé veci určitý systém, ktorý im dáva pocit bezpečia a ťažko sa zriekajú zaužívaných rituálov. Neviem Ti poradiť žiadnu techniku ani postup, ako toto zmeniť, jedine trpezlivo skúšať, možno naskúšať si inú polohu s bábikou, aby si potom s bábätkom bola sebaistejšia v manipulácii, skúšať ju tak prisať v polospánku, keď ešte nie je úplne pri vedomí... je zrejmé, že dojčiť len poležiačky je oštara, pretože vonku sa ležať nie všade dá a potom to limituje matku v jej aktivitách. Napadlo mi ešte, že v nosiči by možno mohlo mať bábätko pocit, že leží a pritom by si mohla sedieť, neskúšala si v šatke alebo v inom nosiči či by to nešlo?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: dojčenie len poležiačky?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 23 Máj 2011, 13:02

Ano, mas prvadu, je to tazke odnaucit sa dojcit inac. Tento problem som rieisila pri mojej prvej dcerke. Tiez sa nechcela inac dojcit. Skusim poradit :) doma som skusala cez den dojcit po sediacky, postupne aby si na to zvykla. Boli to najma dojcenia, s ktorymi sa neuspavala. Casom som zvykla a dojcili sme sa vonku aj po sediacky. Ale ako leelo pise, deku som so sebou pre istotu nosila... :dojcenie:
Drzim palec :goodjob:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: dojčenie len poležiačky?

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Máj 2011, 15:49

aj my mame tento problem....od dvoch mesiacov sa dojcime len po leziacky....potom to je bieda, ak nie sme doma....tak sa pucime ci v aute, alebo niekde na stolicke....malemu to nevadi moc....len ja neviem najst vhodnu polohu, ako ho chytit, drzat :( a teraz, ked je uz väcsi, tak len kuka vsade naokolo, je zvedavy :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dojčenie len poležiačky?

Neprečítaný príspevokod flower » 23 Máj 2011, 22:31

Ďakujem za odpovede :-) tú deku skúsim, len nebude sa to dať všade, ale napríklad na ihrisku kde sa hrá syn veľmi rád si to viem predstaviť... Mne dojčenie v inej polohe cez deň vôbec neprekáža a myslím, že mám dobre nacvičenú klasickú polohu kolísky aj priečnu, ale malá to väčšinou odmieta... Ale dnes večer, keď som ju uspávala v šatke, zrazu začala vykrúcať hlavičku, akoby sa chcela dojčiť, tak som skúsila a naozaj si pocuckala :) :D Aj včera som tak skúsila, keď som už vedela, že musí byť hladná, no nemohla som ju nadočiť (boli sme akurát v aute, keď začala byť nepokojná...) a napapala sa aj posediačky, len proste ak nie je úplne veľmi hladná, tak sa dojčiť v inej polohe alebo si len pocuckať odmieta... no nič, budem skúšať ďalej a uvidíme...Norika, aj Tebe držím palce ;-)
flower
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 03 Apr 2011, 22:14
Počet detí: 0


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron