prečo je potrebný 2-3 hodinový interval pri suplementore?

O dojčení malých bábätiek

prečo je potrebný 2-3 hodinový interval pri suplementore?

Neprečítaný príspevokod slavka027 » 18 Jan 2015, 18:52

Hello.. Malá Vanes má už 3 týždne a po návrate z nedonoseneckého sme boli nútené dokrmovať UM, lebo som mala nepomer mlieka v prsníkoch (v lavom 80-100 a v pravom ledva 20) a pri castejsom pouzivani laveho sa to cele pokazilo. Predvčerom tu bola laktačná poradkkyna a naučila ma pouzivat suplementor- čiže cievku. Celkom nám to s ňou ide, ale dvojhodinový interval jej používania od posledného papania sa mi zdá prehnaný. Tak som si ho zmenila na trojhodinový. Čiže dojeme o 13:00 z pravého a o 16:00 ju budím a papá z pravého. Je to len tretí deň používania, čiže nečakaám hneď výsledky, ale malá začala byť nervozna a ťažšie sa mi uspáva. Preto sa mi zdá nelogické, že keď ju zobudím o jednej na papanie a s napapaním prebalenim a aj podnetmi na rozptýlenie prejde hodina, nezaspí ešte dalšiu minimalne polhodinu a 1,5 hodiny spanku sa mi zdá málo, je mi potom strašne ľúto ju budiť. Včera napr. medzi kojeniami spala asi len pol hodku. Aj ked viem že tie časte intervaly su asi kvoli laktotvorbe, nie pre radosť malej... Chcem sa opýtať či je nutné ju tak strikne budiť a či celý proces navratu mlieka nepokazím ked ju necham vyspat sa dokedy ona chce...
slavka027
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18 Jan 2015, 18:26

Re: prečo je potrebný 2-3 hodinový interval pri suplementore

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Jan 2015, 11:14

Budit urcite netreba, stacia prirodzene spankove cykly.
Co je vsak velmi dolezite dolezite, je prirodzeny spanok. Pri malom babatku sa ma na mysli kontakt koza na kozu - t.j. babatko je len v plienocke, mamina je hore bez - aj bez podprsenky. Dietatko je ulozene bruskom na brusku, hlavicka medzi prsiami. Takymto sposobom sa vyznamne podporuje tvorba mliecka a taktiez tu hovorime o naozaj prirodzenom spankovom cykle. Aj ked tby nebol priamo kontakt koza na kozu, tak urcite spolocny spanok, bez separacie. Nie je vobec neobvykle - skor je to teda normalne, ze dietatko sa isty cas budi kazdu polhodinu a potom v inu cast dna spi hoci v kuse 3-4 hodiny. Dietatko si udava rytmus a mamina sa nepozera na hodinky :-), ale oddychuje spolu s dietatkom.
AKonahle je dietatko je mimo mamicky, hoci v perinke, co pren predstavuje stav urciteho ohrozenia a spanok sa podla toho meni. Niektore deti vobec nevydrzia bez mamicky, ine naopak spia prilis dlho.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron