Ako uspat babatko bez stresu a placu

O dojčení malých bábätiek

Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 02 Máj 2011, 21:39

moja dcerka ma 2 mesiace a 2 tyzdne a posledne dni ju neviem uspat, prve tyzdne spavala na rukach, potom v satke, pred 2 tyzdnami som jej chcela vytvorit rezim tak som ju pravidelne davala aj do kocika, a poobede kym spi starsi syn tak som si s nou lahla a dufala ze zaspi pri prse (stalo sa tak 2x) a teraz aj ked mi zaspi, ci v satke, kociku alebo na rukach tak sa bud kazdu minutu budi a znova zaspava alebo sa zobudi po pol hodine a ja som uz uplne vycerpana :(
vecer nam trva zaspavanie cca 45 minut, tiez sa stale prebudza kym tvrdo zaspi a potom sa budi vacsinou kazde 2 hodiny, ale niekedy len 2x za noc a niekedy kazdu hodinu. je plne dojcena, dudlik odmieta, par krat som jej skusila dam UM ale vypila len 30 ml, takze hladna nie je, mlieka mam asi dost...
ako ju uspat aby pospala aspon hodinu alebo aby uspavanie netrvalo tak dlho aby som si aj ja vydychla aspon na chvilku, lebo tento kolotoc ma uz psychicky aj fyzicky strasne vycerpava :(
mam ju nechat dlhsie hore ?? alebo naopak kratsie ?? teraz je po zobudeni asi hodinku kludna, potom zacne byt mrzuta alebo zyva ci si cmula rucku, proste zda sa mi ze jej uz treba spat ale zaspat aj tak nevie nech skusam hocico, po pol hodine-hodine predsa zaspi ale spi len pol hodku, je to normalne ??? starsi syn mi spal min hodinu, poobede aj 3 hodiny, ja som uz taka unavena a nervozna :(
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Máj 2011, 22:34

večerné uspávanie 45min sa mi zdá celkom v pohode, ja beriem malého večer po kúpaní do spálne, ticho, tlmené svetlo, žiadne vyrušovanie... a nakŕmim, nechám na prsníku dudkať dokedy mu nevypadne prsník z pusinky, a potom ešte čakám kým nezaspí úplne tvrdo. takže ked počítam 10-15min pitia potom 10min lenivé pitie, dudkanie aj 20min a ešte takú polhodinku, kým nespí úplne, je to vždy vyše hodiny. až potom ho uložím, nech spinká sám. Cez deň zaspí iba pri dojčení alebo v pohybe. Pokiaľ zaspí pri dojčení, spánok trvá ešte po tom ako sa sám odpojí takú polhodinku, ale s tým počítam, pohodlne sa usadím a nechám ho spinkať tak, ako zaspal, na rukách. denný spánok nemá nikdy taký tvrdý a hned, ako by som ho chcela položiť, by som ho zobudila a tým nič nezískam... proste nerobím nič, o čom viem, že ho budí. snažím sa tiež vytvoriť nejaký režim, ale pre dlhší spánok s ním musím chodiť- tj. kočíkovať, nosiť v nosiči, viezť v aute. akonáhle zastaneme, je hore :mrgreen: takže ťa chápem :lol: bud nabehám 100kilometrov, alebo nespí.. malý je v pohode, vysmiaty, a ja uťahaná... dokonca ani v posteli spolu nemôžme spať, to je katastrofa vtedy nespí ani on, ani ja, to som skúšala x krát, každý moj pohyb ho budí a každý jeho pohyb budí mňa. my to teda máme bez stresu a plaču stále, ale úplne som sa prispôsobila jeho potrebám a hovorím si, že z toho vyrastie a treba vydržať. a verím, že vďaka tomu mám spokojné vysmiate dieťa (a ja zombie :twisted: :twisted: )ale on je fajn, v noci papá raz alebo max. dva krát, nebudí sa lebo len čo sa zamrví dostane cicu, hovorím si že sú deti čo sú hore každú hodinu s revom, kamoškina malá ani nebola dojčená a furt hore, prvý krát prespala noc ked mala 2,5roka :o :o tak si ešte možem gratulovať. deti sú rôzne neviem či sa s tým dá niečo robiť. ja som normálne spávala aj 10 hodín :D :D teraz je rekord 5 hod neprerušeného spánku :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 08:40

shira keby som mala len jedno dieta a muza co doma vsetko spravi tak by to mozno ani mne nevadilo, teda okrem toho nevyspatia ...
to naozaj mi neostava ine len sa s tym zmierit ?? ved takto nie je ani mala vyspata ani ja a syn je nestastny ze sa s nim mama nehra :( to spanie v satke nam vyhovuje len keby som s nou mohla sediet lebo cely den pochodovat nevladzem, skusala som iny uvaz ale bolo to este horsie ...
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Máj 2011, 08:54

Kitty, nezávidím Ti, máš to s dvoma náročnými deťmi veľmi ťažké, obávam sa, že ani my tu veľmi nič múdrejšie nevymyslíme, než to, čo už sama robíš. Vieš sama, že bábätko postupne vypúšťa denné spánky a tak sa to iste časom zlepší, dôležité je ale, aby si to dovtedy v zdraví prežila. Nemá Ti kto pomôcť? Dočasne, aby si sa mohla trošku možno cez deň vyspať a dobehnúť zameškané? V niektorých mestách fungujú organizácie, ktoré ponúkajú dobrovoľníkov - študentov ako výpomoc pre mamičky s malými deťmi, napr. v Trnave taká organizácia existuje, aj to by mohla byť cesta, ako si pomôcť prestáť tieto ťažké týždne.
K Tvojim otázkam - takéto polhodinové spánky sú pri dojčených deťoch veľmi bežné. Niekedy sa dá, ak napr. bábätko zaspí v šatke pri prsníku, mu v okamihu precitania šupnúť naspäť prsko a ešte zaspí. Pýtaš sa, či by nepomohlo natiahnuť dobu bdenia, aby potom možno lepšie a na dlhšie zaspala, obávam sa, že to by nebola správna cesta, práve naopak bábätko je ideálne uspávať ešte pred tým, než začne byť viditeľne unavené. Ak to prešvihneme, niekedy sa potom stane, že už je zrejmé, že by chcelo spinkať, ale je už predráždené, unavené a nemôže zabrať. Pri dvoch deťoch je ale ťažké sa permamentne sústrediť na to, kedy je tá pravá chvíľa. Niektorým mamičkám pomáha odsledovať si intervaly koľko po zobudení vydrží dieťa hore, aj Ty máš odsledované, že je to cca hodinka, nepomohlo by ešte pred tým, napr. po 45 minútach ju uviazať do šatky, napr. na chrbát a niečo robiť, pri čom by možno zaspala, ani by sama nevedela ako...
Držím palce :goodjob:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 09:15

klemka, pred tyzdnom mi krasne zaspavala uz po pol hodinke "hrania" ale zo dna na den sa mi nechcela uspat a tak som ju prestala "nutit" ze si sama povie, hned ako zamrnci alebo zacne zivat tak jej dam prso a supnem do satky, ale nie vzdy to ma uspech :/ velmi by som ju chcela naucit zaspavat na prse kym spi starsi aby som si oddychla, myslis ze je zle prisata ked si nechce cumlikovat na uspatie ?? doteraz som bola presvedcena ze kazde dieta si rado cumle mamku ale tato potvorka mi to uplne vyvratila :)
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 09:17

a este k tej pomoci, ano mala som tu sestry ale bolo to este horsie, lebo starsi bol potom taky rozkekeseny ze non stop krical, predvadzal sa a nechcel poobede spavat :( takze z blata do kaluze ...
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod ayshka » 03 Máj 2011, 09:18

Ahoj kitty, ked som citala, co si napisala, tak som si spomenula, ze presne tak to byvalo niekedy aj u nas. Tie polhodinove spanky a dlhe vecerne uspavanie, ja som vtedy mala pocit, ze nic ine cele dni nerobim len ho uspavam. Dost ma to vtedy trapilo a myslela som si, ze to nieje normalne, ze nieco ja robim zle a porovnavala som ho s inymi detickami v nasom okoli, ktore pekne spali cez den aj 2-3 hodiny (toto sa u nas nepodarilo doteraz :-)).
Jedine co by som teraz spatne zmenila na svojom spravani, je to, ze by som to prestala riesit a trapit sa tym a sustredit sa len na to uspavanie..
Je to pre teba tazsie, ze mas 2 deticky a musis sa venovat aj starsiemu, pises, ze pouzivas satku, to je dobre, podla mna v tej satke bude lepsie spat a zatial si ty mozes nieco porobit, alebo sa venovat starsiemu, kym ona bude v satke zaspavat.

Takymto detom trva dlhsie kym zaspia a prejdu do fazy hlbokeho spanku a aj tie spankove cykly su kratsie ako u dospelych. Vekom sa to bude postupne zlepsovat i ked z nasho drobca nikdy nejaky spavec nebol a asi ani nebude s tym som sa uz akosi zmierila. Tie polhodinove spanky cez den mu zostali doteraz, niekedy sa stane ze spi aj hodinu vkuse, vecer zaspava na prsniku a ked zaspi tak sa uz nezobudza kazdu pol hodinu ako kedysi, tak aspon nieco sa zlepsilo :-)

Tak len tolko by som ti poradila, netrap sa tym, neuspavaj cely den ako som to robila ja :-) ked po hodinke zacne byt znova mrzuta daj ju do satky, take male deti sa chcu vela nosit, postupne sa nauci v nej zaspavat a tiez sa nauci zaspavat na prsniku. V noci by bolo najlepsie spat spolu v posteli a dojcit po leziacky, aby si aj ty pospala nieco a cez den kazdu moznu chvilku vyuzi na oddych.

A este nieco pozitivne, vedci zistili: ze deti co maju taky spanok, ze maju viac tych faz lahkeho spanku, nazyva sa to tiez aj aktivny spanok, lebo vtedy mozog dietata neodpociva ale rozvija sa, triedi informacie a uklada si ich a lahky spanok funguje ako autostimulator rozvoja mozgu a poskytuje prostredie podporujuce dusevny rozvoj. Mne pomohlo, ked som si precitala ako funguje spanok u deti a to ma ubezpecilo, ze je vsetko ok a netreba sa trapit ci si dietatko vobec oddychlo, lebo ono oddychuje aj v tych aktivnych fazach.
Ak by si chcela poslem ti jeden clanok, len ho musim zoskenovat alebo postou poslem. Drz sa.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Máj 2011, 09:25

Kitty, ťažko povedať k tomu prisatiu, niektoré deti majú málo satia naprázdno pretože matka má príliš veľa mlieka, čo môže byť Váš prípad, neviem takto na diaľku, ak by si si chcela toto overiť, zavolaj si k sebe poradkyňu, ale nemyslím, že by toto mohla byť príčina. Ktovie čo sa takémuto bábätku prechádza hlavičkou, možno práve to, že si sa snažila o nejaký režim, ju rozhodilo a teraz má problém sa nejako do toho zapasovať...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 09:31

ayshka, lenze kym spi v satke tak sa musim stale hybat aj teraz ked tu pisem tak prestupujem pri pc, vylozenom na skrinke, len aby si pospala :) ked sa preberie, tak ju kojim, prebalujem, prip.kupem, prezliekam, jem, k tomu starsi syn a na mna je to uz prilis :( nemam si pocas dna kedy v klude sadnut ani na 5 minut, vecer odpadnem do postele ale mala sa casto budi, takze o spanku sa velmi hovorit neda, jasne mam ju pri sebe v posteli, keby som mala v noci vstavat tak to uz asi fakt odpadnem od vycerpania :P
syn mi prespal aj 3-4 hodiny, doteraz poobede spi take 2 hodiny, takze som cakala to iste aj od dcerky ja hlupa :)
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 09:36

klemka, najblizsiu poradkynu mam v kosiciach, to je 35 kilometrov, myslis ze nejaka by bola ochotna prist ?? uz som nad tym uvazovala, dokonca by som si aj ja rada spravila kurz
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod ayshka » 03 Máj 2011, 09:40

uplne ta chapem, aj moj vyzadoval stale pohyb, inak stale reval :-) v klude bol spokojny len na prsku, ja dufam ze druhe dieta budem mat take ako ty prve, lebo pri dvoch detoch s jednym takym nespavcom je to na zblaznenie. Postupne sa to ale zlepsovalo, cim menej potreboval cez den spat, tym to bolo pre mna lepsie, lebo som ho nemusela tolko uspavat a to ma najviac vycerpavalo, ja som ale nepouzivala satku, to by som teraz zmenila a nosila ho radsej v satke ako len tak na rukach. Mozno u vas to bude lepsie a zmeni sa to, deti sa rychlo menia :-)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 09:46

ayshka ja som si uz po prvom vravela ze dufam ze druhe bude lepsie :) andrejko mi prve tyzdne reval a reval, stale ho bolelo brusko, vtedy som o LP nemala tusenia aj satky pre mna boli ako sci-fi, ale ako prislo tak odislo no na rukach bol stale ak nespal, aspon ten spanok mal v pohode, no najlepsi v kociku, takze kym sme byvali v byte chodila som na 3 hodinove prechadzky kazdy den za kazdehpo pocasia :) zlepsilo sa to ked zacal lozit a sam objavovat svet...
ako si tu s vami vypisujem tak mala mi uz skoro 2 hodiny spi v satke :D jupiiii len moje nohy, au
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod ayshka » 03 Máj 2011, 10:01

ani ja som netusila nic o LP ani o satkach :-) ta satka by mi to urcite ulahcila, je dobre, ked ju naucis od malicka na satku, lebo ja ked som skusala neskor uz nechcel tam byt a takto mas aspon ruky volne a si myslim, ze to chce aj svoj cas, este si predsa len obidve zvykate na seba a postupne zistis ako na nu :D napr. ked uz zistis, ze spinka, ze uz je v hlbokej faze, tak ju prelozis na postel a ked uz sa bude zase preberat, tak skusit zase nosit ci este nezaspi.
Mne tiez pomohlo, napr. to ze ked cez den spi a zobudi sa po pol hodke, lahnem si k nemu a dam mu cicnut a zase zaspinka na dalsiu pol hodku a tak dokaze pospat aj 2 hodiny :-)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod katka » 03 Máj 2011, 11:29

Ja som prezivala nieco podobne - syn na rukach a spal len za pochodu- potom som prisla na to ze rovnaky efekt ma aj sedenie a poskakovanie na fit lopte. Tu som si prelozila ku starsej dcerke a bola som aj s nou aj s babetkom. Ked tvdrsie zaspalo sadla som si na loptu a jemne pohupovala, kymsom sa ucila s dcerkou alebo hrala s nou. Ale nie je to aj tak nic moc, strasne ma potom uz zacala boliet chrbtica aj nohy tak sme sa postupne naucili spavat predsa len v tej posteli.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 11:37

ved ja si tiez vravim ze je este malicka a ze to chce cas, len ked som unavena tak na to zabudam a prepadnem nervozite :roll:
skusala som ju vybrat v hlbokom spanku aby sa "dospala" na posteli ale vzdy sa prebrala aj ked mala prso tak som sa na to vykaslala, lebo nevyspata je nervozna a urevana a potom uz naozaj nevie zaspat :P
pozeram ze tvoj syncek je uz dost velky, a stale tak spi ze sa musi cicikovat ? :o ach jo, tie nase deti nas vedia vyzmykat :lol:
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 03 Máj 2011, 11:40

katka ako si ju naucila spat na posteli ?? to by som chcela dosiahnut aj ja, aspon na ten jeden poobedny spanok ...
loptu som skusala, aj kolisanie pocas sedenia, no akonahle sa zacne vrtiet tak uz to neukolisem, musim chodit :evil:
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Máj 2011, 15:05

juj kitty ako by si o mne písala s tým prestupovaním pri počítači :lol: mne malý teraz spí už druhú odinu len preto, že som ho nechala ucickovať a preložila po polhodine ľahkého spánku na hojdacie lehátko a hojdám a hojdám, jedna ruka na počítači, iba čo som si konečne odskočila zobrať aspon rožok... ešte ani obed nemám hotový, nič..no aspon sa mi po spánku pekne napapá a potom sa trochu sám pohrá, dovarím aspon. inak nestíham tiež absolútne nič, najlepšie ked vyprážam maso a malý sa mi zobudí a a to ani odstaviť, ani dorobiť bez dozoru. koniec :lol: :lol: poteším ťa, zlepšilo sa to ked sa malý začal sám hrávať s hrazdičkou a hračkami na zemi, už sa pretáča na zemi a na brušku ho to baví,takže za ten čas stíham urobiť aspon dačo. o vlastnom oddychu ťažko hovoriť, snažím sa chodiť skoro spať- vtedy ked už malý zaspí natvrdo. to je jediné. a snažím sa pri mojom zaspávaní nemyslieť na to, že o dve hodiny trebárs sa malý začne mrviť na kojenie. ale teraz už potiahne aj 5 hod niekedy, zlepšilo sa to. velmi sa teším, ked bude malý už schopný nosenia na chrbte, aby som porobila aj v záhrade a variť, lebo ked ho mám na bruchu tak stojím len tak zboku pri šporáku, opatrne... denný spánok v postielke som u nášho malého ešte nezažila ani raz. ked je manžel doma, poprosím ho aby po rannom nakojení a prebudení malého zobral dole, tam sa sním prehrá a ja spím hore v spálni do desiatej. toto urobíme aspon raz do týždňa, veľmi mi to pomáha. do tohoto celého mám od budúceho týždňa zaradiť chodenie do roboty doobeda na č hodiny haaaaaaaaaaa to budem jak rybka. ale utešujem sa, že to chce všetko čas a čas plynie rýchlo ani sa nenazdám a budem mať škôlkára :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod katka » 03 Máj 2011, 19:53

kitty ked mal moj syn priblizne dva mesiace tiez som zacala s uspavanim na rukach resp. spanim na rukach pretoze po prelozeni sa hned zobudil, tak som chodila hojdala...hodinu niekedy dve..toto trvalo az do jeho asi siestich mesiacov. On teda respektoval ked som si sadla na fit loptu ked tvrdo zaspal ale ked sa prebudzal zabral bud prsnik alebo pochodovanie :D Ked ratam tak minimalne pet hodin denne som ho vlacila, varila s nim upratovala...satku nemam, ergo nosic som si kupila ale koli nemoznosti v nom kojit mi moc nepomohol. Takze asi pet hodin denne tazkej fyzickej driny, lebo ja mam ledva 50kg a on mal v troch mesiacoch vyse sedem. Neraz som bola spotena jak kon, ubolena, znicena. A toto by trvalo snad az do dnes keby som nedostala chripku ked som nevladal ani sama uniest seba nieto jeho vlacit. A tak sme si spolu lahli do postele a snazili sa zaspat kojenim poleziacky. neviem cim to bolo, ci sa syn zmiloval alebo nebesia zlutovali nado mnou ale maly zaspal vcelku bez problemov, spal sice kratsie ale hned som mu nukala prsnik a niekedy sa mi ho podalrilo este uspat na dalsiu polhodinku-hodinku. A ked som videla ze to ide, uz som sa ku noseniu nevratila. Pravda je taka ze predtym to fakt tak nechcel, plakal, pistal az kym som ho nevzala na ruky, ale pocas tej chripky asi vycitil ze FAKT uz nevladzem a dostali sme sa na zaspavanie v posteli co trva dodnes vdakabohu.
Ak ti mozem poradit bud to nosenie stopni cim skor a snaz sa uspat inym pre babetko porovnatelne prijemnym sposobom- akym na to uz musisi prist sama, alebo noste sa - ale priprav sa na to ze to potrva mesiace kym bude chciet sam od seba spinkat inaksie ako v tvojom naruci a za pochodu. Nosenie je fajn pre babo urcite ma mnoho pozitiv ale u mna uz skoro prekrocilo hranice mojho zdravia, dost som pri nom chudla a celkovo som sa citila strasne fyzicky unavena a ubolena.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 25 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 10 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 04 Máj 2011, 07:50

katka, ja sa citim presne tak isto aj ked su aj lepsie dni ako napriklad vcerajsi :)
sice spala len v satke ale vzdy pekne zaspala bez boja a pekne 2 hodky spala ako hodinky :lol: aj vecer to bolo konecne normalne zaspavanie,po nakojeni si len lezkala a pokojne zaspavala :D
ale v noci mala svoju hodinku, nevedela zaspat, prso odmietala, potom sa pokakala a zase nevedela zaspat tak sa krutila, dvihala, mrncala, ja zase na nervy :cry:
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 04 Máj 2011, 07:56

shira, uff tak to asi bude tazky zaciatok v praci, ale urcite si najdete system aj tvoj syncek si zvykne, ved ine mu asi ani neostava :lol: a kto s nim bude ?? vie zaspat bez teba ??
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 04 Máj 2011, 11:42

:-) a ako sa zvykne vaše díte tváriť keď zaspáva?... My riešime v poslednej dobe nadprodukciu, takže večer ho neviem zatiaľ uspať na prsníku.. a preto keď sa začne jedovať a nevie sa u mňa upokojiť berie si ho ocko. Ide s ním na fit-loptu a tam ho uhopká k spánku... avšak tie výraze tváre čo tomu predchádzajú... :goodjob: stoja za to...
najprv sa vytočí hlavičkou smerom kde sedím.Intenzívne hipnotizuje to miesto (neviem či ma však vidí je to skoro 2 metre) niekedy sa mi zdá ako keby ticho čakal, že poňho prídem. Keď však idem k nemu a prihováram sa mu - nereaguje, príp ho znova chcem priložiť na prsko začne sa jedovať... Dedukujem z toho, že už nechce byť vyrušovaný. Potom sa začne pozerať na ocka s výrazom v tvári... viem čo si robil minulé leto... :D tvári sa veľmi vážne, ústa v jednej čiarke, obočie stiahnuté.... sústredený výraz a udržiava očný kontakt.... avšak nijak inak nereaguje... no a o 10 minút už len hladí (nikto nevie kam :-) ) a potom zaspí.... samozrejme aj spánok má niekoľko štádií... ale to už je na dlho xixixi ...
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod ayshka » 04 Máj 2011, 11:45

kitty, moj uz odkedy sa naucil zaspavat na prsniku, tak uz len tak zaspava, ale tvoja je este velmi malicka, ona vyzaduje kolisanie, lebo je tak zvyknuta ked bola este v brusku aj tam ju to hojdalo, tak preto to vyzaduje aj teraz a nevie v klude zaspat, to je teraz pre nu prirodzene a postupne si zvykne lezkat aj v klude a zaspi aj bez toho kolisania. Uspavat dojcenim je fajn, robis dve veci naraz uspavanie+krmenie a nemusis nosit na rukach a hlavne v noci je to pohodlne. A ked si teraz zvykne byt v satke, bude tam rada aj neskor, mozno uz nie spat, ale ked sa bude chciet nosit, tak ju budes nosit a popritom zvladnes aj nieco ine porobit.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod ayshka » 04 Máj 2011, 11:49

gabika78 aj u nas pomahal tatino, tiez tak na fitlopte sme niekedy uspavali, tie vyraze tvare si uz ale nepametam, mame fotky ako spomienky. Teraz uz by pri tatinovi nezaspal tak lahko, uz vyzaduje maminku a prsko a svojho macika do rucky.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod kitty » 04 Máj 2011, 14:08

gabika78 krasny opis uspavania :love: a ak este aj uspesny tak parada, nam tatik pomahal raz ked uz som ja bola zufala a mala stale len revala ale pomohlo len na chvilku aj tak sa po chvilke prebrala a pytala prso :lol:

ayshka ale ked chce hojdanie tak preco nie kocik ?? aspon by mi mohol niekto pomoct a sem tam ju pokocikovat :P a tiez dufam ze ked sa nauci zaspavat na prse alebo akokolvek inak tak satku posunieme dalej :lol:

stalo sa vam ze sa nechceli prisat aj ked hladali, otacali hlavku ako vtacatka ?? :o mne to obcas spravi, annag mi poradila zmenit polohu, zo zaciatku super fungovalo a teraz mi to par krat znova spravila :roll:
kitty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 11 Apr 2011, 15:47
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 2
1. dieťa: andrejko
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Ako uspat babatko bez stresu a placu

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 04 Máj 2011, 15:02

kitty: samozrejme.... akurát sme sa pred chvíľou donerváčili :-) najprv si poreval malý a potom ja. Je unavený a chce spať. Plače a saje mi plece. Chce sa ukľudniť a uspať... ponúknem mu prsník a iba ho viac vytočím.... momentálne som si otvorila bonbonieru... mám ho na cicike (nakoniec sa prisal) a rozmýšlam ako to spraviť, že by som sa naobedovala .....
apr. dnes sa snažím kojiť 2x z toho istého prsníka.... nakoľko malý sa mi odtrhal od prsníka a tieklo mu z úst a z prsníka tieklo... a nikdy mi ho nevyprázdnil, asi nadprodukcia.. a tým pádom sa nevedel učičíkať a uspať... lebo mu stále silno tieklo ...uf... a vy ako už po obede? :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron