da sa este naplno kojit?

O dojčení malých bábätiek

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Júl 2011, 20:25

ahoj Hysterka,no presne viem o com hovoris.,ja mam poslfne 2 tyzdne doma podobny problem.,mala strajkuje a tiez kojim kazdu hod az hod a pol,to si len cucne,vobec sa nenaje...je to na nerva,ale aspon v noci haja 2x po 4hod...inak 5xdenne po 15min a to na rukach iba...nechapem cim to je :-(
takze chapem ta a verim ze je to fyz.narocne,len co s tym?
Ja uz som rozmyslala,ze budem odsavat a davat jej z flase a kojit len v noci,ale to sa mi vobec nechce,to je drina tak ci tak...neviem kde robime chybu...
To si nazvala dobre,ze chodiaci cumel,tak si pripadam i ja :-(
tak drzim palce nech sa nastavite na nejaky znesitelnejsi rezim,pa
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Júl 2011, 21:10

Newman mal taku peknu veticku - lepsie ked mama robi cumel ako ked cumel nahradi mamu :dojcenie:
Je skoda, ze to co by malo byt v nasej spolocnosti normalne, sa vnima nenormalne. Potom niet div, ze aj mamicky to tak pocituju. Schvalne, Bibiq, Hysterka, su vo vasom blizkom okoli podobne babatka? Su ich mamicky pre nich cumlikom? SKoda, ze vy dve nebyvate pri sebe, hned by vam bolo lepsie ;) :D . Medzi indianmi ci v Afrike, by ste sa citili urcite normalnejsie. Kazdopadne poradentsvo robim aj s vierou v to, ze ked moje dcery budu mat deti, tak to uz normalne bude.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Júl 2011, 21:33

ahoj Janka,ja mam v okoli maminky co koja a maju rezim...vedia,ze mala/y papa cca kazde 2,5-3hod a tak funguju normalne...lenze ja mam pocit,ze to co mame my je narocne nie nenormalne...ozaj kojim na poziadanie a nechapem,ze si len tak cucne a poriadne sa nenaje...teda neviem ci sa nenaje ,ale kruti sa jak paragraf kde tu pauza mozno 20ich vidim za jedno papanie a potom je mrzuta a o hodinu zase ten isty scenar dookola...ja kojit chcem aj takto chaoticky,len niekedy zavidim tym mamickam,co maju iny model kojenia...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 26 Júl 2011, 07:30

bibiq - takto presne takto by som to napisala aj ja - iny model kojenia - to je to, co vidim naokolo - a mamicky kojili, koja - 1,5 - 3! roky

kazda mi povie, ze to co robim ja, je blbost... tak ja uz ozaj neviem
mna mrzi to, ze maly je potom cele dni umrncany, zaveseny na mne, nema sa kedy pohrat, popozerat hracky na hrazdicke, popast koniky... o spani ani nehovorim
a s tym krutenim, presne to je aj u nas - ja uz kojim v takych polohach, ze mi az rozum zostava stat - a aj tak sa pri tom kruti, prehyba do luku.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod zigi » 26 Júl 2011, 13:43

Ahojte baby, dlho som tu nebola, lebo ta moja tiez stale strajkuje, tak bojujeme a prikrmujem ju cievkou ale je to tazke...Mam pocit, ze tie moje prsniky ma naozaj len na cuckanie... Som z toho hrozne unavena.Len aby ste vedeli, ze je nas viac! ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 26 Júl 2011, 14:45

ja som dnes dosla na inu vec!zacala som kojit po leziacky a tak sa mala fajn napapa a nema ako sa krutit,len trosku s ruckou bastrguje...inak konecne aj haja,lebo pri tom vzdy zaspi a ja som pri nej,lebo ak sa vzdialim tak hned oci jak zarovky.,takze 2hodky je nacucnuta a tak sa aj vyhaja aj naje...a ja odychnuta...esteze nic take surne nemusim...
Zigi no vitaj v klube...ja kebyze nemam net na telefone tak pc ani nezapnem...to jak pri nej lezim tak surfujem.,aspon kusok spojenia so svetom okolitym :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Aug 2011, 14:50

Hysterka,dlho si tu nebola...ako sa mate?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 25 Aug 2011, 18:03

ahoj
tak no nejak to ide. Este kojime, dnes sme boli v poradni za dva tyzdne pribral 2OOg - dr. povedala, ze dobre, a za dva tyzdne mozme zacat s prikrmami - dufam, ze ich drobec bude papat a konecne sa prestaneme kojit kazdych 45min.
hneva ma to jeho denne ne/spanie - spi 3x 3Omin - fakt hroza... zboznujem, ked sa ma niekto spyta, ci som skusala kocik :D reku nieee... Ja som uz skusala vsetko v nosicke sa mu tiez moc nepaci... tak uz len cakat, kym zacne behat sam ;)
a vy ako?
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Aug 2011, 18:23

jej to sa tesim,super ako si to zmakla az doteraz...
My podobne so spanim...tiez toho cez den nenaspi,ale ked ju mam nacucnutu a dudluje tak haja aj 2hod,ale to musim pri nej lezat...nosit ju nenosim,lebo to nechcem v tomto teple,taze cokolvek chcem urobit tak na etapy...ale uz neriesim...
Co sa tyka kojenia,tak ide to tiez,a uz teraz pribera tiez menej,tak 100-150g za t.a tiez zacnem prikrmovat v ukoncenom 5.mes lebo sa mi to priberanie nepaci,ale pribera tak dajak to nechavam tak ako je...
A v tom nosici to je asi o zvyku,my ho mame a sem tam vydrzi,ale nejak extra tam nechce byt,takze kombinujem kocik a ruky...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Aug 2011, 16:14

Hysterka, super :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 28 Aug 2011, 11:31

janka, super to snad raz bude

zatial nemám z toho kojenia dobrý pocit. Uz tie dva tyzdne do prikrmov vydrzim, a ked sa to non-stop kojenie neupravi, nemam uz na to nervy ani naladu.
Zanedbavam pri tom dcerku. Maly je bud na mne pricucnuty, alebo nespi, nemam sa jej kedy poriadne venovat. Kompenzuje si to tym, ze sa zacala budit v noci, takze vstavam ku dvom detom.
nechap ma zle, chcela som dve deti, a necakala som, ze si budem doma valat sunky, ale dufala, som ze kojenie mi pomoze a nie naopak.
nosicka nepomohla, maly tam vydrzi max 10min potom sa mrvi, odtlaca a reve.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 12:38

Hysterka,pri druhych detoch to je narocne,ci je male ako mas ty alebo velke ako mam ja...ja mojmu vysvetlim a chape to,ze uz nieje tolko casu pre neho,ze sa ako starsi musi zapojit a pomoct mi tym,ze bude samostatnejsi,ale ty mas v podstate dve male deticky a preto ta obdivujem,ze to zvladas a bojujes...jfna vec je ale fakt,ze ci je velke ci male,je to narocne tak ci tak...najradsej budeme,ked uz zacnu behat a budu samostatne jednotky,to mame spolocne ;-)
neviem ako ti poradit a myslim,ze nieje ani zarukou keby si presla na um ze to bude ine,proste maly je taky narocny a s tym asi treba zmierit,lebo to sa myslim nejak nezmeni a nieje to podmienene kojenim ci nekojenim...
Drzim palce s prikrmami,dufam,ze mu budu chutit :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod zuzu » 29 Aug 2011, 21:44

Ach baby, som si to tu čítala po dva večery, musím povedať, že ma to zaujalo viac ako telka a jediné, čo ma dokázalo dostať od PC bolo :dojcenie: A akoby som tu čítala o sebe a mojom drobcovi.
Hysterka, gratulujem, že si to vydržala :goodjob:
Ja som už tiež mala stokrát chuť s dojčením skoncovať, ale ťažko sa mi mliečko rozbiehalo a preto si to teraz tak vážim, aj keď je môj drobec na mne furt nalepený. Muž ho volá "cicko" :D . Tešila som sa na príkrmy, aj malý bol celý šťastný, keď sme mu dali ochutnať niečo iné. Prvý mesiac papal veľmi pekne, potom prišiel zápal priedušiek, neskôr šiesta choroba a papanie sa pokazilo. Až tak, že teraz väčšinou dojčím a príkrmy sú len na spestrenie dňa.Tiež trpí moja staršia dcéra, dokonca tak, že sa nám stále pocikáva. A to už bola bez plienok....Ale verím, že všetko sa raz upraví, veď aj leto bolo škaredé a zrazu aká horúčava :D .
Tak Vám všetkým držím palce a ďakujem tomu, kto dostal nápad založiť takúto stránku. Lebo vďaka nemu / nej dojčíme (v nemocnici mi nedokázali pomôcť a pritom som na začiatku mala mliečka dosť, ale môj "cicko" stále spinkal a slabo papal. Vraj mu mám dať fľašu...).
zuzu
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19 Aug 2011, 22:48
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Katarínka
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: Jakubko
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 23 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 30 Aug 2011, 11:42

zuzu
fakt neviem, ci je k comu gratulovat. Nemam z kojenia ani dobry pocit, ani maly nie je spokojny.
Dnes som zacala s prikrmami, tak uvidime, ci sa to zlepsi.
Maly zas strajkuje, nakojit ho inde ako doma, napr. na navsteve alebo v aute je nemozne, tak sa nemozem pohnut z domu, cele leto zabite... fakt neviem.
Mozno, keby je to prve dieta, ale moja dcera by bez specialnej flase s UM neprezila, tak a nezabudnem na tu depresiu co som pri nej z mala z nekojenia... pri tych vsetkych pro-kojo clankoch som sa bala, ze ani normalna nebude...
Syna chcem kojit aspon pol roka a potom uvidim, som z toho prilis frustrovana.

bibiq, nie nemam istotu ze potom bude lepsie spat, ale budem mu davat flasu kazde 3hod a nie cely den ho kojit po 45minutach
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Aug 2011, 12:26

Hysterka, len k tej flasi - ked ste uz tak dlho vydrzali, myslim, ze ta flasa uz naozaj nebude mat zmysel. Mimoineho by si malemu mohla kazit vyvoj zubkov a celkovo celuste. Mozno ti skor posluzi info od Newmana (uz som to tu niekde na forume pisala), ze co maju robit mamicky, ktore su len na UM, dokedy maju vlastne davat UM: tak presne do doby, kym dieta neprejde celkom na prikrmy. Ziviny v normalnych potravinach su omnoho hodnotnejsie ako spracovane kravske mlieko na prasok. A co sa tyka dojciacich mamiciek - kazda kvapka MM k tymto potravinam je plus. Ked sa teda neskor rozhodnes, ze tych 45min uz naozaj nie, skus to este vydrzat so svojim MM, i ked by to malo byt vo vacsich intervaloch. Snaz sa aspon, aby prestavky neboli prilis velke (viac sko 4-5 hodin), aby sa ti zachovala tvorba mliecka. To svoje mliecko je neocenitelne zvlast v kritickych chvilach - zubky, choroba...
A super ste v tom, ze napriek okolnostiam sa ti podarilo nepodlahnut flasi, i ked ta to stoji velmi vela usilia. A malemu zelam dobru chut! SOm zvedava, ako mu bude chutit. Mimochodom, nam isiel zo zaciatku asi najlepsie spenatik so zemiacikmi a neskor do toho zltko.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 30 Aug 2011, 12:36

ha-ha janka, ze 4-5 hodin... mojim snom je kojit aspon kazde 2 hod bez toho, aby som musela pochodovat hore bez po spalni.
A kym my prejdeme celkovo na prikrmy... to po trva este mesiace, a ja uz naozaj nevladzem...
a neviem, ci pre dobro jedneho dietata nestracam to druhe
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Aug 2011, 13:22

Myslim,ze napriek tomu ake tazkosti si prekonala a ake prekonavas si vydrzala uplne genialne dlho...a myslim,ze este to istu dobu potiahnes,ale ak sa rozhodnes prejst na um,nemaj vycitky a hlvne nikto nema pravo ta sudit...aj ked dieta ma pravo byt krmene jemu prirodzenym mlieckom,treba brat aj ohlad na psychiku matky a hlavne nech obe deticky su s pohodovou maminkou!
Drzim palce,nech malemu chuti :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 08 Feb 2012, 20:12

halooo zeny, bibiq, zigi, janka...
dnes ma krpec 10mes a este sa kojime - na to vsetko - slusny vykon. Este do roka to hadam potiahnem ;)
bibiq, ty ako? este bojujete?
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 08 Feb 2012, 22:17

Hysterka, si perfektna bojovnicka!Klobuk dole!
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Feb 2012, 23:53

Hysterka, super! Dopriala by som Ti tieto Tvoje riadky precitat pred 8mimi mesiacmi! :dojcenie: :goodjob:
DUfam, ze po dvoch rokoch dojcenia sa odhodlas i na clanok pre Mamilu :D .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 09 Feb 2012, 19:36

Janka, keby sa znormalizoval a presiel na kojenie rano-vecer a na zaspatie, tak mozno by ma to lakalo aj dlhsie. Ale ked sa mi doma vkuse cape pod tricko, olizne a lezie prec, neviem, si predstavit co by robil v lete, ked budem chodit v tielku ;)
Inak dufam, ze drobec bude nosit same jednotky, ked som sa uz s nim tolko natrapila :D
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Feb 2012, 01:29

Esteze si tu na fore, kde Ti aspon povieme, ze je to vsetko normalne :D . A ono - ked si si uz tak pekne zvykla, bolo by ti za tym velmi luto, zvlast ked vies, ze to ma pre obe strany velmi vela pozitiv :dojcenie: .

Inak - pekny priklad je moja najmensia, temer 3rocna. Ked je doma aspon niekto okrem mna a nej, idealne dieta s ktorym sa hra, na mliecko si pomaly za cely den ani nespomenie. Ked sme doma iba my dve, tak to by sa mlieckovala najradsej v kuse... No ale to jej uz cochvila skonci, aj na mna uz vola koniec RD :( , takze zabavu jej budu musiet poskytnut svokrovci...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Aug 2012, 21:36

hysterka píše:halooo zeny, bibiq, zigi, janka...
dnes ma krpec 10mes a este sa kojime - na to vsetko - slusny vykon. Este do roka to hadam potiahnem ;)
bibiq, ty ako? este bojujete?

hallo hallo,ja staln kojim,to mame takmer 16mes.uz od roka makam,takze net nestiham absolutne...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Aug 2012, 22:13

no baby, paráda!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 18 Aug 2012, 22:34

Bibiq, úžasné!!! Cez všetky trapenia, popri práci - klobúk dolu :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron