da sa este naplno kojit?

O dojčení malých bábätiek

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Jún 2011, 18:18

hysterka,verim,ze nemas cas vypisovat,ale ako sa vam dari?uz mas cievku?
My pre istotu stridavo oblacno-zamracene,ale uz to ani rozoberat nejdem...v piatok mame poradnu v sobotu 2 mesiace,leti to hrozne...
Mala mi zacala slintat,neviete ci to je ok?a co to znamena?slintaju deti co im idu zuby nie?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 28 Jún 2011, 20:39

no mame sa vselijak.

cievka dnes poobede prisla, len mi Jankamich pisala,ze ju musim preplachnut cez injekciu - to zas nemam doma.

Dnes som dala dvakrat flasu - malicko cikal, tak som sa o neho bala.
Fakt sa ti zda, ze to uteka?
mne ani nahodou, spi cez den len po 20-30 min tak som ustvana... akurat si vravim, ze je asi lepsie mat babo na jesen/zimu, ako som mala dceru, aspon mi nebolo luto, ked bol zly cas, ze som s nou nechodila po vonku... teraz je pekne a figu z toho, ked drobec nespi.

aj moj slinta a cuca si rucicky - ale to je normalne, podla mna, este dlllho budu vsetko olizovat a ochutnavat ;)
na zubky maju este cas
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Jún 2011, 21:27

no treba to preplachovat striekacko,to je fakt,ale v lekarni nech manzel kupi...
Ja mam tiez takeho nespavca,tak tiez chodime von malo a moj syn je doma znudeny az mi lezie na nervy,byvame v panelaku,tak v tych teplach sme uvareny uz...mala papa kazdu 2hodhnu,takze sa mi nechce ti tortury absolvovat,takze ta uplne chapem...zacnu prazdniny ani na kupko,tak to ta jesen-zima je fakt na malusiatko,ja som mala prveho v january...
Uz posobis vyrovnanejsie,to ma tesi a myslim,ze to sa prejavi aj na malom a zacne lepsie hajat...mne maly od 3mes spaval celu noc,ale pil z flase odstriekane mm 7mesiacov,nemala som nerv sa trapit kojenim...
Teraz som sa 5tyzdnou potrapila a ma to iny efekt,ale je to pohodlnejsie...tym chcem povedat,ze vsetko ma svoje vyhody...takze drzim palce a priebezne sa ozvi,nech vieme ako sa mate :-)
drzte sa!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod annag » 28 Jún 2011, 22:09

ahoj hysterka, nepoznám celý Tvoj dojčiaci príbeh, ale rád si tu dostala asi už dosť :-). Tak len k cievke - zabalená cievka CN 01 je sterilná, takže ak Ti dnes prišla a nemáš striekačku na preplachovanie, tak to nevadí, môžeš ju použiť.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod zigi » 29 Jún 2011, 12:16

Bibiq, mne mala slinta tiez poriadne. Ale ma aj reflux a s tym sa vraj moze spajat aj zvyseny slinotok, tak som to pripisovala tomu. Ale zjavne to nemusi byt len tym. ;)
Hysterka, ja som na tom podobne, tiez som skusala dat vcera aj dnes flasu, lebo mi poslednych 24 hodin velmi malo cikala a zlakla som sa. Problem ale je, ze pit z flase a aj z poharika odmietla, tak teraz sa o nu bojim, ci nie je hladna, lebo na prsniku skoro vobec nepije, len kde tu nejaka pauza v brade, z toho sa predsa napapat nemoze. Fakt mam z toho trochu stres. Idem ju dnes odvazit, tak uvidim. Drzim Ti palce s tou cievkou aj mne by sa zisla.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 4 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 19 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 29 Jún 2011, 20:44

no ja mam pocit,ze to slintanie je pavlov reflex na mna :-)
ked ma citi,tak slinta ha ha :-D
a este okrem toho kaka jak lion,4x vydatne az musime prezlieka,lebo ta vodnata stolica tecieee vsade...
Takze z toho vyplyva,ze ked nemam problem,tak si nejaky vzdy najdem :-/
aby mi nebolo luto...ze nemac co riesit...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 30 Jún 2011, 18:41

zigi, cakala som, ze sa ozves kvoli skypu, co sa stalo?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 22 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod zigi » 01 Júl 2011, 17:29

Ozvala som sa, poslala som niekolko sprav, ale nedostala som odpoved, nic neprislo? Tak potom asi blbol internet, myslela som, ze si nestihala. MOzeme skusit este raz? Napisem Ti do sukromnej posty...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 4 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 19 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Júl 2011, 10:21

ahojte, toto mi poslala jedna znama, ked som sa jej hovorila o tom nasom non-stop kojeni:

Približne po skončení šestonedelia sa kojenie už ustáli, a väčšinou už nie je dôvod zasahovať do režimu kojenia. Aj tu však existuje výnimka, a to sú deti, ktoré pijú často (odstupy do 2 hodín), ale priberajú slabo, prípadne vôbec. Tieto deti sa správajú vlastne presne takisto ako rozumný dospelý, ktorý chce schudnúť – jedia často, ale vždy len trošku, preto nemajú pocit hladu, ale vlastne nikdy sa nenajedia dosýta, preto nepriberajú. Ak sa stav zanedbá, žalúdok sa prispôsobí zníženému množstvu jedla, preto dieťatko ešte dlho nebude dostatočne priberať.

je na tom nieco pravdy?

s tou cievkou nam to proste nejde, raz som urobila velku dierku a tieklo to mimo cievky, a potom mi to zas maly vyrazal, lebo sa pri kojeni jeduje a myka... tak ozaj neviem. pozerala som aj obrazky na nete, tam to vyzera dost jednoducho.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Júl 2011, 10:26

a este som sa chcela spytat, ako zlepsit prisatie - on to robi technicky spravne, ale proste nevydrzi dlho sat, aj ked mu mlieko tecie, tak sa proste odtahuje, akoby lapal dych, alebo sa kruti, a ked mu netecie, tak sa tiez zlosti - ja viem, ze to je tou obcasnou flasou, ale ako sa to da upravit?
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod annag » 02 Júl 2011, 10:45

hysterka - prepáč, možno sa budem opakovať, lebo som diskusiu nečítala - skúsila si pozorovať, v akom čase tak robí? Nie je to v tedy, keď už dlhšie nepapal, keď dlhšie nespal, alebo keď si ho pred papaním ešte musela napr. zobliekať, prebaliť ? Má cumlík? Robí tak i v noci? Koľko ml dokrmu dávaš?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Júl 2011, 13:01

ahoj annag,
trapime sa uz sameho zaciatku, takze ti rychlo zhrniem, mam malo mlieka, neskoro mi nabehlo, tak uz od porodnice som zacala prikrmovat um flaskou. Nedari sa mi tu flasu nejak zrusit, ked som ho skusala tyzden-dva vylucne kojit, stagnoval na vahe. Skusala som uz aj senovku a benedikt, ale nejak som nepocitila ziaden rozdiel.
Predtym som sa stazovala na caste kojenie cca 1,5hod - teraz kojim aj kazdu hodinu, navecer, ked je uz umrncany, tak aj kazdych 45min. Malo cez den spi, len take 30minutovky.
no a jeduje sa cez den takmer vzdy, niekedy aj nadranom - spi pri mne, tak mu robim cumel :P ktory dookola vypluva cuca vypluva...
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 02 Júl 2011, 14:04

ahoj hysterka,toto mame aj my a mlieka mam dost...skusila si aj motilium?ako pribera maly?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod annag » 02 Júl 2011, 14:22

hysterka, a koľko je toho mliečka za 24 hodín a aké mal posledné prírastky? Málo spí - a kde spáva, v šatke? S Tebou? V kočíku? Kde najlepšie? Máš dve detičky , jedno môže rušiť druhé - jeho nepokoj bude do veľkej miery daný "režimom" . V noci má i dlhšie prestávky?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Júl 2011, 18:18

cez den spava v kociku, v noci so mnou v posteli. V noci je hore cca kazde 2 hod, to neriesim, dam prsnik, cuca, zaspi. Cez den to robim tak, ze nakojim, vychastam malu, seba, zas mu dam cucnut a ideme von, ale aj tak je zas pol hod hore.
Asi ho dcera rusi, ale s tym neviem, co urobit, ona sa snazi byt aj tisko.

ked som ho skusala vazit pred a po kojeni, tak si vytahoval cca 40ml.
teraz ho vazim, kazde 2 dni. ked bol len na mm, tak sa stavalo, ze za dva dni nic nepribral. celkovo je to tento mesiac bieda, um davam len malo, cca kazdy druhy den. za 21 dni pribral 350g.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod annag » 02 Júl 2011, 23:56

hysterka,nepribral za až tak málo - stále je to v norme podľa tabuliek WHO. Prečo Ťa trápi, že sa vonku zobudí po polhodinke ? Je leto, dá sa priložiť i vonku - skúšala si? Stačí si vziať nejakú bavlnenú plienku, rozpustiť dlhé vlasy , otočiť sa správnym smerom ... tak, aby ste mali zachované súkromie. Po polhodinke sa množstvo detí prebudí, lebo sa potrebujú uistiť, či je mamička pri nich, cucunú si a spia ďalej - samozrejme za podmienky, že sa úplne nepreberú - teda za podmienky, že ich priložíme čo najskôr (presne ako sa Ti darí v noci). Ak sa Ti teraz po polhodine prebudí, ideš s ním plačúcim, úplne prebratým domov ... tak má pokazený celý deň a bude nepokojný až do večera. V noci krásne spinká a vlastne i cez deň sa dojčí v normálnych intervaloch.

Ten citát, čo Ti dala kamoška odporuje nielen podstate dojčenia na požiadanie, ale i matematike. Je jedno, či dieťa vypije 40 ml každú hodinu, alebo 80 ml každé 2 hodiny či 120 ml každé 3 hodiny. AK by Ti stiahol 120 ml raz za 3 hodiny - bola by si spokojná? Asi áno. No pre dojčené bábo je oveľa bežnejšie papať menšie dávky a častejšie, 40 ml je úplne normálne množstvo mliečka. A normálne by bolo, ak by si vytiahlo raz 5 ml a inokedy 50 ml alebo 100 ml - presne tak dojčenie na požiadanie vyzerá, raz vypije od hladu 50 ml, inokedy od veľkého hladu 100 ml, potom od smädu len 20 ml a pri uspávaní iba 5 ml a raz je to každé dve hodiny, inokedy každé 4 a niekedy možno len každú hodinu či ešte častejšie... preto nemá váženie pred a po dojčení zmysel. Ten citát mal možno pôvod v niečom inom. Maličké bábätko - najmä novorodenec si vyberá prítomnosť - teplo, bezpečnú náruč mamičky a dokonca ju uprednostní i pred hladom. Pomalý tok mliečka uspáva, sú to deti, ktoré sú navonok veľmi dobré bábätká, ktoré málo plačú, veľa spia ... hoci prijímajú len málo mliečka. Preto sa u detí môže stať, že sa dostanú do stagnácie, ozaj sa ich organizmus nastaví na malý prísun živín a všetko navonok vyzerá v poriadku, iba nepriberajú a prestávajú rásť. Veľmi často sa to stáva napr. i oveľa neskôr pri zavádzaní príkrmov, keď mamičky v záujme dobrého papania príkrmov obmedzujú dojčenie. Deti začnú prijímať málo živín, málo energie a začnú stagnovať - stratí sa im chuť do príkrmov, síce sa mamička opäť vráti k častému dojčeniu, ale pri dojčení prijímajú už len málo mliečka, lebo laktácia sa pri predchádzajúcom obmedzovaní dojčenia prudko znížila. Situácia sa nerieši vyvolaním rastového špurtu - zvýši sa prísun živín. Ale vôbec to nemusí byť dokrm, stačí zvýšiť tvorbu mliečka a umožniť bábätku dojčenie na požiadanie, odstrániť chyby v dojčení. Preto je najlepšia váha pozorovanie dojčenia. Nájde sa počas 24 hodín viacero výdatných dojčení (s pauzou v brade)? Ciká moje bábätko, je moč svetlý? ...

Sú dojčené deti, ktoré sa ozaj dojčia menej často, pravidelne možno každé 3 , niekedy i každé 4 hodiny ba i viac. Ale väčšinou je to tým, že detičky využívajú na uspokojenie i čosi iné - cumeľ, ak ho nemajú tak palček, alebo látku, svoju peru ... proste častejšie čosi sajú naprázdno. A sú to deti, ktoré sa pravdepodobne nebudú dlhodobo dojčiť. Túto potrebu má každý cicavec, nielen dieťa. A prichádza častejšie než raz za 3 či 4 hodiny. Preto drvivá väčšina detí nedojčených má i cumlík. Čo z toho, že dieťa stiahne 100 ml za 2 minúty? Mohlo si jedlo vychutnať? Nie, nemalo z neho žiaden pôžitok, neuspokojilo sa. Potrebuje cumlík. Dojčené dieťa hľadá prsník - lebo na ňom si dokáže uspokojiť takmer každú svoju potrebu.

Väčšina mamičiek má sklon sledovať hodiny pred sledovaním svojho bábätka. No bábätko hodiny nepozná, ono pozná svoje potreby, ak mu čosi chýba, začne sa ozývať svojím telíčkom, mimikou a ak reakcia okolia býva oneskorená, začne plakať a dostáva sa do extrémneho stresu. V strese sa nedokáže ani najesť, ani zaspať. Zaspáva až po vyčerpaní - jeho spánok môže byť veľmi plytký, nepokojný, bábo je neustále v strehu. Dokáže vypiť fľašu i dve, lebo na rozdiel od dojčenia sa z nej dá do bábätka doslova vliať mliečko a bude piť až kým sa nepogrcká. Prinúť dieťa dojčiť sa nedá, možno prisať, no aktívne sať nie - buď sať bude, alebo nie. Preto nech má bábo akýkoľvek dôvod na hnev na prsníku, nemá zmysel ho nútiť, jediné, čo by sme mohli dosiahnuť je averzia k prsníkom, odmietanie , bojkot.

Zvládnuť, vychovávať pokojné "samostatné" dieťa nie je umenie. Umenie je zvládnuť náročné dieťa. Dieťa, ktoré si vyžaduje mamičku a jej pozornosť takmer stále. A tu je veľmi dôležitý postoj mamičky - ak si verí, ak berie jeho potreby byť pri nej ako fakt, tak i bábo je oveľa pokojnejšie. Adrenalín je nákazlivý :-) ak sa necítiš fit, ak sa bojíš o mliečko, ak máš pocit, že je mliečka málo ... tak svoj stres prenášaš na malého. No nielen to. Keďže spúšťanie mliečka je ovplyvnené pocitmi, náladou mamičky, tak v istých častiach dňa Ti mliečko tečie oneskorene, objavuje sa i menej spúšťacích reflexov počas jedného dojčenia. Bábätko si môže na jeden krát skutočne vytiahnuť menej mliečka, než by si vytiahlo za opačnej situácie. Mliečko z prsníka vyteká na rozdiel od fľašky vďaka oxytocínovým reflexom s istým oneskorením a tečie striedavo silnejším a slabším tokom. Ak si bábätko prikladáš v čase, keď už vopred v podvedomí očakávaš, že sa malý bude znovu hnevať, tak sa mliečko skutočne i ťažko bude spúšťať. V takej chvíli sa vytráca pocit plných pŕs, lebo mliečko zostáva v hĺbke prsníka, nepresúva sa pod dvorec. Bábo, ktoré navyše pozná, hoci len ojedinele fľašku alebo cumlík sa začne hnevať. Ak Tvoje dieťa potrebuje fľašu len obdeň, tak ju nepotrebuje vôbec :-) Mliečko sa tvorí non stop, i počas práve prebiehajúceho dojčenia, tesne po dojčení je hladina prolaktínu najvyššia, práve v čase, keď máme pocit úplne prázdnych pŕs. Dieťa, ktoré nie je nasilu nalievané fľašou a má prístup k svojmu mliečku, vypije za 24 hodín približne rovnaké množstvo mliečka, hoci v úplne rozdielnych intervaloch, dokáže si to výborne regulovať.

Všetky deti majú rady výdatný tok mliečka. Všimla si si, čo si napísala? V noci je hore cca každé 2 hodiny, cucne si a spí. V noci je spokojný, v noci máš na pocit dosť mliečka - už vopred neočakávaš problém, a tak sa žiaden ani nevyskytuje. Problém sa vyskytuje cez deň - v čase, keď už vopred očakávaš hnev bábätka. Pritom jeho hnev na prsníkoch nie je ani zďaleka daný len hladom. O Vás bude často daný najmä tým, že jeho predstavy o frekvencii dojčenia sa odlišujú od Tvojich. Ako správny chlap zrejme túži po Tvojej neustálej prítomnosti a každú chvíľku sa uisťuje, či si pri ňom - a to Ťa zrejme mätie. Som poradkyňa, dojčím svoje tretie dieťa, ale také malé bábo ako máš Ty mi len zriedkavo vydržalo dlhšie než hodinu bez dojčenia - no a čo? dala som prsník, cuclo si a išli sme ďalej. Sú situácie, keď dieťa odmieta prisatie, hnevá sa ešte skôr než ho priložíme alebo sa zúrivo prisatie , urobí pár hltavých pohybov, počuješ, ako mu v brušku všetko žblnkoce - je to typická reakcia bábätka, ktoré ide na prsíčko oneskorene, je príliš unavené. Toto sa stáva najmä večer, ak sa bábo napr. musí pred spaním ešte okúpať, obliekať ... Ale stáva sa to i cez deň, napr. ak sa najskôr prebaľuje, alebo ak si ho dlhšie nikto nevšíma , ak sa čohosi zľaklo ...

Dievčatá Ti isto odporučili bylinky, domperidon - skúšala si ich ? Dostatočne dlho? Mohli by v Tvojej situácii pomôcť - pretože ak sa takto dlhobo od začiatku bojíš o mliečko, vytvárať o trošku viac mliečka a tým dosiahnuť i dobrý spúšťací reflex, viac spustení mliečka počas jedného dojčenia by pomohlo. Malý by bol pokojnejší, lebo by sa mu dojčenie viac podobalo fľaške. Ale nie je to nutné, lebo dokrmuješ ozaj máličko, čiže Tvoje dieťa dokážeš živiť svojím mliečkom, hoci tomu asi nemôžeš uveriť. A ak fľašu malý nebude mať, tak časom nadobudne trpezlivosť a hnev sa vytratí. Liečiš sa na niečo?

hysterka, máš dve detičky s malým vekovým rozdielom, zvládnuť ich naraz nie je sranda. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo sa malý hnevá. Je jasné, že vždy sa rozdeliť nedá a nemôžeš na jeho potreby reagovať včas - ale dojčenie, nosenie tomu len pomáha. Dojčenie - na požiadanie - teda včas - dokáže bábo rýchlo a včas upokojiť. Nosenie pomáha venovať sa obom deťom naraz. Kočík najmä v lete, ak máš blok nosiť, môže veľmi pomáhať. To, že sa počas prechádzky prebudí je fajn, len sa treba pohybovať v správnom okolí. Je to 100 krát lepšie než sa trápiť doma medzi 4 múrmi s dvomi deťmi naraz a pokúšať sa uspať dieťa napr. v postieľke ...
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 03 Júl 2011, 12:34

annag dakujem za odpoved
v mnohom s tebou suhlasim, ale naozaj nemam ten pocit, ze mam dost mlieka. Tym, ze ho dojcim na poziadanie - teda podla mna - halabala, mam pocit, ze si vzdy len cucne, podrieme, zas je nervozny, cucne podrieme... nema cas popast koniky, popozerat hracky na hrazdicke - to je to co ma trapi.
Neposobi dojmom spokojneho babatka.
Fakt si myslim, ze je lepsie sa raz najest poriadne ako po troskach a byt neustale hladny.

Aj teraz zaspal pri cuckani, zas pol hod bol, zas hore a tak si ho prilozila, zas cucol zaspal - fakt nemam pocit, ze je to spravny system.
Zrejme je ozaj "obet rezimu" ktory mu nejak neviem vytvorit.
Tu flasu mu davam, ked uz vidim, ze je ozaj zle, nechce sa pricucnut, alebo sa mi mlieko vobec nespusta.

(kolko krat za dojcenie sa mi ma spustit mlieko?)

S tymi pocikanymi plienkami je to tiez take vselijake - raz je suchsia, raz tazsia, niekedy ho musim dvakrat kojit aby mal vobec nieco v plienke.
Naozaj pije - s pauzami na brade, naozaj kratko - maximalne 2-3min.
A ano, to zblnkovanie v ciervkach mu pocujem.

Bylinky som skusala dva dni, costi mi dr. odmietol predpisat, tak este asi skusim to Motlilium - ci ako sa to vola. Mala som uz aj homeopatika, ale ako si mi nic nepomaha. Vsetci mi vraveli, ze sa to mlieko "rozbehne", ale uz ma skoro tri mesiace a stale je to stres-panika.

niekde som citala, ze problemy nemaju byt sucastou dojcenia, ale moje dojcenie je proste jeden sustavny problem.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 03 Júl 2011, 21:26

zigi, stale mi od Teba nic neprislo. Mozes mi napisat na email elenka.hutton@gmail.com.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 22 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod ivica » 08 Júl 2011, 22:31

ahojte,
chcem sa vas opytat na jednu vec, aj ked neviem, ci nie je neskoro. Mam kamaratku, ktora ma mesacnu dcerku. Kedze ja sa nachadzam v zahranici, tak som sa jej pytala na porod a dojcenie cez mail a mi odpisala, ze zial, uz nedojci, ze malu dojcila len 2,5 tyzdna a ze jej potom odislo mliecko. Totiz, ze ma vpadnuty typ bradaviek a zakazdym ked ju kojila, tak ze tak ako mala zacala intenzivne tahat, tak jej popraskali bradavky a po dvoch tyzdnoch jej zacali velmi krvacat, nepomohli ani masticky na rany. Tak si mliecko odsavala, aby nepila take krvave, ale tym, ze si ju dva dni neprikladala, aby sa jej zahojili bradavky,sa jej mlieko prestalo tvorit. Skusala aj homeopatika na znovuvyvolanie, ale nepomohlo.
Viem, ze velmi chcela dojcit a chcem sa opytat, ze ci sa da este nieco robit, aby sa jej mliecko spustilo a kde bol vlastne problem? V zlom prisati malej? Dakujem za odpovede
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Júl 2011, 07:56

Ivica, relaktácia sa dá spustiť kedykoľvek, máme na to prostriedky, ktorými sa dá pracovať na tvorbu mlieka a postupy, ktorými sa dá dieťa naspäť na prsník prilákať, dôvodom, pre ktorý to nemusí vyjsť, môže byť neochota dieťaťa, ak sa už neprisáva, dostať ho spať na prsník alebo to, že to predsalen je fyzicky aj psychicky náročnejšie a matka môže mať pocit, že toto jednoducho nezvládne a vzdá to.
Situácia je v podstate podobná, ako pri dojčení adoptovaného dieťaťa, kamarátka si môže viac prečítať tu http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... o-dietata/ Ak by sa na to chcela dať, bude potrebovať podporu a každodennú pomoc skúsenej laktačnej poradkyne. Musí si teda zistiť, či niekto taký v jej krajine vôbec pôsobí...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 13 Júl 2011, 18:39

ahojte,
zas potrebujem radu
mame opat strajk - a to sme sa uz tyzden drzali bez flase, takze to bude asi kvoli tomu, ze som dostala menzes.
je ochotny sa pricucnut, len ked s nim chodim po dome s vyhrnutou podprsenkou, takze stlacanie prsnika nehrozi... vtedy si trochu pocucka, inak sa neda donutit. Skusala som zas tu cievku, ale on si to vzdy pri tom hneve, vyraza z ust.
Zajtra mame ist na ockovanie, mam z toho hrozu, lebo ocakavam, ze dostane teploty, aby nebol dehydrovany.
Uz fakt neviem, co robit.
V noci sa prisava celkom dobre.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod ivica » 13 Júl 2011, 21:40

Klemka, dakujem velmi pekne za odpoved, pisala som si s kamaratkou a povedala, ze uz to teraz necha tak, lebo si mysli, ze by to bol pre malu dost velky stres. Ale si myslim, ze skor ona ma stres. Totizto jej dcerka ma este prirastenu aj hrazdicku na jazycku a ze este nevedia presne kedy jej ju budu strihat a ze mala sa dost hnevala, ked jej neslo poriadne mliecko s prsnika. Takze som sa snazila pomoct, ale uz neskoro. Skoda. Je mi to luto hlavne kvoli tomu, ze keby ma pri sebe od zaciatku laktacnu poradkynu, co by jej ukazala, ze toto sa robi pri vpadnutom type bradaviek a takto sa to da zlepsit, ked ma babatko zrastenu hrazdicku atd atd. Ona si totiz mysli, ze ked ma vpadnute bradavky, tak sa to riesi klobucikmi.. tak som jej hned poslala odkaz na annaginu stranku a clanok o tom. Aj ked to vyuzije asi az pri druhom babatku. :(
ivica
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 06 Máj 2011, 12:15
Počet detí: 2

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Júl 2011, 21:57

ivica, urcite pomoze prestrihnutie uzdicky. Zvazila Tvoja kamaratka dojcenie s laktacnou pomockou? U takehoto maleho babatka je este velka sanca, ze sa prisaje a myslim si, ze keby mamicka zacala brat domperidon a senovku grecku a benedikt lekarsky, mliecko by sa jej vratilo.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 22 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 24 Júl 2011, 22:27

hysterkaaa...ako sa mas?ako sa vam vodi?uz je to lepsie?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: da sa este naplno kojit?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 25 Júl 2011, 20:04

ahoj bibiq,
nic moc, maly ma zas strajk... pre mna je kojenie, proste je utrpenie - je zazrak, ze to este robim - popravde, uz som chcela ist aj na flasu, ale maly je uz vymudrely a flasu nechce, takze nas caka este vela trapenia.
mlieko nic moc - cez den kojim kazdu hodinu a v noci to ani nepocitam, to je pri mne nalepeny stale.
Kazdy koho sa pytam, mi vravi, ze to robim zle - ze maly ma ma ako cumel - co je fakt, a ze sa nikdy poriadne nenaje, len cucne, tak je stale polonasyteny, nervozny... obcas fakt neviem
aj mi tu pisala annag - je to je v pohode, ale ono sa to lahko pise, ked to nemas doma

dr mi vravela, ze pribera v norme, tak asi mlieko mam, len tie zlozvyky, co maly ma - strajk, non-stop kojenie, prsnik-ako cumel
neviem, ako kojit - normalne
v normalnych intervaloch, bez toho, aby som musela maleho dve hodiny nosit pricapnuteho na prsniku, aby vecer ako tak aspon na dve hod zaspal a ja si mohla trochu vydychnut
takze tak sa mam
nic moc
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 12 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron