Neprisava sa

O dojčení malých bábätiek

Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 02 Máj 2011, 16:24

Mam mesiac staru dcerku, ktora sa stale nezvlada spravne prisat. Zijem mimo SR, u nas nie su laktacne poradkyne ani o nicom podobnom neviem, nemam sa s kym poradit. Prestudovala som vsetky mozne stranky, videa o prisavani uz viem naspamat, no stale sa nam nedari. Pokusame sa asi pol hodinu, potom to vzdam, odsajem si mlieko, dam jej striekackou 20ml a zase skusame asi 5 minut, takto striedame az kym sa nenaje, takze krmenie nam zaberie aj 1,5h. Niekedy sa po par davkach zo striekacky podari, ze sa prisaje, to asi 3x za den, a mozno raz za den sa podari ze sa prisaje po 20-30 minutach pokusov. V noci sa este nikdy neprisala. Mam normalne bradavky, mam uz dve deti ktore sa to naucili rychlo. Lekarka jej skontrolovala uzdicku na jazyku, vraj ju ma v poriadku, no viac nam nevedela poradit (radila klobuciky a nechapala preco ich nechcem). Zatial som jej nikdy nedala ani cumlik, ani flasku, ani klobuciky, len aby som ju nezmiatla, ale pomaly sa vzdavam, mam vobec este sancu ze by sa to naucila? Alebo to mam uz skusit s klobucikmi? Najradsej by som presla na komplet odsavanie a flaskovanie, aby som sa tych nekonecnych bojov zbavila. Pri troch detoch by to sice bolo narocne, ale takto to uz naozaj dlho nezvladnem, uz mesiac spim maximalne 2x2h denne, na starsie deti mi nezostava vobec cas, a oni sa pravom citia odstrcene...
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Máj 2011, 16:48

ahoj,urcite sa ti ozvu LP a su tu aj take,co poradia cez skype:) drzim palce!!!
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Máj 2011, 17:49

Filomena, potrebuješ pomoc hneď, preto mi je ľúto, že k dlhšej odpovedi sa už dnes nedostanem, najskôr zajtra :( . V zásade - to, čo robíš teraz, je skvelé, klobúčik, fľaša a cumlík by to všetko len zhoršili. Môžeš si zatiaľ pozrieť tieto materiály:
http://sites.google.com/site/vasamamila ... isava-sa-1
http://sites.google.com/site/novamamila ... -neprisava
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod hysterka » 03 Máj 2011, 11:49

Podobnym som si presla pri starsej dcere, viem ake je to tazke.
Drzim palce, nech vam to dobre dopadne.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 03 Máj 2011, 15:56

klemka, dakujem za linky. Ta prezentacia je strasne komplikovana, prilis tomu nerozumiem. Myslim ze u nas je hlavny problem, ze babatko ani neotvori usta dosiroka - otvara ich iba tak napoly. Takto sa vie prisat, ale nie spravne. Aj sa tak celkom naje, ale nechcem ju nechavat pit zle, aby sa to takto nenaucila - myslite ze by bolo lepsie ju nechat prisatu zle a potom neskor ju to nejako preucit, ak sa to vobec da? Neviem ako ju donutit, nech otvori usta dosiroka - ked jej prechadzam bradavkou po hornej pere, na to nereaguje vobec. Na licko reaguje tak, ze sa zacne obzerat, otacat hlavicku a naspuli usta (otvori ich len tolko ze by sa tam sotva vosla bradavka). Na spodnu peru otvori usta dopoly, a stale ich hned zatvara (ako akvariova rybicka), len obcas otvori usta viac (mozno raz za minutu?) ale na tak kratko, ze ju vacsinou ani nestihnem prilozit. Skusala som jej otvarat usta aj prstom, potiahnut bradu nizsie, ale to mi neslo a ju to rozculilo.
Este rozmyslam, kedy by bolo najlepsie ju prikladat? Skusala som aj po kratkej dobe, menej nez hodinu po predoslom krmeni (po krmeni zaspi, cca po hodine sa trosku mrvi zo spanku, tak vtedy, alebo hned ako sa zobudi), skusala som dlhsie odstupy, cakat kedy uz bude zjavne chciet jest, no nevidim v tom ziaden rozdiel. Pripadne ktora poloha by bola vhodna? Skusala som uz rozne, najcastejsie skusam posediacky, dieta akoby klasicky ale pri prikladani na lavy prsnik drzim babo pravou rukou a prsnik lavou (neviem ako sa ta poloha vola, v tejto sa mi najlahsie manipuluje s babom aj prsnikom).
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Máj 2011, 16:40

Filomena, nestihla som sa dnes dostať ku kompletnej odpovedi, ale ako pozerám, aj som dobre urobila, lebo z Tvojho prvého príspevku som si myslela, že ide o to, že bábätko úplne odmieta prsník, vôbec sa nedojčí, z tohto druhého mám ale pocit, že skôr nevieš, či je prisatie správne a ako ho upraviť, to sú úplne odlišné veci, môžeš to prosím upresniť? Ďakujem ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 03 Máj 2011, 18:44

Klemka, prepac, pisem fakt strasne chaoticky (pisem aj na 5x, inac nestiham). Babatko prsnik neodmieta, snazi sa, ale neotvori poriadne usta. Obcas sa prisaje spravne. aspon to vyzera rovnako ako na newmanovych videach a podla vsetkych znakov to je spravne, ale to iba asi 3-4x denne, po dlhom boji a vacsinou az po dokrmeni striekackou. Inokedy sa neprisaje vobec, alebo sa prisaje tak, ze vidim ze je to zle (usta otvorene nie uplne, lica pri sani vpadavaju dnu - myslim ze to nie je spravne, aj ked takto sa vie trochu napit, myslim ale ze len vdaka tomu ze este mam mlieka stale vela a tecie jej aj bez namahy). Uz od porodu je to stale rovnake, situacia sa vobec nelepsi, myslis ze by sa to este dalo upravit a naucila by sa to?
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Máj 2011, 19:48

Filomena, ďakujem za upresnenie, som rada, že si napísala, lebo toto je kompletne iný problém. Bez osobnej pomoci poradkyne sa to rieši ťažko, ale dá sa to. Na takéto ďiaľkové poradenstvo je expertka Annag, ale teraz má asi veľa povinností, keď sem nechodí, ja sa pokúsim niečo napísať zajtra, bude to dĺlllhá odpoveď, teraz to už nestíham, prepáč :( Ale v krátkosti - nevzdávaj sa, nádej je, zvlášť, keď si na tom ochotná pracovať.
Lem ni ešte upresni, ako bábätko priberá a koľko denne dokrmuješ a či len vlastným odsatým MM, dík.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 03 Máj 2011, 21:05

Klemka, dakujem ti za ochotu :-) Krmim ju len MM, vazi teraz 4600g (ma 5 tyzdnov, porodna vaha bola 3300g). Pije asi 10x denne, ked sa nepodari prisat, tak si da zo striekacky postupne okolo 60-100ml, niekedy sa podari prisat po 20, 40ml, potom sa uz naje uplne a nedokrmujem, takisto ak sa podari prisat bez toho aby dostala nieco zo striekacky, tak sa naje dostatocne a viac nepyta. Skusame oba prsniky, ale ked sa jej podari prisat, staci jej jeden, potom takych 10-15 minut aktivne pije a potom si este pocucka pre radost, kolko situacia dovoli.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod miriam » 03 Máj 2011, 21:39

filomena, napadla mi jedna vec, ktora ale mozno vobec nie je tvoj pripad- ked dcerka bojuje s prisatim, nemas vtedy preplnene a tvrde prsniky ? totiz, ako tak citam vasu situaciu, pripomina mi to nase zaciatky- moj maly sa nevedel zo zaciatku prisavat, lebo som mala naliate prsia a tvrde bradavky, zakazdym som si musela troska odsat a potom to slo bez problemov..aj ty pises, ze sa dcerka prisaje ked jej das mliecko striekackou, co asi znamena, ze si ho pred tym odsajes..kym ti fundovane odpovie Klemka, skus trebars aspon zatial pred kazdym dojcenim troska odstat, ci zmaknutu bradavku mala neprijme ochotnejsie..a drzim palce
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Máj 2011, 21:29

Filoména, odpoveď na Tvoje otázky by vydala na pol knihy a neviem si stále nájsť toľko času, aby som Ti zodpovedne odpovedala :( Takže skúsim aspoň podávať pár odkazov a keď budeš mať k tomu otázky, napíš prosím.
V prvom rade - dôležitý je kontakt koža na kožu - takto dojčiť a ideálne aj stráviť čo najviac času počas dňa. Napr. v šatke sa to dá celkom elegantne v domácich podmienkach, šatka "oblečie" bábätko aj maminu a nemusí im byť zima a pri tom sú koža na kožu.
Môžeš sa pokúsiť napodobniť polohu, v ktorej sa dosahuje najjednoduchšie správne prisatie - volá sa priečna a jej detaily a potom aj detaily prisatia nájdeš tu https://sites.google.com/site/problemys ... e-prisatie
Problém s malou pusinkou a nedosiahnutím správneho prisatia môže byť dôsledkom používania cumlíka či dokrmovania fľašou. Ak sa tieto prostriedky odstránia, dá sa bábätku pomôcť lepšie prisávať touto technikou https://sites.google.com/site/problemys ... iu-pusinku
Dôležité je naučiť sa rozpoznať, kedy bábätko na prsníku saje naprázdno a kedy pije. Pomôcť Ti môže tento popis http://sites.google.com/site/dojceniema ... i-dojcenia a videá, ktoré to ukazujú, nájdeš ich v tejto stránke https://sites.google.com/site/problemysdojcenim/videa Na stránke dr. Newmana (www.drjacknewman.com) sú aj iné videá, ak vieš po anglicky, je k nim popis, kde uvádza, čo na nich vidieť a napr. v ktorej minúte dieťa pije a kedy nepije, tam si to môžeš tiež odsledovať a naučiť sa to.
Keď to budeš vedieť rozlíšiť, môžeš pri dojčení odsledovať, kedy bábätko pije a kedy saje naprázdno. Keď prestáva piť a začína sať naprázdno, použi techniku stláčania, aby znova začalo piť https://sites.google.com/site/problemys ... ie-prsnika
Ak by si potrebovala dokŕmiť, ideálne by bolo dokŕmiť ju cievkou priamo na prsníku. Neviem, ako takú cievku zohnať u Vás, na Slovensku sa dá kúpiť napr. cievka s označením CN 01, je to cievka používaná pre predčasne narodené deti, tá sa zavedie po prsníku do pusinky bábätka a ono vypije dokrm cez cievku. Ideálne je nedokrmovať viac ako 30-timi ml mlieka na jedno kŕmenie. Dôležité je potom nechať bábätko vyspať v kontakte s matkiným telom, aby si mu regulovala spánkové cykly a budilo sa prirodzene v intervaloch, ktoré zabezpečia častejšie dojčenie.
Ideálne je bábätko s problémami s dojčením prikladať k prsníku v polospánku, vždy, keď sa precitá. Aj pre toto je fajn mať bábätko neustále na sebe, pretože to takto môžeme rýchlo rozpoznať a priložíme ho ešte, keď nevie veľmi, čo sa deje. Bábätká majú potom tendenciu sa prisať správnejšie.
Ak by bol problém zohnať cievku, je lepšie na dokŕmenie použiť pohárik (napr. štamprlík) https://sites.google.com/site/problemys ... -poharikom Moja pointa je, že pri kŕmení zo striekačky často bábätku aktívne vstrekujeme mlieko do úst, nepotrebuje pri tom sať či aktívne získavať mlieko samo. Pre toto je najideálnejšie dokrmovať priamo na prsníku a ak to nejde tak pohárikom alebo cievkou po prste.
Ak sa Ti nepodarí výlučne dojčiť z prsníka, je potrebné získavať mliečko odstriekavaním alebo odsávaním, ako to robíš, dôležité je robiť to po pokuse o prisatie, nie pred dojčením, aby pred dojčením boli prsníky plné a bábätku sa ľahšie pilo.
Viac už teraz nestihnem, držím palce a akékoľvek otázky napíš prosím.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Máj 2011, 00:06

Trosku aj ja z mojej strany - to zle prisatie je momentalne dolezite aj z pohladu, ci ta to boli alebo nie. Ak ta to neboli, tak malu je dobre nechat na prsniku kolko sa da a snazit sa bez vytahovania prsnika o pripadnu opravu prisatia. Nech pije z prsnika hoci pomalicky, dolezite je, ze ci sa vobec naje.
Lepsie ako dokrmenie striekackou je dokrmenie po prste, pripadne poharikom. DOchadza tam k treningu spravnej prace jazyckom. Ked ti nejde prilozit, moze pouzit aj prazdny prst chvilu na satie a potom skusit prilozit este raz. Ta technika je nasledovna - ukazovak vlozis do pusinky dietata bruskom ku podnebiu a nechas sat aspon pol minuty. Potom skusis prilozit.
Pri neistote s polohou rada odporucam vertikalnu alebo futbalovu polohu, nakolko pri nej babo automaticky dobre zaklana hlavicku dozadu, co potrebujeme.
Ak mas video, mozes sa ozvat na skype: Janka_mich. Ak mi nechas odkaz, skusime dohodnut nejaky termin.
Si super mamina, drzim palce.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 05 Máj 2011, 20:10

Dakujem za rady :-)
Janka - zle prisatie ma neboli, ma dokonca aj pauzy v brade (dufam ze to spravne identifikujem, ale vyzera to ako na videach), ale v ustach ma len bradavku a kustik dvorca (nad ustami skoro nic a pod ustami trochu viac). Usta ma otvorene maximalne asi do polovice (oproti tej spravnej polohe ako pri zivani). Pery ma ohnute dnu do ust, jazyk kdesi na neznamom mieste a trochu jej vpadavaju lica. Ja mam dost mlieka, odsavam az po kojeni, takze jej tam lahko natecie a takto sa vie najest tak, ze vydrzi 30-60 minut syta, ani potom nechce dokrm. Tu mi radili v porodnici, ze ju takto nemam nechat pit, aby si nezafixovala tento nespravny sposob - myslis ze by bolo lepsie ju takto nechat? Da sa to nejako upravit, aby bola lepsie prisata, ked sa prisaje takto? Bohuzial nemame kameru ani skype, mozno by sa mi to podarilo odfotit, ale neviem ci ti to nejako pomoze.

Klemka, dakujem za tipy, musim to postupne preluskat, lebo tiez nestiham byt pri pocitaci dlho. Skusim zohnat tu hadicku, snad nebude problem. Dnes som ju aspon nosila vela nahu na tele, ale pri dalsich drobcoch a povinnostiach je cez den malo casu kedy by som mohla byt pod satkou hore bez :D V noci si ju tulim nahu k sebe, obcas ju vona mlieka zlaka a zacne sa snazit, ale usta ani za svet neotvori poriadne.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Máj 2011, 21:07

Filomena, jasné, je toho veľa, čo by si mala prečítať, verím, že sa aspoň tými odkazmi, ktoré som Ti dala, časom prekopeš ;)
Pomohlo by mi vedieť, či nepoužívate občas cumlík.
Neviem Ti pomôcť takto na diaľku upraviť samotné prisávanie lepšie než tou masážou jazyka a podnebia, ktoré spomínam v odkaze Ako pomôcť bábätku, aby otváralo väčšiu pusku. Mimoriadne dôležité je dávať bábätko do prsníka s hlavičkou mierne zaklonenou ku chrbátiku. Pri prisávaní mu vysúvať bradu (práve tým miernym záklonom hlavičky do chrbátika) a prisúvať dieťa bradou do prsníka. Okrem toho môžeš vyskúšať nechať bábätko nájsť si prsník samo - pri precitaní ho mať na sebe v kontakte koža na kožu a postupne ho zosúvať k prsníku, tak, ako napr. na tomto videu (pozeraj cca od 2,5 minúty - simulácie pred tým podľa môjho názoru až tak realite nezodpovedajú, tými sa veľmi neinšpiruj :D ) Aj tu máš video, ako by mohlo vyzerať prisávanie bábätka, ktoré to v podstate celé robí samo - čím prirodzenejšie to bude, tým väčšia šanca, že otvorí pusinku širšie.
Ak si vcucne pery počas dojčenia, môžeš to skúsiť upraviť tak, že ich sama vyhrnieš von.
Inak tá konzultácia cez Skype s Jankou alebo nahrať video a zavesiť ho dočasne na nejakú stránku, ktorou sa dajú posielať veľké súbory, to by bolo fajn, lebo vidieť a teoreticky rozprávať je niečo iné.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 05 Máj 2011, 21:23

Klemka, ta masaz jazyka zabera, diky :) mam potom aspom pol sekundy na triafanie :dojcenie: ale nevlozilo ti to linky na videa v predoslom prispevku.
Cumlik nepouzivame, ani flasu a klobuciky, na to si davam pozor lebo pri prvom synovi sme s tym mali problem.
Skusala som uz vela krat take akoby samoprisatie, kedze po porode sa nedalo (mala som sekciu v plnej narkoze), ale nejak to nejde, ju takto pritomnost prsnika skor nazuri :-(
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Máj 2011, 00:20

Aspon ta fotka by bola rozhodne fajn -jedna z vacsej dialky, aby bolo vidiet polohu, zaklon hlavy a potom zopar detailov hlavicky a pusiny. V zasade by malo byt, ze pokial sa dieta vie napit z akejkolvek i mizernej polohy a maminu to neboli, tak to velmi neriesit. Ide o to, ze cim ma lepsiu polohu, tym sa lahsie a rychlejsie naje.Newman ukazoval zaber africkej zeny s babatkom s nasho pohladu s mizernym prisatim, ale kedze dieta bolo nosene a krmene na poziadanie, tak nebol ziaden problem, akurat mu to trvalo dlhsie ako ostatnym.
Skusala sa i tie ine polohy - bocnu alebo vertikalnu? Pri nich sa da lepsie sustredit na ten zaklon hlavicky dozadu, ako ti spominala i Klemka.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Máj 2011, 07:09

Super, tak uz ked sa prisaje, treba sa sústrediť na dve veci - 1. aby hlavička nezapadala do prsníka, aby zostal ten záklon, 2. na pitie - sledovať, dokiaľ pije, nechať, keď prestáva, začať stláčať prsník.
Tie videá mi nevložilo, neviem prečo... http://s795.photobucket.com/albums/yy24 ... r_baby.mp4 a tu je s tou simuláciou, pozeraj až po nej, cca po 2,5 minúte http://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs.
To nesprávne prisávanie môže byť pozostatok po cisaráku, narkóza negatívne ovplyvňuje prisávanie a pravdepodobne dieťa dostávalo cumlík a fľašu, kým si sa mohla oňho starať, aspoň na Slovensku sa to rutinne inak nerobí. To však nie je podstatné, ak prisatie nebolí matku a dieťa priberá, je to úplne jedno. Podstatné je, aby dieťa prsník normálne prijalo a aby pri dojčení dostatočne výdatne pilo. To sa dá odsledovať jednak pozorovaním pitia a jednak vylučovaním a priberaním bábätka.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 09 Máj 2011, 21:25

Mozno mi ani neuverite, ale nakoniec sa problem vyriesil uplne zazracne: v piatok som uz bola na prasky, starsie deti totalne znudene, cely den som po nich kricala, lebo stale len vymyslali, naschval robili zle, potom zase depky ako sa k nim spravam... manzel nas nasiel v noci pri zufalych pokusoch ako tu obe placeme, ani neviem ktora viac. Na to povedal ze nez ma mat manzelku na psychiatrii, tak radsej dieta na flaske, zobral flasku a dal jej moje odsate mlieko z flasky. Vzdali sme to a rozhodli sme sa davat len odsate mlieko z flase, cely vikend som kazde 3h odsavala a krmil manzel z flasky (avent s tym najmensim prietokom). Dnes som mala trochu kludu, tak som ju skusila prilozit - a ona sa krasne na treti pokus prisala!!! Odvtedy boli dalsie 3 kojenia a pri vsetkych krasne otvarala usta a prisala sa na druhy-treti pokus. Sice tomu absolutne nerozumiem, ale dufam ze uz jej to vydrzi. Tak vam vsetkym dakujem za rady a hlavne za podporu, dam vam vediet ak osa to u nas vyvija dalej.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Máj 2011, 22:17

To bolo teda na prasky i pri citani! Velmi velmi drzim palce :goodjob: a aj toho hore budem trochu prehovarat:) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod filomena » 15 Jún 2011, 15:00

nahodou som sem zase zabludila, tak aspon napisem vsetkym co ste ma tu podporovali, ze sa nam vyborne dari, malicka pribera 300g tyzdenne a uz nemame ziadne problemy :) dakujem vam!!!
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Jún 2011, 16:40

super filomena!zablud castejsie a daj vediet priebezne ako sa vam dari:-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Jún 2011, 16:40

super filomena!zablud castejsie a daj vediet priebezne ako sa vam dari:-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Jún 2011, 00:16

:goodjob: :love: :dojcenie:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod miriam » 12 Jan 2013, 22:50

Poradkyne, prosim, ako je najlepsie zabojovat s neprisavanim babatka ( ma uz 10dni), ked mamicka zije v zahranici, kde jej doteraz ani v porodnici ani u pediatra nedokazali pomoct ?Je mozne dohodit jej skype poradenstvo s mamilackou poradkynou? Ma to este vyznam, ked odsava, krmi flasou a udajne jej uz velmi klesa tvorba ? Maly sa neprisava, ked tak len dudluje..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Jan 2013, 23:02

Ano, ma to vyznam. Nech si vyhlada v zozname poradkyn taku, co ma uvedenu Skype. Ja som tam tiez, takze kludne ma moze kontaktovat. Odporucam najprv napisat e-mail na jana.mich33@gmail.com prip. prezvonit na +421-905923908 (to je najrychlejsie) za ucelom dohodnutia stretnutia. Moje Skype meno je: Janka_mich

Neviem, kde v zahranici zije, ale moze skusit tiez oslovit Jacka Newmana (kontakt najde na http://www.nbci.ca/ ), ci nepozna v jej krajine poradkynu skolenu podla jeho protokolov.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron