Ako uspat babatko bez stresu a placu

O dojčení malých bábätiek

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 04 Máj 2011, 16:32

gabika, uff :-| tak nie sama sa trapim s uspavanim, nam sa to vcera zlepsilo, asi si kristinka precitala co o nej pisem a ako sa stazujem :lol: vcera aj dnes sme to zmakli len s 2 placmi pri uspavani, ja asi len musim vystihnut tu spravnu chvilu kedy dat do satky, a take ze na prse este nehrozi, to si akurat tak podrieme na par sekund ...
no z laveho prsa tak cudne saje, pri tom sa aj zvykne vzpierat, asi mi z neho tecie viac akoby chcela, lebo tiez som si vsimla ze jej pritom tecie z pusy a ked sa odtrhne tak jej to strieka do tvare :o
obed nastastie stale stiham uz o 12 so starsim synom :mrgreen:
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 04 Máj 2011, 18:32

kitty... tak u nás je uspávanie večerné 1 až 1,5 hodky aj s cuckaním :dojcenie: ...Cez deň uspím ako kedy... keď ho dám do šatky tak ho musím tak 10 min. uhopkať a pospievať... a keď na fit lopte... tak záleží od toho ako vládzem... keď nevládzem a len to flákam :mrgreen: tak uspávam aj hodku... ale keď poctivo skáčem ako o život a som k tomu ešte aj kľudná a nie som nervózna (čo som dosť často... s otázkou proč to mé dítko ešte nespí :P ) tak zaspí do pol hod.
dnes bol o držku deň.... keď sme konečne spolu dobojovali, že kto má lepšie nervy (za čo sa veľmi hanbím) a zaspali sme spolu na cicike v posteli.. tak ma zobudila zvončekom mužova krsná... myslela.. som, že sa vystrelím hehe.. teraz veľmi málo zaspí na cicke.. tak, že ozaj hlboko... on síce zaspí na nej.. ale akonáhle sa postavím z postele... jeho sonar ma prezradí a tak do 5 min. je hore. ;) keď bol menší síce pil aj hodinu... ale aj pekne zaspall....vtedy som bola z toho na nervy... teraz by som to vrátila a pospala si pritom. Ty to máš ťažšie... lebo máš ešte staršieho synčeka... a preto ťa obdivujem, že to zvládaš :-) :goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 04 Máj 2011, 21:58

gabika, teba aspon neopusta humor :D
moje predstavy o 2 detoch sa s realitou uplne minuli takze som zo seba dost sklamana ze to voooobec nezvladam, aj ja som na nervy ked mi nechce zaspat ale uz sa snazim samu seba presvedcit ze nie som nervozna ze som uplne kludna, vyrovnana a ze je normalne uspavat hodinu a trpiet pri tom bolestou chrbta, krku alebo inych casti tela :lol:
dnes vecer som zase presvihla cas spania a potom bola taka urevana ze som ju nakoniec ukludnila dojcenim na rukach ale za pochodu samozrejme, nabuduce si vymysli ze dolu hlavou sa bude chciet kojit :mrgreen:
uz sa tesim na zajtra, idem k doki a malu bude strazit babka, takze urevany den pred nami :cry: ach
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 06 Máj 2011, 11:53

kitty: sranda... keď som bola ešte len tehotná... tak som s obľubou "rozveselila" mm rečami o tom ako chcem aspoň 3 deti. No keď sme prišli z pôrodnice.. tak ma mm "rozveselil" na oplátku, že mi to pripomenul. Každú mamu čo stretnem tak mi radí.... neboj s prvým sme sa vytrápili ale o druhom ani nevieme, že ho máme. Tak u Vás je to asi naopak?... Andrejko bol tiež taký náročný?? Ale presne si to vystihla... aj ja sa zvyknem presviedčať, že som kľudná ale malého teda nepresvedčím..... akonáhle sa ozaj ukľudním a som v pohode... malý sa začne usmievať a štebotať... aj nepriek tomu, že to všetko viem, že viem, že keď budem kľudná... bude to OK... aj tak neviem byť kľudná... niečo ako... viem, že keď sa budem napchávať sladkým tak priberiem... no aj tak sa napchávam..

teraz spí v šatke... ale aj do tej chodievame s plačom... lebo vždy prešvihnem.. kedy ho tam dať... potom už len uhopsať... :-)))))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Máj 2011, 12:22

jooj baby, ja som presvedcena, ze Tomi bude jedinacik;-) a to hlavne kvoli tehotenstvu a neskutocne narocnym prvym mesiacom - dojcenie, spanok...druhe najskor o 6rokov ked sa trochu zregenerujem hehe. Inak ja mam tak odsledovaneho maleho, ze v satke na ciciku zaspi do 2minut. Su dni ked place a musim kolisat ale vacsinou uviazem, sadnem na pohovku a spi ihned;-) dufam, ze to tak zostane.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod hysterka » 06 Máj 2011, 13:13

proste treba prijat fakt, ze su deti, co spia a deti, co nespia.
ja mam doma evidentne dve deti, co nespia.
Dcerka - ta ma teraz 2,5 roka, tak tu som vyse roka uspavala na fitlopte - takze to nikomu neodporucam - je to pre deti silne navykova vec.
a syncek - ten ma teraz mesiac, proste ho cez den nosim na rukach, obcas sa mu zadari zaspat v kociku a vecer nosim, nosim, nosim...

ale videla som aj take deti, co sa napapali a dali ich do postielky a tie tam same zaspali, ako je to mozne, netusim...
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 10 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 06 Máj 2011, 18:58

u nas sa striedaju dni ked spi v pohode aj 2 hodky, v 99% je to ale nosenim v satke, vtedy ani neplace ked je hore,len sa smeje a blabota, a su dni ked si dava 10-30 minutovky a vtedy je aj dost umrncana, nechapem preco je to tak ked kazdy den je rovnaky a stale postupujem rovnako a uz pri prvych priznakoch unavy jej hned davam prso a uspavam ... takisto aj noci su stale ine, niekdy sa budi kazdu hodinu, inokedy 2, alebo len 2x za noc ... vobec sa v nej nevyznam, typicka zenska :lol: snazim sa patrat na nete v com by mohol byt problem ale vsade sa dozviem nieco ine :evil:
myslela som ze syn je narocne dieta a tesila som sa na druhe ze bude spokojne, kludne ale teraz mam pocit ze starsi bol anjelik 8-)
ja som sa zacala napchavat cokoladou, vraj ukludnuje :mrgreen:
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 06 Máj 2011, 19:01

inak ja ani za svet neviem malu uviazat do kolisky :( uz sa mi raz podarilo ze bola kludna a neprotestovala v horizontalnej polohe ale tie pasy som cez nu nevedela popretahovat... uz som si sto krat pozerala videa ale asi som uz aj osprostela ze to neviem zopakovat :P
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Máj 2011, 22:00

kitty, su aj poradkyne satkarky.skus pozriet na nete lebo je naj ked ti to niekto ukaze;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 06 Máj 2011, 22:43

vazne ?? tak skusim niekoho najst
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod akdarka » 07 Máj 2011, 07:15

na stranke http://www.latkovky.sk/prezentacie su poradkyne - uplne dole. sice KE tam nie je uvedene ale skus im napisat, urcite ti poradia aj niekoho u vas :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 07 Máj 2011, 13:31

dakujem za link :)
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod luciole » 17 Aug 2011, 08:56

pridávam pre pobavenie ukážky, ako sa zaspáva u nás...s maminou a s ocinkom ;-)
Prílohy
MlieckoveZaspavanie.JPG
(126.25 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
TazkeZaspavanie.JPG
(105.88 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2011, 09:00

Super fotečky, Luciole ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Aug 2011, 15:40

Hanka je evidentne tazka pohodacka :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod luludi » 17 Aug 2011, 18:13

luciole - nadherne fotecky :lol:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 14 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod luciole » 17 Aug 2011, 18:52

dakujem vam :love:

akdarka: ano, je to pohodacka, vacsinou...len teraz posledne cca 2 tyzdne nastal u nej nejaky biorytmovy chaos. Zvykla strasne vela spavat a zrazu presla do uplneho extremu, ze cez den nespi takmer vobec, vzdy len chvilocku a zrejme je z toho sama unavena. A straaasne krici, neplace, nemrnci, len jaci, neviem to lepsie popisat ;) U starsieho dietata kebyze to vidim, asi si poviem, ze si vynucuje pozornost. Lenze Hanka ju ma a aj tak krici. Chvilu mi trvalo, kym som to desifrovala, ale myslim, ze je to unavou, len niekedy sa s tym neda nic robit, nie a nie zaspat, iba co nam s muzom uz hlavy drncia :? Mimochodom, mate niekto skusenost s takymto javom? Neviem, co sa jej udialo, ci ju zubky trapia, lebo si zaroven strasne pcha rucicky aj vsetko do pusy (uplne najradsej moje prsty) a hryzie, no stale sa ziaden neukazal... Ale zatial som to vyhodnotila akoze mame proste trosicku horsie obdobie, noci su ale stale OK, takze celkovo v pohodke zvladame. No moja mama ak to nahodou zazije, hned povie, ze to mam tym, ako ju vychovavam, ze je stale na rukach a na prse a potom je jedovita :evil:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Aug 2011, 21:03

aj by to mohli byť zúbky, nám začali v 5.mes. aj ked tie prvé 4 boli v pohode, druhé 4 omnoho horšie. nám práveže viac času na prsníku prospelo, prestala som riešiť spánok v podobe kočíkovania a podobných blbostí-iba čo som sa nachodila, unavila a naštvala. neriešila som ani biorytmus, proste ak zaspal na prsníku, nechala som ho čo najdlhšie, on sa v spánku odpojil a zase ked sa začal mrviť tak šup prsník do pusy, mal časy že takto sa ocickával aj 3 hodiny a potom bol ako med, postupne sa to upratalo a teraz máme 3 hodinové spánky v takmer presných časoch. kedže si chcem čo najviac oddýchnuť, takýmto "prsníkovým" spánkom dávam teraz prednosť pred vozením a nosením.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod luciole » 24 Aug 2011, 11:41

Tak hlásim, že sme asi prišli na koreň problému a už opäť normálne spávame (napríklad teraz spí asi od deviatej a už je po pol dvanástej), medzitým sa asi 3x prebrala, dostala cucnúť a spala ďalej, asi ako u vás, shira :) U nás toto bývalo bežné, do cca 3 mesiacov spávala iba na mne, odvtedy už je ochotná spávať aj iba vedľa mňa :D Ale potom mal manžel 2 týždne dovolenku a celý režim sa rozbil, lebo som s ňou nezostávala celé doobedia spať (teda ja nespím, ale som pri nej, na nete, čítam si a tak), ale hneď, ako zaspala som odchádzala variť alebo sa proste venovať drahému. A drobec na to zareagoval tak, že sa začala budiť, bola unavená, kričala...takže ako som sa v predchádzajúcom príspevku čudovala, že sa jej náhle zmenil spánkový režim do extrému, tak to vychádza tak, že sám sa nezmenil, ale my sme ho malej nechtiac zmenili. Odkedy sme opäť samé a ja odchádzam len naložiť/vyložiť práčku, poskladať/vyvesiť prádlo, príp. dať niečo rýchle variť, tak zase spokojne buvkáme a sme vysmiati.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 24 Aug 2011, 22:19

Ahojky, nejdem ti tu pisat rady, len tolko, ze je mam s malou ten isty problem, je aj rovnako stara, takze nie si sama, mne tvoj prispevok velmi pomohol ako keby si pisala o nas. trosku som sa upokojila, ked vidim , ze nie sme sami. Asi musime len vydrzat, pri prvom som to nejak vydrzala a dufala som, ze druhe bude ine, ale v tomto sa zacina podobat, na prveho. Mozem si podla malej nastavit casovac, udrie 30 minuta a kuk uz je hore :). Tak vela pevnych nervov. :)
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 4 mesiace, 16 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 21 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 24 Aug 2011, 22:38

Nas drobec tiez dava vacsinou 30 minutove spanky :) Ked to stihnem a dam mu mnamku vcas, tak mi zaspi. Nieje to nahodou daka epidemia? :D
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Aug 2011, 23:05

nie, iba potreba naviazanosti na maminu :-). Pocas sa tych 30minut sa nezobudi iba preto, lebo je zrovna v hlbsej faze spanku (to neznamena, ze mamina nechyba). Po nej vsak nasleduje plytsia...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 24 Aug 2011, 23:44

Moj maly ma tiez take 3 x 30min spanky za cely den...co uz
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron