málo frekventné dojčenie za deň

O dojčení malých bábätiek

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Júl 2013, 21:34

Ja mám Matúša prakticky od narodenia v stálom kontakte so mnou - nie som pri ňom v podstate len ak náhodou večer chce ísť spať skor ako ja (uspím ho a potom odídem) a potom výnimočne, ak ho má v Manduce, či na rukách priateľ. Nepoužívame kočík, stále sa nosí, len zriedka ho položím do lehátka, alebo na koberec na max 5-10 min (ak nemrnčí), prípadne ak aj ja sedím na zemi a hrá sa pri mne. No a vlastne asi 5x som bola so psom na cvičisku, 2x po 3hodinách a zbytok tak 1,5hodiny bez neho, inak sa so mnou chodil v zime ešte i bežkovať :). I tak sa dojčí len raz za čas - spolu tak 5-7 za 24hodín. On kontakt rozhodne neodmieta :)
Nuž uvidíme , ako to pojde ďalej, bojujem hlavne proti dudlaniu prstíkov, mám aspoň snahu, aby ak dudle, bol pritúlený, aby si spojil dudlanie so mnou a to sa mi darí, nikdy ho nenechám dudlať si kdesi samého v sedačke a pod...Dcéra to robila tiež, prestala tak okolo 9-10 mesiacov myslím, presne si to nepamatám, ale ročná si už myslím nedudlala.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Júl 2013, 22:04

Ešte ho vlastne nechávam bez mňa v posteli s Kristi, ak sa mi ho podarí uspať cez obed, keď spí malá :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Júl 2013, 22:17

Kinsi, nie nevyhnutne si sa radovala zbytočne, myslím, že Váš prípad sa vyvíja dobre, tak, ako to tu popisuješ, sleduješ to, vieš, čo robiť, ak by to bolo iné, myslím, že je to dobré ako to je.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Júl 2013, 23:17

Tiez si myslim Kinsi :) . Som zvedava, co budes pisat asi tak o rok - to sa deti zacnu prsnik vyrazne potrebovat viac, ako len pre papanie. ALe ono - kazduy mesiac nieco nove priniesie, mozno bude stacit, ked zacnu vyliezat zubky ;) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron