4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

O dojčení malých bábätiek

4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod alila » 29 Nov 2013, 10:31

ahojte, mam 4 mes.dceru auz skoro mesiac sa odmieta prisat ked je hore,prisaje sa iba v spanku. vadi jej ze sa mlieko nespusta okamzite, v spanku si nanho dokaze pockat.snazim sa byt trpezliva ale neviem dokedy to takto vydrzim. pijem caj zo senovky, odsavam, takze mlieka mam dost.sem tam cez den jej dam odsate mlieko kvapkadlom. dokedy to moze takto trvat a ako sa da naucit ju prisavat ako kedysi?
posledny tyzden sa rano okolo 6 budi, asi na prdy, lebo sa strasne skruca a kope a nakojit ju je hotovy zazrak, aj ked pri tom spi.
vdaka za radu
alila
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29 Nov 2013, 10:04

Re: 4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod mia » 29 Nov 2013, 21:19

mate cumlik alebo pouzivas flasu?
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: 4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Nov 2013, 23:59

POradit ti mozme vela, ale nenahradi to moznost osobnej konzultacie s poradkynou pri dojceni, ktora okrem ineho moze posudit dojcenie v reali a ukazat, co vsetko mozes pre dojcenie spravit.
Vyhladaj si prosim najblizsiu poradkynu na www.mamila.sk. Ak by bol akykolvek problem sa s niekym spojit, mozes oslovit i mna: 0905-923908, da sa konzultovat i cez SKype, co vie dost dobre nahradit i osobne poradenstvo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: 4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Nov 2013, 13:52

Určite je najlepšie toto riešiť v osobnom kontakte s poradkyňou. Toto je pomerne často sa vyskytujúca situácia a základ jej riešenia popisuje tento článok:
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie ... -dojcenia/
a tiež táto odpoveď z poradne dojčenia o. z. MAMILA: http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1567
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: 4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod Amosa » 30 Nov 2013, 21:02

ahoj Alila, mala som podobny problem a riesila som ho aj tu na fore. Moja dcerka mala tiez okolo 4mes. ked tato situacia s odmietanim prsnika nastala. Bola som z toho zmatena, nerozumela som preco. Dojcila som na poziadanie, satka, krasny porod a ziaden kocik, cumlik, flasa, postielka. Dnes si myslim, ze uz viem, kde bol problem. Kedze mam doma este jednu starsiu dcerku, bolo trocha narocne zladit potreby oboch deti. Snazila som sa, aby starsia nezacala na babatko ziarlit a ta ma pomerne zamestnavala. Hoci babo vsetok denny program absolvovalo u mna v naruci alebo v satke, necitilo zrejme nase vzajomne napojenie ako dostatocne a potrebovalo viac vyhradnej pozornosti. Problem u nas nastal zaciatkom leta, ked skoncila skolka a starsia zostala doma. Babatko nemalo vela prilezitosti zostat so mnou same, casto sme boli rusene. Dojcila som vtedy tandemovo obe, spatne to vidim tak, ze dojcenie maleho babatka je prilezitost na prehlbovanie vzajomneho puta (mozno aj taka mimozmyslova komunikacia) a starsie sajuce dieta je tak trocha votrelec. Otazka tandemu je vsak na dlhsiu debatu a zrejme to nie je tvoja situacia. U nas pomohlo, ze s letom prisli babky, dedkovia a zabavili mi starsiu. Ja som tak ziskala viac vyhradneho casu pre nu a hoci som robila vsetko tak, ako v spominanom mamila clanku, zintenzivnila som. Nie v zmysle ukonov ale pocitov. Verim, ze babo je napojene na emocionalny svet matky a je treba sa snazit o nadviazanie spojenia mysli. Ale nech nezniem tak spiritualne, jednoducho som ju nosila uz uplne stale na rukach, prestala som ju nutit sa dojcit, vela som na nu, ked sme boli same hovorila, o tom ako sa narodila ako ju lubim, o tom co ma trapi a ako to vyriesim,.. V tom obdobi boli intervaly medzi jednotlivymi dojceniami dlhe, aj 4hod. ale nenutila som ju do toho. Ked zacala byt unavena na spanie, snazila som sa aby spala vzdy doma, lebo vtedy sa po mi nejakej chvili opakovaneho vyberania prsteka z pusky nakoniec prisala a napila. takto to islo skoro 2,5mesiaca a dnes je to v poriadku. Dojci sa a ideme dalej (dojcia sa obe..).
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: 4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 03 Dec 2013, 20:49

Amosa :love: :goodjob:
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: 4 mes.dieta sa nechce prisat a skoro rano uz ani dojcit

Neprečítaný príspevokod snežienka » 03 Dec 2013, 21:24

Amosa :goodjob:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron