Pomoc kamaratke

O dojčení malých bábätiek

Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Apr 2011, 11:49

Ahojte,mozno by ste mohli proadit,co mam ja poradit kamaratke. ma dvojmesacnu dcerku a problemy s dojcenim. snazila som sa jej pomoct od porodu,kedze nas na ostrove nie su kaktacne poradkyne. vcera nas prisli pozriet a strasne ju boli prisatie a aj po dojceni,ze citi akoby ihlicky v prsniku,len v jednom to ma-ide o mykozu? ragady nema..a vsetci jej tu rozpravaju,spanielky,ze bolest pri dojceni je normalna a ze to sa spusa mlieko :( na tom istom prsniku sa jej pri dojceni mala hneva,na zaciatku a ze zvykne trhnut bradavkou a to ju tiez strasne boli,co s tym? ja som jej hovorila,ze to moze byt dudlikom,ze uz je velmi hladna,ked ide na prsnik..lebo ona povedala,ze musi davat dudlik,lebo inak je stala hladna mala..

ona ma totiz taky problem,ze ma extremne velke bradavky a ledva sa zmestia do ust malej,k dvorcu sa voebc nedostane-nemoze to byt problem?
prisatie sa mi zdalo byt v priadku,co som videla videa a podla svojho drobca viem. ukazala som jej ako dojcit v priecnej polohe.
velmi by som jej chcela poradit a podporovat ju v dojceni,lebo zostala dost depresivna po porode a nikto iny jej s dojcenim neporadi. mala sekciu,ma 40 rokov a je to jej prve dieta,horsie sa dava dokopy,mala aj zapal mocovych ciet po pororde,plus sukromne problemy,pri malej sa nic nevyspi,lebo papa aj kazdu hodinu-vecer jej uz zacala davat raz flasu,aby sa lepsie vyspala..

mozem jej odporucit univerzalnu masticku? tazko,viem,ake to bolo pre mna,ked mi tu nemal kto poradit osobne a ako velmi mi pomohla pomoc annag a inych bab na fore,preto by som aj ja chcela pomahat dalej. aspon v tom,co o dojceni viem,vzdy lepsie,ako to,co jej radia domaci.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 21 Apr 2011, 12:45

estterka, mna zase stve, ze som sa snazila pomahat a radit jednej kamaratke a ona strci malej flasu s UM!! a pritom ked mi spatne popisovala problemy tak som presne vedela, ktore dovody k tomu viedli. ale ona uverila sestricke u pediatricky s "overenymi radami". tvoja statocne bojuje ako citam ale tiez ma toho asi "plne zuby".
mna by ako ciastkova info v Tvojej teme zaujimalo od lakt.poradkyn - Ako sa vyrovnavate s neuspechom, ked najprv poskytnete poradenstvo, snazite sa, vymyslate postupy a nakoniec ta mamicka zvoli v tej chvili "jednoduchsiu" cestu (aj ked je v podstate tazsia) a da UM? mna to dost mrzelo a este ked mi nakoniec ta kamoska napisala, ze ucia malu mesacnu dcerku SPAT! samozrejme, ze reve hodinku-dve kym zaspi sama v postielke. tak som jej napisala citlivo ako by to mohlo byt inak - a odvtedy sa neozvala...co uz, len mi je luto malej :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod etnicka » 21 Apr 2011, 12:51

akdarka, odpoviem Ti v skratke - my poradkyne ponukame informacie a postupy a je na matke, aby sa rozhodla, co urobi. To za nu nikto iny nemoze urobit. Je to niekedy tazke, ale rady sa nedaju vnucovat.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod etnicka » 21 Apr 2011, 12:57

estterka, skusim poradit Tvojej kamaratke. Cumlik a flasa zhorsuju prisatie, takze by bolo vhodne ich prestat pouzivat, inak sa situacia bude zhorsovat. Prisatie by nemalo vobec boliet. Moze ist o kandidozu a na nu je protokol tu http://sites.google.com/site/vasamamila ... /boli-to-1 Babatku treba ponuknut prsnik hned, ked javi zaujem (cucka si rucicku, hlada pusinkou bradavku).
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod etnicka » 21 Apr 2011, 13:03

Este pripajam linky na clanky od Annag o bolesti pri dojceni http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/0 ... ie-boliet/ http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/0 ... -bradavky/
drzim palce. Dolezita je aj psychicka podpora.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Apr 2011, 00:47

Poradenstvo je mozne i cez Skype, samozrejme najlepsie, ked ma kameru. Je to super, ze ma taku kamaratku ako si ty, mnohokrat mamicky nemaju ziadnu podporu, ziaden vzor, len ten nedojciaci. Pozri si na zozname poradkyn pri dojceni kto ma skype, som tam i ja (janka_mich). Ak hovori iba po spanielsky, asi tam budes byt aj ty, v kazdom pripade je dobre ak by si pri nej vtedy bola.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Apr 2011, 00:50

akdarka,ta moja zatial bojuje,statocne neviem,ale kedze ju kazde dojcenie z jedneho prsnika boli tak,ze pri tom place,neviem ako dlho bude bojovat. obcas mam aj ja pocit,ze neberie vazne,co jej poviem.hlavne na zaciatku davala malej flasku a ja som sa jej snazila poradit o inych sposoboch prikrmovania a aj annag nam nasla videa a stranky v spanielcine-ci si ich pozrela,tazko povedat. mrzi ma,na dieta sa tesila a od porodu nepovedala ani jednu pozitivnu vec,ani o dcere sa nevyjadruje nejak s nadsenim a pride mi to,ze ma hlavu plnu napr.neumyteho riadu,nevypratej bielizne a unika je ten zazrak,co ma doma. a ked do takejto situacie pridu problemy s dojcenim.. snazim sa,aj formulovat svoje rady tak,aby nevyzneli zle,aby som ju este viac nezdeptala..niekedy mam ale chut jej povedat,nech konecne zabudne na seba a celu domacnost a zacne sa starat hlavne o dceru,vsak kazda jedna to pozname,ze novorodenec nas odstavil na nejaku dobu a bol prvorady..prepac,potrebovala som to zo seba dost,tak som sa rozpisala :) aj to ked mi vysvetlila,ze dudlik dava,lebo jej mala je inak stale hladna. az ma pri srdci pichlo,ze to takto berie. jej toto nepoviem urcite.inak som si vsimla,ze sa nam v rovnaky den narodili deticky:)

etnicka,dakujem,od annag mam stranky nastudovane,este mi chyba prestudovat tu dalsiu stranku,co si mi dala. urobim co sa da,aby som ju podporila a poradila jej,ako viem.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Apr 2011, 00:52

este k tej bolesti - kedze bolest pretrva i po nadojceni a je to len v jednom prsniku, po masticke by som siahla. POmoct by mala urcite a ked bolest prestane, mozno jej nebude prekazat castejsie prikladanie namiesto pouzitia cumlika. Teraz asi radsej siahne po cumliku, ako by mala bojovat s bolestou.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Apr 2011, 01:15

boli ju prisatie,velmi a po skonceni dojcenia citi akoby ihlicky v celych prsiach. u nas zozenieme len canesten,ale vraj pozna nejaku magustru v lekarni,myslis ze by sa dala masticka namiesat aj tu?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Apr 2011, 11:04

JankaMich az dnes som si vsimla,tvoj napad so skypom,to by bolo asi to najlepsie riesenie,navrhnem jej to,ze by bolo dobre,keby sa v mojej pritomnosti(prekladala by som samozrejme) porozpraval s laktacnou poradkynou,ktora toho vie smaozrejme viacej ako ja.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 05 Máj 2011, 10:15

estterka, ako kamaratka? bojuje alebo sa to uz vyriesilo? :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Máj 2011, 00:30

Myslim, ze uz by to malo byt vyriesene. Poriesili sme polohu, vymenilu ju za bocnu, pokecali o kandide (uz sa len doucit spanielcinu he-he) + Estterka vycarovala spravnu masticku a uz je to zda sa ok. Kazdopadne Estterka zasluzi velku pochvalu, uz len ziskat certifikat :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pomoc kamaratke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Máj 2011, 13:10

super, tak som rada. mamila expanduje do zahranicia! :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron