Stránka 1 z 1

ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 16 Apr 2015, 16:37
od Dotty74
vytierate tým vašim drobčekom pusu po kojení? ja mám dve deti a kým som ich len dojčila a nemali zúbky, tak som nejako ústnu hygienu neriešila. švagriná má však teraz mesačné bábätko a každú chvíľu mu ústočká vytiera gázou navlhčenou v detskej ústnej vode... je to v pohode? čo si o tom myslíte vy?

Re: ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 17 Apr 2015, 20:28
od JankaMich
Materske mlieko je najidealnejsie na cistenie, nema v sebe ziadne patogeny. To sa uz neda povedat o prstoch, ktore drzia gazu, samotnej gaze a ani s tou vodou to nemusi byt vzdy koser. Ak sa obava patogenov, co su na prsnikov, nie je dovod, nakolko MM obsahuje presne proti nim protilatky. To sa zasa neda povedat o gaze a ani o vode.
Suma sumarum - nema to opodstatnenie, naopak, moze to priniest so sebou komplikacie a navyse - je to stres navyse pre dietatko i pre mamicku.

Re: ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 20 Apr 2015, 15:21
od shira
no uprimne za seba- nestarám sa nijako ;) akurát sledujem, ako mu rastú zúbky

Re: ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 30 Apr 2015, 23:35
od olsenka
Bola som so sestrou u zubára, keďže máme spoločného a jej sa pred pár mesiacmi narodil chlapček. Zubár jej povedal, že musí mu vytierať ústa buď gázičkou alebo tým gumeným prstom, čo si aj hneď kúpila. No len čo ja viem. Ako keď už rastú zuby tak jasné, aby sa mu nepokazili, ale také ústočka? Dôležité je hlavne aby sa neolizoval cumlík a potom fľaška na noc ak má zúbky. Pretože prenesie baktérie matka na dieťa. A to si viem živo predstaviť pri jej stave chrupu :D

Re: ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 04 Máj 2015, 09:17
od JankaMich
Cumlik ani flasu dojcenym detom neodporucame z viacerych dovodovm aj toto je jeden z nich :-). Z maminho prsnika a mliecka sa zuby nekazia. Co je vsak rozvnako vyznamne, nekazi sa ani vyvoj postavenia zubov a celuste, co je velmi neprijemny nasledok cumlikov a flias.

Re: ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 18 Máj 2015, 15:17
od Dotty74
No švagriná tiež to vravela, že nechce, aby bábo malo pokazené zuby. Sama má so zubami problémy. Počas tehotenstva sa jej pokazili, poťahali jej tak sa o malú stará až niekedy prehnane ;)

Re: ako sa staráte o ústnu hygienu kojencovi?

Neprečítaný príspevokNapísal: 08 Jún 2015, 02:10
od olsenka
Naša rodina to má asi v génoch, že naše zuby sa rýchlo kazia...Už sme sa skamarátili aj s mostíkmi aj dozadu ukončenými sklenenými piliermi... Naša zubárka trhala a trhala, celkovo jej prístup sa mi nepáčil, tak sme ju nakoniec vymenili, povedali sme si že stačilo. Tvrdila aj to, že sa tam ťahať nervy nedajú, no neviem či je to pravda..