Zaspávanie iba s prsníkom?

O dojčení malých bábätiek

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod LuciaTT » 01 Sep 2013, 12:49

Ahojte, takže nakoniec sa to všetko dáko pokazilo. Malý mi už nechcel spať ani v manduce, nechcel spať vobec...A po 2 dňoch takmer nespania a po 3 hodinách striedavého plaču, keď som si myslela, že ho bolí bruško alebo mu vadí reflux a nosila som ho v roznych polohách, aby sa mu uľavilo, sa mi začal odtrhať už aj od prsa a hneval sa strašne a plakal...skúsila som dať nutrilon...Vypil 130 ml naraz zachvíľu a zaspinkal spokojne na 4 hodiny...A ja by som ten nutrilon ani nedala, len mama mi povedala, že nech vyskúšam...Takže tak, všetko to bolo naprd...Aj nosenie, spanie sním, nonstop kojenie a dudkanie, kontakt, odsávanie....Ja neviem som asi divná. Takže teraz najskor nakojím a potom dokrmim nutrilonom, ale zdá sa mi, že nutrilonu pije viac a viac a pritom sa snažím pred dokrmenim ho kojit aj hodinu - hodinu a pol.
LuciaTT
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 13 Júl 2013, 10:54
Počet detí: 0
1. dieťa: Šušníček
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 25 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod LuciaTT » 01 Sep 2013, 14:42

Prave som si maleho odvazila pred a po kojeni a vypil mi z prs cca 100 ml. Tak neviem teda, jemu to zrejme nestaci...
LuciaTT
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 13 Júl 2013, 10:54
Počet detí: 0
1. dieťa: Šušníček
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 25 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Sep 2013, 00:46

Lucka, dokrm Nutrilonom a este k tomu flasou, vedie akurat ku skoremu odstaveniu. Tvojmu malemu nieco chyba a bolo by dobre, keby sa na vas mohol pozriet niekto skuseny.
Nutrilon na uspavanie naozaj funguje. Kravske mlieko ma za ulohu teliatko naozaj uspat - preto obsahuje latku kazeomorfin. Na rozdiel od ludskych mladat ma uz velmi dobre vyvinuty mozog (na 80%) a matka krava po nadojceni odchadza na pasu, takze teliatko potrebuje dlho spat. Nase babatka su velmi, velmi nezrele, mozog je vyvinuty tak na 20%, 80% bude vyvinuty v 21 mesiacoch. Cele pociatocne usilie starostlivosti vedie k dozrievaniu mozgu - obsah latok v MM, samotne satie na prsniku co mozno najcastejsie, neustaly fyzicky kontakt.
CO sa tyka koliky, mozno je problem aj u teba - konzumujes dostatocne pestru stravu s dostatkom vlakniny? Mozno by stalo za uvahu obmedzenie konzumacie kravskeho mlieka, spociatku aj mliecnych vyrobkov.
Ak by si sa napriek vsetkemu nevedela vzdat UM, da sa to aspon tak, aby si neohrozila samotne dojcenie - pomocou suplementora.
TO vsetko je vsak na dialku takze posudit. Vidim, ze si asi z TT - mozes skusit oslovit nejaku poradkynu priamo z TT, prip. zavolat aj mne, Drahovce ti mozno nie su tak daleko. Kazdopadne, aspon po telefone sa da toho vyriesit viac, ako pisanim. AK mas zaujem, ozvi sa na 0905-923908.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod LuciaTT » 03 Sep 2013, 17:59

JankaMIch ja myslím, že za tie dva mesiace som toho skúšala až až, nevzdávala som to a bola som odhodlaná čisto kojiť. Kŕmila som dlho cievkou s odstriekaným mliekom (ak som mala), hlboké asymetrické prisatie, nonstop mi bol malý na prsníku, používa ma ako dudlík stále, spíme spolu, nosím ho plus okrem toho bylinky, homeopatia, vinea, zasmažené polievky, čierne pivo a bla bla... Má dosť často reflux, takže je možné, že ho trápi aj to, ale keď sa mi dosť výrazne hneval na prsníkoch a nespal, musela som prikŕmiť. A potom sa mi už nedalo ani odstriekavať (nemala som ani kedy - vačšinou bol malý stále na prsníku), takže som siahla po UM a dokrmila tým a je spokojnejší, aj ked reflux má stále dosť výrazný. Všetko som riešila s 2 laktačnými poradkyňami ale Costi brať nechcem, malý mal zvýšené pečeňové enzýmy, takže liekmi sa dopovať nechcem...A ten suplementor je podobný efekt ako s cievkou...no kŕmiť tak donekonečna? Na to nemám asi trpezlivosť. Muž mi už nadával, že som blbá a prečo ho nechávam hladovať. Mne ale priberal, preto som bojovala stále, ale hladného a nespokojného ho nemôžem nechať. Veľa mliečnych výrobkov nejem.
LuciaTT
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 13 Júl 2013, 10:54
Počet detí: 0
1. dieťa: Šušníček
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 25 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Sep 2013, 00:03

Urcite si pre dojcenie uz vela urobila a stale vela robis. Ale aj ty mas svoje moznosti a sily a niekedy je ten den nekonecny...
AK mas pocit, ze potrebujes dokrmovat a lieky nechces, urob tak, ako ti srdce hovori. Iba ty najlepsie rozumies svojmu dietatku. Dokrm samotny nie je problem, to iba pripadna flasa, ak by sa pouzila. Mala som mamicky, co tiez nechceli lieky, len dokrmovali UM a potom neskor presli na prikrmy, pricom ich dojcenie ostalo zachovane.
Jedna sa naozaj o zabojovanie tychto niekolko mesiacov (ja viem, ono kazdy den sa javi nekonecne dlho) a potom si dojcenie mozte uzivat roky.

CO sa tyka vplyvu Domperidonu - ako zataz na pecen to moze byt iba pre teba, do tvojho mliecka prechadza minimalne a teda aj maleho to temer nijako nezatazi. Na druhej strane, UM ktore pouzijes, nemas nijako pod kontrolou - vies, ake lieky uzivali kravy, od ktorych to mliecko pochadza a ake su tam pridavne latky? NIc nie je dokonale a voli sa to mensie zlo - ktor to bude, je na tebe.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod LuciaTT » 01 Nov 2013, 12:52

Ahojte, takze kojime sa este stale :-), po 3 mesiaci to zacalo byt lepsie, dokrmujem iba vecer zatial cca 90 ml.
Problem mame ale so spankom stale, nechce mi spat, cez den spi len v nosici (doobedny a poobedny spanok), a dokopy maximalne 3 hodiny denne. Ak ho nenosim, spi len na prsniku (stale dudle) a to len 30 minut doobeda a 30 minut poobede...no bieda. Neviem ako ho donutit dlhsie spat. Neda sa mi ho nonstop nosit (kazdy den doobeda a poobede), pretoze ma zacalo casto sekat v krcnej chrbtici...a potom nemozem ani hlavu otocit, strasna bolest. Takisto v noci je na prsniku niekedy kazdu polhodinu...Je to hrozne narocne, a pravdupovediac si myslim, ze nie je hladny, len ma pouziva ako cumel, a ak to robi celu noc, je to narocne a som strasne unavena a uz aj nervozna z toho...Stale cakam, ze sa to nejako zlomi a uz nebude tak zavisly od bradavky... ale kedy? Pocas celych 4 mesiacov som zatial nezazila situaciu, ze by zaspal bez prsnika, alebo nosica alebo ze by spal nebodaj sam 3 hodiny...
LuciaTT
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 13 Júl 2013, 10:54
Počet detí: 0
1. dieťa: Šušníček
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 25 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Nov 2013, 13:08

Lucka, myslím, že už bude spať cez deň stále menej a menej, takže predstava, že by ti cez deň ešte niekedy spal viac ako 3 hodiny sa Ti už nikdy nesplní. Náš cez deň spí tiež len v nosiči, alebo v posteli, ak ležím pri ňom - inak je okamžite hore. Cez deň spí dokopy max 2 hodiny, nikdy teda nie viac ako hodinu v kuse. Asi neostava nič, len sa zmieriť s tým, že nás drobci potrebujú :) O tom , že je to únavné mi hovoriť nemusíš, náš váži 13kg :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Nov 2013, 11:24

U nás bolo tak, že od 9.mesiaca som mohla od neho po uspatí na prsníku odísť. Súčet jednotlivých spánkov cez deň nikdy neprekročil 3 hodiny. Do 9.mesiaca spal výlučne v nosiči alebo na prsníku- nonstop celý spánok. Dojčila som posediačky, vedela som si tak podložiť ruku vankúšom, že to nebola nijaká námaha a prečítala som pri tom veľa knižiek, mala som rada tento čas. domáce práce som robila (ako-tak) ked bol hore, trošku sa prehral a vačšinou sa nosil na chrbte. kočík neznášal, nosenie v nosiči mi prišlo tiež namáhavé, takže som spanie na prsníku celkom uvítala. v noci sa budil cca 3x - noci bývali rôzne, niekedy som uspávala 10 min niekedy aj 2 hod a nestíhala zaspať pomedzi. Od 2 rokov prespáva celú noc.. takže vyhliadky nie sú priaznivé ale všetko to našťastie prebehne veľmi rýchlo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Nov 2013, 01:44

Co sa tyka dojcenia - ty si v spojeni S LP, vsak? Ja by som to dojcenie asi chcela vidiet, ci nahodou nie je potrebne aj zvysit tvorbu mlieka. Hlavne mi mi to indikuje no caste nocne dojcenie - v 4 mesiacoch obvykle deti dokazu spat tie 2-3 hodiny po dobrom napapani. Ty vies odlisit, kedy pije dobre a kedy len dudluje? Zobudi sa skoro aj po dobrom napapani?
POdobne to moze byt aj cez den - to ze dieta miluje prsnik a rado dudluje je normalne. Ale tie 3 hodiny spanku cez den sa mi zda malo. AK si ti neda tolko nosit, myslis, ze na tebe na prsniku na gauci by si nepospal?
Apropo nosic a krcna chrbtica - aky nosic vlastne pouzivas? Pri kvalitnom, dobre upevnenom nosici by takyto problem nemal nastat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Nov 2013, 09:58

Lucka, ja ti gratulujem, ze si to napriek tym trampotam vyrdzala doteraz. Urcite stoji za pokus mozno nieco vylepsit, ako pise JAnka, ale aj ked sa akokolvek budes snazit, je mozne, ze ta zavislost od bradavky, ktoru popisujes tam zostane. lebo je to prirodzene a tvoje dietatko je cicavec. Cim viac prestanes bojovat a citit sa tym obmedzena, ale naopak sa tomu prisposobis, ako sucast Tvojho zivota v tomto obdobi, mozno 2 roky (???), tak sa bude vsetko robit a planovat lahsie.
Drzim palce.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod LuciaTT » 08 Dec 2013, 23:39

Ahojte, takze stale sme zavisli na bradavke, neprestava to :-DDD. V noci sa budime stale casto a dudlujeme, hladny podla mna nie je, len vysoko zavisly od prsa. Dudliky nechce a ani to uz neskusam. Cez den mi zacal spavat aj v kociku, tak sa kocikujeme, niekedy tam spi doobeda aj 3 hodiny, niekedy iba pol hodku. S LP uz v spojeni nie som, nejako to extra neriesim a nechavam tomu volny priebeh, len ta zavislost na prse ma uz obcas rozculuje aj ked sa snazim si to tak nebrat. No momentalne si nepomozem, bez prsa strasny rev a jedovanie...
Na obed uz papame zeleninove kasicky a vecer ryzovu kasu, inak sa len kojime. Pravdupovediac odkedy som prestala intenzivne riesit LP a dojcenie ako take, je to kojenie pre mna prijemnejsie a aj mlieka je podla mna zatial dost. Len mi povedzte prosim kedy mi uz v noci bude spat bez :dojcenie: cecku :-DD. Inak vas baby vsetky pozdravujem, dakujem za rady a prajem krasne sviatky a vsetko dobre do Noveho roku :-)!
LuciaTT
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 13 Júl 2013, 10:54
Počet detí: 0
1. dieťa: Šušníček
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 25 dní

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Dec 2013, 18:46

ze vraj na vysokej skole uz mamu potrebovat nebude ;)

A inak :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Zaspávanie iba s prsníkom?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 09 Dec 2013, 22:07

Lucka,

gratulujem. znie to vsetko vyborne, co pises. Presne tak, ako si prestala intenzivne riesit dojcenie a akceptovala si to, je to aj s tou zavislostou od prsnika a prespavanim noci. Prestan ocakavat, ze to bude za par tyzdnov, alebo mesiacov. Ked to akceptujes, bude ti jedno, ci to budu 2 alebo 3 roky. Bude to tolko, kolko bude potrebovat tvoje dieta. A to je jedine, co je rozhodujuce.
Aj ja Tebe i celej rodinke zelam krasne sviatky.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron