veľká bradavka a malá pusinka

O dojčení malých bábätiek

veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 20 Máj 2011, 21:13

Dobry den, chcela by som pomôcť svagrinej a kedze ani jedna laktačna poradkyna v okoli nebola ochotna prist pozrieť prisatie babatka, skusam takto.. Maly Miško má 2 tyzdne, svagrinka má dosť velke bradavky a maličky ma malu pusku a nevie ju riadne naširoko otvoriť, takze jej sklzava po bradavke a chyti iba maličku časť dvorca.. vysledok: ragady, maly sa slabo prisava, nasava pravdepodobne vzduch, lebo je počuť mlaskanie, dlho sa kojí, trepe sa pri tom, a potom ma tvrde bruško koli nasatemu vzduchu... Pomohli by mi nejake grify, ktore by som jej vedela poradiť alebo kontakt na laktačnu v okoli Senice, ktora by bola ochotna prist... volala som asi 5 tim poradkyniam z mamila, či jak sa to vola....
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod leelo » 20 Máj 2011, 21:35

ahoj, nevies, ci mu v porodnici kontrolovali podjazykovu uzdicku?
mne to vsetko pripomina to, co sa pise v tomto clanku. moze a nemusi byt, samozrejme:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/2 ... a-kojenie/
ak nie, pozrite so svagrinou malemu do pusinky a porovnajte s fotkami pod clankom. pripadne skuste mu to nafotit a hodte fotky sem.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 30 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Máj 2011, 21:41

Wewerka, toto sa po internete dá ťažko poriešiť :(
Čo vidím ako možnosť - využiť poradenstvo aspoň cez Skype od poradkyne Janky Michálkovej. Skúšali ste ozvať sa Eme Krajčovičovej? Kedysi robievala poradenstvo aj v tej oblasti...
Ja môžem ešte odporučiť skúsiť úpravu techniky dojčenia podľa odkazov v týchto stránkach https://sites.google.com/site/problemysdojcenim/, bábätko mať čo najviac v kontakte koža na kožu, bradavky liečiť podľa postupov z tejto podstránky https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek, ideálne univerzálnou masťou a stimulovať bábätko k väčšiemu otváraniu pusinky touto masážou https://sites.google.com/site/problemys ... iu-pusinku. Nepíšeš či do dojčenia nevstupujú aj nejaké umelé náhrady prsníka (cumlík, fľaša, klobúčik), ak áno, bez ich odstránenia bábätko nemá prečo otvárať väčšiu pusku...
:goodjob:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 20 Máj 2011, 21:54

leelo ja som sa jej hned na to pytala, ale nevedela som ako to vyzera, pozriem mu to zajtra, zevraj to v porodke kontrolovali babatku jej spolubyvajucej, ale ci aj malemu, to nevie...
Klemka, maly ma maximalne dudlik, aj ten skorej odmieta ako chce, ale vsimla som si, ze ked ho má, tak akosi špuli pusinku, tak akosi divne dava pery dopredu, teraz rozmyslam, ci to fakt nebude tou uzdičkou... Pani Krajčovičova uz nerobieva poradkynu, som jej volala, skusime zajtra ten skype... chudera svagrova, uz sa tym dost depta, co mi je luto, lebo sa na kojenie moc tešila, ked videla ako sa my pekne s malym kojkáme.... Ona ma uz starsiu dcerku a to bolo presne toto iste, az to vyvrcholilo zapalom a odstavenie malej v dvoch mesiacoch...
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Máj 2011, 22:13

Wewerka, cumlík občas, na chvíľku, úplne stačí... jedna z vecí, ktoré sa dajú poradiť takto od počítača je aj - zbaviť sa ho, ak to dokážu.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Máj 2011, 00:24

Emka Krajcovicova este stale funguje, ale as prestahovala do Chtelnice.
Ten Skype je v pohode, akurat v sobotu som dost vytazena, kazdopadne ma mozes kontaktovat na: JankaMich, mozme dohodnut termin. Inak je este jedna poradkyna co ma na zozname poradkyn uvedeny Skype, a to je Elenka Hutton z Levic.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 21 Máj 2011, 12:45

Momentalne mi skype nefunguje, pokusim sa ho opravit (teda manzela poprosim)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 18 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod miskap » 21 Máj 2011, 18:44

A skúšala si volať Peťke Benianovej? Ona je zo Starej Turej, ale robí poradenstvo aj mimo. Kontakt nájdeš na www.mamila.sk
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 21 Máj 2011, 20:14

No prave som pisala jednej poradkyni zo Skalice a zajtra zavolam tej pani Benianovej, dakujem za info... Dnes to je trosku lepsie, aspon mykoza ustupuje, ale ma toho plne bríle kočka :-) ale sak to spolu nejak zvládneme, musime, uz sa tesim jak budem spolu kojiť na lavičke v parku :-))))
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 24 Máj 2011, 07:41

tak toto je vrchol lekárskej tuposti!!!!! Vcera som bola svedkom toho ako pediatrička, ktorá je zároven imunologička, povedala mojej svagrinke nech začne 2 tyzdnoveho synčeka prikrmovat, nezabudla dodať, ze moze skusit mlieko HIPP!!!!! mna uz zarazilo to, ze som prisla do cakarne a same reklamy na umele mlieka!!!!!!!!!!!!!!!!! Maly totizto od porodu schudol nejakych 300 gramov to je sice smutne, ale kde je rada, nech lepšie prilozi, nech častejšie dojdčí, nech si zavola laktačnu poradkynu??????? Samozrejme svagrova neni tupa, sice ju to uuuuplne vcera znicilo, ale dnes k nim pride laktačna poradkyna p. Benianova, veeeelmi ochotna, ktorej sme hned vcera volali a verim tomu, ze to daju doporiadku... Co na to poviete???????? ja som mala chut tam zaklopat a vynadat je do sprostych krav, ked som videla svagrovu jak chudatko plače... pritom potom nakojila maličkeho a tak pekne im to išlo, aj sa ovela krajšie už prisava a je vidiet ze papa....
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Máj 2011, 00:42

Ja sa tiez stretavam so vselicim, mam az potom pocit, ze ci to cele poradenstvo ma vobec zmysel. Najlepsie ma vsak povzbudia taketo vypovede, ktore svedcia o tom, ze mamickam na tom zalezi a tu kvalitnu podporu potrebuju - a potom spatne oni budu tlacit na system tak, aby sa zlepsoval. Napriklad aj tak, ze sa pridaju k poradkyniam :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod Ludka » 25 Máj 2011, 08:50

fuha weverka, to je velmi smutne....cas porozmyslat nad inou pediatrickou, mozno??
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 26 Máj 2011, 07:45

no uz to vyzera troska veselsie, maly sa uz prisava krasne, ale vsetkym tym stresom a vecami okolo svagrinka nemala mliečko, tak zasa sme riesili posledne dva dni to.... fuu, ale uz to vyzera fajn, vcera rano zacala brat costi a natierat rozragadovane uz nahnisane bradavky univerzalnou mastou, dokonca mi to znama lekarnicka dala aj tak narychlo bez receptu, tak som bola stastna jak blcha, ze jej aspon takto mozem pomoct... ale ta mast ze 10 eur, fu.... ale stale to je menej ako jedina krabica nutrilou :-D sice vcera mu musela dat aj nutrilon, a bohuzial z flase, lebo sa tu nedala zohnat ta cievka na suplementor, ale dnes je objednana, aj tak dufam, ze dnes uz nebude treba... A vecer uz zacalo mliecko dokonca tiect... To sme sa tusim prvy krat radovali z premoknuteho tricka :-DDDDDD joj kolkej radosti....
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:06

drzim palce Tvojej svagrinke
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 18 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Máj 2011, 00:20

:goodjob: :dojcenie: :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 27 Máj 2011, 16:38

Weverka,aj moje 3kg srdiecko ma malinku pusinku a jednu bradavku mam jak reseto,fnuk...ale drzim palce tvojej svagrinke,zahoji sa...hlavne nech drobce maju z nas to naj.,ja dezinfikujem ranu zriedenym roztokom z kvapiek CITROVITAL a natieram univerzalnou mastickou...hlavne,ze uz tak neboli,pekne sa hoji...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 21 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 28 Máj 2011, 10:55

no tak ja uz neviem, berie ten costi uz 3 dni 3x3 a stale mliecka malo... koji koji koji na poziadanie a maly po kazdom kojeni plač, tak vzdy este stiahne nejakych 30 ml nutrilonu.... skusala si este aj odstrekovat, ale ze po kojeni nejde ani kvapka.... a prave prso ma uplne nejake zdechle, to ze aj citi, ze tam je malo, kazalo som jej teda vzdy nech najpr na to prilozi, ale nepomaha to... Inak bradavky OK, maly pekne saje, vsetko OK, len toho mliecka je malo....
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Máj 2011, 00:35

Hoci 30ml UM, pokial to bude suplementorom, tak sa mnozstvo UM uz nejako vyrazne zvysovat nebude , mnozstvo MM bude stabilne a babo bude stale dojcene. Najneskor pri zavadzani prikrmov sa UM s cievkou vyluci celkom a zvysne 3-4 roky moze dojcit uplne prirodzene :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod Andrea » 31 Máj 2011, 13:55

Ja som nejake vyrazne problemy s tvorbou mlieka nemala, iba raz sa mi zdalo, ze mam mlieka malo a dala som si senovku grecku a ta zabrala teda perfektne, asi tak 24 hodin po prvom uziti spolu s castym prikladanim, uff mala som mlieka ako na zaciatku.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 20 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 17 Jún 2011, 22:04

no takze po par tyzdnoch sa vsetko dalo do poriadku, maly krasne papka, je uz z neho valibuk, nutrilon dava maximalne večer, zevraj vtedy citi ze ma prsniky uplne prazdne a maly po kojení place... ale zasa niektory vecer je to OK a maly nepotrebuje vobec prikrm... aj hovorila ze teda citi ovela plnsie prsniky cez den.. no dufam, ze uz to takto vydrzi, costi uz neberie... Ja si myslim ze to vsetko bolo aj tym, ze maly bol od nej po porode 2 dni preč, bol pod tou lampou koli zltacke, potom stres ked prisli domov, mala strasnu nechut do jedla, este teraz si vsimne na obed ze este nejedla... No a este 6 ročna naaaročna dcerka k tomu... isto to je aj tou nepohodou...
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 21 dní

Re: veľká bradavka a malá pusinka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Jún 2011, 22:51

Super! :goodjob: (to UM je dufam bez flase)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron