3tyzdnove babatko prespi celu noc

O dojčení malých bábätiek

3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod meri » 30 Apr 2011, 22:21

Dobry den, mam 3tyzdnoveho synceka ktory od 10 dni prespi v noci 7-8 hodin bez zobudenia. Ked ho zobudim, odmietne sa prisat a o chvilku zaspi, spokojne spi az do rana. Cez den si pyta po 2-3 hodinach, takze nam vyjde okolo 8-9 kojeni denne, ale koji sa 5 minut, niekedy aj menej, malokedy dlhsie, vzdy iba z jedneho prsnika. Kaka 5-6x denne peknu "prazenicku", pomocenych plienok mava 10 a viac za den. Pribera 300g tyzdenne. Mozem nechat dietatko spat takto dlho? Neohrozi to tvorbu mlieka? V noci sa mi uz prsia vobec nenalievaju, ale cez den mam mlieka dost. Lekarka mi povedala ze dietatko musim budit maximalne po 3 hodinach, no ked nema zaujem v tom case pit, nedonutim ho (skusala som uz aj striekackou, takmer vsetko vyplul, pri prsniku ani neotvori usta a zaspi). Tiez mi hovorila ze novorodenec musi pit aspon 10-15 minut, vraj 5 minut je malo, no ja si myslim ze ked dobre pribera, stihne si aj za kratky cas vytiahnut kolko potrebuje. Po tych 5 minutach sa sam od seba odsaje, nie preto ze by zaspal. O dalsi prsnik uz nema vobec zaujem, je dosyta najedeny.
meri
 

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Apr 2011, 22:45

hm a ako spava drobec?? ak ho davas do postielky, tak skus spavat s nim v jednej posteli...babatko ktore je izolovane od mamy ju neciti, nebudi sa na dojcenie
prave v noci sa mlieka tvori najviac, ale nejdem ti radit viac, pockaj co napisu ine, ale to spolocne spanie urcite ;)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Máj 2011, 09:14

Meri, každé bábätko je iné. Poznám deti, ktoré spávali aj od 2. týždňa života celú noc. Súhlasím s Norikou a dodávam, že ak je toto prirodzené, tak to naozaj netreba riešiť. Z jedného príspevku ale človek niekedy nevidí všetko, čo treba, niekedy pri ďalších otázkach vysvitne, že bábätko sa precitá, ale dostane vždy cumlík, alebo spí zabetónované v zavinovačke, ale myslím, že toto nie je tento prípad. Tiež by som ale odporučila spoločné spanie, pretože je pre bábätko dôležité aj tým, že matka pomáha svojou fyzickou prítomnosťou regulovať dýchanie, srdcovú činnosť či telesnú teplotu bábätka a hlavne - spánkové cykly. Ak bábätko spokojne prespí celú noc aj v blízkosti matky a pri tom sa za deň dostatočne dojčí (priberá, prospieva), netreba to vôbec riešiť, ani nočné nedojčenie nejakým preventívnym odsávaním na "udržanie tvorby MM". Ak sa stane, že by si v noci mala nepríjemne naliate prsníky, stačí si odstriekať trošku mliečka, len do úľavy.
Takisto denné dojčenia môžu byť takto OK, hoci sa to často nevidí :D Mne sa na tom celom, čo popisuješ cez deň, zdá byť neobvyklé, že bábätko sa celkovo dojčí naozaj dosť krátko - z hľadiska príjmu mlieka je to očividne postačujúce a sú deti, ktoré stíhajú bez problémov sa dostatočne napiť pri kratšom pití, nemá zmysel časovať to na 5 či 15 minút, dôležité je, koľko pri tom dieťa vypije a podľa kakania a priberania je zrejmé, že pije dostatočne, takže nie je čo riešiť, ale väčšinou bábätko okrem aktívneho pitia na prsníku prirodzene trávi aj dosť veľa času satím naprázdno, ktoré je dôležitou súčasťou dojčenia. Ale znova - ak toto nie je dôsledok neprirodzených zásahov do dojčenia, napr. používaním cumlíka, tak sa to zdá byť v poriadku. Treba prsníky aktívne ponúkať, ideálne napr. pri precitaní z denných spánkov, ak bábätko nechce, alebo sa zase "len" napije a po 5 minútach už nechce, sledovať naďalej priberanie a prospievanie, ak to bude naďalej v poriadku, nie je čo riešiť ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod meri » 01 Máj 2011, 10:44

dakujem za rady :-) babatko spi s nami v posteli, je tesne pri mne, perinky ani ine podobne veci nepouzivame, spi len v pyzamku. Rano hned pri prvych naznakoch budenia mu ponukam prsnik, ale potrebuje sa trosku viac prebrat aby sa zacal zaujimat o pitie. V noci sa obcas zobudi, napr. sa aj vykaka, ale pit potom nechce a zaspi bez problemov. Celkovo spinka pekne, nepotrebuje ziadne uspavanie, dudlik vobec nepouzivame. Cez den si asi 2-3x necha prsnik v ustach na take podudlovanie a to mu vydrzi aj cez 20 minut, ale vacsinou nie, niekedy ho v tejto faze ked uz vobec netaha musim dat prec kvoli starsim surodencom ale vacsinou sa pusti sam. No myslim ze to bude aj tym ze ked sa mi spusti mlieko, strieka prudom na vsetky strany, takze mu naozaj stihne natiect vela aj za chvilu (ked odsavam, mam odsate 100ml za 3 minuty). Inac nosim ho vela v satke, takze prsniky ma hned pred nosom a stale ich citi, akonahle vyhladne, tak ho vona mlieka nalaka a hned zacne pytat, takze prsnik dostane hned ako prejavi zaujem.
meri
 

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Máj 2011, 15:18

Zlate dietatko, 300g/tyzden je uplne super, pokial s tym v noci nemas iny problem ako napr. bolavo naliate prsniky, tak je to ok a blahozelam ku krasne nadviazanemu vztahu. Moja posledna bola tiez take zlate dietatko, ktore tiez asi od 2 tyzdna do asi 5 mesiaca prespala celu noc, dokonca i viac ako 8 hodin. Potom sa zacala budit tak 1, max2 krat za noc, co jej ostalo doteraz. Uplny rozdiel od mojej prvej, ktora bola hore minimalne 5krat - i ked je pravda, ze vtedy som netusila, ze dietatko moze spat spolu s mamickou a bola hned vedla v postielke.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod hysterka » 01 Máj 2011, 15:58

aj ja take chcem ;)
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Máj 2011, 16:45

hysterka píše:
> aj ja take chcem ;)
:D, ti verim
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Máj 2011, 20:06

Hysterka, aj jaaaaaa :D
Meri, ja myslím, že netreba z hľadiska dojčenia nič riešiť, vyzerá to OK, sleduj ďalej priberanie, prospievanie, vylučovanie a čo viac - snáď len užívať si toľké šťastie :D :goodjob:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Máj 2011, 10:29

jéééj tichá závisť :D :D ale nie..ja mám tiež zlatunkého syna, aj ked v noci vstávam :) ja som chcela len k tomu, že zhruba prvé 2 mesiace som mala tolko mliečka, že som kojila vždy z jedného prsníka 5min, 8 bolo maximum. nemali sme koliky, stolica ok, malý priberal krásne. tiež ked som porovnala odsávačkou, kolko odsajem za 5 min, bola som si istá že malý vypije dosť. my sme mali vtedy aj v noci približne dvojhodinové intervaly, potom sa predlžoval len ten prvý interval po večernom zaspatí až na 5-6hod, potom papáme zhruba po 3 hod znova.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod meri » 02 Máj 2011, 15:01

Dakujem vam vsetkym, som rada ze je to takto v poriadku, kedze mi to velmi vyhovuje :D
meri
 

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod didulka » 03 Máj 2011, 14:48

Ja som mala take iste babo. Do 3 mesiacov sme mali len 1 nocne dojcenie a od 3 mesiacov vobec. Prespi od 20-tej do 6-tej. Kedze krasne priberala, tak som to neriesila.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: 3tyzdnove babatko prespi celu noc

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 05 Máj 2011, 15:11

aj ja sa pridávam k tichej závisti... :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron