Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Miesto vyhradené na diskusiu a komentáre k článkom uverejnených na materskej stránke dojcenie.eu

Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Apr 2014, 19:01

http://www.dojcenie.eu/

Predkladám Vám vlastnú tvorbu, na ktorej už vyše roka pracujem. Som veľmi zvedává na vaše reakcie, skúsenosti, príp. doplnenia samotnej prezentácie
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Apr 2014, 21:48

mne to nejde stiahnut :-/
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Apr 2014, 22:48

Janka, sikovna si.

Vsetko to krasne zapada.

Musim priznat, ze som vertikalnu polohu vyuzivala skor az pri vacsich detoch, aj ked si spominam, ze si mi ju cez Spype ukazovala, ked mali male deti 2 mesiace. Takze na tom pracujes uz viac ako rok!!! Demonstrovala si jasnacka nazorne pri kojeni najmladsej.
Mam slabe skusenosti pri novorodencoch a malickych. Mas tam to 7dnove. Ono akoze tam sedi mame na stehne?? Chrbatik gulaty, to je OK, ale ako poriesit to sedenie?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Apr 2014, 23:25

Vlastne skusenosti v tejto oblasti este nemam, ale podla mudrych knih, je vertikalna poloha polohou volby i za mnohych vynimocnych okolnosti, a sice pri dojceni deticiek s nizsim svalovym tonusom (mozu byt rozne neurolog. poruchy alebo Down syndrom) ale aj pri babatkach s razstepom pery. (Mensie pravdepodobnost, ze mlieko nebude tiect tam, kde nema. A defekt sa da v tejto polohe dobre vyplnit vlastnym prsnikom alebo zakryt prstom)

Pri slabom spustacom reflexe vertikalna v miernom predklone, pri silnom zase vertikalna v miernom zaklone....
Takze Ta Janka mozem len podporit, ze sa vertikalnou polohou nic pokazit neda. Ba prave naopak. :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Apr 2014, 23:45

Quaxi, mas Office?

Mamamima -ano sedi mame na stehne. Ale ona ho podiera celym telom, treba aby rukou jemne pritlacila jemne za siju a dobre k sebe pritiskla. Ak si to nevies predstavit posediacky, skus postojacky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Apr 2014, 04:26

niektorý office nemá power point, už som v minulosti riešila tiež tento problém ;)
teda mne to otvoriť šlo, veľmi pekné, super práca.. len mám dupkom vlasy, že ked som sa pri prvom konečne naučila správnu priečnu polohu, toto asi nebudem vedieť sama od seba, hlavne teda manipulácia s novorodencom :o - z toho mám dosť obavy. ale aj trochu nádeje - nesmierne ma bolia prsia a bradavky, už len pomyslenie na ďalšie dojčenie ma desí už teraz :evil: tak toto by snáď mohlo pomôcť, lebo sa dosť bojím, že napriek všetkému skončím ako minule - s plačom a bolesťou :( niet nad dojčenie staršieho dieťaťa, čo sa vie dojčiť samo a správne. Ja som si to užívala tak od trištvrte roka až roka..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Apr 2014, 07:21

Shira,bradavky byvaju v tehu extremne citlive (aj ja ich mam take,uplne mi husia koza nabehne ked sa mi ich napr.hanka len nahodne dotkne,ze sa mi trebars splha na kolena). Takze sa tyn skus netrapit,porodom sa to zmeni,ale chapem,ze po tych skusenostiach mas strach. Ak zvladas dobre priexnu,dojci v nej a experimentuj a ked budes mat chut a odvahu.

Janka,pekne spracovane. Ja som ale na vertikal.asi uplne lava. Minule som zase nabrala odvahu uspomenut ho mamicke,kt.mala bolesti pri dojceni a pouzivali cumel,tak babo uz malo tendenciu otvarat malu pusu (este nedrzalo hlavicku). Mamicka bola vystresovana,bala sa malu chytat (bala sa aj jej podopriet hlavu v priecnej,nieto s nou takto "nekontrolovatelne" manipulovat) a vobec to neslo. Mala sa odtlacala,nechcela sa o mamu opriet. Mamicka si prirodzene zvolila priecnu,kde nala bad babtkom kontrolu a po pociatocnej beznadeji ju krasne zvladla a potom len malu prisavala zas a znova len pre radost z toho ppcitu,ze nic.neboli :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Apr 2014, 07:30

Takze mne sa stale potvrdzuje,ze nie kazda poloha je pausalne pre kazdeho. A ja mam asi stastie na mamicky,ktore si vyberu polohu hoci zdanlivo narocnejsiu na techniku,ale maju pri nej pocit istoty,ze babatko dostatocne pevne drzia. Skusim si vertikal na novorodencovi,uz sa na to tesim,mozno pridem na to,ako to maminam inak,lepsie vysvetlit. Ale teda nejako rprirodzene ju nedosiahla zatial ziadna mamicka novorodenca,kt.sa o to pri mne pokusala (no bolo ich malo,asi 3)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Apr 2014, 07:37

Vlastne teda na doplnenie prezentacie by bolo podla mna super video s malinkym babatkom,na kt.povysvetlujes co a ako.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Apr 2014, 09:35

Ako je v prezentacii spomenute, vacsina mam z tychto koncin ma skusenost len s priecnou polohou - urcite aspon zo zaciatku. Je to sposobene pouzitim periniek a skusenostou co vidiet v okoli. Z mojej poradenskej praxe je vsak vertikal rozhodne jednoduchsi ako spravna predpisova priecna poloha. I ked, samozrejme vynimky su. Bud sposobene prilis velkymi a pevnymi prsiami (ale tam ani priecna nefunguje, skor futbalova) alebo neistejsimi mamickami, ktore si uz stihli priecnu vpecatit.
Co sa tyka videa, skusim nieco vymysliet, zatial je k tomu najblizsie video s neprisavajucim sa babom, na nasej stranke sa to vola samoobsluzne dojcenie. Ta poloha by mala v praxi vacsinou stacit, len niekedy je lepsie mat babo a prsnik lepsie pod kontrolou.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Apr 2014, 10:10

Vobec mi tam neslo kliknut, takze ani nestiahlo dokument, ale dnes uz ide.
Ja ti velmi fandim, paci sa mi to. Malo by sa o tom viac hovorit, takato poloha u malych babatiek ludom vacsinou vobec nezide na um. Myslim ze mnohi budu mat problem s tym, ze novorodenec akoby sedi - ako aj pisala mamamima. Mnohi kvoli tomu nechcu skusat ani vertikalne nosenie, nieto este dojcenie. Takze k tej teme by som tam mozno dala nejake udaje, argumenty preco to neskodi chrbtici, aby sa toho ludia az tak nebali.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 14 Apr 2014, 10:45

Ja som skusala tu vertikalnu mamickam priblizit nasledovne: ked je babatko nespokojne a place, tak ho mama casto vezme do narucia vertikalne, klasicke objatie, hlavicka baba niekde na hrudi matky (teda pokial ho hned neda na prsnik, co mamicka s problemami s dojcenim vacsinou automaticky neurobi). No a z tohto objatia, ked sa jej tam babo ukludnilo, len ho posunieme trosku nadol, k bradavke. Ale bud som mala potom mamu v sede v miernom zaklone, alebo ak sedeli vzpriamene, tak som ich instruovala do takej vertikalnejsej futbalovej polohy. Lebo prave mam s tou polohou, akoze v sede problem. Ale s tou vertikalnejsou futbalovou to islo tiez dobre. A vyhoda vacsinou bola, ze babatkom, ktore bolo uz vklude, nebolo treba vela manipulovat. Pokus o prilozenie z tej vertikalnej polohy na hrudi, do priecnej polohy na prsniku vacsinou babatko znovu rozculil.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Apr 2014, 12:48

Ano, aj ja tak nejako podobne zacinam. Zaciname koza na kozu - babo dame len do plienociek a aj mamina sa prichysta tiez hore bez + pohodlne si sadne a potom ako druhe je potrebne dietatko dat do kludovej polohy - hlavicka medzi prsia, prip. sa este zakryju dekou. Mnohokrat babo este chvilu spi. Ked sa aktivuje, niekedy staci len tak ako je na videu, ze vobec nezasahujem. Cim je vsak vacsia komplikacia a je potrebny dobry zaklon hlavy, tak babo sa zosunie az na to stehno a ponukne sa prsnik nad nim. Blizsia ruka ku prsniku drzi prsnik, druha dieta za siju. Manipulaciou prsnikom sa potom dietatku da trocha pomoct ist na prsnik, prip. ked sa uz drzi, dvihanim-spustanim sa hlavicka moze viac zaklanat a nostek uvolnovat. Taktiez ak je potrebne stlacanie prsnika, tak nie je problem.
Najmenej zasohove je to pri strajkoch (to su vsak vacsie deti, ktore sa vedeli dojcit) a cim mensie dieta a viac komplikacii s prisavanim, tak viac je matka vystreta a pomaha dietatku. Ak je problem s prisatim - plochejsie bradavky, flaskove dieta, tak je dobre trochu zospulit dvorec, aby sa dietatku lahsie prisalo.
Shira, tebe ako som slubila, pridem zaskolit osobne, teda ak zavolas :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Apr 2014, 15:42

Akurát som Ti chcela napísať, že nezabudni na mňa :) :), kedy volať -ked sa bude blížiť termín, aby si približne vedela ? potom jasné, že budem hlásiť. no na video to isto nebude, natolko šikovná nie som, ale môžeme poskúšať. Dulu Mišku mám zajednanú k porodu do Tn, tak to dáme nejako dokopy, už len aby to dobre dopadlo...
luciole, hej, nechutne citlivé sú tie prsia, ani dotknúť. no dúfam, že to prejde.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Apr 2014, 18:53

Quaxi- argumenty su hlavne v tych prilozenych odklikoch, treba sa preluskat. Samotna prezentacia je skor taky prakticky handout. Ja najradsej priblizujem tuto polohu ku maciatkam - su pekne na vsetkych styroch a hlava dopredu. Velmi vystizne su i tie gorily.
Co sa tyka obav, plati ako vsade inde - radsej jeden raz skusit ako 100raz vidiet. Ja uz mam teraz celkom iny pohlad na dojcenie ako vacsina. Mam na mysli prave ten vyhlad na dietatko ked pije. Je velmi uvolnene, vsetky styri koncatiny su prirodzene ulozene, ziadna ruka nezavadzia a ak ma dietatko otvorene oci, je to nezabudnutelny pohlad ako sa zasnene pozera na mamicku. Ten celkom posledny obrazok je hovoriaci o vsetkom. Ked vidim dieta v inej polohe, uz vidim, v com vsetkom su tam obstrukcie (profesionalna deformacia :) )

Samotne poradenstvo je teraz viac o pozorovani ako o napravani polohy. Je tam uvolnenejsia atmosfera, netreba tolko kontrolovat spravnu polohu, mame viac casu na rozhovor. Je to pekne vidiet i na tom videu samoobsluzne dojcenie - je tam aktivna len mamicka, aj to v pohode, poradkyna nezasahuje, len pozoruje.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Apr 2014, 21:17

Janka, jasne, asi hlavne zalezi pre koho je primarne myslena prezentacia. Ja som to myslela hlavne ako taku vseobecnu pripomienku k teme, ze treba mat pripravene prijatelne argumenty :-) Viem ze mnohe mamicky s tymto velmi stresuju, prirovnanie ku maciatkam ci gorilam im asi nepomoze, ked maju hlboko zakoreneny nazor, ze dieta ma byt na tvrdej rovnej podlozke a s rovnym chrbtom az kym si samo nesadne. Casto to vidiet pri noseni, kolkokrat sa mamicka zufalo snazi o koliskove uvazy alebo pouzivanie babyvaku, dieta nespokojne, az ju to celkom odradi od nosenia, ale zvislo to neskusi ani za svet, ma strach, ze by dietatu ublizila.
Normalne lutujem, ze si to uz nevyskusam :?

OT: stiahla som to a v spodnom riadku mi zostal svietit ciastocny nazov stahovaneho dokumentu "prirodzena poloha a asym...ppsx". Manzel prisiel nieco pozriet na net z mojho pocitaca, pozera na ten nazov a vyjavene sa pyta - ty si stahujes nejaku kamasutru? A vysvetlujte mu, ze islo o kojenie, ked uz 2 roky nekojim... :P
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod reanda » 14 Apr 2014, 21:38

q :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Apr 2014, 23:23

Ta pripomienka k tomu nazvu je ozaj dobra :D .
Ako som pisala, tento handout ma urceny hlavne mamickam ako prakticky navod. Rozsirovat to o odborne veci budem skor na prednaske, kde posluchaci nebudu listovat v odkazovanych zdrojoch. A tie odkazovane zdroje su take super, ze nemam chut im robit konkurenciu. Som zvedava ako to budu vnimat ostatne.
Je to tiez o tom vediet pozorovat vlastnymi ocami bez navodov na pouzitie. Ja som mala jedno stastie, ked som zacala dojcit prve dieta, nikto mi nedal ten spravny navod a v perinke mi to neslo. Tak som logicky zamyslela ako by to malo byt, ze ani my nejeme poleziacky a fungovalo to. Ostatne poznatky mi potom neskor zapadli ako puzzle.
Mnohokrat sa tato poloha podari odporucit len po telefone, co sa mi priecnej este nepodarilo. A pre ostatne mamicky, ktore si to predstavit nedokazu tu je osobna navsteva alebo skype. Koniec koncov, to je najidealnejsia cesta na riesenie, lebo az pri realnej mamicke a dietatku sa da najst ta najlpesia poloha co im vyhovuje. A moeze to byt nakoniec i priecna, kde je vsak treba zaistit vsetky atributy asymetrickeho prisatia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Apr 2014, 20:48

Janka, myslim, ze je to uz taky zvyk, ze je pri akomkolvek tvrdeni udavany zdroj, aj ked malym, realne neprecitatelnym pismom dole na slide. Quaxi ma pravdu. Dodat zdroje nic nepokazi. Nejde o to, ci si to niekto skutocne overi. To, ze to tam je, zvysuje doveryhodnost celej prednasky.
Takze bud este dodat dole na slide malym pismom, alebo vmedzerit daky slide, kde su udane zdroje, bez dalsieho velkeho komentu. Okrem toho by kvalitna prednaska mala obsahovat odkazy na dalsie zdroje informacii o prednasanej teme, to sa dava ku koncu. Tie odkazy na videa su fajn, ale to, ze tam budu literarne odkazy/citacie/menovanych par zdrojov/prip. studia:-), vsetko zvysuje level.
To samoska v pripade, ze to pripravujes na valne zhromazdenie, ci kde si to chcela odprezentovat. Verziu pre mamicky tym jasnacka nezatazuj.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Apr 2014, 20:49

Quaxi, je jasne, na co manzel mysli......Rychlo za nim.:-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Apr 2014, 21:15

Ja som sa sustredila na obsah tvojej prezentacie, ale po tej formalnej stranke mozno by bolo par malickosti. Ak to chces pred akymkolvek plenom prednasat premietanim, tak najmensie pismo, ake sa da v PP prezentacii pouzit, aby bolo dobre citatelne, je 12, varianta BOLD. Ak pouzijes cokolvek mensie alebo klasicke pismo (nie bold), nebude to dobre citatelne. Zda sa mi, ze pri tych sipkach mas male tenke pismo. (Neviem si to teraz kuknut, lebo mne sa to tiez podarilo len na mobile a ten teraz nie je doma).
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Apr 2014, 09:48

Na prezentaciu bude obsiahlejsia verzia. Kazdopadne vdaka za pripomienky, postupne doplnim nieco aj sem:)

Tato mamickovska verzia by mala byt predovsetkym velmi nazorna, aby sa to dalo pochopit predovsetkym z obrazkov - koniec koncov, Meredith Small sa mi k tomu podobne vyjadrila, ze obrazky hovoria za vsetko. Vidite - aspon toto urcite pridam, jej i Newmanove odobrenie prezentacie (mam to len v tej vacsej verzii).

Shira, s tym videom som na teba vobec nemyslela, ale sama si mi tu myslienku vnukla... Ak dovtedy nepridem k inemu videu, skus sa psychicky pripravit, ze by tvoje druhe dietatko mohlo byt dojcenskou hviezdou :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Apr 2014, 19:44

:D :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 25 Apr 2014, 21:23

Janka, pozri na mamilackom FB fotku zo 14.9.2012. Uplne nahodou som tam klikla. Pekne porovnanie. Teda, bez toho, ze by som uz dlho nebola informovana o vertikalnej polohe, by ma nenapadlo na prvy pohlad vidiet rozdiel....
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Prirodzená poloha a asymetrické prisatie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 25 Apr 2014, 23:54

Ja vertikálnu polohu využívam teraz dosť keď je už syn starší, a je to taká poloha keď pololežím na gauči a pozerám telku, to je v tej prezentácii tá mamička na gauči v ružovom tričku :dojcenie: .... inak ja si v mojom prípade dosť dobre neviem predstaviť dojčiť vertikálne po stojačky, alebo posediačky ... mám postavu typu moravianskej venuše - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... venusa.jpg , prsia G tesne nad pupok :lol: a krátke ruky... :twisted: .. teda vlastne áno, že sa malý postaví na stoličku... tak aj dočiahne hádam. :D ale inak super prezentácia a perfektné fotky.. :goodjob:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Ďalší

Späť na Diskusia k článkom dojcenie.eu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron