Neprisava sa

O dojčení malých bábätiek

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod miriam » 12 Jan 2013, 23:11

Janka,dakujem, zije vo Svajciarsku. Pytala som sa zatial len predbezne, kedze ma o radu nikto neziadal- v podstate sa len cela rodina prizera, ako sa im nedari..takze sama neviem, ci do toho mam vstupovat. Aj ked by som rada pomohla. Tak este raz vdaka a ked, tak ju nasmerujem na Teba.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Jan 2013, 23:15

Uz vela pomozes, ked poskytnes informaciu o tom, ze niekto iny vie poradit. Dalej sa musia rozhodnut oni.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod miriam » 12 Jan 2013, 23:41

Presne to som mala na mysli, aj ked tu doslova ide o minuty, tak jedine, co mozem, je skusit ponuknut tuto moznost na zajtrajsom rodinnom obede..tak este raz diakujem a mimochodom, zaujimalo by ma, nakolko moze byt napomocne to skype poradenstvo, ked sa jedna o prisatie- ja som totiz pri oboch chlapcoch potrebovala s prvymi prisatiami dopomoct- otvarali malu pusinku a neviem, ci by som to sama zvladla.Mne teda pomohli novorodenecke sestry a potom to uz islo bez problemov, poradkynu som osobne nepotrebovala..Tak ak to nie je prilis netaktna otazka, ake mate uspechy pri skypovom poradenstve ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Jan 2013, 00:51

porovnatelne s normalnym.

Aj pri osobnom poradenstve sa snazim o pristup hands-off. Co potrebujem, ukazem na babike. Ak potrebujem napr. skontrolovat uzdicku, vysvetlim ako ju moze mamicka skontrolovat. Potrebne je samozrejme video a pomocnik, co s nim moze behat. Domperidon je dostat vsade (odporucim miesto byliniek), akurat co mi velmi chyba, je cievka. Tu docasne riesim striekackou, ale posta je rychla, do tyzdna je to tam.

Tiez je narocnejsie dohodnutie na stretnuti, lebo obvykle sa telefon pouzije skor len na SMS. Pri normalnom poradenstve cez telefon viem vela vysvetlit, a to i v ramci naslednej kontroly. Na skype potrebujem pocitac doma a vacsi pokoj od deti (miluju pocitac viac ako telefon :D )

Kazdopadne, uspesne poradenstvo nezalezi tak od dokonalych usmerneni, ako od skutocnej vole mamicky a podpory okolia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 13 Jan 2013, 20:21

miriam da sa samozrejme robit poradenstvo aj cez Skype avsak matka potrebuje niekoho, kto by jej pomohol samozrejme obsluhovat kameru.
A tiez by pomohol nasledovny protokol ktory sa pouziva pri neprisavajucom sa dietatku. A toto moze zacat mamicka robit uz skor ako kontaktuje poradkynu.http://dojcenie.webnode.sk/postupy/dieta-sa-neprisava/
Avsak najlepsie bude, ak kamaratke sama povies, o moznostiach a ona sa sama rozhodne. Nie je to lahke, avsak nie nemozne
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod miriam » 13 Jan 2013, 22:36

JankaMich, dnes som nechala kontakt na Teba mojej svokre, aby ho posunula svagrinej- od vlastnej mamy mozno skor prijme tuto pomoc..Takze je to teraz na nej, ci to skusi. Dakujem este raz.
Elinka, keby to bola kamaratka, tak k nej poradkynu dotiahnem aj keby nechcela :) Tu sa ale jedna o manzelovu sestru, ktora ma teraz tretie dieta a ona je ten typ sebavedomej hrdej zeny, co o pomoc neziada..Takze preto som len opatrne skusala popytat sa, ze ak by sa ujalo, ci sa da aj cez skype..
Urobila som, co som mohla, teraz uz len dufat, ze pomoc vyuzije.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Neprisava sa

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 13 Jan 2013, 23:06

miriam, ano urobila si co si mohla a zvysok je len a len na nej :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron